Vrh Trebevića

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
JoseMujica
Posts: 27541
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#151 Re: Vrh Trebevića

Post by JoseMujica »

jaxxx wrote:Raja može li mi neko pojasniti ili "nacrtati" kako da dođem do Trebevića autom? Ne mislim na sami vrh nego negdje gdje barem mogu da vidim nebo :D
Imam malu bebu pa bih volio malo pobjeći iz ovog smoga preko dana. Hvala unaprijed!
kreneš na Vraca i kad se popenješ skreni lijevo i vozi pravo doćeš do Prvog šumara ili Brusa...samo ti je golema gužva, posebno na Brusu vikendom


a ako ćeš na čist zrak i sunce, pogotovo sa djetetom moj bi ti prijedlog bio da ideš do doma na Čavljaku (iznad barica) jer je ta strana sunčanija, em ti je bliže doći i u domu imaš sve što ti treba

druga extra loga za otići sa djetetom je dom Brezovača iznad Hadžića
mijonja
Posts: 124
Joined: 28/10/2015 14:11

#152 Re: Vrh Trebevića

Post by mijonja »

JoseMujica wrote:
jaxxx wrote:Raja može li mi neko pojasniti ili "nacrtati" kako da dođem do Trebevića autom? Ne mislim na sami vrh nego negdje gdje barem mogu da vidim nebo :D
Imam malu bebu pa bih volio malo pobjeći iz ovog smoga preko dana. Hvala unaprijed!
kreneš na Vraca i kad se popenješ skreni lijevo i vozi pravo doćeš do Prvog šumara ili Brusa...samo ti je golema gužva, posebno na Brusu vikendom


a ako ćeš na čist zrak i sunce, pogotovo sa djetetom moj bi ti prijedlog bio da ideš do doma na Čavljaku (iznad barica) jer je ta strana sunčanija, em ti je bliže doći i u domu imaš sve što ti treba

druga extra loga za otići sa djetetom je dom Brezovača iznad Hadžića
Posto me isto zanima sto i @jaxxx, moze jedno pitanje, a to su dva: :mrgreen: Kako doci autom do Brezovace (gdje skrenuti) i kako je okolo za setnju (voznju kolicima)?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27541
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#153 Re: Vrh Trebevića

Post by JoseMujica »

mijonja wrote:
JoseMujica wrote:
jaxxx wrote:Raja može li mi neko pojasniti ili "nacrtati" kako da dođem do Trebevića autom? Ne mislim na sami vrh nego negdje gdje barem mogu da vidim nebo :D
Imam malu bebu pa bih volio malo pobjeći iz ovog smoga preko dana. Hvala unaprijed!
kreneš na Vraca i kad se popenješ skreni lijevo i vozi pravo doćeš do Prvog šumara ili Brusa...samo ti je golema gužva, posebno na Brusu vikendom


a ako ćeš na čist zrak i sunce, pogotovo sa djetetom moj bi ti prijedlog bio da ideš do doma na Čavljaku (iznad barica) jer je ta strana sunčanija, em ti je bliže doći i u domu imaš sve što ti treba

druga extra loga za otići sa djetetom je dom Brezovača iznad Hadžića
Posto me isto zanima sto i @jaxxx, moze jedno pitanje, a to su dva: :mrgreen: Kako doci autom do Brezovace (gdje skrenuti) i kako je okolo za setnju (voznju kolicima)?
sa glavne džade M-17 skreneš na onom semoforu u Hadžiće i samo nastaviš pravo cestom put Igmana i ideš uzbrdo dok ne dođeš do ovog doma...on je odmah uz cestu sa desne strane

ispred doma je fino uređena livada i imaš stolove za sjediti napolju i dom je extra unutra..ima čak i centralno grijanje...ima čak i neka šetnjica...sad ne znam baš jel pogodno za vožnju kolica
mijonja
Posts: 124
Joined: 28/10/2015 14:11

#154 Re: Vrh Trebevića

Post by mijonja »

Ok, hvala @JoseMujica
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#155 Re: Vrh Trebevića

Post by Banksy »

JoseMujica wrote: kreneš na Vraca i kad se popenješ skreni lijevo i vozi pravo doćeš do Prvog šumara ili Brusa...samo ti je golema gužva, posebno na Brusu vikendom
Gužva je tek iza 12, ali vrijedi poraniti, Brus je krasan, Prvi šumar još bolji, trebalo bi da je već otvoren, ali nije bio prije desetak dana. Još da neko hoće na proljeće oživjeti onu staru trim stazu, ili bar napraviti šetnicu kroz šumu ...
http://nap.ba/new/vijest.php?id=15576

U(s)prkos opstrukcijama sa svih strana, Trebević se vraća Sarajlijama i oni njemu. :thumbup:
User avatar
Sentinel
Posts: 329
Joined: 27/05/2009 14:55

#156 Re: Vrh Trebevića

Post by Sentinel »

Neki dan neku porodicu zaskočili neki kriminalci kod bob staze i nožem prijeteći tražili novac... A zna se desiti da prođete pored nekog auta (često golf II) i onda se oni okrenu za vama i voze i sviraju da stanete i onda kažu da ste im otkinuli u vožnji retrovizor..
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#157 Re: Vrh Trebevića

Post by Kataklinger »

Ja od posjete Trebeviću znam doći do Pino Nature hotela. Šta biste još preporučili da se obiđe? Vjerovatno ima neki vidikovac odakle se vidi čitavo Sarajevo, neka čistina? Kako doći do samog vrha Trebevića, i kako doći do onog radio releja (ako se uopšte može do njega autom) ?
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#158 Re: Vrh Trebevića

Post by perfect_guy »

Kataklinger wrote:Ja od posjete Trebeviću znam doći do Pino Nature hotela. Šta biste još preporučili da se obiđe? Vjerovatno ima neki vidikovac odakle se vidi čitavo Sarajevo, neka čistina? Kako doći do samog vrha Trebevića, i kako doći do onog radio releja (ako se uopšte može do njega autom) ?
pino nature je na desnoj strani, a odmah tu imaš cestu koja se odvaja lijevo i ide prema bob stazi. kad prođeš ispod bob staze ideš desno prema gornjoj stanici žičare. a također možeš od pino naturea produžiti još pravo do brusa, tamo imaš kafiće i prostor za šetnju
baja
Posts: 1016
Joined: 23/02/2002 00:00

#159 Re: Vrh Trebevića

Post by baja »

Imas uređenu pjesacku (kruznu) stazu koja krece prekoputa Pino Nature, stazom kroz sumu, do Pitinih stijena. 30min laganini hoda-fantazija vidikovac. Mozes doci i autom dotle cestom od vidikovca.

Do vrha ima vise planianrskih markiranih staza od Napretka, Brusa ili Ravni (pino N)
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#160 Re: Vrh Trebevića

Post by Romeo 80 »

Komšija preko puta moje vikendice je neki dan imao bliski susret sa medvjedom. Lokalitet je iznad Brusa prema selu Čelina. Samo da upozorim raju koja namjerava da se penje na vrh Trebevića da ne ide nepripremljena za svaki slučaj. Ogromna je šansa da se medo više neće pojaviti, jer oni obično nisu stacionarne životinje, ali kad se krećete kroz šumu pravite neki vid buke (pričajte ili puštajte muziku sa mob.). Bolje da na vrijeme upozorite na svoje prisustvo nego da iznenadite medvjeda.

U 99% situacija ako nije mečka sa mladima će se on prvi povući.
PM72
Posts: 17626
Joined: 30/04/2012 16:54

#161 Re: Vrh Trebevića

Post by PM72 »

prije ćeš nabasati na međede u sred grada nego na Trebeviću.Ja jednoh izbrijanog maloprije vidio kako prođe kroz crveno u audiju.
User avatar
Romeo 80
Posts: 4343
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#162 Re: Vrh Trebevića

Post by Romeo 80 »

PM72 wrote:prije ćeš nabasati na međede u sred grada nego na Trebeviću.Ja jednoh izbrijanog maloprije vidio kako prođe kroz crveno u audiju.
Sto posto si u pravu nažalost! :razz: Ali eto, da raju ipak upozorim...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58428
Joined: 03/08/2010 19:04

#163 Re: Vrh Trebevića

Post by kakavdanakneiskustvu »

Moze li pomoc za nekog ko nije iz sarajeva,htio bih dijete odvesti na trebevic,vidim da ima svakakvih sadrzaja za djecu,kako autom doci?
User avatar
JoseMujica
Posts: 27541
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#164 Re: Vrh Trebevića

Post by JoseMujica »

kakavdanakneiskustvu wrote:Moze li pomoc za nekog ko nije iz sarajeva,htio bih dijete odvesti na trebevic,vidim da ima svakakvih sadrzaja za djecu,kako autom doci?
evo ti najlakša ruta iz Sarajeva do Sunnylenda, a ako nastaviš još par kilometara dalje do Brusa i tam imaš nekih sadržaja za djecu i izletnike
Image
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58428
Joined: 03/08/2010 19:04

#165 Re: Vrh Trebevića

Post by kakavdanakneiskustvu »

JoseMujica wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Moze li pomoc za nekog ko nije iz sarajeva,htio bih dijete odvesti na trebevic,vidim da ima svakakvih sadrzaja za djecu,kako autom doci?
evo ti najlakša ruta iz Sarajeva do Sunnylenda, a ako nastaviš još par kilometara dalje do Brusa i tam imaš nekih sadržaja za djecu i izletnike
Image

Hvala
User avatar
JoseMujica
Posts: 27541
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#166 Re: Vrh Trebevića

Post by JoseMujica »

User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#167 Re: Vrh Trebevića

Post by insaneinthebrain »

zasto na juznoj strani trebevica nema drveca. jel ovo nesto prirodno ili je ljudski faktor u pitanju :?

Image
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#168 Re: Vrh Trebevića

Post by coek »

Negdje sam bio pročitao da je sjeverna strana Trebevica ona koja 'nije normalna' tj. da je pošumljena. Treba to proguglati
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#169 Re: Vrh Trebevića

Post by El_comadante »

insaneinthebrain wrote:zasto na juznoj strani trebevica nema drveca. jel ovo nesto prirodno ili je ljudski faktor u pitanju :?

Image
prirodno.... velki snijegovi, vjetrovi ugl prirodni fkator
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#170 Re: Vrh Trebevića

Post by DaffyDuck »

insaneinthebrain wrote:zasto na juznoj strani trebevica nema drveca. jel ovo nesto prirodno ili je ljudski faktor u pitanju :?

Image
Pogledaj malo slike na temi Stare slike Sarajeva i vidjet ces da je nekad i s ove strane trebevica bilo vrlo slicno
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 20397
Joined: 12/08/2013 12:51

#171 Re: Vrh Trebevića

Post by insaneinthebrain »

hvala :thumbup:
Max Bunker
Posts: 2406
Joined: 19/03/2010 00:16

#172 Re: Vrh Trebevića

Post by Max Bunker »

Znal' neko kada će postaviti onu kamenu ruku na Sofe?
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#173 Re: Vrh Trebevića

Post by coek »

Max Bunker wrote:Znal' neko kada će postaviti onu kamenu ruku na Sofe?
Misliš na ovu:
Image

Jaran mi slikao prekjuce ...
User avatar
SmokingMan
Posts: 18499
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#174 Re: Vrh Trebevića

Post by SmokingMan »

Ima li koga da bi samnom išao do vrha ovih dana?
User avatar
SmokingMan
Posts: 18499
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#175 Re: Vrh Trebevića

Post by SmokingMan »

JoseMujica wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:Moze li pomoc za nekog ko nije iz sarajeva,htio bih dijete odvesti na trebevic,vidim da ima svakakvih sadrzaja za djecu,kako autom doci?
evo ti najlakša ruta iz Sarajeva do Sunnylenda, a ako nastaviš još par kilometara dalje do Brusa i tam imaš nekih sadržaja za djecu i izletnike
Image
Nedavno sam imao nešto dužu rutu od nekih 6 sati hoda(Stup,put M5,preko Kovačića,i istom rutom prema Sunnylandu,bob stazi,pa onda silaženje preko Apenove ulice,Pogledina,Hošinog Brijega,Alfikovca i nazad na Stup) noge mi jesu otrnule,ali mi je srce bilo poput kosmosa. :thumbup:
Post Reply