Westworld

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#277 Re: Westworld

Post by dječak sa šibicama »

Bio je film nedavno na HBO, pogledao sam i ... nema nikakvog otimanja identiteta od strane robota, film kao film nista posebno, roboti poceli ubijati ljude i pokokali sve osim glavnog glumca.
U filmu nije striktno divlji zapad u ponudi, imaju srednji vijek (budes kralj ili sto god zelis) i stari rim. Orgije fazoni.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#278 Re: Westworld

Post by So What! »

Imali fanova Nine Inch Nailsa, da li je iko skont'o Something That I Never Have u petoj epizodi.
User avatar
edo82
Posts: 124
Joined: 28/04/2010 07:43

#279 Re: Westworld

Post by edo82 »

Ja jedino ne skotah kako niko nije prepoznao Arnolda u liku Bernarda. NE mogu da vjerujem da niko nije znao kako Arnold izgleda.
User avatar
zlaataan
Posts: 892
Joined: 31/05/2009 22:19
Location: Macondo

#280 Re: Westworld

Post by zlaataan »

edo82 wrote:Ja jedino ne skotah kako niko nije prepoznao Arnolda u liku Bernarda. NE mogu da vjerujem da niko nije znao kako Arnold izgleda.
Image

Mislim da se to više misli karakterno, a ne da su fizički identični.

Jedva čekam season finale :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#281 Re: Westworld

Post by dale cooper »

zlaataan wrote:
edo82 wrote:Ja jedino ne skotah kako niko nije prepoznao Arnolda u liku Bernarda. NE mogu da vjerujem da niko nije znao kako Arnold izgleda.
Image

Mislim da se to više misli karakterno, a ne da su fizički identični.

Jedva čekam season finale :D
Nije taj frajer na slici do Forda Arnold. Tu fotku je negdje na početku sezone Ford pokazao Bernardu koji
nije mogao vidjeti svoj lik do ove dvojice jer je tako bio programiran. U zadnjoj epizodi ima ponovo scena
sa ovom slikom na kojoj se sada jasno vidi da Bernard/Arnold stoji sa njima.

Image
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#282 Re: Westworld

Post by karanana »

odusto sam nakon trece. isplati li se vracati, hoce li se stvari poboljsati i rascistiti?
User avatar
Njanjavi
Posts: 4713
Joined: 09/04/2015 23:08
Location: So close to the gdje chevapi mirishu :)

#283 Re: Westworld

Post by Njanjavi »

Nece, samo ti ne gledaj alahati.
Puna nam je kapa tvojih svesrdnih recenzija koje granice sa infantilnoscu cim nema sisa u kadru :-D
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#284 Re: Westworld

Post by karanana »

Njanjavi wrote:Nece, samo ti ne gledaj alahati.
Puna nam je kapa tvojih svesrdnih recenzija koje granice sa infantilnoscu cim nema sisa u kadru :-D
valja.
pogledam pa se javim. volim ga bacat na android sise kad ih povuku na inspekciju.
thx
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#285 Re: Westworld

Post by Averus »

A ima sisa, nemoj tako
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#286 Re: Westworld

Post by nema me tamo »

Prva epizoda vrh i ovo finale sezone je vrh..

Sve između prosjek mrtvi.
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#287 Re: Westworld

Post by brain bubbles »

Ocekivao sam neku raspravu vec, ali cini se da ce cekati do veceras :D
Pretpostvke su se obistinile, nisam se iznenadio puno, sve je bilo nekako ocekivano
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#288 Re: Westworld

Post by KPNCTNJAH »

Ova tema je sjebala ugodjaj, hajd' da je to komentarisanje izmedju forumasa, kako je ko sta shvatio, nego ljudi sami sebi spojlaju tako sto traze po netu nekakve detalje, pretpostavke i tako svima sjebase seriju... na kraju ne znas sta si ti sam zakljucio, a sta na osnovu procitanog na forumu, pa tako i ovaj kraj sezone postade beze i ocekivan...
User avatar
Averus
Posts: 20364
Joined: 13/02/2008 17:07

#289 Re: Westworld

Post by Averus »

Ja sam zaključio sam sljedeće:

1. Anthony Hopkins je preskup za još jednu sezonu
2. Kakvi su, možda ga vrate sljedeće sezone kao hosta




3. Jedva čekam sljedeću sezonu :D
User avatar
shmizlica
Posts: 57850
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#290 Re: Westworld

Post by shmizlica »

šta reć, koju posluku porat..... :D nekako mi finale ne bi Finale. više ono epilog nakon eksplozivne kulminacije....too much expectations, valjda :-?


opet na čekanje :D
User avatar
Radar71
Posts: 7293
Joined: 21/07/2010 15:43

#291 Re: Westworld

Post by Radar71 »

S ovim još više zapetljase
Jedino Vilijam s osmijehom na licu
User avatar
Haris.ba
Posts: 24866
Joined: 08/09/2005 20:08

#292 Re: Westworld

Post by Haris.ba »

Meni je finale ekstra. Sviđa mi se što su odgovorili na sva bitna pitanja koja treba odgovoriti u prvom dijelu priče - uvod. Sezona 2 će biti izgleda zaplet, a treća rasplet. Sumnjam da će ovo ići više sezona. Ko zna.

Sviđa mi se što je bez patetike brzo se riješila pitanja koja je serija natuknula. Sviđa mi se što je ovo serija koju možeš gledati radi akcije, ali i radi mozganja.
L u c i f e r
Posts: 12309
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#293 Re: Westworld

Post by L u c i f e r »

A ludog "kraja" u 100 pm... :-) :-) :-)
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11078
Joined: 15/01/2010 18:31

#294 Re: Westworld

Post by Jack Be Nimble »

Odlicna sezona. Odlicni likovi. Odlicna prica. Odlicno finale.

Producente TWD bi trebalo zavezati za stolice i tjerati da gledaju ovakve serije dok ne nauce nesto.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#295 Re: Westworld

Post by dale cooper »

How about that for a fucking ending? :D

Odlično odrađen posao, od početka do kraja...zaista.
Čak je i William...ovaj Ed izgledao zadovoljno, iako izgleda da neće imati priliku uživati u tome. :mrgreen:
Ford ispade pozitivac odnosno čovjek koji je zaista volio svog partnera i koji je nastavio njegov rad,
shvatajući da će biti potrebno dosta muke i borbe da se ostvari ono o čemu su sanjali. Ovo su bili
početni koraci na tom putu. Ne mogu i zamisliti kako će se ovo dalje nastaviti, ali da jedva čekam...itekako. :D
Jedna od rijetkih serija danas koja nije razočarala i koja se svojih temeljnih ideja držala tijekom čitave
sezone i finala.

Violent delights have violent ends...indeed.
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#296 Re: Westworld

Post by dale cooper »

Ej da, jeste li vidjeli? SAMURAJI!!!! :shock: :D Možda sljedeće sezone, please??!! :D
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#297 Re: Westworld

Post by brain bubbles »

dale cooper wrote:Ej da, jeste li vidjeli? SAMURAJI!!!! :shock: :D Možda sljedeće sezone, please??!! :D
Moze biti, na onom papiru, gdje pise lokacija kcerke od Meave, pise park 1 sektor bla bla. Dakle ima vise parkova, po mom nekom misljenju. Samo treba smiriti nekako ovo krvoprolice sto nastade, da bi imali miran park :)
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#298 Re: Westworld

Post by dale cooper »

brain bubbles wrote:
dale cooper wrote:Ej da, jeste li vidjeli? SAMURAJI!!!! :shock: :D Možda sljedeće sezone, please??!! :D
Moze biti, na onom papiru, gdje pise lokacija kcerke od Meave, pise park 1 sektor bla bla. Dakle ima vise parkova, po mom nekom misljenju. Samo treba smiriti nekako ovo krvoprolice sto nastade, da bi imali miran park :)
To će biti malo teže. Ovo što je Ford pokrenuo nije mala stvar. Stjecanje svijesti cijele jedne...nove vrste praktično.
brain bubbles
Posts: 519
Joined: 04/12/2012 00:17

#299 Re: Westworld

Post by brain bubbles »

Uglavnom, spremili su kvalitetan materijal, sad je sve na njima da ga dobro iskoriste. Ne zavise od neke knjige/stripa da moraju uskladiti radnje, sto je dobro. Ima ta mala poveznica s filmom, ali tu je uzeta samo ideja koliko sam shvatio, jer nisam gledao film.

Zadovoljan ovim odgledanim, ali kao sto neko rece, vecina je vec analizirana ovdje i ocekivali smo sve ovo, pa nas nije bas pogodilo, kao neke koji su gledali bez citanja foruma.

Nista, spremimo se za drugu sezonu, i molimo boga da serija ostane na nivou.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#300 Re: Westworld

Post by Towelie »

Radar71 wrote:S ovim još više zapetljase
Jedino Vilijam s osmijehom na licu
Dobio je konacno ono sto je zeleo. Igru u kojoj i domacini mogu da pobede.
Post Reply