Westworld

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#301 Re: Westworld

Post by listopad »

Jack Be Nimble wrote:Odlicna sezona. Odlicni likovi. Odlicna prica. Odlicno finale.

Producente TWD bi trebalo zavezati za stolice i tjerati da gledaju ovakve serije dok ne nauce nesto.
Za razliku od ove serije, TWD je od samog pocetna bio tres. Budimo realni, to je serija za 15-godisnjake. Westworld polaze pravo na kvalitet i to zapravo i nudi, mada ne treba pretjerivati. Teme i motivi su vec vidjeni u drugim scifi serijama i filmovima, ali su nas opet uspjeli zakovati za stolice. Finale je bilo apsolutno zadovoljavajuce. Nista pretjerano i spektakularno nego bas u okvirima plauzibilnog. Steta sto moramo cekati dvije godine do sljedece sezone, ali sumnjam da ce odrzati kvalitet i filozofsku dubinu ove sezone. Nekako se bojim da ce druga sezona liciti previse na Terminatora.
User avatar
edo82
Posts: 124
Joined: 28/04/2010 07:43

#302 Re: Westworld

Post by edo82 »

dale cooper wrote:Ej da, jeste li vidjeli? SAMURAJI!!!! :shock: :D Možda sljedeće sezone, please??!! :D
Sljedeća sezona se zove Eastworld :D
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#303 Re: Westworld

Post by Averus »

Prema onome logu na tom spratu, rekao bih prije da se zove Samurai World :roll:

Image
Veliko S i W
User avatar
pici
Posts: 43580
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#304 Re: Westworld

Post by pici »

serija odlična, sama glumačka ekipa budi strahopoštovanje... Hopkins i Harris :thumbup:
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#305 Re: Westworld

Post by KPNCTNJAH »

Samo da ne bude kao s True Detective, nova glumacka postava, nova prica i raspad na kraju...
User avatar
Radar71
Posts: 7289
Joined: 21/07/2010 15:43

#306 Re: Westworld

Post by Radar71 »

Gdje ste pročitali da je iduća sezona 2018?
__Phoenix__
Posts: 2687
Joined: 25/10/2013 20:44

#308 Re: Westworld

Post by __Phoenix__ »

Finale me razočaralo, postalo predvidivo i izgubilo draž.
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#309 Re: Westworld

Post by dale cooper »

Ed bi se trebao vratiti, jer je navodno potpisao ugovor na dvije sezone. I Evan Rachel Wood takođe,
koja je odradila nevjerovatan posao. Rekla je da će druga sezona biti warp speed u poređenju sa prvom.
Što je u skladu sa onim što je Nolan rekao, da je prva sezona svojevrsni prequel za ono što slijedi.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#310 Re: Westworld

Post by banjaluka078 »

brain bubbles wrote: Zadovoljan ovim odgledanim, ali kao sto neko rece, vecina je vec analizirana ovdje i ocekivali smo sve ovo, pa nas nije bas pogodilo, kao neke koji su gledali bez citanja foruma.
Odlična serija.

Dok smo sinoć gledali finale, posmatrala sam reakcije mog momka koji je totalno izbjegavao čitanje foruma, gledanje yt klipova koji su objašnjavali/iznosili terorije...malo sam mu zavidjela na "neupućenosti", bio je ono baš pod utiskom.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#311 Re: Westworld

Post by kakavdanakneiskustvu »

Jack Be Nimble wrote:Odlicna sezona. Odlicni likovi. Odlicna prica. Odlicno finale.

Producente TWD bi trebalo zavezati za stolice i tjerati da gledaju ovakve serije dok ne nauce nesto.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#312 Re: Westworld

Post by listopad »

dale cooper wrote:Ed bi se trebao vratiti, jer je navodno potpisao ugovor na dvije sezone. I Evan Rachel Wood takođe,
koja je odradila nevjerovatan posao. Rekla je da će druga sezona biti warp speed u poređenju sa prvom.
Što je u skladu sa onim što je Nolan rekao, da je prva sezona svojevrsni prequel za ono što slijedi.
Netko napisa da se William (Harris) na kraju smjeskao zato sto mu je konacno "ispunjena zelja" time sto je park postao realan, odnosno domacini mogu ubijati goste. To je naravno tocno, ali ne kontam zasto neki misle da je i William na kraju ubijen. Ispostavilo se da su on i Ford na kraju imali isti cilj, iako su se vodili drugacijim motivima. Pored toga je William Fordu bio i najveci saveznik i sponzor i mislim da je samo Williamova pozicija vecinskog vlasnika u Delosu spasavala Forda da ga ne maknu kao sto su na kraju namjeravali. Ford je postedio Williama i oduzio mu se tako sto ga je ostavio na zivotu da bi konacno mogao uzivati u "realnom" Westworldu. Da su ga domacini htjeli ubiti, ne bi mu pucali samo u ruku. To je bila samo poruka/potvrda da je taj svijet postao realan.
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#313 Re: Westworld

Post by dale cooper »

listopad wrote:
dale cooper wrote:Ed bi se trebao vratiti, jer je navodno potpisao ugovor na dvije sezone. I Evan Rachel Wood takođe,
koja je odradila nevjerovatan posao. Rekla je da će druga sezona biti warp speed u poređenju sa prvom.
Što je u skladu sa onim što je Nolan rekao, da je prva sezona svojevrsni prequel za ono što slijedi.
Netko napisa da se William (Harris) na kraju smjeskao zato sto mu je konacno "ispunjena zelja" time sto je park postao realan, odnosno domacini mogu ubijati goste. To je naravno tocno, ali ne kontam zasto neki misle da je i William na kraju ubijen. Ispostavilo se da su on i Ford na kraju imali isti cilj, iako su se vodili drugacijim motivima. Pored toga je William Fordu bio i najveci saveznik i sponzor i mislim da je samo Williamova pozicija vecinskog vlasnika u Delosu spasavala Forda da ga ne maknu kao sto su na kraju namjeravali. Ford je postedio Williama i oduzio mu se tako sto ga je ostavio na zivotu da bi konacno mogao uzivati u "realnom" Westworldu. Da su ga domacini htjeli ubiti, ne bi mu pucali samo u ruku. To je bila samo poruka/potvrda da je taj svijet postao realan.
Bio je ranjen i u nezavidnoj poziciji, ali to ne znači da se nije mogao izvući.
William nije kao ostali gosti u parku.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#314 Re: Westworld

Post by kakavdanakneiskustvu »

zajebana serija,je li ovaj nolan ima veze sa filmom memento,scenario ili tako nesto?
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#315 Re: Westworld

Post by dale cooper »

kakavdanakneiskustvu wrote:zajebana serija,je li ovaj nolan ima veze sa filmom memento,scenario ili tako nesto?
Da, scenarista. Memento je baziran na njegovoj kratkoj priči.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58737
Joined: 03/08/2010 19:04

#316 Re: Westworld

Post by kakavdanakneiskustvu »

dale cooper wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:zajebana serija,je li ovaj nolan ima veze sa filmom memento,scenario ili tako nesto?
Da, scenarista. Memento je baziran na njegovoj kratkoj priči.
:thumbup:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#317 Re: Westworld

Post by Jack Be Nimble »

Svidja mi se serija jer mozes svakakvih poruka i ideja izvuci iz price. Meni to sve lici na konolizaciju i na kraju pobuna robova.

A sama gluma wood I Newton je van pameti. Ostali su dobri naravno, ali oni kao roboti, su morali da glume samo ocima i usnama u pojedinim momentima. Morali su da docaraju zalost, sok, ljutnu sve u 10 sekundi. Opet cu porediti sa TWD ciji likovi skupa nisu toliko zanimljivi koliko me je lik Wood-a uveo u pricu. A o glumi izmedju dvije serije ne treba ni pricati.

Takodjer mi se dopada ovaj novi format serija sa samo 8 ili 10 epizoda.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#318 Re: Westworld

Post by irac300 »

Ja dobre emisije. :D :thumbup: Nema se sta komentarisati mnogo, serija je beton. Jedino zalim sto valja dugo cekati na drugu sezonu, jbg.
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#319 Re: Westworld

Post by beni-bu-man »

sinoc pregledo zadnje 2 epizode

Image
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#320 Re: Westworld

Post by Averus »

Image :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#321 Re: Westworld

Post by beni-bu-man »

Averus wrote:Image :D

William
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#322 Re: Westworld

Post by Averus »

Strašna serija fakat... Sviđa mi se što me natjera da razmišljam i kontam jel' 'vako, jel' 'nako
Što sam skeptičan prema svačijim motivima...

A onda mi drago kad potrefim nešto što sam slutio, a još luđe kad je nešto pedeseto i zijanim se :D
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#323 Re: Westworld

Post by beni-bu-man »

Averus wrote:Strašna serija fakat... Sviđa mi se što me natjera da razmišljam i kontam jel' 'vako, jel' 'nako
Što sam skeptičan prema svačijim motivima...

A onda mi drago kad potrefim nešto što sam slutio, a još luđe kad je nešto pedeseto i zijanim se :D

Jonathan Nolan i J.J. Abrams kobinacija da valja :)

samo da ne pretjeraju kao sto su sa LOST-om
User avatar
dale cooper
Posts: 28475
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#324 Re: Westworld

Post by dale cooper »

beni-bu-man wrote:
Averus wrote:Strašna serija fakat... Sviđa mi se što me natjera da razmišljam i kontam jel' 'vako, jel' 'nako
Što sam skeptičan prema svačijim motivima...

A onda mi drago kad potrefim nešto što sam slutio, a još luđe kad je nešto pedeseto i zijanim se :D

Jonathan Nolan i J.J. Abrams kobinacija da valja :)

samo da ne pretjeraju kao sto su sa LOST-om
Ma JJ je ovdje samo kao izvršni producent sa svojim bad robotom. To mu i jeste najbolja uloga,
jaka infrastruktura za prave kreativce.

Image

Bračni par Lisa Joy i Jonathan Nolan su pravi geniji iza ove serije (+ još par writera koji su zaposleni)
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7434
Joined: 16/01/2007 23:38

#325 Re: Westworld

Post by banjaluka078 »

Post Reply