Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
nokia_e52
Posts: 50
Joined: 25/06/2011 22:00

#1 Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by nokia_e52 »

Pozdrav svima, izvinjavam se ukoliko ima postojeća tema ali ja je nisam uspio pronaći.

Zna li neko koliko je vremena potrebno da se dođe do Bihaća iz Sarajeva, bez pauza, udeljenost je oko 290km, nikada tamo nisam bio. Nadam se da nije više od 6 sati normalne vožnje (10 - 20 km/h iznad ogranicenja) .
Molim informacije iz prve ruke.
Hvala
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#2 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by karanana »

Oko 5 sati normalne voznje.
User avatar
nokia_e52
Posts: 50
Joined: 25/06/2011 22:00

#3 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by nokia_e52 »

Hvala
Da li se podrazumijeva dio putovanja autocestom ili preko kiseljaka do travnika pa dalje za bihac ?
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#4 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by Bakir1 »

sarajevo lasva cca 1 h
lasva travnik oko 1 h
travnik jajce isto 1 h
jajce kljuc 1 h
kljuc petrovac 1 h
petrovac bihac 1 h
e sad posto je zima ova vremena su priblizno tacna
preporucujem polazak oko 5 jer tada dodjes do travnika za manje od dva sata.
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#5 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by Optimist »

Bakire ne znam odakle racunas polazak iz Sarajeva do Travnika, ali nedavno sam ja od cevabdzinice Hari do ulaza u Vogoscu stigao za 55 min, autoputem naravno. Dakle Sarajevo Travnik po mome moze i za sat i po max.
User avatar
ćiribiribela
Posts: 14373
Joined: 04/03/2013 02:53
Location: Gotham

#6 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by ćiribiribela »

Najmanje 6 sati po ovom vremenu.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#7 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by Bakir1 »

ja idem iz visokog, do travnika mi treba sat kada nema guzve kada je guzva preko sat i po, tako da mi je logicno da iz sarajeva treba do 2 sata
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#8 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by karanana »

visoko-travnik sat i po? 60 kilometara od kojih je 30 autoputa ti predjes za sat i po? meni iz sarajeva do travnika treba sat vremena. a nisam ludjak i apsolutno ne preticem dolinom lasve i pratim ogranicenja jer ima onih mobilnih radara. cuj sarajevo lasva sat, a do zenice se sada za manje od sata dodje.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#9 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by Bakir1 »

ima tu vise km nije to 60
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#10 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by Optimist »

Do mene na bjelavama je 95 km.
_Belaj_Bager_
Posts: 98
Joined: 31/10/2012 18:17

#11 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by _Belaj_Bager_ »

Nedavno sam vozio na toj dionici. Trebalo mi je oko pet sati s pauzom od 15-ak minuta. Pazi se kamera u USK, nisu označene :)
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#12 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by Bakir1 »

dobro 68 meni treba sat do sat i po meni travnik nije hari ni bajra meni je to inina pumpa.
Uostalom sto je to bitno meni treba toliko jer kada idem do bihaca travnik mi dodje kao kakanj
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#13 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by Ridjobrki »

Po ovakvome vremenu je 5-6 sati.
Bakir1 wrote:sarajevo lasva cca 1 h
lasva travnik oko 1 h
travnik jajce isto 1 h
jajce kljuc 1 h
kljuc petrovac 1 h
petrovac bihac 1 h
e sad posto je zima ova vremena su priblizno tacna
preporucujem polazak oko 5 jer tada dodjes do travnika za manje od dva sata.
Ova vremena su približno tačna ali samo kad je zima, inače se to može puno skratiti.

Najbolji savjet ako hoćeš siguricu: sačekaj Centrotransov ili Prošićev bus i piči za njima - lole ga znaju po snijegu prašiti samo tako. :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#14 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by Bakir1 »

da u zimskim uslovima kakvi su sada to su vremena ali ispod 4,5 h u najboljim uslovima nema pite
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#15 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by AdnanSA »

Sa-Bihać tačno 5 sati vožnje.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#16 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by esso_sa »

Optimist wrote:Bakire ne znam odakle racunas polazak iz Sarajeva do Travnika, ali nedavno sam ja od cevabdzinice Hari do ulaza u Vogoscu stigao za 55 min, autoputem naravno. Dakle Sarajevo Travnik po mome moze i za sat i po max.
Potvrdjujem ! I ja tu relaciju uglavnom prelazim za nekih 1h. Naravno, uz neku umjerenu guzvu :thumbup:
User avatar
plemba
Posts: 13416
Joined: 16/01/2008 17:00
Location: iza ugla

#17 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by plemba »

sarajevo - bihac 5 sati normalne voznje sa kratkom pauzom za kafu.

meni toliko treba a vozim auto od 1000 ccm i 44 kW. tako ako ti je jace auto, jos lakse kamion prestignes :)
User avatar
Čudna sorta
Posts: 3231
Joined: 30/03/2008 11:56

#18 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by Čudna sorta »

Tamam tema da i ja pitam kakav je put zimi od Travnika do Ključa? Nisam nikada vozila tim dijelom, a trebala bih za vikend do Ključa, mada još uvijek razmišljam, ako bude snijega...

I zna li neko prenoćišta tamo, može li se naći onako ili ranije se raspitati i zvati... Išla bih sama, pa kontam da ne lutam.
User avatar
lonely_wolf
Posts: 2611
Joined: 16/03/2011 19:12
Location: daleko u blizini svega
Contact:

#19 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by lonely_wolf »

Dati neku relanu procjenu vremena pri ovim uslovima na cesti mislim da nije moguce, mozes stici za 5h a mozes na putu provesti i 10h tako da moras biti spreman na sve. Do Jajca ti nece biti problem, jos ako uranis (kao sto neko predlozi) pa prodjes od Lasve do Travnika prije guzve tj. prije 7:30h u Jajcu si za 2:15-2:30min i to ti je odprilike pola puta(Komar nije problem jer se stvarno dobro odrzava).
Medjutim problemi mogu nastati preko Čađavice (potez izmedju Mrkonjića i Ključa), preko Laništa (Ključ-B.Petrovac) i naravno Hebeno tj Medeno polje (B.Petrovac-Bihač). Na ovim djelovima puta smetovi mogu biti visoki i po 2 metra tako da treba biti izuzetno obazriv i po lijepom vremenu. Tako da ako bas moras na put kreni ranije, obavezno natankuj auto gorivom, bez odgovarajucih lanaca i zmskih guma nemoj ni pomisljati da krenes ( ovo mislim na lance koji fakat odgovaraju profilu gume a ne na one koji se nosaju radi policije :-D ) i laganini. Sretan put i upamet :D
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#20 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by citro »

vettel wrote:Meni SA- JC ljeti zna bit 1:55h, zimi malo vise 2 i po sata. AC naravno :thumbup:
Pa nije ti uzalud nickname vettel :)

Realno je to, kada se malo situacija na putu poslozi i ides autoputem.
Meni se jednom poslozilo tako fino (nigdje kamiona, patrola i slicno, noc bila) da sam od centra Bihaca do centra Sarajeva (ne do Vogosce, to ne pikam, jer od Vogosce do centra imas jos skoro 20 minuta)) stigao za oko 3:40 sa autom od 68 KS. Ali realno uglavom 4:15, kada je zima i klizavo moze biti i 5 do 6 sati.
Nego, po ovom vremenu, mislim na jutarnje minuse i slicno, ne bih savjetovao neka rana kretanja jer zna biti leda na cesti, specijalno na relaciji Donji Vakuf - Jajce zbog blizine rijeke i velike vlage u zraku, tu sam se nagledao raznih pirueta sa raznim zavrsetcima.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#21 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by Ridjobrki »

citro wrote:...leda na cesti, specijalno na relaciji Donji Vakuf - Jajce zbog blizine rijeke i velike vlage u zraku, tu sam se nagledao raznih pirueta sa raznim zavrsetcima.
:thumbup:

Ovo je sjajno istaknuto, i ja bih ovo izvukao, podvukao i dodao da se u tim usjeklinama ni kad sunce sija led ne povuče skoro do podne sa ceste što su idealne okolnosti za ove piruete. Već kasno jutro, sunce sija, sve se čini super a ovamo je temp. u minusu a led na cesti - smanjen oprez a mogućnost za izlijetanje ogromna.

Put Jajce - Ključ je dobar, širok i pregledan. To je dionica puta AVNOJ-a koji je u bivšoj Jugi pravo dobro urađen. Krivina ima, uzbrdica, nizbrdica ali ima i mjesta za preticanje koliko hoćeš i jedno jedino mjesto na kojem moraš spustiti u treću brzinu - ostalo se piči sasvim solidno.
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#22 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by citro »

Samo oprez kod stacionarnih radara :)

Njih u Unsko-Sanskom kantonu ima ukupno oko 42 (nisu naravno svi na putu Sa-Bihac), koliko sam informisan.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#23 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by Ridjobrki »

Radari do Bihaća na M-5 (iz pravca SA):

Velečevo - prekoputa prve benz. pumpe po ulasku u USK, ograničenje 60 km/h
Ključ - kod pumpe Čavkunović na izlazu iz čaršije, ograničenje 40 km/h
Ključ/Pudin Han - jedno 3 km nakon prethodnog, par stotina metara prije skretanja za Sanski Most, ograničenje 60 km/h
Bosanski Petrovac - kraj benz. pumpe Energopetrol, ograničenje 50 km/h
Pritoka - kraj benz. pumpe Energopetrol, ograničenje 60 km/h
citro
Posts: 1012
Joined: 17/02/2013 09:46

#24 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by citro »

Svaka cast ! Ne moze preciznije.
hladan.preminger
Posts: 4403
Joined: 24/02/2011 12:06

#25 Re: Vrijeme putovanja Sarajevo- Bihać

Post by hladan.preminger »

Put Sarajevo - Bihać u prosjeku traje oko 4:30h bez pauze. Moze i krace za 30 min. ako su uslovi idealni i brze vozis.
Post Reply