VRIJEME

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

promašaj
Posts: 19
Joined: 31/05/2009 20:03

#1 VRIJEME

Post by promašaj »

Da li je vrijeme prolazno ili vječno a mi prolazni a vrijeme stoji.
Ono je mjerljivo po našim kriterijima a da li je to tačno, to sami Bog zna, jer još niko vrijeme nije vratio unatrag.
Ono za naše pojmove prolazi ide naprijed a može li se ono vratiti....?
User avatar
Vitamin C
Posts: 921
Joined: 13/05/2009 09:50
Location: Na prozoru, u ogledalu, pred vratima

#2 Re: VRIJEME

Post by Vitamin C »




Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain
You are young and life is long and there is time to kill today
And then one day you find ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun

And you run and you run to catch up with the sun, but its sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but youre older
Shorter of breath and one day closer to death

Every year is getting shorter, never seem to find the time
Plans that either come to naught or half a page of scribbled lines
Hanging on in quiet desperation is the english way
The time is gone, the song is over, thought Id something more to say
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#3 Re: VRIJEME

Post by hakazvaka »

promašaj wrote:Da li je vrijeme prolazno ili vječno a mi prolazni a vrijeme stoji.
Ono je mjerljivo po našim kriterijima a da li je to tačno, to sami Bog zna, jer još niko vrijeme nije vratio unatrag.
Ono za naše pojmove prolazi ide naprijed a može li se ono vratiti....?
ako bi bili u mogucnosti da vratimo vrijeme unazad, to bi znacilo da mi postojimo u svakoj sekundi u proslosti. znaci ako se sada vratis u proslost, moci ces vidjeti mene kako sam izgledao prije 5 godina. posto vrijeme nije konstanta nego varijabla, znaci da se nigdje ne biljeze protekli dijelovi, nego je trenutno.
samim tim, vracanje u proslost je totalno nemoguce.

na ovo mozemo dodati i paradoks djeda. teoriju da sam se vratio u proslost, ubio svog djeda, tako da sam prekinuo svoju lozu, samim tim se nisam ni rodio, pa se nisam mogao ni vratiti proslost i ubit ga..
Prosody
Posts: 13
Joined: 21/06/2009 15:42

#4 Re: VRIJEME

Post by Prosody »

hakazvaka wrote:
promašaj wrote:Da li je vrijeme prolazno ili vječno a mi prolazni a vrijeme stoji.
Ono je mjerljivo po našim kriterijima a da li je to tačno, to sami Bog zna, jer još niko vrijeme nije vratio unatrag.
Ono za naše pojmove prolazi ide naprijed a može li se ono vratiti....?
ako bi bili u mogucnosti da vratimo vrijeme unazad, to bi znacilo da mi postojimo u svakoj sekundi u proslosti. znaci ako se sada vratis u proslost, moci ces vidjeti mene kako sam izgledao prije 5 godina. posto vrijeme nije konstanta nego varijabla, znaci da se nigdje ne biljeze protekli dijelovi, nego je trenutno.
samim tim, vracanje u proslost je totalno nemoguce.

na ovo mozemo dodati i paradoks djeda. teoriju da sam se vratio u proslost, ubio svog djeda, tako da sam prekinuo svoju lozu, samim tim se nisam ni rodio, pa se nisam mogao ni vratiti proslost i ubit ga..
Tacno tako, slazem se. Jedino da uzmemo u ozbir mogucnost da vrijeme u potpunosti vracamo ka traka na filmu gdje ne putujes kroz vrijeme nego se vrijeme krece unazad, hmmm, ali opet ni tu nije vrijeme konstanta nego bi to bila unazadna buducnost xD
User avatar
Ateista
Posts: 46657
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#5 Re: VRIJEME

Post by Ateista »

Vitamin C wrote:


Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain
You are young and life is long and there is time to kill today
And then one day you find ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun

And you run and you run to catch up with the sun, but its sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but youre older
Shorter of breath and one day closer to death

Every year is getting shorter, never seem to find the time
Plans that either come to naught or half a page of scribbled lines
Hanging on in quiet desperation is the english way
The time is gone, the song is over, thought Id something more to say
:thumbup: :thumbup:
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#6 Re: VRIJEME

Post by idealnaM »

Ateista wrote:
Vitamin C wrote:


Tired of lying in the sunshine staying home to watch the rain
You are young and life is long and there is time to kill today
And then one day you find ten years have got behind you
No one told you when to run, you missed the starting gun

And you run and you run to catch up with the sun, but its sinking
And racing around to come up behind you again
The sun is the same in the relative way, but youre older
Shorter of breath and one day closer to death

Every year is getting shorter, never seem to find the time
Plans that either come to naught or half a page of scribbled lines
Hanging on in quiet desperation is the english way
The time is gone, the song is over, thought Id something more to say
:thumbup: :thumbup:[/quote]

LSD im prosirio "granice svijesti"..impresivan text... :lol:
goran5
Posts: 391
Joined: 03/04/2008 00:22

#7 Re: VRIJEME

Post by goran5 »

Vrijeme je relativno , negdje brze , negdje sporije , ovisno o plozaju u prostoru!!

I to nije naucna fantastika vec ziva istina , i cinjenica univerzuma! :shock:
User avatar
Ateista
Posts: 46657
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#8 Re: VRIJEME

Post by Ateista »

goran5 wrote:Vrijeme je relativno , negdje brze , negdje sporije , ovisno o plozaju u prostoru!!

I to nije naucna fantastika vec ziva istina , i cinjenica univerzuma! :shock:
Tacnije, zavisno od brzine kojom se kreces, sto brze ides, vrijeme ti ide sporije, kako kaze moj drug Albert, a mislim da su naucnici vec i potvrdili. :D
goran5
Posts: 391
Joined: 03/04/2008 00:22

#9 Re: VRIJEME

Post by goran5 »

Ateista wrote:
goran5 wrote:Vrijeme je relativno , negdje brze , negdje sporije , ovisno o plozaju u prostoru!!

I to nije naucna fantastika vec ziva istina , i cinjenica univerzuma! :shock:
Tacnije, zavisno od brzine kojom se kreces, sto brze ides, vrijeme ti ide sporije, kako kaze moj drug Albert, a mislim da su naucnici vec i potvrdili. :D

Jesu potvrdili su cak i eksperimentima. Kad ides brzinom svjetlosti vrjeme skoro staje a prostor se pretvori u kapljicu ispred ociju sve okolo je crno :shock:
To se zove " Dilatation of time " i moze se potvrdit sa kamerom koja usporava ili ubrzava pokrete.
Vrijeme je 4 dimenzija koju ne mozemo shvatit sa ovim mozgom , ali ga mozemo dokazat matematicki i mozemo ga osjetiti.
Vrijeme ubrzava blizu grav.polja
Jako zanimljivo i da se najezis
U biti mi stvari zaista nevidimo onakve kakve jesu , vec ih adaptiramo u nasem umu.Ima zanimljivih dokument na You Tube :run:
User avatar
Ateista
Posts: 46657
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#10 Re: VRIJEME

Post by Ateista »

goran5 wrote:
Ateista wrote:
goran5 wrote:Vrijeme je relativno , negdje brze , negdje sporije , ovisno o plozaju u prostoru!!

I to nije naucna fantastika vec ziva istina , i cinjenica univerzuma! :shock:
Tacnije, zavisno od brzine kojom se kreces, sto brze ides, vrijeme ti ide sporije, kako kaze moj drug Albert, a mislim da su naucnici vec i potvrdili. :D

Jesu potvrdili su cak i eksperimentima. Kad ides brzinom svjetlosti vrjeme skoro staje a prostor se pretvori u kapljicu ispred ociju sve okolo je crno :shock:
To se zove " Dilatation of time " i moze se potvrdit sa kamerom koja usporava ili ubrzava pokrete.
Vrijeme je 4 dimenzija koju ne mozemo shvatit sa ovim mozgom , ali ga mozemo dokazat matematicki i mozemo ga osjetiti.
Vrijeme ubrzava blizu grav.polja
Jako zanimljivo i da se najezis
U biti mi stvari zaista nevidimo onakve kakve jesu , vec ih adaptiramo u nasem umu.Ima zanimljivih dokument na You Tube :run:
Gledao sam prije par dana jednu emisiju u kojoj kazu da je i GPRS sistem dokazao tu teoriju, pojavljuje se odredjena greska koju su morali uzeti u obzir zato sto vrijeme sporije prolazi na satelitima koji kruze oko zemlje i salju podatke na zemlju o nasoj lokaciji, nego sto prolazi nama na zemlji. Razlika je jako mala, ali mjerljiva.
User avatar
Ateista
Posts: 46657
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#11 Re: VRIJEME

Post by Ateista »

idealnaM wrote:
LSD im prosirio "granice svijesti"..impresivan text... :lol:
Evo nasao sam nesto za tebe na jednoj drugoj temi.



Ako ti ne lezi Pink Floyd, nasao sam jednu obradu koja je mozda malo bliza tvom mentalitetu, pa da ti ga mozda na taj nacin malo priblizim. :D :lol:
User avatar
Vitamin C
Posts: 921
Joined: 13/05/2009 09:50
Location: Na prozoru, u ogledalu, pred vratima

#12 Re: VRIJEME

Post by Vitamin C »

idealnaM wrote:LSD im prosirio "granice svijesti"..impresivan text... :lol:
Kakva predrasuda, kakav pogrešan zaključak!
Psihodelična muzika i psihodelični tekstovi nisu u funkciji opisivanja stanja prouzrokovanih halucinogenima. Svojim proširivanjem granica svijesti nastoje proširiti granice svijesti svojih konzumenata, i ko nije slušao i ozbiljnom smatrao tu muziku, ne može ni shvatiti ni pojmiti preobrazbu racija (dakako, posve pozitivnu) koju ona pokreće i pospješuje. PF (o njemu sada govorimo) ima funkciju buđenja svijesti.
Tvoj odnos prema jednoj od najsnažnijih filozofskih, socio-političkih, kognitivnih, naposlijetku umjetničkih influenci me naprosto zaprepašćuje. PF bi i bez spomenutog LSD-ja bio izuzetan i veliki. LSD im je pomogao samo da iskristaliziraju stavove i u svoju umjetnost koncentrišu misli koje u ljudskom mozgu bivaju izgubljene. PF i slični bendovi nisu narkomanski, kakvim ih smatraš.
User avatar
Vitamin C
Posts: 921
Joined: 13/05/2009 09:50
Location: Na prozoru, u ogledalu, pred vratima

#13 Re: VRIJEME

Post by Vitamin C »

I da, već spomenuti Einstein je dao najbolju definiciju vremena i relativnosti: "Kad čovjek sjedi jedan sat s lijepom djevojkom, to vam se čini kao jedna minuta. Ali kada sjedi jednu minutu na vrućoj peći - to je duže od jednog sata. To je relativnost."
Dakle, nije teško doživjeti brzinu svjetlosti. ;) :D
User avatar
mirslav
Posts: 42
Joined: 29/03/2009 19:04

#14 Re: VRIJEME

Post by mirslav »

Tišina je. Osim zrikavaca napolju i kuckanja sata gore iznad. Svaki moj udisaj i izdisaj traje. Pokušavam zamisliti kako bi bilo da se ne čuje sat, da se vrijeme zaustavi.

Odmah mi se sve povezalo sa energijom. Ona se troši, dok se krećem, dišem, jedem. Tijelo ište !

Možda bi se to moglo zamisliti bez tijela, samo sa dušom, u jednom sadašnjem trenutku zamisliti vječnost. Zanemariti potrebe i živjeti srce života, postojanje samo. Evo u meni se javlja radost. Bez tijela nema bola, bez potreba nema muke. Sad.

I već je prošlo.

Uhvatio sam sebe jednom da živim u budućnosti. Pa i sad mi se to često desi. Nekako živim tako i razmišljam tako da odrađujem poslove za neki život u budućnosti. To su razmišljanja npr:
Ma kad završim faks onda ću se zaposliti, pa ću osnovati porodicu, pa ću onda živjeti. Kao da sad nemam porodicu, kao da to što učim u stvari i ne učim nego štrebam za nešto, kao da sad nemam potrebu da se zaposlim i da radim. (i ma šta više značilo uopšte raditi)

Možda bi trebalo da imam neke pretenzije na život u prošlosti! Možda bi mi to napravilo neki balans :D Možda uhvatim da čeprkam po svojim lijepo proživljenim trenucima života i otkrijem da i nije bilo loše, pa malo našminkam, upakujem i okačim pored sata na zid :-D

Ja sam za to da se ipak može putovati kroz vrijeme ali bez tijela, odnosno ruke koja bi mogla da izvrši djedoubistvo :D
Bandierra Rossa
Posts: 492
Joined: 05/03/2009 23:24

#15 Re: VRIJEME

Post by Bandierra Rossa »

Vitamin C wrote:I da, već spomenuti Einstein je dao najbolju definiciju vremena i relativnosti: "Kad čovjek sjedi jedan sat s lijepom djevojkom, to vam se čini kao jedna minuta. Ali kada sjedi jednu minutu na vrućoj peći - to je duže od jednog sata. To je relativnost."
Dakle, nije teško doživjeti brzinu svjetlosti. ;) :D
Može i ovako (mislim da je ovo puno preciznije):

Kad provedeš 20 godina pod vlašću SDA-SBiH,to je kao da si proveo 20 000 godina u devetom krugu pakla.

:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
User avatar
Ateista
Posts: 46657
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#16 Re: VRIJEME

Post by Ateista »

Vitamin C wrote:
idealnaM wrote:LSD im prosirio "granice svijesti"..impresivan text... :lol:
Kakva predrasuda, kakav pogrešan zaključak!
Psihodelična muzika i psihodelični tekstovi nisu u funkciji opisivanja stanja prouzrokovanih halucinogenima. Svojim proširivanjem granica svijesti nastoje proširiti granice svijesti svojih konzumenata, i ko nije slušao i ozbiljnom smatrao tu muziku, ne može ni shvatiti ni pojmiti preobrazbu racija (dakako, posve pozitivnu) koju ona pokreće i pospješuje. PF (o njemu sada govorimo) ima funkciju buđenja svijesti.
Tvoj odnos prema jednoj od najsnažnijih filozofskih, socio-političkih, kognitivnih, naposlijetku umjetničkih influenci me naprosto zaprepašćuje. PF bi i bez spomenutog LSD-ja bio izuzetan i veliki. LSD im je pomogao samo da iskristaliziraju stavove i u svoju umjetnost koncentrišu misli koje u ljudskom mozgu bivaju izgubljene. PF i slični bendovi nisu narkomanski, kakvim ih smatraš.
A kad bi tek htjela pogledati film "The wall", (a naravno i muziku poslusati) i pokusati ga donekle razumjeti, u kojem smjeru ide danasnje drustvo...

Ali evo, dao sam joj nesto blize njenom mentalitetu, da joj malo priblizimo PF. :thumbup:
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#17 Re: VRIJEME

Post by idealnaM »

Bandierra Rossa wrote:
Vitamin C wrote:I da, već spomenuti Einstein je dao najbolju definiciju vremena i relativnosti: "Kad čovjek sjedi jedan sat s lijepom djevojkom, to vam se čini kao jedna minuta. Ali kada sjedi jednu minutu na vrućoj peći - to je duže od jednog sata. To je relativnost."
Dakle, nije teško doživjeti brzinu svjetlosti. ;) :D
Može i ovako (mislim da je ovo puno preciznije):

Kad provedeš 20 godina pod vlašću SDA-SBiH,to je kao da si proveo 20 000 godina u devetom krugu pakla.

:bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
pljus par godinica sa SDP-om..uf... :cry:
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#18 Re: VRIJEME

Post by idealnaM »

Vitamin C wrote:
idealnaM wrote:LSD im prosirio "granice svijesti"..impresivan text... :lol:
Kakva predrasuda, kakav pogrešan zaključak!
Psihodelična muzika i psihodelični tekstovi nisu u funkciji opisivanja stanja prouzrokovanih halucinogenima. Svojim proširivanjem granica svijesti nastoje proširiti granice svijesti svojih konzumenata, i ko nije slušao i ozbiljnom smatrao tu muziku, ne može ni shvatiti ni pojmiti preobrazbu racija (dakako, posve pozitivnu) koju ona pokreće i pospješuje[/color]. PF (o njemu sada govorimo) ima funkciju buđenja svijesti.
Tvoj odnos prema jednoj od najsnažnijih filozofskih, socio-političkih, kognitivnih, naposlijetku umjetničkih influenci me naprosto zaprepašćuje. PF bi i bez spomenutog LSD-ja bio izuzetan i veliki. ]LSD im je pomogao samo da iskristaliziraju stavove [/color]i u svoju umjetnost koncentrišu misli koje u ljudskom mozgu bivaju izgubljene. PF i slični bendovi nisu narkomanski, kakvim ih smatraš.
Pomalo mi je smiješno,ali više žalosno.
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#19 Re: VRIJEME

Post by idealnaM »

Ateista wrote:
Vitamin C wrote:
idealnaM wrote:LSD im prosirio "granice svijesti"..impresivan text... :lol:
Kakva predrasuda, kakav pogrešan zaključak!
Psihodelična muzika i psihodelični tekstovi nisu u funkciji opisivanja stanja prouzrokovanih halucinogenima. Svojim proširivanjem granica svijesti nastoje proširiti granice svijesti svojih konzumenata, i ko nije slušao i ozbiljnom smatrao tu muziku, ne može ni shvatiti ni pojmiti preobrazbu racija (dakako, posve pozitivnu) koju ona pokreće i pospješuje. PF (o njemu sada govorimo) ima funkciju buđenja svijesti.
Tvoj odnos prema jednoj od najsnažnijih filozofskih, socio-političkih, kognitivnih, naposlijetku umjetničkih influenci me naprosto zaprepašćuje. PF bi i bez spomenutog LSD-ja bio izuzetan i veliki. LSD im je pomogao samo da iskristaliziraju stavove i u svoju umjetnost koncentrišu misli koje u ljudskom mozgu bivaju izgubljene. PF i slični bendovi nisu narkomanski, kakvim ih smatraš.
A kad bi tek htjela pogledati film "The wall", (a naravno i muziku poslusati) i pokusati ga donekle razumjeti, u kojem smjeru ide danasnje drustvo...

Ali evo, dao sam joj nesto blize njenom mentalitetu, da joj malo priblizimo PF. :thumbup:
Možda si postirao nešto što je bliže mentalitetu tvojih predaka :D :thumbup:
Last edited by idealnaM on 29/07/2009 20:26, edited 1 time in total.
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#20 Re: VRIJEME

Post by chengaba »

idealnaM wrote:
Vitamin C wrote:
idealnaM wrote:LSD im prosirio "granice svijesti"..impresivan text... :lol:
Kakva predrasuda, kakav pogrešan zaključak!
Psihodelična muzika i psihodelični tekstovi nisu u funkciji opisivanja stanja prouzrokovanih halucinogenima. Svojim proširivanjem granica svijesti nastoje proširiti granice svijesti svojih konzumenata, i ko nije slušao i ozbiljnom smatrao tu muziku, ne može ni shvatiti ni pojmiti preobrazbu racija (dakako, posve pozitivnu) koju ona pokreće i pospješuje[/color]. PF (o njemu sada govorimo) ima funkciju buđenja svijesti.
Tvoj odnos prema jednoj od najsnažnijih filozofskih, socio-političkih, kognitivnih, naposlijetku umjetničkih influenci me naprosto zaprepašćuje. PF bi i bez spomenutog LSD-ja bio izuzetan i veliki. ]LSD im je pomogao samo da iskristaliziraju stavove [/color]i u svoju umjetnost koncentrišu misli koje u ljudskom mozgu bivaju izgubljene. PF i slični bendovi nisu narkomanski, kakvim ih smatraš.
Pomalo mi je smiješno,ali više žalosno.
I meni je isto, ali evo jedna misao.

Watson i Crick su negdje izjavili da vjerovatno ne bi nikada skontali tajnu DNK da se nisu pucali LSD-om ;-)
User avatar
Ateista
Posts: 46657
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#21 Re: VRIJEME

Post by Ateista »

idealnaM wrote:
Vitamin C wrote:
idealnaM wrote:LSD im prosirio "granice svijesti"..impresivan text... :lol:
Kakva predrasuda, kakav pogrešan zaključak!
Psihodelična muzika i psihodelični tekstovi nisu u funkciji opisivanja stanja prouzrokovanih halucinogenima. Svojim proširivanjem granica svijesti nastoje proširiti granice svijesti svojih konzumenata, i ko nije slušao i ozbiljnom smatrao tu muziku, ne može ni shvatiti ni pojmiti preobrazbu racija (dakako, posve pozitivnu) koju ona pokreće i pospješuje[/color]. PF (o njemu sada govorimo) ima funkciju buđenja svijesti.
Tvoj odnos prema jednoj od najsnažnijih filozofskih, socio-političkih, kognitivnih, naposlijetku umjetničkih influenci me naprosto zaprepašćuje. PF bi i bez spomenutog LSD-ja bio izuzetan i veliki. ]LSD im je pomogao samo da iskristaliziraju stavove [/color]i u svoju umjetnost koncentrišu misli koje u ljudskom mozgu bivaju izgubljene. PF i slični bendovi nisu narkomanski, kakvim ih smatraš.
Pomalo mi je smiješno,ali više žalosno.
Zalosno je kad ljudi na taj nacin govore o necemu sto ne razumiju.

Mozda ono jeste mentalitet mojih predaka, ali ja sam napredovao i evoluirao od tog nivoa, a ima vjerovatno nekih koji jos nisu... :-)
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#22 Re: VRIJEME

Post by idealnaM »

Tebi je muzički ukus dokaz napredka i evoluiranja :-) ...vao...i jedno i drugo nije dio moga mentaliteta,niti muzickog ukusa,iz više razloga...da ne nabrajam...samo,tvoj pokusaj nekog"omalovažavanja"po ovom pitanju je jadan :D
User avatar
Vitamin C
Posts: 921
Joined: 13/05/2009 09:50
Location: Na prozoru, u ogledalu, pred vratima

#23 Re: VRIJEME

Post by Vitamin C »

Čitao sam u stručnoj literaturi da, ako ne reaguješ ni verbalno ni fizički, već sutra može da ti se odrazi na nervnoj bazi, na nervnoj bazi psihički.
Razgovarati sa provokatorima koji, kao što se kaže u ovakvim slučajevima, ne vide dalje od svog nosa, ušančeni u besmisao svoje ideologije i već neke tvrdokorne dogme, nikada mi nije bio poseban imperativ. Stoga, idealnaM, primi k znanju da si smatrana neozbiljnom diskutanticom i da će tvoje "impresivne" provokacije biti zaignorisane, kao što bi to rekao jedan forumaš ovdje. De gustibus non est disputantum, kao što bi to rekli Latinjani. Bilo bi lijepo da se kadšto vodiš tom maksimom, bar u komunikaciji sa smislom prosvjetljenima.;)
Ugodan dan.
User avatar
Ateista
Posts: 46657
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#24 Re: VRIJEME

Post by Ateista »

idealnaM wrote:Tebi je muzički ukus dokaz napredka i evoluiranja :-) ...vao...i jedno i drugo nije dio moga mentaliteta,niti muzickog ukusa,iz više razloga...da ne nabrajam...samo,tvoj pokusaj nekog"omalovažavanja"po ovom pitanju je jadan :D
Nije to samo stvar ukusa, ja sam muzicar i moj pogled na muziku je puno drugaciji od tvog, ja puno bolje razumijem muziku i na jedan drugaciji nacin mogu da je osjetim i dozivim na koji ti vjerovatno ne mozes, a dajes sebi za pravo da komentarises nesto sto ne razumijes...

Jeli ti ovo mozda poznato, samo sa malo zamijenjenim ulogama? :-)
User avatar
idealnaM
Posts: 676
Joined: 07/07/2009 01:16
Location: zaKavdak

#25 Re: VRIJEME

Post by idealnaM »

Vitamin C wrote:Čitao sam u stručnoj literaturi da, ako ne reaguješ ni verbalno ni fizički, već sutra može da ti se odrazi na nervnoj bazi, na nervnoj bazi psihički.
Razgovarati sa provokatorima koji, kao što se kaže u ovakvim slučajevima, ne vide dalje od svog nosa, ušančeni u besmisao svoje ideologije i već neke tvrdokorne dogme, nikada mi nije bio poseban imperativ. Stoga, idealnaM, primi k znanju da si smatrana neozbiljnom diskutanticom i da će tvoje "impresivne" provokacije biti zaignorisane, kao što bi to rekao jedan forumaš ovdje. De gustibus non est disputantum, kao što bi to rekli Latinjani. Bilo bi lijepo da se kadšto vodiš tom maksimom, bar u komunikaciji sa smislom prosvjetljenima.;)
Ugodan dan.
Vi ste vjerovatno zastupnik gosp.Ateiste...Pa nalazim za ispravno sve što ste naveli,međutim,da ste malo manje subjektivni,vidjeli bi ste da ste pogriješili adresu.Svakako,stari Latini su bili u pravu,što je na jedan drugi ančin rečeno u mom predhodnom postu,citiram sama sebe:
Tebi je muzički ukus dokaz napredka i evoluiranja :-) ...vao...i jedno i drugo nije dio moga mentaliteta,niti muzickog ukusa,iz više razloga
.Naime ,radi se o pokušaju gosp.Ateiste ,da svoje neistomlisljenike,tj.osobe koje nemaju isti muzički ukus počasti alternativom,citiram:
Ako ti ne lezi Pink Floyd, nasao sam jednu obradu koja je mozda malo bliza tvom mentalitetu, pa da ti ga mozda na taj nacin malo priblizim
To što me Vi smatrate neozbiljnim diskutantom,je Vaša i samo Vaša stvar. :D
QUI JACET IN TERA NON HABET UNDE CADET :thumbup:
Ugodan dan i Vama.
Post Reply