Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#1 Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Tesla10 »

Zanima me koliko je potrebno minuta, sati da dođem iz Sarajeva do ovih mjesta? Autobus i auto me zanima, pa eto ako ima koja dobra duša da ima podatke bio bih mu zahvalan :) .
Forsaken
Posts: 826
Joined: 11/02/2005 10:51

#2 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Forsaken »

~2h 30min do Tz, zavisi kolko slepera moras preticat usput. Uzasan, krivudav put preko Karaule ....
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#3 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Ned071 »

Do tz za 2.30 ako ides automobilima istocnog bloka :| 2 sata okruglo. Kakanj 20 minuta auto cestom
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#4 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Tesla10 »

Ned071 wrote:Do tz za 2.30 ako ides automobilima istocnog bloka :| 2 sata okruglo. Kakanj 20 minuta auto cestom
Do Kaknja za 20 minuta :shock: ? Hmmm, da nije malo više možda?
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#5 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Qler »

Ako te ne uhvati guzva u Rajlovcu, tu negdje 20min ti je do Kaknja. Tuzla je tu oko 2-2,5h zavisno od guzve na Karauli, i put nije uzasan uopste. Malo taj prevoj i ostalo normala. Kakvih ima odlican je. Nego raji se smuci iza slepera preko Karaule pa onda im komplet put los :)
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#6 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Tesla10 »

Qler wrote:Ako te ne uhvati guzva u Rajlovcu, tu negdje 20min ti je do Kaknja. Tuzla je tu oko 2-2,5h zavisno od guzve na Karauli, i put nije uzasan uopste. Malo taj prevoj i ostalo normala. Kakvih ima odlican je. Nego raji se smuci iza slepera preko Karaule pa onda im komplet put los :)
Da li isto važi i od Kaknja prema Sarajevu?
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#7 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Qler »

Ma Kakanj je prepis hoda, pogotovo sad sa auto putem...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#8 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Bakir1 »

Visoko-Tuzla preko Karaule sat i 45 min do 2 sata, preko Doboja 2,5 sata do 3 sata, preko Banovića tj Vozuće tako nekako oko 2,5 sata, sve relacije Visoko-Tuzla i ostale usputne destinacije, ima jos jedna relacija ali nije preporucljiva za auta bez 4x4, Tuzla, Banovići, prema Olovu preko Krivaje, planina Zvijezda, Vareš, Breza.....
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#9 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Tesla10 »

Hvala na odgovorima :) .
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#10 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Ned071 »

Qler wrote:Ako te ne uhvati guzva u Rajlovcu, tu negdje 20min ti je do Kaknja. Tuzla je tu oko 2-2,5h zavisno od guzve na Karauli, i put nije uzasan uopste. Malo taj prevoj i ostalo normala. Kakvih ima odlican je. Nego raji se smuci iza slepera preko Karaule pa onda im komplet put los :)
tacno tako...
promjenjivoblacno
Posts: 170
Joined: 16/08/2014 16:11

#11 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by promjenjivoblacno »

Autoputem do Kaknja ti treba onoliko koliko ti je Qler napisao. Ako ides starom cestom, da ne bi placao putarinu, treba ti sat i 15-ak minuta. Autobusom koji ide autoputem (iako vecina njih cini mi se, jedan dio od Podlugova do Visokog idu starom cestom) ti treba oko sat, a ako ides onim Centrinim busem koji ide starom cestom, trebat ce ti sat i po otprilike.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#12 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Tesla10 »

Autobusom ću da idem naravno. Hmmmm tako sam i mislio. Autobusom će mi trebati malo više do tih mjesta ali nema veze. Samo se nadam da ću ići sa autobusima koji idu autoputem a ne starom cestom (bar ne skroz starom cestom). Nemam auta tako da je to problem.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#13 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Ned071 »

nisam siguran da bus ide autoputem. ne znam, al nisam siguran. mislim da je njemu od brzine vaznije kupiti putnike po mjestima do kaknja
Silent.Hunter
Posts: 483
Joined: 14/05/2011 10:12
Location: Shitville

#14 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Silent.Hunter »

Tesla10 wrote:Zanima me koliko je potrebno minuta, sati da dođem iz Sarajeva do ovih mjesta? Autobus i auto me zanima, pa eto ako ima koja dobra duša da ima podatke bio bih mu zahvalan :) .
Centrotrans ide starom cestom (vecina) i treba oko 1h i 30min do Kaknja. Mislim da imaju neki koji idu autoputem, pitaj na stanici. Ima i Bosna Express, oni idu autoputem. Centrotrans je 7.5KM (12KM povratna) a Bosna express je 5KM ja mislim :D
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#15 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Tesla10 »

Bosna Express će biti moj izbor onda :D . Oni znači rade i u Kaknju i u Sarajevu. Dobro da sam saznao to :D . Šteta što auto ne nabavih do sada, 20 minuta bi bilo kao tren :) .
Silent.Hunter
Posts: 483
Joined: 14/05/2011 10:12
Location: Shitville

#16 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Silent.Hunter »

Tesla10 wrote:Bosna Express će biti moj izbor onda :D . Oni znači rade i u Kaknju i u Sarajevu. Dobro da sam saznao to :D . Šteta što auto ne nabavih do sada, 20 minuta bi bilo kao tren :) .
Ma oni su iz Tešnja (valjda), ali uglavnom možeš i sa njima. Centrotrans je skup jbg, al svakih sat vremena ima bus
http://www.bosnaexpres.ba/static/10/show
http://www.centrotrans.com
Pa eto vidi šta ti više odgovara
Moraš nabaviti, ja jednom mjerio, 17min je trebalo od Kaknja do Jošanice :D
promjenjivoblacno
Posts: 170
Joined: 16/08/2014 16:11

#17 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by promjenjivoblacno »

Tesla10 wrote:Bosna Express će biti moj izbor onda :D . Oni znači rade i u Kaknju i u Sarajevu. Dobro da sam saznao to :D . Šteta što auto ne nabavih do sada, 20 minuta bi bilo kao tren :) .
Mozes mozda kontaktirati i BissTours, i oni isto jeftino voze do Kaknja kao i Bosna Express, a cisto radi termina ako ti mozda vise odgovaraju.
Uostalom, jesi li razmisljao o varijanti voza!? Karta ti je u jednom pravcu 3KM studentska Sarajevo-Kakanj, a ako kazes do Catica (naravno da ces izaci u Kaknju) kostat ce te 2.70KM. Ako nema kontrole, onda samo das kondukteru u vozu 2KM i super tebi, super njemu. Termine vozova imas na stranici Zeljeznica Federacije i vozom ti isto treba sat vremena.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#18 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Bakir1 »

ja cu u ovoj sedmici ici na tu relaciju, ako hoces bujrum, ne kosta me nista
nedims
Posts: 662
Joined: 17/02/2007 12:54
Location: sarajevo

#19 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by nedims »

Bakir1 wrote:ja cu u ovoj sedmici ici na tu relaciju, ako hoces bujrum, ne kosta me nista
Svaka cast Bakire :thumbup:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#20 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Bakir1 »

Ma ja svakako idem sam, monotono.
Kome sutra treba prevoz u krajinu i iz krajine bujrum.
Visoko-Turbe-B.luka-Prijedor-Krupa povratak isti dan ista marsuta :mrgreen:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#21 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by mahalas505 »

Bakir1 wrote:Ma ja svakako idem sam, monotono.
Kome sutra treba prevoz u krajinu i iz krajine bujrum.
Visoko-Turbe-B.luka-Prijedor-Krupa povratak isti dan ista marsuta :mrgreen:
Jel to kod zenine rodbine :lol: ?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#22 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by Bakir1 »

jok, poslom :D
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#23 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by thekupus »

promjenjivoblacno wrote: Mozes mozda kontaktirati i BissTours, i oni isto jeftino voze do Kaknja kao i Bosna Express, a cisto radi termina ako ti mozda vise odgovaraju.
Uostalom, jesi li razmisljao o varijanti voza!? Karta ti je u jednom pravcu 3KM studentska Sarajevo-Kakanj, a ako kazes do Catica (naravno da ces izaci u Kaknju) kostat ce te 2.70KM. Ako nema kontrole, onda samo das kondukteru u vozu 2KM i super tebi, super njemu. Termine vozova imas na stranici Zeljeznica Federacije i vozom ti isto treba sat vremena.
je li fakat vrijedi zbog 70 feninga biti govno i varati drzavu? znam da ima puno fukare, ali bas tolikeeee
promjenjivoblacno
Posts: 170
Joined: 16/08/2014 16:11

#24 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by promjenjivoblacno »

Neko vara radi 70.000KM, a neko radi 70 feninga i vjeruj da je takvih mnogo vise nego onih koji kupuju kartu na salteru. U ovom rasulu i nakaradu od drzave, svi varaju. Samo je pitanje koliko se kome moze.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#25 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo-Tuzla, Sarajevo-Kakanj koje je?

Post by tempuser »

To je slika i prilika kako rezonuju nasi ljudi, potkrada rodjenu firmu koja sutra treba da mu isplati platu! :-)
Post Reply