Westworld

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#326 Re: Westworld

Post by banjaluka078 »

nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#327 Re: Westworld

Post by nema me tamo »

beni-bu-man wrote:sinoc pregledo zadnje 2 epizode

Image

Jedino ako ti je još nerazvijen kako treba onda ti i jeste mindblown.

Serija prosta da ne može prostija biti, baš kao i True Detective samo eto raja konta da se mora kao nešto mozgat.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#328 Re: Westworld

Post by beni-bu-man »

nema me tamo wrote:
beni-bu-man wrote:sinoc pregledo zadnje 2 epizode

Image

Jedino ako ti je još nerazvijen kako treba onda ti i jeste mindblown.

Serija prosta da ne može prostija biti, baš kao i True Detective samo eto raja konta da se mora kao nešto mozgat.
finale sezone mi je bio vrh pa zato mindblow samo jos da je bilo u tarantino-vom stilu :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#329 Re: Westworld

Post by kakavdanakneiskustvu »

ovaj sto je glumio teddya,je li on glumio u x-menima,cyclop ili tako nesto,očima svasta nesto razvaljuje?
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#330 Re: Westworld

Post by beni-bu-man »

kakavdanakneiskustvu wrote:ovaj sto je glumio teddya,je li on glumio u x-menima,cyclop ili tako nesto,očima svasta nesto razvaljuje?

yuuup
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58711
Joined: 03/08/2010 19:04

#331 Re: Westworld

Post by kakavdanakneiskustvu »

beni-bu-man wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:ovaj sto je glumio teddya,je li on glumio u x-menima,cyclop ili tako nesto,očima svasta nesto razvaljuje?

yuuup

:thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#332 Re: Westworld

Post by dječak sa šibicama »

Odlicno finale.

Mislim da ce Ed nastaviti u drugoj sezoni, dobio je samo metak u ruku, a Hopkins je zavrsio svoje.

Pocela pobuna, nadam se da sad nece nastati raspasoj.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#333 Re: Westworld

Post by Point. »

Nesto nije u redu sa mnom, obozavam i westerne i Crichtona ali mi ova serija nije nesto wow. Bilo bi mi svejedno da je otkazu. What the fuck is wrong with me?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55633
Joined: 15/12/2008 16:53

#334 Re: Westworld

Post by ultima_palabra »

Point. wrote:Nesto nije u redu sa mnom, obozavam i westerne i Crichtona ali mi ova serija nije nesto wow. Bilo bi mi svejedno da je otkazu. What the fuck is wrong with me?
Koliko si pogledao epizoda?
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#335 Re: Westworld

Post by dječak sa šibicama »

Pa ovo nije western. Osim u nazivu :D
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#336 Re: Westworld

Post by Point. »

ultima_palabra wrote:
Point. wrote:Nesto nije u redu sa mnom, obozavam i westerne i Crichtona ali mi ova serija nije nesto wow. Bilo bi mi svejedno da je otkazu. What the fuck is wrong with me?
Koliko si pogledao epizoda?
Sve.
dječak sa šibicama wrote:Pa ovo nije western. Osim u nazivu :D
Pa dobro, ima potkovanih konja, kauboja, za mene dosta da ga gledam, al mi ipak dosadna serija.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40719
Joined: 29/06/2011 23:39

#337 Re: Westworld

Post by dječak sa šibicama »

Uglavnom sad je jasnije zasto William onako krvnicki u prvoj epizodi silovao i priklao Dolores u staglju, trazeci nju pronasao je sebe.

A i shvatio je vremenom, "kroz onu konzervu", da je Dolores samo iluzija, prica za turiste. Meni je odnos njih dvoje zapravo paradigma odnosa ljudi i robota. Za ljude, roboti mogu biti samo lutke, igracke, manje vrijedna bica koja i nisu bica vec njihovih ruku djelo. Bernard je izgleda shvatio da robote ne smiju "pustiti u promet" jer ce neminovno kad tad postati svjesna bica, ali je Ford ipak to uradio.

Za robote, "bogovi" su samo odvratni gospodari koji se igraju sa njima, pucaju u njih, siluju ih, i onda ih u nekoj radionici preprave za narednu pricu. U zadnjim scenama na licima robota se vidjelo kad su "progledali" i postali svjesni kakav je merak poubijati zle gospodare.

Smrtni neprijatelji. Bice zanimljiv susret Maeve i Williama, on joj je cerku roknuo u njenim sjecanjima. A i sam njen odnos sa cerkom, ona se cerke sjeca, ona cerku voli, ali cerka je samo robot koji se mozda nece ni sjetiti te price.

Cini mi se da je Nolan posudio malo ideju iz "ja sam legenda" price, u vezi odnosa dva svijeta, ljudi i zombija odnosno u ovom slucaju ljudi i robota.

Nije mi jasno zasto je Ford sredio da bude ubijen... i onaj Japanac takodje, zasto cijelo vrijeme pomaze Maeve, po meni ako se ispostavi da je ona zaista programirana "da misli svojom glavom" (sto mislim da je takodje Fordovo djelo) onda je on Fordov igrac.
Filozofski, ispada na kraju da je Fordova nova prica zapravo "pustanje u opticaj robota koji razmisljaju i ubijaju ljude. Dao im je svijest i slobodnu volju, a oni ce napraviti sranje. Nesto kao biblijska dilema zasto je Bog ljudima dao slobodnu volju, kada je znao da ce ovako nesavrseni napraviti sranje od svega. Ali bez slobodne volje i svijesti, cijela ljudska prica nebi imala nikakvog smisla.

Mudrice su Nolan i hanuma Lisa, nema sta.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7416
Joined: 16/01/2007 23:38

#338 Re: Westworld

Post by banjaluka078 »

User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2315
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#339 Re: Westworld

Post by zecko_kupuz »

Ovo je tip serije koju prati hiljadu i jedna online teorija. Ima svoje zaokrete i zagonetke, pitanje je samo hoće li imati i neku bazu koja će čvrsto vezati svih pet sezona.
E sad, ako čitaš te online teorije, može ti finale postati i predvidivo ili se samo operišeš od svega, pustiš mozak da sam vergla i uživaš. :-D Ja sam završio negdje između, ova mi znatiželja malo kvari ćeif sa serijom. :lol:

Mislim da ćemo vidjeti druge parkove u nastavku, zanimljive su teorije oko Forda (je li zaginuo "pravi" ili vještački, hoće li se u bilo kojem obliku vratiti, jer ono šiveno tijelo kad Theresa zagine mora nešto značiti).
Ona post-credit scena s plavkom-Armistice je pravo moćna iako joj ovo "arm" u imenu više ne treba. :D

Zbunila me je jedna sitnica doduše - kako sada da su hostovi puni metalnih "prangija" a la terminator ili plastike, kada ih cijelo vrijeme vidimo kao savršeno replicirana ljudska tijela od krvi i "mesa" - nanizana svaka nit mišića, svaka tetiva, dlaka.. potopljeni su u bijelu tečnost. Nikada nismo vidjeli metalni egzoskelet u laboratoriji.
Jedino ako to objašnjavaju činjenicom da Dolores kao stari host ima i stari model tijela. Pojma nemam. :-D
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#340 Re: Westworld

Post by brain bubbles »

zecko_kupuz wrote:Ovo je tip serije koju prati hiljadu i jedna online teorija. Ima svoje zaokrete i zagonetke, pitanje je samo hoće li imati i neku bazu koja će čvrsto vezati svih pet sezona.
E sad, ako čitaš te online teorije, može ti finale postati i predvidivo ili se samo operišeš od svega, pustiš mozak da sam vergla i uživaš. :-D Ja sam završio negdje između, ova mi znatiželja malo kvari ćeif sa serijom. :lol:

Mislim da ćemo vidjeti druge parkove u nastavku, zanimljive su teorije oko Forda (je li zaginuo "pravi" ili vještački, hoće li se u bilo kojem obliku vratiti, jer ono šiveno tijelo kad Theresa zagine mora nešto značiti).
Ona post-credit scena s plavkom-Armistice je pravo moćna iako joj ovo "arm" u imenu više ne treba. :D

Zbunila me je jedna sitnica doduše - kako sada da su hostovi puni metalnih "prangija" a la terminator ili plastike, kada ih cijelo vrijeme vidimo kao savršeno replicirana ljudska tijela od krvi i "mesa" - nanizana svaka nit mišića, svaka tetiva, dlaka.. potopljeni su u bijelu tečnost. Nikada nismo vidjeli metalni egzoskelet u laboratoriji.
Jedino ako to objašnjavaju činjenicom da Dolores kao stari host ima i stari model tijela. Pojma nemam. :-D
Pa vjerovatno su sve to stari modeli, rekli su da ih ima iz perioda Arnolda, nek je 5% ukupne populacije, to je dovoljno
belfy
Posts: 7672
Joined: 06/08/2007 09:00

#341 Re: Westworld

Post by belfy »

dječak sa šibicama wrote: ...Cini mi se da je Nolan posudio malo ideju iz "ja sam legenda" price, u vezi odnosa dva svijeta, ljudi i zombija odnosno u ovom slucaju ljudi i robota...
koliko ja mogu da vidim serija je pravljena prema istoimenom filmu kojeg se jako dobro sjecam. ne znam samo koliko je star...
User avatar
Averus
Posts: 20357
Joined: 13/02/2008 17:07

#342 Re: Westworld

Post by Averus »

Eto, samo da potvrdim da sam bio u pravu što se tiče SW znaka, da je Samurai World :)

HBO je jučer registrovao domenu exploresamuraiworld.com i exploreshogunworld.com 8-)



Moguće je da samo hoće da nas prevare, ali znajući HBO (i Westworld), moguće je da je neki vid interaktivnog trailera ili tako nešto :izet:


Podsjećam: https://www.discoverwestworld.com/
User avatar
dale cooper
Posts: 28464
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#343 Re: Westworld

Post by dale cooper »

brain bubbles wrote:
zecko_kupuz wrote:Ovo je tip serije koju prati hiljadu i jedna online teorija. Ima svoje zaokrete i zagonetke, pitanje je samo hoće li imati i neku bazu koja će čvrsto vezati svih pet sezona.
E sad, ako čitaš te online teorije, može ti finale postati i predvidivo ili se samo operišeš od svega, pustiš mozak da sam vergla i uživaš. :-D Ja sam završio negdje između, ova mi znatiželja malo kvari ćeif sa serijom. :lol:

Mislim da ćemo vidjeti druge parkove u nastavku, zanimljive su teorije oko Forda (je li zaginuo "pravi" ili vještački, hoće li se u bilo kojem obliku vratiti, jer ono šiveno tijelo kad Theresa zagine mora nešto značiti).
Ona post-credit scena s plavkom-Armistice je pravo moćna iako joj ovo "arm" u imenu više ne treba. :D

Zbunila me je jedna sitnica doduše - kako sada da su hostovi puni metalnih "prangija" a la terminator ili plastike, kada ih cijelo vrijeme vidimo kao savršeno replicirana ljudska tijela od krvi i "mesa" - nanizana svaka nit mišića, svaka tetiva, dlaka.. potopljeni su u bijelu tečnost. Nikada nismo vidjeli metalni egzoskelet u laboratoriji.
Jedino ako to objašnjavaju činjenicom da Dolores kao stari host ima i stari model tijela. Pojma nemam. :-D
Pa vjerovatno su sve to stari modeli, rekli su da ih ima iz perioda Arnolda, nek je 5% ukupne populacije, to je dovoljno
Mislim da su u zadnjim scenama, kada je Ford pokrenuo novi "storyline" odnosno masakr korišteni
uglavnom stari modeli robota. Ako se prisjetite scene u finalu gdje onaj iritantni Sizemore (što piše narative)
ulazi u skladište starih modela koje je bilo potpuno prazno. Ford je sve stare modele iskoristio za dizanje
revolucije, što je nekako i prikladno jer su najduže patili i bili odbačeni od svojih kreatora.
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#344 Re: Westworld

Post by brain bubbles »

dale cooper wrote:
brain bubbles wrote:
zecko_kupuz wrote:Ovo je tip serije koju prati hiljadu i jedna online teorija. Ima svoje zaokrete i zagonetke, pitanje je samo hoće li imati i neku bazu koja će čvrsto vezati svih pet sezona.
E sad, ako čitaš te online teorije, može ti finale postati i predvidivo ili se samo operišeš od svega, pustiš mozak da sam vergla i uživaš. :-D Ja sam završio negdje između, ova mi znatiželja malo kvari ćeif sa serijom. :lol:

Mislim da ćemo vidjeti druge parkove u nastavku, zanimljive su teorije oko Forda (je li zaginuo "pravi" ili vještački, hoće li se u bilo kojem obliku vratiti, jer ono šiveno tijelo kad Theresa zagine mora nešto značiti).
Ona post-credit scena s plavkom-Armistice je pravo moćna iako joj ovo "arm" u imenu više ne treba. :D

Zbunila me je jedna sitnica doduše - kako sada da su hostovi puni metalnih "prangija" a la terminator ili plastike, kada ih cijelo vrijeme vidimo kao savršeno replicirana ljudska tijela od krvi i "mesa" - nanizana svaka nit mišića, svaka tetiva, dlaka.. potopljeni su u bijelu tečnost. Nikada nismo vidjeli metalni egzoskelet u laboratoriji.
Jedino ako to objašnjavaju činjenicom da Dolores kao stari host ima i stari model tijela. Pojma nemam. :-D
Pa vjerovatno su sve to stari modeli, rekli su da ih ima iz perioda Arnolda, nek je 5% ukupne populacije, to je dovoljno
Mislim da su u zadnjim scenama, kada je Ford pokrenuo novi "storyline" odnosno masakr korišteni
uglavnom stari modeli robota. Ako se prisjetite scene u finalu gdje onaj iritantni Sizemore (što piše narative)
ulazi u skladište starih modela koje je bilo potpuno prazno. Ford je sve stare modele iskoristio za dizanje
revolucije, što je nekako i prikladno jer su najduže patili i bili odbačeni od svojih kreatora.
promakao mi je taj detalj :thumbup:

naletih danas na sliku, gdje Ford govori kako roboti imaju jednostavan nacin rukovanja, u drugoj epizodi ja mislim. Pred svoju smrt, pruza ruku Bernardu,sasvim obicno rukovanje, pa se pretpostavlja da je poslao robota da odradi govor
bezVolana
Posts: 1130
Joined: 14/08/2013 13:33

#345 Re: Westworld

Post by bezVolana »

samo da se upisem na temu. serija mi je odlicna, pregledala sad sve, cekamo sljedecu sezonu
a ovdje mi je hrpa detalja koje nisam upratila prikazana. (npr, ko bude geldao klip, dio sa glasom - wow kako dobro uradjeno. ) nadam se da nije prije postavljeno:
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#346 Re: Westworld

Post by KB9 »

poceo sam danas gledat seriju, dvije epizode pregledane i mogu rec da su odlicne, krajevi epizoda su fenomenalni :skoljka:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#347 Re: Westworld

Post by beni-bu-man »

KB9 wrote:poceo sam danas gledat seriju, dvije epizode pregledane i mogu rec da su odlicne, krajevi epizoda su fenomenalni :skoljka:

sta ces onda tek reci kad sagledas cijelu sezonu :D
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#348 Re: Westworld

Post by KB9 »

beni-bu-man wrote:
KB9 wrote:poceo sam danas gledat seriju, dvije epizode pregledane i mogu rec da su odlicne, krajevi epizoda su fenomenalni :skoljka:

sta ces onda tek reci kad sagledas cijelu sezonu :D
hopkinsovo "izlaganje" onoj zeni dok sjede u restoranu, cetvrta epizoda :shock: :skoljka:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#349 Re: Westworld

Post by beni-bu-man »

nije to nista vidjeti ces od 8 epizode belaja :D :D
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#350 Re: Westworld

Post by KB9 »

KOLKO DOBRA SERIJA! :shock:

ogroman broj odlicnih scena, zapleta, raspleta, ma svega :mrgreen: ne znam zbog cega al meni je i dalje najbolja scena u citavoj sezoni kad plavka odma u prvoj epizodi ubiju muhu, to mi je strasno upecatljivo ostalo :)

hopkins razvalio ulogu, kakva je to glumcina :shock:
Post Reply