Vrh Trebevića

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#101 Re: Vrh Trebevića

Post by VjecitiStudent »

El_comadante wrote:može li se sa autom doći na vrh Trebevića? ima onaj znak gdje piše Vrh Trebevića ali neavlja put malo je rupav? i gdje su ta sela Blizanci sa koje strane jeli to u Fbih ili RS?
Srecom, ne moze!
User avatar
Ateista
Posts: 46538
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#102 Re: Vrh Trebevića

Post by Ateista »

VjecitiStudent wrote:
El_comadante wrote:može li se sa autom doći na vrh Trebevića? ima onaj znak gdje piše Vrh Trebevića ali neavlja put malo je rupav? i gdje su ta sela Blizanci sa koje strane jeli to u Fbih ili RS?
Srecom, ne moze!
Ja mislim da moze, nisam isao autom ali i na samom vrhu ima cesta, mora se moci autom, samo sto je put stvarno katastrofalan a i vrijedi "prosetati" do gore, bolji je osjecaj nego doci sa autom. :D
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#103 Re: Vrh Trebevića

Post by MUNAFIK »

kada nema snjega moze se bez problema doci do tornja na Trebevicu automobilom... kada je snjeg zaista ne znam kako ciste ovaj makadamski put, ali vjerovatno ga ciste...
zagordark
Posts: 107
Joined: 28/03/2008 23:46

#104 Re: Vrh Trebevića

Post by zagordark »

Re: Vrh Trebevića

Postao/la MUNAFIK dana 24/02/2010 18:33
kada nema snjega moze se bez problema doci do tornja na Trebevicu automobilom... kada je snjeg zaista ne znam kako ciste ovaj makadamski put, ali vjerovatno ga ciste...

Da upravu si kada nema snijega može se doći skroz do tornja a kada je snijeg i nečisti se baš najbolje, ljudi koji održavaju gore uređaje imaju džipove pa im se lakše probiti.
Što se tiče sela Blizanci ono se nalazi sa južne strane Trebevića i do njega se može sa autom.
Ovaj put prema vrhu je u početku dobar a onda poslije skretanja lijevo prema vrhu je makadam i uglavnom se mora prvom.
Kažu da su ljudi iz PD TREBEVIĆ rješili da obnove planinarski dom "Vaso Miskin Crni" koji se nalazi gotovo na samom vrhu, vidjećemo hoće li biti nešto od toga!?
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#105 Re: Vrh Trebevića

Post by van Basten »

zna li ko kojeg datuma ove godine pada aprilski pohod na Trebević?
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#106 Re: Vrh Trebevića

Post by shambho »

E a da vas pitam ako mi neko moze objasniti i uputiti me :-D ..

..Naime..imam namjeru onim minibusom sa Latinske cuprije u subotu ici na Trebevic.. I vec sam jednom isla njime i fazon je sto nas je izbacio negdje, odnosno krajnja stanica je nidje veze.. Mislim mozda ima neke veze al' ja je nisam nasla.. To je navodno Vidikovac..ja Vidikovca ocima ne vidjeh.. Uglavnom nama vozac rek'o da imamo malo vremena i mi smo stigli samo malo provrtit se gore i onda smo odlucili pjehe se vratit..

E sad bih ja opet isla al' ovaj put bih malo vise da obidjem..nadjem.. Je li zna neko otprilike o kojoj ja ruti govorim.. I kuda dalje.. Voljela bih do tog vrha ili bar negdje nesto da ima ..Ja sam samo neko selo vidjela.. :|

Fakticki gore ima neki put..tacnije cesta.. Al' bezze mi nekako na planinu dosla i sad ja cestom idem.. :?

Hvala unaprijed.. :)
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#107 Re: Vrh Trebevića

Post by chengaba »

Vjerujem da će ti OVO pomoći!
Ako ćeš gdje vrludati sa puta, samo se fataj marke i no problem. :)
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#108 Re: Vrh Trebevića

Post by shambho »

Jooj.. Zene bas nemaju tako dobro spacijalnu inteligenciju razvijenu :mrgreen: ..Ja se pravo u ovim mapama lose snalazim al' hvala u svakom slucaju ovo je super sjest cu pa proucit..Sam da skontam dje sam bila.. :-?

Thank u thank u :-D :-D
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#109 Re: Vrh Trebevića

Post by shambho »

Uglavnom samo gore i doci cu do vrha, ha? :-D ..Tako ja to sad nekako skontah po oovj karti.. ne znam na koju stranu da gledam.. :-)
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#110 Re: Vrh Trebevića

Post by chengaba »

Pretpostavljam da vas je izbacio vozač na Brusu, što ti je možda kilometar poslije ovog znaka olimpijade na mapi (Ravne).
A odatle imaš iscrtan put do dobrih voda i vrha...
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#111 Re: Vrh Trebevića

Post by shambho »

Stajao je pored nekog prelomljenog dijela bob staze :o ..Tu su neki helikopteri imali neku vjezbu..mislim ne helikopteri.. :roll: ..I tu je bio neki put i koliko se sjecam od nekog sam cula da je toput za neki od ova dva doma.. :-? Da ja probam tim putem pa sta bude??

(..i dalje ne kontam kartu mislim kontam al' ne znam primijenit ..u stavrnosti :| )
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#112 Re: Vrh Trebevića

Post by chengaba »

E to ti je onda ovo što sam spominjao, ali nije vidjelo Vidikovca :-) .

Imaš kao neke parkinge sa obje strane i komad staze dug dva-tri metra?
Eh pa to ti je na ovoj mapi što sam ti dao označeno logom olimpijade (Ravne se zove)!
Sporedni put prema "dole" vodi te prema gradu (može se i tu fino prošetati, pa čak i da se ne vraćate kombijem), a imaš malo "dešnje" put koji te vodi do Dobrih Voda, pa tuda možete zapucati do Vase Miskina i do vrha.
Mislim da imaju čak i table koje pokazuju put, ali svakako se držite markacije (oni crveno-bijeli krugovi ili linije :D ) i ne možete fuliti ništa!
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#113 Re: Vrh Trebevića

Post by shambho »

E jest jest to je to!! :-D :-D Taj komad staze i to.. :-D ..A fazon je nije mu ovo posljednja stanica i tu staje i onda pet deset minuta (mozda i manje ni procjena vremena mi ne ide) poslije zavrsi rutu e gdje je zavrsi nem pojma..navodno Vidikovac.. Tu sam prosli put izasla.

Uglavnom.. :-D ..Znam sad kuda.. Mi smo se prosli put nekkao vratili tim dole putem pjehe u grad..A to "desnje" je onaj sumarak sto smo izbjegavali al' dakle to je put.. :-D

Hvala puno puno probat cemo pa javim jesam ziva.. :mrgreen:
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#114 Re: Vrh Trebevića

Post by chengaba »

shambho wrote:E jest jest to je to!! :-D :-D Taj komad staze i to.. :-D ..A fazon je nije mu ovo posljednja stanica i tu staje i onda pet deset minuta (mozda i manje ni procjena vremena mi ne ide) poslije zavrsi rutu e gdje je zavrsi nem pojma..navodno Vidikovac.. Tu sam prosli put izasla.
Brus ;-)

Javi kako prodje! :D
zagordark
Posts: 107
Joined: 28/03/2008 23:46

#115 Re: Vrh Trebevića

Post by zagordark »

shambho je napisao/la:
E jest jest to je to!! Taj komad staze i to.. ..A fazon je nije mu ovo posljednja stanica i tu staje i onda pet deset minuta (mozda i manje ni procjena vremena mi ne ide) poslije zavrsi rutu e gdje je zavrsi nem pojma..navodno Vidikovac.. Tu sam prosli put izasla.

Shambo prva stanica gdje je stao bus je Prvi šumar i tu se vidi jedan dio bob staze a druga stanica možda desetak minuta odatle je Brus iz obadva pravca možeš doći do vrh Trebevića preko Dobrih voda i najbolje je kad se iskrcaš da nekoga upitaš kako do vrha.
Na Brusu imaš jednu kafanicu i tu se možež raspitati kako do vrha, od prilike imaš oko dva sata pješeke do vrha Trebevića i uspon je pun osmica tako da nije toliko naporan e sad sve zavisi u kakvoj si kondiciji.
Naravno ponijeti malo vode, malo hrane i jedna čokoladica.
Što se tiče mina taj dio nije miniran ali za svaki slučaj drž se utabanih staza.
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#116 Re: Vrh Trebevića

Post by coek »

...
Last edited by coek on 24/02/2014 10:32, edited 1 time in total.
zagordark
Posts: 107
Joined: 28/03/2008 23:46

#117 Re: Vrh Trebevića

Post by zagordark »

Upravu je što se tiče snijega mogući su nanosi a vidimo da je gore palo malo i novog snijega.
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#118 Re: Vrh Trebevića

Post by shambho »

zagordark wrote:shambho je napisao/la:
E jest jest to je to!! Taj komad staze i to.. ..A fazon je nije mu ovo posljednja stanica i tu staje i onda pet deset minuta (mozda i manje ni procjena vremena mi ne ide) poslije zavrsi rutu e gdje je zavrsi nem pojma..navodno Vidikovac.. Tu sam prosli put izasla.

Shambo prva stanica gdje je stao bus je Prvi šumar i tu se vidi jedan dio bob staze a druga stanica možda desetak minuta odatle je Brus iz obadva pravca možeš doći do vrh Trebevića preko Dobrih voda i najbolje je kad se iskrcaš da nekoga upitaš kako do vrha.
Na Brusu imaš jednu kafanicu i tu se možež raspitati kako do vrha, od prilike imaš oko dva sata pješeke do vrha Trebevića i uspon je pun osmica tako da nije toliko naporan e sad sve zavisi u kakvoj si kondiciji.
Naravno ponijeti malo vode, malo hrane i jedna čokoladica.
Što se tiče mina taj dio nije miniran ali za svaki slučaj drž se utabanih staza.
Thank u :) ..Skontala sam kako cu.. Hvala puno na svim savjetima korisni su fakat.. :)


..A taman sam krenula pitat ima li gore snijega?? :-D ..A gledam i prognozu kazu kisa..

Pa kako cu sad na Bukovik??? :-D Jooj nekad mi je neko pricao za to to se nesto preko Barica ide ili.. :-?

Fazon je hitno moram na neku planinu za vikend da popravim krvnu sliku.. A prevoza nemam..A ni iskustva nekog puno.Samo volju. ..Nemam ni para puno.. :-D
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#119 Re: Vrh Trebevića

Post by coek »

...
Last edited by coek on 24/02/2014 10:32, edited 1 time in total.
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#120 Re: Vrh Trebevića

Post by shambho »

coek wrote:Od Parka vozi kombi do Barica - odatle samo uzbrdo, slijedi markaciju i dovesce te prpvo na Cavljak, pa na Bukovik. Ne mere jeftinije.

Ali nadji nekog, da ne ides sama. Cini mi se da bi se mogla i izgubiti ;)

:oops: :-D Necu sama..Hvala puno :-D ..Imat cu i Bukovik onda u planu.. :-D

:skoljka:
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#121 Re: Vrh Trebevića

Post by chengaba »

Evo jopet LINK za taj dio "grada".

Na Bukoviku stvarno je problem da zalutas, izmedju ostalog sto vikendom bude dosta setaca.
Receno ti je vec, sjednes na kombi kod parkuse i picis gore.
Tamo uvijek mozes nekog pitati kako i gdje, ali uglavnom imas uzbrdo i nizbrdo :D

Ima se gore i pojest i popit na vise mjesta, tako da ako ti je Trebevic nepoznat, ovo je bolja solucija, a i definitivno suncanija i donekle pitomija... ;-)
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#122 Re: Vrh Trebevića

Post by shambho »

:-D

Hvala hvala puno a dobro ovaj mi je dio vec malo poznatiji.. :) I to sto kazes ovo i jest bolja solucija a ima i gore zraka :mrgreen: ..Cistog mislim.. :-D ..Mada cu se nahodat.. :| ..A sta cu ako bude kise.. :mrgreen: Salim se skontat cu se a ima i dana super je sad imam i ideja.. Pa cu u nove pohode.. :) 8-)

:sax:
shambho
Posts: 989
Joined: 30/04/2009 23:18

#123 Re: Vrh Trebevića

Post by shambho »

Tema nije za ovdje al' cisto da se javim i zahvalim na savjetima.. I ideji za Bukovik.. Samo ja opet uspjela zalutat.. -.- ..Na neki put za Faletice..pa smo se vratili pa na Cavljak pa je kisa pala, pa smo sjeli u PD al sve u svemu preeedivno proljece se budi i prelijepo je bilo.. :)

Cim progrije Trebevic mi je slijedeca destinacija.. :) ..Javim se i tad, thanks again.. :skoljka:
User avatar
coek
Posts: 864
Joined: 24/08/2007 16:28
Location: najcesce negdje na planini blizu Sarajeva

#124 Re: Vrh Trebevića

Post by coek »

...
Last edited by coek on 24/02/2014 10:32, edited 1 time in total.
Armin92
Posts: 120
Joined: 26/08/2009 20:05

#125 Re: Vrh Trebevića

Post by Armin92 »

iskreno , meni ovo bezze , barem na slikama xD
Post Reply