Vrh Trebevića

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
sjever76
Posts: 332
Joined: 30/10/2007 12:45

#126 Re: Vrh Trebevića

Post by sjever76 »

Armin92 wrote:iskreno , meni ovo bezze , barem na slikama xD
nesto?

btw. napredak gradi objekat apartmanskog sadrzaja 300-tinjak metara iznad prvog sumara :thumbup:
motika
Posts: 22
Joined: 27/09/2006 21:57

#127 Re: Vrh Trebevića

Post by motika »

P O Z I V

PLANINARSKO DRUŠTVO «ŽELJEZNIČAR» POZIVA VAS DA UČESTVUJETE U TRADICIONALNOM POHODU «PJEŠAČENJEM DO ZDRAVLJA – SVI NA TREBEVIĆ»

POHOD ĆE SE ODRŽATI U Nedelju 25.04.2010.GODINE.

OKUPLJANJE UČESNIKA POHODA OD 8,30 DO 9,00 SATI ISPRED INAT KUĆE.

START POHODA U 9,00 SATI.

PREDVIĐENA STAZA POHODA:

INAT KUĆA – JARČEDOLI – BOB STAZA – PRVI ŠUMAR – DOBRE VODE – PL. DOM «VASO MISKIN CRNI» POD VRHOM TREBEVIĆA – VRH TREBEVIĆA.

OBEZBJEĐENO OSVJEŽENJE ZA UČESNIKE.

PRIJAVE I INFORMACIJE ZA POHOD DO PETKA 23.04.2010.GODINE NA TELEFON DRUŠTVA 033/ 66 54 85.

U SLUČAJU LOŠIH VREMENSKIH UVJETA ORGANIZATOR ZADRŽAVA PRAVO IZMJENE STAZE POHODA ILI ODGAĐANJA POHODA.

lijep pozdrav
zagordark
Posts: 107
Joined: 28/03/2008 23:46

#128 Re: Vrh Trebevića

Post by zagordark »

Iskreno za mene je to ipak preveliki napor.Nadam se da ce vec neko postavi fotke sa tog pohoda i ukratko opisati dešavanja

Ako vrijeme posluži, sretno svim planinarima u pohodu na Trebević.
sjever76
Posts: 332
Joined: 30/10/2007 12:45

#129 Re: Vrh Trebevića

Post by sjever76 »

Image
Image
Image
Image
Image
El_comadante
Posts: 7880
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#130 Re: Vrh Trebevića

Post by El_comadante »

dobro bi bilo kad bi napravili koji dom na Trebeviću da čovjek može pobiti kafu i šta pojesti nakon dobre ture.
zagordark
Posts: 107
Joined: 28/03/2008 23:46

#131 Re: Vrh Trebevića

Post by zagordark »

Otvoren je dom, mislim da je to bi energinvestov, na bruso.
Privatnik je to uzeo i otvorio, objekat je u izvrsnom stanju i ima te i sobe za spavanje a naravno ima i kuhinja.
Sve u svemu poslije šetnje, recimo do vrha, ovaj objekat će dobro poslužiti da se čovjek okrjepi i malo predahne.
sjever76
Posts: 332
Joined: 30/10/2007 12:45

#132 Re: Vrh Trebevića

Post by sjever76 »

zagordark wrote:Otvoren je dom, mislim da je to bi energinvestov, na bruso.
Privatnik je to uzeo i otvorio, objekat je u izvrsnom stanju i ima te i sobe za spavanje a naravno ima i kuhinja.
Sve u svemu poslije šetnje, recimo do vrha, ovaj objekat će dobro poslužiti da se čovjek okrjepi i malo predahne.
odakle ti ovo??? ja ne znam da je ista otvoreno a pogotovo ne energoinvestov objekat a poprilicno cesto sam gore.
na brusu postoji samo klasicna mehana u kojoj doduse mozes pojesti solidne ustipke.
zagordark
Posts: 107
Joined: 28/03/2008 23:46

#133 Re: Vrh Trebevića

Post by zagordark »

sjever76 wrote:
zagordark wrote:Otvoren je dom, mislim da je to bi energinvestov, na bruso.
Privatnik je to uzeo i otvorio, objekat je u izvrsnom stanju i ima te i sobe za spavanje a naravno ima i kuhinja.
Sve u svemu poslije šetnje, recimo do vrha, ovaj objekat će dobro poslužiti da se čovjek okrjepi i malo predahne.
odakle ti ovo??? ja ne znam da je ista otvoreno a pogotovo ne energoinvestov objekat a poprilicno cesto sam gore.
na brusu postoji samo klasicna mehana u kojoj doduse mozes pojesti solidne ustipke.
E pa onda malo više prošetaj i vidjećeš da je otvoren ovaj dom koji se nalazi iznad te mehane kad se krene prema kući porodice Lučić.
sjever76
Posts: 332
Joined: 30/10/2007 12:45

#134 Re: Vrh Trebevića

Post by sjever76 »

pa sad je jasnije :D iznad kafane je suma i vodovod a dalje od kafane cestom je taj dom.tu si me malo zbunio jer sve sto je iznad kafane (gledano prema vrhu) je na zalost jos daleko od bilo kakve obnove.

inace turu brus-vrh-puhova ravan preporucujem svakom pa cak i onima sa malo losijom fizickom spremom jer nije toliko zahtjevno.
mozda u ove vrele dane treba izbjegavati puhovu ravan i juznu padinu trebevica zbog manjka hlada ali je zato ovaj potez do vrh idealan sto se toga tice.
simpozijum delirijum
Posts: 2102
Joined: 02/07/2008 07:45
Location: USA

#135 Re: Vrh Trebevića

Post by simpozijum delirijum »

idu tri mladica i jedna Splicanka sa Trebevica :D
nisi musko ako se ne popnes na Trebevic pjehe' od zicare pa nadalje ( Bistrik ), dokuci njegov vrh ( 168o metara ili 16850?)
ja sam se popeo sa jaranima od vjecne vatre pa do vrha , i nazad , ozebo i upaljenih misica , mrtav umoran i ponosan ! 16 godina star , junfer planina
i nazad i mnogo puta tako
veliki odmor od skole
bjeg od roditelja
mnogo puta Trebevic nam je skrivao tajne :lol:
uglavnom!
planina grada , lafo pitoma , lokalna , pod prozorom , vjecno njene padine nas cuvaju
pitoma i lijepa , a ta padina ?
sa sjevoistocne strane najuzasnija padina duboka oko 1500 metara !
zloglasna
pratili smo savjete starijih
zimi ?
nema zezanja
koliko je miniranih podrucja danas ?
zelim posjetiti Trebevic sa divljim rutama !
User avatar
van Basten
Posts: 7516
Joined: 21/09/2006 02:59

#136 Re: Vrh Trebevića

Post by van Basten »

danas sm otišli malo do Vidikovca... šteta je vidjeti onaj kraj onako zapušten... još kad se sjetim kraja 80ih, vidikovca tad, boba Vučko... ali eto, valjda dođu bolji dani... ono što me je ohrabrilo jeste što sam vidio solidan broj izletnika... za 1,5 sat cca koliko smo bili na Vidikovcu došlo je 20ak ljudi.
zagordark
Posts: 107
Joined: 28/03/2008 23:46

#137 Re: Vrh Trebevića

Post by zagordark »

Evo par fotki od ove godine mojih pohoda ka vrhu Trebevića!
Image Image Image Image Image
Ono što se defitivno može reći Trebević sve više oživljava i vjerujem da iduće godine, ako proradi žičara, bit će to opet kao prije rata.
Samo šteta što je ove godine ovakva suša pa nisam siguran da će se uspjeti ubrati koja gljiva!?
Posebna me nervira nekultura i bacanje semeća gdje se stigne, doduše ni opštine ili već koje nadležan, ne čine ništa
da se to promjeni.
bosnianwoman
Posts: 154
Joined: 25/07/2008 14:02

#138 Re: Vrh Trebevića

Post by bosnianwoman »

ma suti bolan, super je dok "samo" bacaju smece... mene strah nasih slucajnih piromana, sto im je dusa bacat' opuske okolo po sumi ili ostavljat' zeravicu od rostilja da se "sama ugasi"... :dance: :run: :bih:

p.s. super fotke... nisam bila gore, jos od prosle godine :)
zagordark
Posts: 107
Joined: 28/03/2008 23:46

#139 Re: Vrh Trebevića

Post by zagordark »

Još par sličica:)

Image Image Image Image
User avatar
HaHaHa2
Posts: 933
Joined: 03/04/2008 00:21
Location: Sarajevo

#140 Re: Vrh Trebevića

Post by HaHaHa2 »

zagordark
Posts: 107
Joined: 28/03/2008 23:46

#141 Re: Vrh Trebevića

Post by zagordark »

Svaka čast za video klip HaHaHa! Bez obzira što sam bio prije 5 dana čovjek kad ovo gleda srce zaigra da istog trenutka krene ka Trebeviću.

Skoro svaki vikend sretnem bicikliste u pohodu ka vrhu Trebevića i moram skinuti kapu za kondiciju ovim momcima koji se iz grada odvezu na do vrha, svaka čast momci :roll: :-) :) :roll:
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#142 Re: Vrh Trebevića

Post by Jara »

Odlične slike, zagordark!
BiTa
Posts: 55
Joined: 13/09/2012 15:34

#143 Re: Vrh Trebevića

Post by BiTa »

nadam se da se ne ljutis sto sam ti modifikovao post kako bi se slike vidjele. cini mi se da su presjecene, to je do odabira prevelike velicine slike na ovom upload sajtu. bilo bi super kad bi smanjio sliku na 640x480 ja mislim da bi najbolja bila.
vau evo onog repetitora. oduvijek sam se pitao kako to izbliza izgleda. a kamo slike grada ozgoran? aha vidi se malo grad.
Modest Musorgski
Posts: 1022
Joined: 26/07/2012 20:08

#144 Re: Vrh Trebevića

Post by Modest Musorgski »

.
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#145 Re: Vrh Trebevića

Post by MUNAFIK »

User avatar
Svakodobro!
Posts: 572
Joined: 28/08/2010 01:28
Location: Sjeverno od Sjevernjače!

#146 Re: Vrh Trebevića

Post by Svakodobro! »

Kako najlakše sa Skenderije autom otići do Doma koji je gore, tj čuo sam da ima neki restoran il nest slično, pa ako neko ima iskustvo, bio bi mu zahvalan?
User avatar
bombašica
Posts: 455
Joined: 17/05/2011 23:23
Location: ...gdje Dunav ljubi nebo

#147 Re: Vrh Trebevića

Post by bombašica »

Svakodobro! wrote:Kako najlakše sa Skenderije autom otići do Doma koji je gore, tj čuo sam da ima neki restoran il nest slično, pa ako neko ima iskustvo, bio bi mu zahvalan?
Od Skenderije vozi na Grbavicu, popenji se uz Vraca, prođi tablu sa natpisom "Kanton Sarajeo" i na raskrsnici Trebević-Lukavica skreni lijevo. Odatle te cesta vodi na Trebević. Kada dođeš na veliki parking (Prvi šumar) na desnoj strani je tabla sa natpisom "Napredak". Prati tu tablu ukoliko želiš ručati u istoimenom domu, a ako želiš na Brus gdje također imaš restoran onda od parkinga produži dalje cestom 2 km i s lijeve strane će ti se ukazati restoran "Brus". Tu je hrana extra. Sretno!
User avatar
Svakodobro!
Posts: 572
Joined: 28/08/2010 01:28
Location: Sjeverno od Sjevernjače!

#148 Re: Vrh Trebevića

Post by Svakodobro! »

bombašica wrote:
Svakodobro! wrote:Kako najlakše sa Skenderije autom otići do Doma koji je gore, tj čuo sam da ima neki restoran il nest slično, pa ako neko ima iskustvo, bio bi mu zahvalan?
Od Skenderije vozi na Grbavicu, popenji se uz Vraca, prođi tablu sa natpisom "Kanton Sarajeo" i na raskrsnici Trebević-Lukavica skreni lijevo. Odatle te cesta vodi na Trebević. Kada dođeš na veliki parking (Prvi šumar) na desnoj strani je tabla sa natpisom "Napredak". Prati tu tablu ukoliko želiš ručati u istoimenom domu, a ako želiš na Brus gdje također imaš restoran onda od parkinga produži dalje cestom 2 km i s lijeve strane će ti se ukazati restoran "Brus". Tu je hrana extra. Sretno!
E hvala puno, nadam se užitku ali i finom razgledanju šehera odozgo :bih:
Hadzi Lojo
Posts: 1538
Joined: 19/10/2010 19:51

#149 Re: Vrh Trebevića

Post by Hadzi Lojo »

Nekad je na tornju bio onaj domar zvani Rocko (to mu je bila uzrecica svakome u razgovru reci rocko) koji je stanovao u onom selu blizu Celine!
Zna li neko da li je prezivio rat?
User avatar
jaxxx
Posts: 616
Joined: 24/03/2012 09:49
Location: San Siro

#150 Re: Vrh Trebevića

Post by jaxxx »

Raja može li mi neko pojasniti ili "nacrtati" kako da dođem do Trebevića autom? Ne mislim na sami vrh nego negdje gdje barem mogu da vidim nebo :D
Imam malu bebu pa bih volio malo pobjeći iz ovog smoga preko dana. Hvala unaprijed!
Post Reply