Waze vs Radarbot

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Sakazulu
Posts: 2264
Joined: 28/04/2012 08:02

#1 Waze vs Radarbot

Post by Sakazulu »

Kakva su iskustva između ove dvije aplikacije. Mislim da je van granica BiH Waze primarniji, čak mislim da više stranci koriste Waze nego mi!
User avatar
nitro_90
Posts: 463
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#2 Re: Waze vs Radarbot

Post by nitro_90 »

Waze koristim odavno, na njemu imaš sve fiksne kamere + bude dosta prijavljenih mobilnih patrola. Radarbot sam počeo koristiti u zadnjih godinu-dvije, dobar je za kamere, ali se navigacija na njemu plaća, dok na Waze nije.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#3 Re: Waze vs Radarbot

Post by Gray »

Meni je waze super, puno je bolji za navigaciju u BiH od Google maps (mada zna imati fula), a fiksne kamere brzo budu unesene i generalno se brzo ispravljaju greške sa kartama
Throttle
Posts: 13024
Joined: 10/06/2016 12:35

#4 Re: Waze vs Radarbot

Post by Throttle »

Ja derem s radarbotom, vani zbog stacionarnih a kod nas zbog mobilnih radara. Nije me jos klepilo nigdje :-D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18353
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#5 Re: Waze vs Radarbot

Post by GandalfSivi »

Waze mama, tata, Tito i Partija…
User avatar
dinao
Posts: 971
Joined: 16/04/2010 19:16

#6 Re: Waze vs Radarbot

Post by dinao »

Mene je Waze, odnosno raja koja prijavljuje skrivene patrole, nekoliko puta spasio kazne. Cesto sam na putu i primjetim da je sve vise korisnika Waze. Sve se prijavljuje, i guzva i rupa na putu i radovi..
Ko ima android auto ili carplay mnogo je prakticnije.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#7 Re: Waze vs Radarbot

Post by Gray »

dinao wrote: 29/06/2023 20:31 Mene je Waze, odnosno raja koja prijavljuje skrivene patrole, nekoliko puta spasio kazne. Cesto sam na putu i primjetim da je sve vise korisnika Waze. Sve se prijavljuje, i guzva i rupa na putu i radovi..
Ko ima android auto ili carplay mnogo je prakticnije.
Ja često koristim čim vozim van grada i uvijek prijavim policiju ili opasnost, što kažeš preko Android auto mi je na displeju od auta pa je puno lakše.
Naslovnica
Posts: 27974
Joined: 20/03/2013 15:38

#8 Re: Waze vs Radarbot

Post by Naslovnica »

+1 Waze
User avatar
Qler
Posts: 23621
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#9 Re: Waze vs Radarbot

Post by Qler »

+Waze
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15660
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#10 Re: Waze vs Radarbot

Post by problemnatravunu »

Radarbot, ostavim ga da radi u pozadini i slušam, meni vrlo praktično, više puta me je odlično spasio mobilnih radara :thumbup:
gidra
Posts: 3583
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#11 Re: Waze vs Radarbot

Post by gidra »

Waze kao app na Android Auto opciji odličan i svakodnevno ga koristim. Pošto 90% ordiniram po Kantonu Sarajevo sa vožnjom, klikćem ko lud (jer je fkt jednostavno i zabavno) i pomažem raji oko policije i radara :D . Odnedavno su uveli i opciju prikazivanja gužvi (Prekopirali Google Maps).
Primjetio sam da sve više i više raje koristi Waze zbog Wazera koji se vide na aplikaciji.

I Waze kao i Radarboot ima glasovne notifikacije o svim stanjima na cesti (policija, mobilni ili stacionarni radar, radovi na cesti, obustava itd.)
User avatar
PlusSA
Posts: 3176
Joined: 13/07/2011 16:51

#12 Re: Waze vs Radarbot

Post by PlusSA »

jel Waze ima sve fiksne radare u BIH?
javlja li kakvu obavijest kad naletite na radar kao radarbot kojeg sam do sada koristio više (u pozadini pa ono sviranje).
pogotov kad mi je mobitel spojen na aux radija fino na zvucnike javi obavijest radara i muziku smanji.
Naslovnica
Posts: 27974
Joined: 20/03/2013 15:38

#13 Re: Waze vs Radarbot

Post by Naslovnica »

+1 Waze
User avatar
Ateista
Posts: 46614
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#14 Re: Waze vs Radarbot

Post by Ateista »

Koristim radarbot jer sam navikao na njega, posto vidim da je waze popularniji mogao bih probati. Imam ga instaliranog ali se ne sjetim da upalim, po navici radarbot kad idem van grada.
gidra
Posts: 3583
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#15 Re: Waze vs Radarbot

Post by gidra »

PlusSA wrote: 20/09/2023 08:45 jel Waze ima sve fiksne radare u BIH?
javlja li kakvu obavijest kad naletite na radar kao radarbot kojeg sam do sada koristio više (u pozadini pa ono sviranje).
pogotov kad mi je mobitel spojen na aux radija fino na zvucnike javi obavijest radara i muziku smanji.
Ima sve, mislim da je pravo jaka zajednica koja održava app..
Ima i glasovnu notifikaciju. Kaže na našim jezicima, 500 metara do radara ili ispred vas je prijavljena policija ili opasnost na cesti itd + notifikacija na velikom screenu od vozila koja odbrojava metre do tačne lokacije prijavljenog radara ili policije.
Ko ima Android Auto puno bolja stvar od Radarbot-a.
artur morgan
Posts: 2859
Joined: 30/04/2020 19:47

#16 Re: Waze vs Radarbot

Post by artur morgan »

Radarbot....zadovoljan, glasovne obavijesti meni su razlog zašto koristim tu aplikaciju.

Koristim preventivno da ne zaboravim na ograničenje i radar a ne da bi znao gdje su radari da smanjim brzinu i poslije nastavim brže voziti. Od kada je koristim oko pola godine nije bilo situacija da mi je trebala ta pomoć pošto pazim na ograničenje brzine ali znao sam se ranije nekad zeznuti pa me to potaklo da počnem koristiti tu aplikaciju kao preventivu. Kazne su mi rijetkost, u ovoj godini nemam ni jednu kaznu, prošle godine me slikao tronožac malo brža vožnja oko +14 kmh na magistralnom putu, i to je zadnji put. Prije te kazne u 2021. godine, radar me slikao na +21kmh na magistrali, i ostao mjesec dana bez vozačke.

Ostati bez vozačke boli, ružan osjećaj kad je predaješ, teško se nekako rastati i oduži se baš taj mjesec dana ali izdržao sam....nekako :-D

Svi ti tadari na cesti, pa te aplikacije, sve me to počelo živcirati u vožnji kao da idem u "minsko polje"...ali opet preporuka je svima da je koriste posebno ako je koriste savjesno :wink:
User avatar
kabal1337
Posts: 8174
Joined: 11/02/2012 21:08
Location: DIY
Vozim: Destroy it yourself

#17 Re: Waze vs Radarbot

Post by kabal1337 »

i sygic nudi glasovno upozorenje za prekoracenje brzine
User avatar
PlusSA
Posts: 3176
Joined: 13/07/2011 16:51

#18 Re: Waze vs Radarbot

Post by PlusSA »

danas waze koristio i poprilicno je dobra app.
2x puta sam stavio da ima policija pa sam dobio neke poene :mrgreen:

najvažnije je da imaju svi fiksni radari, iako da više raje koristi waze bili bi mirni svi po cestama.
Post Reply