Vrtoglavice

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#1 Vrtoglavice

Post by yasaq »

Onaj osječaj kad ti se nešto nakupi između očiju i kao da propadaš ili zanosiš se negdje a u stvari stojiš na mjestu. Kada legnem brzo se smiri. Obavio more pregleda i izvadio more nalaza čak uradio magnet mozga i sve ok. Bio malo povišen pritisak najviše zbog nervoze što mi se manta u glavi. Kako pričam o svom problemu sve više ljudi govore da se i njima ili nekom njihovom to isto ili slično dešava. Ima li neko slično da mu se dešava i da ima rješenje za problem.

P.S.

Evo sad čitam da se i našem , jednom od, predsjednika slično događa !
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1780
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#2 Re: Vrtoglavice

Post by Dr.medicine »

ako imas poremecaj s vidom, glavobolju uz te simptome ispitaj hipofizu
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#3 Re: Vrtoglavice

Post by duminjo »

Desavalo Mi se kada se ispravim da mi se Malo provrti U glavi. Ispravim Malo ishranu i sve OK.
Ovo za oci ima smisla. Mene cesto ocni pritisak zeza, zaboli glava na suncu. Smeta i snijeg, pogotovo kada sunce ugrije Pa ubi i sunce i snijeg.
emmir1
Posts: 4496
Joined: 07/06/2013 15:28

#4 Re: Vrtoglavice

Post by emmir1 »

Ima dvije godine mi se pojavila vrtoglavica, ali samo na pokret glave.

Obilazio i obilazio doktore, vadio more nalaza.

Sve u redu.

Onda mi jedan doktor dijagnosticira bbpv i to na nakon što sam ja pomenuo, jer sam istraživao po netu i vidio da odgovara mojim simptomima.

Radilo se o tome da se uhu pomjeri neki kristalčić onolit, i njega je potrebno vratiti na mjesto jednim manevrom odnosno vjeżbom od 2 minute.
Zove se Eplyev manevar.

Uradio taj manevar i sve prestalo a doktore obilazio pola godine
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#5 Re: Vrtoglavice

Post by Herr Flick »

Nalazi krvi odnosno KKS(kompletna krvna slika) ce najbolje pokazat da sa tobom nesto nije uredu.Sto se tice povisenog pritisak,a Boze moj niko danas nema to idealno.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#6 Re: Vrtoglavice

Post by Zejnep »

Vratna kičma?
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#7 Re: Vrtoglavice

Post by yasaq »

Dr.medicine wrote:ako imas poremecaj s vidom, glavobolju uz te simptome ispitaj hipofizu
Ispit'o vid sve Ok, štitna OK.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#8 Re: Vrtoglavice

Post by yasaq »

Herr Flick wrote:Nalazi krvi odnosno KKS(kompletna krvna slika) ce najbolje pokazat da sa tobom nesto nije uredu.Sto se tice povisenog pritisak,a Boze moj niko danas nema to idealno.
Krvna slika OK osim masnoća koje su malo povišene.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#9 Re: Vrtoglavice

Post by Zejnep »

yasaq wrote:
Herr Flick wrote:Nalazi krvi odnosno KKS(kompletna krvna slika) ce najbolje pokazat da sa tobom nesto nije uredu.Sto se tice povisenog pritisak,a Boze moj niko danas nema to idealno.
Krvna slika OK osim masnoća koje su malo povišene.
V r a t n a kičma??? :zoka:
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#10 Re: Vrtoglavice

Post by yasaq »

Zejnep wrote:
yasaq wrote:
Herr Flick wrote:Nalazi krvi odnosno KKS(kompletna krvna slika) ce najbolje pokazat da sa tobom nesto nije uredu.Sto se tice povisenog pritisak,a Boze moj niko danas nema to idealno.
Krvna slika OK osim masnoća koje su malo povišene.
V r a t n a kičma??? :zoka:
Izgleda da je vratna kičma uzrok svega !
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#11 Re: Vrtoglavice

Post by Zejnep »

yasaq wrote:
Izgleda da je vratna kičma uzrok svega !
Ne znam čemu ironija. Govorim iz iskustva, što svog, što svoje porodice.

Da Bog sačuva kakvih ljudi ima :-)
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#12 Re: Vrtoglavice

Post by yasaq »

Zejnep wrote:
yasaq wrote:
Izgleda da je vratna kičma uzrok svega !
Ne znam čemu ironija. Govorim iz iskustva, što svog, što svoje porodice.

Da Bog sačuva kakvih ljudi ima :-)

Nije ironija , nego zaključak, sorry ako je zvučalo pogrešno . Izgleda da ću morati na fizikalne jer mi je nakon današnjeg pregleda konstatovano da mi je kičma u vratnom dijelu ravna umjest da bude u obliku slova C.
User avatar
Zejnep
Posts: 10319
Joined: 10/08/2017 22:38

#13 Re: Vrtoglavice

Post by Zejnep »

yasaq wrote:
Zejnep wrote:
yasaq wrote:
Izgleda da je vratna kičma uzrok svega !
Ne znam čemu ironija. Govorim iz iskustva, što svog, što svoje porodice.

Da Bog sačuva kakvih ljudi ima :-)

Nije ironija , nego zaključak, sorry ako je zvučalo pogrešno . Izgleda da ću morati na fizikalne jer mi je nakon današnjeg pregleda konstatovano da mi je kičma u vratnom dijelu ravna umjest da bude u obliku slova C.

Aha, sorry, pomislih da si ironičan bio.
drugi put mene pitaj, nemoj ni ić doktoru :mrgreen:
Da se to popraviti. Vježbe, bilobil, bićeš ko nov, nadam se :thumbup:
User avatar
Herr Flick
Posts: 8953
Joined: 02/04/2012 13:00

#14 Re: Vrtoglavice

Post by Herr Flick »

yasaq wrote:
Herr Flick wrote:Nalazi krvi odnosno KKS(kompletna krvna slika) ce najbolje pokazat da sa tobom nesto nije uredu.Sto se tice povisenog pritisak,a Boze moj niko danas nema to idealno.
Krvna slika OK osim masnoća koje su malo povišene.
Koliki ti je bio pritisak,nemoj sad rec da je bio 130,140/90,toje vise manje normalan,samo se jos kod nas pritisak 120/80 smatra optimalnim,u Evropi je to sad 140/90 :D
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#15 Re: Vrtoglavice

Post by yasaq »

Herr Flick wrote:
yasaq wrote:
Herr Flick wrote:Nalazi krvi odnosno KKS(kompletna krvna slika) ce najbolje pokazat da sa tobom nesto nije uredu.Sto se tice povisenog pritisak,a Boze moj niko danas nema to idealno.
Krvna slika OK osim masnoća koje su malo povišene.
Koliki ti je bio pritisak,nemoj sad rec da je bio 130,140/90,toje vise manje normalan,samo se jos kod nas pritisak 120/80 smatra optimalnim,u Evropi je to sad 140/90 :D
Pod terapijom sam sad pa se stabilizovao, pa se kreće tu negdje max. 150,140/100,90 skoči kad sam malo nervozan zbog vrtoglavica. Inaće je sad OK !
Post Reply