Westworld

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10994
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#376 Re: Westworld

Post by Tito_i_Partija »

vicious wrote:Pa onda ona Maeve po 100 puta, smori. I ona kao postaje zajebana pa maltretira onu dvojicu debila... meh :-?
Oni dijelovi sa Maeve su mi bas bili bezveze, i na puno mjesta skroz van domena logike. Ona dvojica kretena toliko puta "radili" na njoj, mogli je ugasit'/nastelit' vise puta kako su htjeli, al' eto toliko su se prepali da nista nisu smjeli uradit'. :roll:

Najgori momenat mi bi kad joj na iPad-u onaj kinez poveca inteligenciju k'o od sale, bez ikakve prepreke i odobrenja seniorskog osoblja. Security na nivou koride u Cevljanovicima. :lol:

Sve u svemu, Hopkins i Wright odlicni, sve ostalo nit' smrdi nit' mirise.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#377 Re: Westworld

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
vicious wrote:Pa onda ona Maeve po 100 puta, smori. I ona kao postaje zajebana pa maltretira onu dvojicu debila... meh :-?
Oni dijelovi sa Maeve su mi bas bili bezveze, i na puno mjesta skroz van domena logike. Ona dvojica kretena toliko puta "radili" na njoj, mogli je ugasit'/nastelit' vise puta kako su htjeli, al' eto toliko su se prepali da nista nisu smjeli uradit'. :roll:

Najgori momenat mi bi kad joj na iPad-u onaj kinez poveca inteligenciju k'o od sale, bez ikakve prepreke i odobrenja seniorskog osoblja. Security na nivou koride u Cevljanovicima. :lol:

Sve u svemu, Hopkins i Wright odlicni, sve ostalo nit' smrdi nit' mirise.
Da, ali se u zadnjoj ili predzadnjoj epizodi (nisam siguran) saznaje da je neko već ranije (Hopkins vjerovatno)
ulazio u njene postavke i ostavio je žargonski rečeno ostavljena zadnja vrata otvorena. U suštini su i sve ove
naizgled autonomne i nezavisne odluke koje je Maeve donosila bile dio pomno iskonstruisanog plana koji
je pokrenuo Hopkins i koji je doveo do finalnih minuta sezone. Maeve je uz Dolores i Bernarda bila jedan
od ključnih dijelova Fordovog plana.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10994
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#378 Re: Westworld

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:Da, ali se u zadnjoj ili predzadnjoj epizodi (nisam siguran) saznaje da je neko već ranije (Hopkins vjerovatno)
ulazio u njene postavke i ostavio je žargonski rečeno ostavljena zadnja vrata otvorena. U suštini su i sve ove
naizgled autonomne i nezavisne odluke koje je Maeve donosila bile dio pomno iskonstruisanog plana koji
je pokrenuo Hopkins i koji je doveo do finalnih minuta sezone. Maeve je uz Dolores i Bernarda bila jedan
od ključnih dijelova Fordovog plana.
Ne znam jaro, meni nije bas logicki da ova dvojica irgeta, koji izgedaju k'o da su diplomirali u Travniku, tako lahko nadju taj backdoor i modificiraju Maeve u jebenu super-silu za manje od minutu.

Isto tako me je iznerviralo to da je se odlican pocetak price sa Ed Harrisom pretvorila u crvenu haringu, i da se njegova prica svodi na maltene samo za plot tvist sa Dolores na kraju.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#379 Re: Westworld

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote:Da, ali se u zadnjoj ili predzadnjoj epizodi (nisam siguran) saznaje da je neko već ranije (Hopkins vjerovatno)
ulazio u njene postavke i ostavio je žargonski rečeno ostavljena zadnja vrata otvorena. U suštini su i sve ove
naizgled autonomne i nezavisne odluke koje je Maeve donosila bile dio pomno iskonstruisanog plana koji
je pokrenuo Hopkins i koji je doveo do finalnih minuta sezone. Maeve je uz Dolores i Bernarda bila jedan
od ključnih dijelova Fordovog plana.
Ne znam jaro, meni nije bas logicki da ova dvojica irgeta, koji izgedaju k'o da su diplomirali u Travniku, tako lahko nadju taj backdoor i modificiraju Maeve u jebenu super-silu za manje od minutu.

Isto tako me je iznerviralo to da je se odlican pocetak price sa Ed Harrisom pretvorila u crvenu haringu, i da se njegova prica svodi na maltene samo za plot tvist sa Dolores na kraju.
Nisu oni našli backdoor, on je već postojao što je olakšalo Meave da sama na sebi napravi izmjene bez
paljenja alarma kod glavnih inžinjera.

Zavisi šta si očekivao od Ed Harrisove priče, naznake za otkriće na kraju su postojale već od početka.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10994
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#380 Re: Westworld

Post by Tito_i_Partija »

Naznake su samo jasne kad vec pregledas seriju i postanes general poslije bitke. :D

A i sigurnosnih propusta previse za jedan takav hi-tech konglomerat. Mislim, hoce da uklone Forda sa cela parka, a moraju "svercat'" informaciju napolje. Ma daj ba. I na kraju jos troje njih pobise brdo security-a, k'o da metu Storm Troopere u Star Wars-u. :D

Slazem se i sa dosta onog sto je relativno84 spomen'o. Ne znam, mozda je do mene i mojih ocekivanja, al' mislim da je serija samo "ok".
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#381 Re: Westworld

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:Naznake su samo jasne kad vec pregledas seriju i postanes general poslije bitke. :D

A i sigurnosnih propusta previse za jedan takav hi-tech konglomerat. Mislim, hoce da uklone Forda sa cela parka, a moraju "svercat'" informaciju napolje. Ma daj ba. I na kraju jos troje njih pobise brdo security-a, k'o da metu Storm Troopere u Star Wars-u. :D

Slazem se i sa dosta onog sto je relativno84 spomen'o. Ne znam, mozda je do mene i mojih ocekivanja, al' mislim da je serija samo "ok".
Mislim da je konglomerat u mnogo čemu podcijenio Forda i njegove stvarne namjere i odanost idejama svog partnera
i prijatelja. Mislim da ni gledaoci nisu do pred sami kraj mogli pretpostaviti privženost Forda Arnoldovim idealima.
Ford je u Bog u Westworld svijetu. A jebiga, vidjelo se u par scena kada im se izbrišu pod programi koliko su androidi
zaista jaki i smrtonosni. A nije ni da prvi put vidimo kako roboti makljaju ljude ko' od šale. :mrgreen:

Meni je serija jedna od najboljih koje sam gledao u zadnjih par godina, i to ne samo u sci-fi žanru.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10994
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#382 Re: Westworld

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:Mislim da je konglomerat u mnogo čemu podcijenio Forda i njegove stvarne namjere i odanost idejama svog partnera
i prijatelja. Mislim da ni gledaoci nisu do pred sami kraj mogli pretpostaviti privženost Forda Arnoldovim idealima.
Mislim da je to bio jeftini "Bait and Switch": Uvjeris gledaoca u jednu stvar (Ford u stalnom konfliktu sa Bernardom, od samog pocetka), a zavrsis seriju dijametralno suprotno.

Image
dale cooper wrote:Meni je serija jedna od najboljih koje sam gledao u zadnjih par godina, i to ne samo u sci-fi žanru.
Ma znam da tebi nema bolje od Walking Dead, mazohisti smo obojica. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#383 Re: Westworld

Post by dale cooper »

Tito_i_Partija wrote:
Ma znam da tebi nema bolje od Walking Dead, mazohisti smo obojica. :D
:| :lol:

Walking Dead samo treba gledati premijeru sezone, mid season cliffhanger, mid season premijeru i finale sezone. :D
I ništa nećeš fulati. :mrgreen:
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 10994
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#384 Re: Westworld

Post by Tito_i_Partija »

dale cooper wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Ma znam da tebi nema bolje od Walking Dead, mazohisti smo obojica. :D
:| :lol:

Walking Dead samo treba gledati premijeru sezone, mid season cliffhanger, mid season premijeru i finale sezone. :D
I ništa nećeš fulati. :mrgreen:
Kako da ne gledam na desetine minuta uzbudljivo dugog hodanja kroz sumu, teske sutnje, kiselih faca, i rudimentalno napisane drame? Uvazeni kolega, ova serija vam je kao bejzbol: igra anticipacije i iscekivanja. :D

Image
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#385 Re: Westworld

Post by dale cooper »

:mrgreen:

Zaboravio si na nemušte seks scene. :D
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11059
Joined: 15/01/2010 18:31

#386 Re: Westworld

Post by Jack Be Nimble »

Napokon nagovorio djevojku da ona gleda seriju pa i ja sa njom opet. U drugoj se pojavi William, taj glumac je njoj drag i veli eh bas mi je drago sto je on dobar a ne ko ostali samo dolaze da siluju i ubijaju :D Ja samo mudro sutim

U polivici trece epizode ona ce "stani, pa mladi je Ed Harris" :cry: Pokusavam da nista ne kazem, a ona nastavlja "jeste jeste imaju iste oci" Uspio sam da je nagovorim da to nije to, ali kada je William upoznao Delores onda se sjetila kako je u trecoj Ed njoj rekao u tipu haj OPET da se upoznamo, tako da je to provalila i ne vjeruje mi vise da nisu iste osobe.

Barem jos nije skuzila da je onaj robot.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#388 Re: Westworld

Post by seln »

Tito_i_Partija wrote:
dale cooper wrote:
Tito_i_Partija wrote:
Ma znam da tebi nema bolje od Walking Dead, mazohisti smo obojica. :D
:| :lol:

Walking Dead samo treba gledati premijeru sezone, mid season cliffhanger, mid season premijeru i finale sezone. :D
I ništa nećeš fulati. :mrgreen:
Kako da ne gledam na desetine minuta uzbudljivo dugog hodanja kroz sumu, teske sutnje, kiselih faca, i rudimentalno napisane drame? Uvazeni kolega, ova serija vam je kao bejzbol: igra anticipacije i iscekivanja. :D

Image
Reziseru bi fakat trebalo reci "Just look at the flowers".
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7374
Joined: 16/01/2007 23:38

#389 Re: Westworld

Post by banjaluka078 »

User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#390 Re: Westworld

Post by dale cooper »

Odličan. :sretan: Jebote, ko će dočekati 2018. :| :D
User avatar
Averus
Posts: 20336
Joined: 13/02/2008 17:07

#391 Re: Westworld

Post by Averus »

Serija je kvalitetna, pa je dovoljno da je neko spomene - stvori mi se neki mali HYPE/uzbuđenje
Ali ovaj trejler je presmiješan. Doslovno "pusti muziku i nabacaj neke random scene", kao da nisu na vrijeme mislili, pa ga u Petak sklepali :roll:
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#392 Re: Westworld

Post by dale cooper »

Ja mislim da je ovaj trejler napravljen od doslovno prvih scena koje su snimili, jer čini mi se da je
snimanje tek nedavno počelo. Vjerovatno su htjeli nešto da imaju prikazati na Comic Con-u.
I ovo je vjerovatno epilog prve sezone, jer bi se radnja u drugoj sezoni trebala dešavati nekoliko godina
u budućnosti, koliko sam mogao skontati iz dosadašnjih izjava producenata serije.
User avatar
Averus
Posts: 20336
Joined: 13/02/2008 17:07

#393 Re: Westworld

Post by Averus »

dale cooper wrote:Ja mislim da je ovaj trejler napravljen od doslovno prvih scena koje su snimili, jer čini mi se da je
snimanje tek nedavno počelo. Vjerovatno su htjeli nešto da imaju prikazati na Comic Con-u.
I ovo je vjerovatno epilog prve sezone, jer bi se radnja u drugoj sezoni trebala dešavati nekoliko godina
u budućnosti, koliko sam mogao skontati iz dosadašnjih izjava producenata serije.
Da, da
Nedavno su počeli snimati (informisala me VV baš kad smo gledali trailer)

Ali mogli su se potruditi da bude zanimljiviji. Recimo ogroman hype bi napravili da urade istu foru kao Nintendo sa Metroidom... Da lagano samo ide fade-in Westworld logo-a, a da je recimo kroz njega probijen samurajski mač (u slučaju da će tema sezone biti samurai world) i da je krvav. To bi raju već nahajpalo do neba. Ovako je siromašno, isto fan-made clip :roll:
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#394 Re: Westworld

Post by nema me tamo »

dale cooper wrote:Ja mislim da je ovaj trejler napravljen od doslovno prvih scena koje su snimili, jer čini mi se da je
snimanje tek nedavno počelo. Vjerovatno su htjeli nešto da imaju prikazati na Comic Con-u.
I ovo je vjerovatno epilog prve sezone, jer bi se radnja u drugoj sezoni trebala dešavati nekoliko godina
u budućnosti, koliko sam mogao skontati iz dosadašnjih izjava producenata serije.

Ma to tako kazu da su kao tek poceli snimati..

A ustvari je vjerovatno vec gotovo, samo sto sad hype bacaju raji..
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#395 Re: Westworld

Post by Truba »

koji maler
sve skinuto ranije namješteni titlovi sami a i dodatni
da pokrenem vidim malo ko trza
kad pogledam x265 od ovog hveca koji nije pisao u imenu torenta dobijem proljev
te instaliraj aplikacije koje lafo ovo pokrecu
ma nece osjeti se trzanje a kasnije ton kasni
posrase mi se u pilot
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#396 Re: Westworld

Post by Truba »

epizoda dva
putešestvije se nastavljaju

svakih 2-3 minute avi file koči na 2-3 sekunde :mrgreen: :lol:

ako treća bude isto ovako ima da sve pobrišem :lol:

inače dobro je sve napet, ritam ok, brutalnosti na nivou

vidi se da su scenaristi i sva ekipa super stručnjaci
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#397 Re: Westworld

Post by Fajcion »

Zašto se patiš? Skini drugu verziju. Serija je izuzetna i tjera čovjeka na razmišljanje i koncetraciju.
Inače u tih izvora znaju da fale dijelovi pa i da ne bi šta propustio :thumbup:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#398 Re: Westworld

Post by Tomahawk11 »

Mislim da su bili sve ok fajlovi. Đe iskopa avi :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81179
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#399 Re: Westworld

Post by Truba »

Fajcion wrote:Zašto se patiš? Skini drugu verziju. Serija je izuzetna i tjera čovjeka na razmišljanje i koncetraciju.
Inače u tih izvora znaju da fale dijelovi pa i da ne bi šta propustio :thumbup:
pa ovo je već druga verzija što sam skinuo znači sve skupa skoro 10 GB
obično skidam mjesec-dva unaprijed ali ovo je bas kad mi se gledalo... nisam imao zivaca skidati ponovo
ako treća bude kočila onda ću treću verziju skinuti

a nisam ni online mogao gledati jer ne fata dobro navečer internet gdje gledam filmove :D i serije
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#400 Re: Westworld

Post by Fajcion »

Black swan wrote:
pa ovo je već druga verzija što sam skinuo znači sve skupa skoro 10 GB
obično skidam mjesec-dva unaprijed ali ovo je bas kad mi se gledalo... nisam imao zivaca skidati ponovo
ako treća bude kočila onda ću treću verziju skinuti

a nisam ni online mogao gledati jer ne fata dobro navečer internet gdje gledam filmove :D i serije
Ja inače kada su takve stvari u pitanju imam kratak fitilj :D
Post Reply