VW Polo?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

melb26sa
Posts: 2449
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#51 Re: Ford Focus....

Post by melb26sa »

CHICAGO wrote:sto bi ovdje reklo holi shhhhit..... kako je taj Focus tu skup...

gledam ovdje MAXIMALNO NAPUCAN 2008 Focus 4 vrata (od premuim sounda, koze, sibera, 17" tockovi, daljinsko paljenje, 8 air baga, satelitski radio itd itd) sa 2 litra (140KS) aluminijskim motorom za ISPOD $17000

kako deru te cijene u Bosni to je haos....

Ja prosle godine uzeo 2007 VW Passat, 2.0Turbo sa kozom, siberom, 10 air baga, maxi oprema (sve sem navigacije) za $24500 na cesti!!!!!!!!!!!!!!

kad sam vidio cijene u Bosni proslo ljeto kad mi se nije zanebesalo....



Recimo Toyota Yaris 2008 sa 1.5L (106KS) motorom starta na svega $11,350 a maxira (sa TRD paketom - 18" tockovi, spojleri i ostale pi*ke materine ) na $16000

fakat su te cijene po Bosni prava pljacka....
Ja imam ovog malca Toyota Matrix :D Samo mi sada fali hub cap -- naletila na udarnu rupu na autoputu i ostala bez nje -- moram do svog dealera iskati kakvu zamjensku :D :D http://www.automotive.com/2008/12/toyot ... erior.html
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#52

Post by ado-šampion »

chuchumbamayumbe wrote:Ako cemo pravo, mozes kupiti dobrog Okca za te pare (dobro, znam da ti to auto ne treba, ali samo da se zna za zapisnik) i da podere i novog Pola i da ga nadzivi u svakom aspektu. A imaces i veliki gepek! :)
Daj mi tog okca da je dobar za 20 milja, ja ću ga odmah kupit. :-)
Da nisi pomiješao s C-klasom?!
Gledajući analogiju s BMW-ov (u čije se kretanje cijena dobro razumijem), dobra trica se jedva može naći za 20 milja (E46), a dobra petica je otprilike 30 milja (E39), ako ih uvoziš iz Njemačke recimo, cijene su sa svim davanjima.
_Jenny_
Posts: 184
Joined: 21/08/2007 18:19
Location: Zagreb

#53 Re: VW Polo?

Post by _Jenny_ »

Ismihana wrote:Kakva su iskustva, preporucujete li ga, vrijedi li cca 23.000KM (za koliko se moze kupiti sa dosta opreme), krade li se,... i sve drugo sto znate a cega se nisam sjetila :)
Moja najbolja prijateljica ga ima...S tim da se radi o motoru 1.0 ili tak nesto...Dobar je za grad,ali jadan u njenim rukama...Dolazimo za par tjedana u Sarajevo pa ako naidete negdje na crni polo zg-ih tablica nemojte parkirat tu u blizini....Ostat cete bez retrovizora,imat dugine boje na autu,ako ne i ostat bez kotaca...
Sve u svemu dobar je,ali nije bas "cool" za duga putovanja i kad imas dosta stvari ili osoba koje sjede odotraga jer ce se ukociti.Gledano sa financijske strane-malo trosi.
User avatar
CLIO
Posts: 968
Joined: 20/02/2008 11:51

#54 Re:

Post by CLIO »

Qler wrote:imam ja havera koji voza clia 2000 ili 2001 nisam siguran, u glavnom clio 2 nije face lift..

e on bi potpisao da se svi sad javno zapale i prestanu proizvoditi :)

nije mu bas nesto drag :)
Tvoj haver je potrefio: od sto dobrih zenskih on uhvatio muskarca. Da ne kazem drugacije. :mrgreen:
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#55 Re: Ford Focus....

Post by whow »

[quote=

gledam ovdje MAXIMALNO NAPUCAN 2008 Focus 4 vrata (od premuim sounda, koze, sibera, 17" tockovi, daljinsko paljenje, 8 air baga, satelitski radio itd itd)
Ja imam ovog malca Toyota Matrix :D Samo mi sada fali hub cap -- naletila na udarnu rupu na autoputu i ostala bez nje -- moram do svog dealera iskati kakvu zamjensku :D :D http://www.automotive.com/2008/12/toyot ... erior.html[/quote]

Kakvi su tvoji utisci o tome Matrixu / Ja sam ga vozao par dana i imao sam osjecaj da je auto pravo cudan rekao bin ne-izbalansiran , posebno upravljacki sistem koji je izuzetno grub. Ranija godista 04, 05 imaju problem sa torque stear tako da je u zimskim uvjetima Matrix sa manuelnom transmisijom i bez ABS poput saonica . Mislim da je iz iz tih razloga kod kasnijih modela Toyota smanjika snagu sa 130 n 124 ks. Masina je bucna, polozaj sjedala je izuzetno visok te na autoputu ovo auto ima vjerovatno najlosije manire u klasi. Osnovni model je pristupacan cijenom medutim i sa najosnovnijim opcijama ( B paket) Matrix ulazi u rang Honde Civic koja je puno izbalansiranije auto. Ako pogledas zadnji bumper i blatobran vidjet ce da je razlika izmedu dva oko 2 mm sto je standard iz 90-tih. Kod polovine Matrixa vec nakon nekoliko godina bumper se kod tockkova pocinje odvajati od fendera jer su one kukice uracene kao kod djecijih kolica. Ja sam imao namjeru da uzmem jednog Matrixa za svakodnevnu gradsku voznju zbog ustede goriva ali kada sam ga provozao stvarno sam se razocarao. Slican dojmove imam i o Coroli koju sam vozilo oko mjesec dana kao rental tako da stvarno ne kontam zasto se ljudi pale na ova vozila jer su po mome misljenju dva izuzetno dosadna vozila. Oba auta Matrix sa mauelnom i Corola sa automatic transmisijom su imali Toyotinu 1.8 VVT-i masinu koja je izuzetno bucna . Karakteristika ove masine je da ostvaruje Maximalni obrtni momenat na visokim obrtajima sto je inace i karakteristika Japanaca To da se ne kvara stoji ali to je vjerovatno zbog toga sto je auto jednostavno do bola. Dakle moja iskustva sa Matrixsom i Corolom i nisu bas najpozitivnija no mozda je to do mene .
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#56 Re: VW Polo?

Post by shadow »

Nije do tebe, potpuno si u pravu. To su za mene nevjerovatno dosadna i neudobna auta. Nikakvog ceifa za voziti. Zasto ih ljudi kupuju? Zato sto im treba nesto sto se puno ne kvari i sto solidno drzi cijenu a ruku na srce matrix i corolla su takva auta. Ljudima je bitno samo da ih auto prebaci od tacke A do tacke B nez nekih problema a da pri tome ne ocekuju neki uzitak pri voznji. Neko drugi vise voli lezati ispod auta jednom sedmicno ako treba li zato kad sjedne u njeg onda zna sta vozi i uziva. Taj neko uglavnom ne vozi toyotine modele koje si naveo.
Post Reply