Westworld

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
DON_eARL
Posts: 3717
Joined: 31/10/2010 22:26

#1 Westworld

Post by DON_eARL »

Jutros je počela još jedna u nizu HBO serija, od koje se mnogo očekuje, nastala po istoimenom filmu iz 1973. godine. Priča se vrti oko tematskog parka namijenjenog za bogatu klijentelu, u kojem mogu iskusiti čari Divljeg zapada kroz predefinisane scenarije i interakciju sa AI. Nakon nadogradnje softvera određeni broj robota počinje da se ponaša čudno, što počinje da brine kreatore čitave predstave, a šta će dalje da bude, saznaćemo u narednoj emisiji. :D Prvi utisci?

Image



http://www.imdb.com/title/tt0475784/

Za spojlere ne odgovaram, sve napisano ispod ovog posta čitate na vlastitu odgovornost, ukoliko niste pogledali najnoviju epizodu.
:evil:
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#2 Re: Westworld

Post by L u c i f e r »

volio sam ovaj film
i imam dojam da će serija biti odlična
naročito jer je hbo produkcija
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#3 Re: Westworld

Post by Jack Be Nimble »

Gledao sinoc ali zaspao nakon 30 minuta. Citao sam knjigu davno, ali ne sjećam se sta je tačno poenta. Ono sto sam vidio izgledalo je odlično.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58369
Joined: 03/08/2010 19:04

#4 Re: Westworld

Post by kakavdanakneiskustvu »

jedva cekam
User avatar
dale cooper
Posts: 28357
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#5 Re: Westworld

Post by dale cooper »

Dobar pilot i odlična glumačka postava. U srcu radnje serije su neke interesantne etičke i moralne dileme.
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#6 Re: Westworld

Post by Sir Charles »

Odlican pilot. Zaista obecavajuce. Soundtrack :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#7 Re: Westworld

Post by karanana »

takodjer zaspao. volim western tematiku, ali ne volim ovu AI i virtual reality tematiku, tako da nisam siguran da li ce mi ova serija sjesti.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#8 Re: Westworld

Post by Jack Be Nimble »

Dogledao. Odlicna muzika uz onu pucnjavu pri kraju. Malo mi je bilo tesko skontati ko je robot a ko turista, ali mislim da sam skontao sve.
racionalista
Posts: 1473
Joined: 20/07/2012 20:40

#9 Re: Westworld

Post by racionalista »

etičnost i evolucija u prvom planu. dobro zvuce ove verzije paint it black i black hole sun :-)

Poslano sa mog 6037K koristeći Tapatalk
DON_eARL
Posts: 3717
Joined: 31/10/2010 22:26

#10 Re: Westworld

Post by DON_eARL »

klixo
Posts: 2020
Joined: 09/07/2012 03:28

#11 Re: Westworld

Post by klixo »

Bice ovo kao sa Mr.Robot , yebavanje u mozak :zoka:
User avatar
zomri
Posts: 12804
Joined: 03/05/2006 07:31

#12 Re: Westworld

Post by zomri »

Čini mi se da će ovdje biti ko u onoj pjesmi Pušenja: "Nikad nisi znao ko je čovjek, a ko - pklat".
Mi no lajki tak'e serije :roll:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#13 Re: Westworld

Post by dječak sa šibicama »

Svidja mi se, i vec vidim u kojem pravcu ide. A tamo gdje ide, ionako nece biti vazno ko je covjek a ko masina.
User avatar
Fajcion
Posts: 1362
Joined: 27/07/2012 11:02

#14 Re: Westworld

Post by Fajcion »

Meni legla od glumaca do radnje :thumbup: Sad da vidimo kako će se razvijati dalje.
User avatar
edo82
Posts: 124
Joined: 28/04/2010 07:43

#15 Re: Westworld

Post by edo82 »

Prva epizoda OK, ali čini se da ima odličnu perspektivu. Mogla bi ovo biti vrh serija. :thumbup:
User avatar
Capajebo
Posts: 20680
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#16 Re: Westworld

Post by Capajebo »

Ovo ce da se prati, ali da bar izadju 3-4 epizode da mogu u komadu odgledat da zapamtim sta kako ko :mrgreen:
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#17 Re: Westworld

Post by Diwan »

Odlična serija i 'žao' mi je što se serija stavlja u kategoriju SF. Ovo nema veze sa SF, više sa filozofijom-religijom ... i matrix bi onda trebao biti SF ali ga rijetko tko dozivljava tako negirajući i odbacujući pozadinu priče.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#18 Re: Westworld

Post by karanana »

dogledo sinoc.....
mozda ovi odgovori nisu ni drugima dosli, ali da vidim da li sam ja nesto propustio u svemu:

- ko je chiko u crnom (ed harris)? da li je on robot ili pravi chiko i sta on ustvari radi? ako je robot kako ga "kreatori" nisu onesposobili ako su vidjeli da on radi stvari van programiranih scenarija?
- da li visitorsi (pravi ljudi) ginu unutar virtual realitija? oni umotani sto su napravili masakr, da li su roknuli ikoga pravog covjeka? njih je rokno gost realitija jelde?
- zasto se svako jutro ponavlja isti scenario kad se treba budi i ode u grad? jel to treba tako da bude?
- kako gosti "udju" u westworld? jel se to negdje fakat kroz vrata fizicki udje ili se uspavaju i leze i onda se mozgom spoje u taj world kao matrix ili neki tako slicni filmovi?
- najvaznije: mogu li gosti karindzat one kurave u salonu?

imam jos dosta pitanja ali to je to za sad, vjerovatno ce se sve rascistiti za epizodu-dvije.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#19 Re: Westworld

Post by Jack Be Nimble »

karanana wrote:dogledo sinoc.....
mozda ovi odgovori nisu ni drugima dosli, ali da vidim da li sam ja nesto propustio u svemu:

- ko je chiko u crnom (ed harris)? da li je on robot ili pravi chiko i sta on ustvari radi? ako je robot kako ga "kreatori" nisu onesposobili ako su vidjeli da on radi stvari van programiranih scenarija?
- da li visitorsi (pravi ljudi) ginu unutar virtual realitija? oni umotani sto su napravili masakr, da li su roknuli ikoga pravog covjeka? njih je rokno gost realitija jelde?
- zasto se svako jutro ponavlja isti scenario kad se treba budi i ode u grad? jel to treba tako da bude?
- kako gosti "udju" u westworld? jel se to negdje fakat kroz vrata fizicki udje ili se uspavaju i leze i onda se mozgom spoje u taj world kao matrix ili neki tako slicni filmovi?
- najvaznije: mogu li gosti karindzat one kurave u salonu?

imam jos dosta pitanja ali to je to za sad, vjerovatno ce se sve rascistiti za epizodu-dvije.
- Ed je sigurno robot, mislim da ga programeri jos nisu skuzili sta radi. A sa druge strane moze biti i turista koji mozda hoce da napravi isti program pa pokusava da okrije kod :?
- Turisti ne mogu da poginu jer roboti koriste specijalne metke koji samo mogu ubiti drugog robota (ja mislim da je tako) Pravo je pitanje da li turista moze ubiti drugu turistu? Zakacis se sa nekim, roknes ga i kazes 'joj ja mislio on robot'
- Ja mislim da se ponavlja isti scenario jer je program tako napisan. Turisti mogu da prenoce, ali svako jutra ide ista prica pa onda ti kao turista mozes promjenis tu pricu. Danas ubijas, sutra lovis ribu, pekosutra jases itd. I ti kada otvoris MS Word dobijes jedno te isto, pa onda pocnes da pises a sigurno ne pises stalno jedno te isto.
-Ne znam kako udju, to se i ja pitam.
-To je citava poenta parka sto se ljudima da sansa da dozive ono sto mozda nikada ne bi mogli, to jest da ih niko ne osudi. Spavati sa kurvom a da se zena ne ljuti, ubijati ljude, itd.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#20 Re: Westworld

Post by Truba »

Diwan wrote:Odlična serija i 'žao' mi je što se serija stavlja u kategoriju SF. Ovo nema veze sa SF, više sa filozofijom-religijom ... i matrix bi onda trebao biti SF ali ga rijetko tko dozivljava tako negirajući i odbacujući pozadinu priče.
nisam gledao
ali zašto postoji ova tendencija da sve što ima veze sa SFom se prebacuje u drame ili trilere ili ne znam ni ja šta
kao da se gledatelji stide što gledaju SF
ili ne znam šta

pravo mi to zanimljivo :D robot ili android nije sf
šta je onda SF?

fakat ne znam
User avatar
vicious2
Posts: 384
Joined: 17/08/2010 13:03

#21 Re: Westworld

Post by vicious2 »

Jack Be Nimble wrote:Dogledao. Odlicna muzika uz onu pucnjavu pri kraju. Malo mi je bilo tesko skontati ko je robot a ko turista, ali mislim da sam skontao sve.

Jonny Cash - Ain't no Grave ... fenomenalno ...
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#22 Re: Westworld

Post by The 51st State »

Jack Be Nimble wrote:
karanana wrote:dogledo sinoc.....
mozda ovi odgovori nisu ni drugima dosli, ali da vidim da li sam ja nesto propustio u svemu:

- ko je chiko u crnom (ed harris)? da li je on robot ili pravi chiko i sta on ustvari radi? ako je robot kako ga "kreatori" nisu onesposobili ako su vidjeli da on radi stvari van programiranih scenarija?
- da li visitorsi (pravi ljudi) ginu unutar virtual realitija? oni umotani sto su napravili masakr, da li su roknuli ikoga pravog covjeka? njih je rokno gost realitija jelde?
- zasto se svako jutro ponavlja isti scenario kad se treba budi i ode u grad? jel to treba tako da bude?
- kako gosti "udju" u westworld? jel se to negdje fakat kroz vrata fizicki udje ili se uspavaju i leze i onda se mozgom spoje u taj world kao matrix ili neki tako slicni filmovi?
- najvaznije: mogu li gosti karindzat one kurave u salonu?

imam jos dosta pitanja ali to je to za sad, vjerovatno ce se sve rascistiti za epizodu-dvije.
- Ed je sigurno robot, mislim da ga programeri jos nisu skuzili sta radi. A sa druge strane moze biti i turista koji mozda hoce da napravi isti program pa pokusava da okrije kod :?
- Turisti ne mogu da poginu jer roboti koriste specijalne metke koji samo mogu ubiti drugog robota (ja mislim da je tako) Pravo je pitanje da li turista moze ubiti drugu turistu? Zakacis se sa nekim, roknes ga i kazes 'joj ja mislio on robot'
- Ja mislim da se ponavlja isti scenario jer je program tako napisan. Turisti mogu da prenoce, ali svako jutra ide ista prica pa onda ti kao turista mozes promjenis tu pricu. Danas ubijas, sutra lovis ribu, pekosutra jases itd. I ti kada otvoris MS Word dobijes jedno te isto, pa onda pocnes da pises a sigurno ne pises stalno jedno te isto.
-Ne znam kako udju, to se i ja pitam.
-To je citava poenta parka sto se ljudima da sansa da dozive ono sto mozda nikada ne bi mogli, to jest da ih niko ne osudi. Spavati sa kurvom a da se zena ne ljuti, ubijati ljude, itd.
ako je sigurno robot, kako mu nista ne bi kad ga je mladi verter izroko sarzer u njega?
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#23 Re: Westworld

Post by Diwan »

Black swan wrote:
Diwan wrote:Odlična serija i 'žao' mi je što se serija stavlja u kategoriju SF. Ovo nema veze sa SF, više sa filozofijom-religijom ... i matrix bi onda trebao biti SF ali ga rijetko tko dozivljava tako negirajući i odbacujući pozadinu priče.
nisam gledao
ali zašto postoji ova tendencija da sve što ima veze sa SFom se prebacuje u drame ili trilere ili ne znam ni ja šta
kao da se gledatelji stide što gledaju SF
ili ne znam šta

pravo mi to zanimljivo :D robot ili android nije sf
šta je onda SF?

fakat ne znam
Kad kažeš i okarakterišeš nešto kao SF onda na neki način isključuješ 'realnost', a ovdje, a vjerovatno i u drugim serijama/filmovima ima priče, poruka koje imaju veze mnogo sa nekim suštinskim filozofsko-religijskim pitanjima. Dakle, ti androidi su samo fasada, a osnova serije je nešto drugo.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40170
Joined: 29/06/2011 23:39

#24 Re: Westworld

Post by dječak sa šibicama »

Turisti dolaze vozom.

Uglavnom da povale kurave, ubiju nekog indijanca ili odmetnika (rece onaj crnac da turistima preporucuju ubijanje uglavnom van grada, ne u gradu, zato imaju vodice koji ih vode do indijanaca ili odmetnika, adrenalin lovis odmetnika ovo ono)

Park nije virutalni, vidjeli ste u jednoj sceni da se "komandni centar" nalazi na onoj jednoj stijeni.

Sve ostalo cemo saznati, vjerovatno je Harris samo jedan od problema uzrokovanih bugom. Djevojkin "pokvareni" tata je prilikom odlaska u "skladiste" imao suze u ocima. A ona je na kraju opalila musicu rukom. Jasno je da ce bugovi dovesti do rasula. Sacekajmo da vidimo, bas me zanima kako scenaristi to misle izvesti, lako se mogu zajebati.
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: Westworld

Post by Truba »

ne želim da vam kradem topik jer još nisam gledao seriju

nekad mi bude žao što se skriva taj SF ili fantastični dio ili serija pa naglo postaju drame trileri i ostalo...

zanimalo me je li to iz mržnje prema sf-u :D stidu ili nečemu trećem

sad nastavite :)
Post Reply