Westworld

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58698
Joined: 03/08/2010 19:04

#351 Re: Westworld

Post by kakavdanakneiskustvu »

u 19 i 35 westworld maraton na HBO 3
taureg71
Posts: 1199
Joined: 02/09/2008 23:02

#352 Re: Westworld

Post by taureg71 »

Totally disappointed

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#353 Re: Westworld

Post by bingov buraz »

9,2 na IMDB :shock:

U vr' glave osmica od mene i to izvlaci fantasticna glumacka postava.
User avatar
relativno84
Posts: 15322
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#354 Re: Westworld

Post by relativno84 »

Hopkins definitivno dominirao citavom sezonom. Newton dosta bolja van odredjene uloge u kupleraju, mada pretjerano forsiranje koze. Ok starka ponosna na svoje tijelo ali smanji dozivljaj, ima nas koji jedemo dok gledamo serije :twisted: Nekako kroz sve epizode previse golotinje, ali sve za gledanost.
Dolores tugo moja, sreca pa su prestali ponavljati ono isto budjenje u haman istoj spavacici tacno bih popizdio. 10 dugih epizoda mala luta suznih okica totalno izgubljena, ako zanemarimo trenutke kada trepne i prebaci se na analizu sve ostalo cisto sranje. Magnet je za cudne likove koji u njoj bude razlicite osjecaje. Od Harrisa koji bi trebao predstavljati nesto zajebano a ovamo lik jedva hoda, pa zivlji se vec kopaju, preko Marsdena koji me podsjeca na nesretnog lika iz South Park u fazonu omg they killed Kenny! You bastards!, pa do Williama koji svaku ulogu pokusava igrati kao jebeno losa kopija Jamesa Spadera. Ostatak ekipe cisti prosjek. Dva posebna kurtona su histericni Sizemore i balava sefica Hale koji promasaji. :roll:

Lokacije na kojima je snimano su dobre, lijepi pejzazi, dosta prirode i to mi je leglo. Istina sve je previse cisto, od glumaca do okoline, ako se vec neko vraca u taj period red je malo isprljati se. Ali zato objekat u kojem se fabrikuju domacini ta cuda visoke tehnologije djeluje kao ISS kad pazi muha na licu :lol:

Sve u svemu cisto preseravanje, na svakom nivou, od zapaleta do raspleta, nekako mi djeluje kao da na silu pokusavaju svim ovim konfuznim vracanjima radnje pokazati koliko je ovo slojevito gradivo koje ce biti tesko savladati, dovoljno je vidjeti cesto prikazane pokretne stepenice i svu tu kolicinu prekomjernog preseravanja.
Image
User avatar
Averus
Posts: 20356
Joined: 13/02/2008 17:07

#355 Re: Westworld

Post by Averus »

Ajde ne prdi ne'aš pojma idi igraj Rocket League i ne javljaj se :D
User avatar
relativno84
Posts: 15322
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#356 Re: Westworld

Post by relativno84 »

Image
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#357 Re: Westworld

Post by nema me tamo »

nOOb
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#358 Re: Westworld

Post by seln »

Nemojte odmah napadati covjeka, ima istine u tome sto pise. ne bih 1/1 potpisao kritiku, ali par likova su stvarno nesretno izabrani.
I Newton nije "starka" :oops: .. mladja je od mene.
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#359 Re: Westworld

Post by Mali_Vuk »

Radnja ekstra zanimljiva, glumci beton. Na mahove izgleda previše komplikovano, a na mahove djeluje skroz predvidivo i logično.

Anthony Hopkins babo :thumbup:

Dolores, original prototip žena kakve su meni vazda glave dolazile :D Volim :kiss:

Može uz bok GOT-u i TWD-u. Barem zasad. Dok se ne usaFunja :lol:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#360 Re: Westworld

Post by KB9 »

relativno84 wrote:Hopkins definitivno dominirao citavom sezonom. Newton dosta bolja van odredjene uloge u kupleraju, mada pretjerano forsiranje koze. Ok starka ponosna na svoje tijelo ali smanji dozivljaj, ima nas koji jedemo dok gledamo serije :twisted: Nekako kroz sve epizode previse golotinje, ali sve za gledanost.
Dolores tugo moja, sreca pa su prestali ponavljati ono isto budjenje u haman istoj spavacici tacno bih popizdio. 10 dugih epizoda mala luta suznih okica totalno izgubljena, ako zanemarimo trenutke kada trepne i prebaci se na analizu sve ostalo cisto sranje. Magnet je za cudne likove koji u njoj bude razlicite osjecaje. Od Harrisa koji bi trebao predstavljati nesto zajebano a ovamo lik jedva hoda, pa zivlji se vec kopaju, preko Marsdena koji me podsjeca na nesretnog lika iz South Park u fazonu omg they killed Kenny! You bastards!, pa do Williama koji svaku ulogu pokusava igrati kao jebeno losa kopija Jamesa Spadera. Ostatak ekipe cisti prosjek. Dva posebna kurtona su histericni Sizemore i balava sefica Hale koji promasaji. :roll:

Lokacije na kojima je snimano su dobre, lijepi pejzazi, dosta prirode i to mi je leglo. Istina sve je previse cisto, od glumaca do okoline, ako se vec neko vraca u taj period red je malo isprljati se. Ali zato objekat u kojem se fabrikuju domacini ta cuda visoke tehnologije djeluje kao ISS kad pazi muha na licu :lol:

Sve u svemu cisto preseravanje, na svakom nivou, od zapaleta do raspleta, nekako mi djeluje kao da na silu pokusavaju svim ovim konfuznim vracanjima radnje pokazati koliko je ovo slojevito gradivo koje ce biti tesko savladati, dovoljno je vidjeti cesto prikazane pokretne stepenice i svu tu kolicinu prekomjernog preseravanja.
Image
Image

:mrgreen:
User avatar
Mali_Vuk
Posts: 6289
Joined: 26/09/2008 16:34

#361 Re: Westworld

Post by Mali_Vuk »

Momak.. :D
User avatar
relativno84
Posts: 15322
Joined: 26/10/2012 16:49
Location: mahala

#362 Re: Westworld

Post by relativno84 »

KB9 wrote:Image

:mrgreen:
Image
User avatar
Point.
Posts: 27750
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#363 Re: Westworld

Post by Point. »

Dijelim donekle misljene sa @relativno. Previse je izvikana serija.
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#364 Re: Westworld

Post by listopad »

Covjek ima pravo na svoje misljenje s kojim se i ja djelomicno slazem. Dobra serija, ali ne treba pretjerivati. Cesto je cak djelovala kao sapunica za ultrabogatase u sci-fi formatu.
nismo_svi_isti
Posts: 4
Joined: 02/09/2013 08:46

#365 Re: Westworld

Post by nismo_svi_isti »

relativno84 wrote:Hopkins definitivno dominirao citavom sezonom. Newton dosta bolja van odredjene uloge u kupleraju, mada pretjerano forsiranje koze. Ok starka ponosna na svoje tijelo ali smanji dozivljaj, ima nas koji jedemo dok gledamo serije :twisted: Nekako kroz sve epizode previse golotinje, ali sve za gledanost.
Dolores tugo moja, sreca pa su prestali ponavljati ono isto budjenje u haman istoj spavacici tacno bih popizdio. 10 dugih epizoda mala luta suznih okica totalno izgubljena, ako zanemarimo trenutke kada trepne i prebaci se na analizu sve ostalo cisto sranje. Magnet je za cudne likove koji u njoj bude razlicite osjecaje. Od Harrisa koji bi trebao predstavljati nesto zajebano a ovamo lik jedva hoda, pa zivlji se vec kopaju, preko Marsdena koji me podsjeca na nesretnog lika iz South Park u fazonu omg they killed Kenny! You bastards!, pa do Williama koji svaku ulogu pokusava igrati kao jebeno losa kopija Jamesa Spadera. Ostatak ekipe cisti prosjek. Dva posebna kurtona su histericni Sizemore i balava sefica Hale koji promasaji. :roll:

Lokacije na kojima je snimano su dobre, lijepi pejzazi, dosta prirode i to mi je leglo. Istina sve je previse cisto, od glumaca do okoline, ako se vec neko vraca u taj period red je malo isprljati se. Ali zato objekat u kojem se fabrikuju domacini ta cuda visoke tehnologije djeluje kao ISS kad pazi muha na licu :lol:

Sve u svemu cisto preseravanje, na svakom nivou, od zapaleta do raspleta, nekako mi djeluje kao da na silu pokusavaju svim ovim konfuznim vracanjima radnje pokazati koliko je ovo slojevito gradivo koje ce biti tesko savladati, dovoljno je vidjeti cesto prikazane pokretne stepenice i svu tu kolicinu prekomjernog preseravanja.
Image
:thumbup:
User avatar
jasko_ba
Posts: 7804
Joined: 13/11/2006 17:47

#366 Re: Westworld

Post by jasko_ba »

Vrhunska serija, jedna od boljih zadnjih godina.
Druga sezona tek 2018-te izgleda :roll:
suspect_zero
Posts: 25757
Joined: 11/10/2008 21:45

#367 Re: Westworld

Post by suspect_zero »

Dobra serija....samo malo predugo do druge sezone, gore od GOT :oops:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#368 Re: Westworld

Post by irac300 »

Ja samo znam da kada krene druga sezona neću nikako zalaziti na ovu temu. Prošli puta sam se zajeb'o, ono, kao svi mi nešto čavrljamo, nagađamo (bar ja), ali ima likova koji čitaju sve žive forume i sajtove i onda te informacije prosljeđuju ovdje. Ukratko, sjebaše mi ćejf, jer mi ni na kraj pameti ne bi pao onakav obrat.
suspect_zero
Posts: 25757
Joined: 11/10/2008 21:45

#369 Re: Westworld

Post by suspect_zero »

Mene vala najviše zanima šta će zafrkana gara uraditi...
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#370 Re: Westworld

Post by KB9 »

mene prvenstveno zanima kakav ce bit (tj kako prikazan) novi svijet u kojem ce se desavat radnja

ako se to desi naravno :mrgreen:
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#371 Re: Westworld

Post by Tomahawk11 »

Pregledao 8 epizoda.
Nako.
Moze se gledati, glumacka postava je dobra, ali prica i nije nesto.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#372 Re: Westworld

Post by beni-bu-man »

Tomahawk11 wrote:Pregledao 8 epizoda.
Nako.
Moze se gledati, glumacka postava je dobra, ali prica i nije nesto.
pogledaj do kraja :D

meni je fina serija za gledat ne smara :D
User avatar
vicious
Posts: 6862
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#373 Re: Westworld

Post by vicious »

beni-bu-man wrote:
Tomahawk11 wrote:Pregledao 8 epizoda.
Nako.
Moze se gledati, glumacka postava je dobra, ali prica i nije nesto.
pogledaj do kraja :D

meni je fina serija za gledat ne smara :D
Pa nije baš da ne smara, ima dijelova koji su razvučeni do pm.
Sve ono sa Dolores i Williamom, kad vidim da ide dio sa njima dođe mi da ugasim. Pa onda ona Maeve po 100 puta, smori. I ona kao postaje zajebana pa maltretira onu dvojicu debila... meh :-?
Par glumaca su mi totalna fula u odabiru, ona mala crnkinja iz odbora, šatro zajebana, pa onaj pričopisac. I već spomenuta Maeve.
Da nema Hopkinsa mislim da bih odustao na pola, ali eto. Može se gledati zbog njega.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#374 Re: Westworld

Post by beni-bu-man »

vicious wrote:
beni-bu-man wrote:
Tomahawk11 wrote:Pregledao 8 epizoda.
Nako.
Moze se gledati, glumacka postava je dobra, ali prica i nije nesto.
pogledaj do kraja :D

meni je fina serija za gledat ne smara :D
Pa nije baš da ne smara, ima dijelova koji su razvučeni do pm.
Sve ono sa Dolores i Williamom, kad vidim da ide dio sa njima dođe mi da ugasim. Pa onda ona Maeve po 100 puta, smori. I ona kao postaje zajebana pa maltretira onu dvojicu debila... meh :-?
Da nema Hopkinsa mislim da bih odustao na pola, ali eto. Može se gledati zbog njega.

dolores wake up, to mi je bilo najjace, sve kontam u kakvom sam ja loop-u.

slazem s tim da nema Hopkinsa mislim daje ne bih ni ja gledao samo samo me zanima kakav ce biti nastavak
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#375 Re: Westworld

Post by KB9 »

ona scena kad hopkins demonstrira ulogu boga onog svijeta je ubjedljivo najbolji dio sezone
Post Reply