Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
mobile9
Posts: 538
Joined: 24/06/2013 01:32
Location: Od mora do Save Od Drine do Une

#1 Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by mobile9 »

Ukidanje obaveznog služenja vojnog roka je samo još jedna od zamki koje nam zapad nameće. U slučaju izbijanja novog rata tesko bi bili u stanju da se odbranimo kao u prošlom ratu ( što im i jeste u planu ). Koliko vas bi voljelo da se vrati OBAVEZNO SLUŽENJE VOJNOG ROKA! Ne radi onih na vlasti nego u slučaju ako bude potrebe da se znamo braniti da znamo uzeti pušku u ruke i braniti svoja ognjišta, Majke, Braću, Sestre, Komšije, Rodbinu, Državu, Vjeru, Čast. :bih:
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#2 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by escobar__ »

Apsolutno sam za! I to obavezno služenje minimalno jednu godinu. Pored toga što bi se stanovništvo osposobilo za odbranu zemlje, smanjio bi se broj tetkica na ulicama.
User avatar
mobile9
Posts: 538
Joined: 24/06/2013 01:32
Location: Od mora do Save Od Drine do Une

#3 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by mobile9 »

escobar__ wrote:Apsolutno sam za! I to obavezno služenje minimalno jednu godinu. Pored toga što bi se stanovništvo osposobilo za odbranu zemlje, smanjio bi se broj tetkica na ulicama.
Da naši očevi nisu prošli obavezni vojni rok danas nas vjerovatno ne bi ni bilo. Nije bilo oruzja ni drugih sredstava lopovluk na vrhu vlasti i još da ljudi nisu bili vojno obučeni mislim da bi " gadno " prosli .
iza_tebe_sam
Posts: 90
Joined: 13/08/2012 22:27
Location: negdje

#4 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by iza_tebe_sam »

Ma vratiti ne samo zbog oružija , već napravi čovjeka od tebe , naučiš slušati , biti uredan , a ne napravi klošara sa brzim naočalama. :mrgreen:
User avatar
Sentinel
Posts: 329
Joined: 27/05/2009 14:55

#5 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by Sentinel »

U tom pogledu nije zgoreg ugledati se na Izrael
User avatar
mobile9
Posts: 538
Joined: 24/06/2013 01:32
Location: Od mora do Save Od Drine do Une

#6 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by mobile9 »

Sentinel wrote:U tom pogledu nije zgoreg ugledati se na Izrael
sto bas na njih?
User avatar
mobile9
Posts: 538
Joined: 24/06/2013 01:32
Location: Od mora do Save Od Drine do Une

#7 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by mobile9 »

iza_tebe_sam wrote:Ma vratiti ne samo zbog oružija , već napravi čovjeka od tebe , naučiš slušati , biti uredan , a ne napravi klošara sa brzim naočalama. :mrgreen:
:thumbup: BravO!
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#8 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by MOSALJOZE »

iza_tebe_sam wrote:Ma vratiti ne samo zbog oružija , već napravi čovjeka od tebe , naučiš slušati , biti uredan , a ne napravi klošara sa brzim naočalama. :mrgreen:
Ja sam svakako ZA jer danas omladina zna samo kompjuter i spavati.Bar će se u vojsci dovesti u red i nešto naučiti.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13650
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#9 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by JohnnyS »

mobile9 wrote:
Sentinel wrote:U tom pogledu nije zgoreg ugledati se na Izrael
sto bas na njih?

Jedini pravedni, pa i žene moraju u vojsku, a ne spolna diskriminacija ko što je u nas bila
User avatar
Picajzla
Posts: 2935
Joined: 20/01/2013 18:24
Location: U svijetu nepravde - http://i62.klix.com/ri6jht.png

#10 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by Picajzla »

Prvo nafatati studente ove na obnovi :oops:
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#11 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by Tesla10 »

MOSALJOZE wrote:
iza_tebe_sam wrote:Ma vratiti ne samo zbog oružija , već napravi čovjeka od tebe , naučiš slušati , biti uredan , a ne napravi klošara sa brzim naočalama. :mrgreen:
Ja sam svakako ZA jer danas omladina zna samo kompjuter i spavati.Bar će se u vojsci dovesti u red i nešto naučiti.
E pa ima nas mladih koji isto tako vole čitati i učiti, a ne samo spavati i zezati se.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#12 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by MOSALJOZE »

Tesla10 wrote:
MOSALJOZE wrote:
iza_tebe_sam wrote:Ma vratiti ne samo zbog oružija , već napravi čovjeka od tebe , naučiš slušati , biti uredan , a ne napravi klošara sa brzim naočalama. :mrgreen:
Ja sam svakako ZA jer danas omladina zna samo kompjuter i spavati.Bar će se u vojsci dovesti u red i nešto naučiti.
E pa ima nas mladih koji isto tako vole čitati i učiti, a ne samo spavati i zezati se.
Ima ih,ali sve ih je manje i manje.
User avatar
meth
Posts: 182
Joined: 28/05/2013 22:20

#13 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by meth »

iza_tebe_sam wrote:Ma vratiti ne samo zbog oružija , već napravi čovjeka od tebe , naučiš slušati , biti uredan , a ne napravi klošara sa brzim naočalama. :mrgreen:
Vala baš, sretneš lika u 1 poslije podne ide ulicom, tek ustao ode na kafu i bukvalno se vuče, njemu je mrsko hodati a ne šta drugo...i zamisli ne daj Bože opet devedesetih, oni takvi a oružje većinom uništeno što je bila još jedna od zamki zapada.
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#14 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by Šveđanin »

escobar__ wrote:smanjio bi se broj tetkica na ulicama.
Živa istina i veliki razlog za.


Nisam neko ko se fura na te mačo fazone, ali iz godine u godinu, sve veći i veći je broj tetkica i beskičmenjaka..
User avatar
XeuX
Posts: 249
Joined: 28/02/2012 20:00

#15 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by XeuX »

Tako se svima govori kad se ide u rat.Uvijek se kaže da je vojska za odbranu,nikad za napad.I amerikancima se govori da brane domovinu od Iračana,I Hitler je braio Njemce od jevreja itd.
Nigdje ne postoji ministarstvo napada,već samo ministarstvo odbrane.
Da bogdom nemamo nikako vojske onda se ne bi niko mogao regrutovati da se ide u rat.Jer za rat su uvijek potrebna 2 zla.
vela-havle
Posts: 37
Joined: 08/03/2013 16:59

#16 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by vela-havle »

Ja mislim da se mi trebamo dobro nauružati ,jer ovo već ne ide na dobro ,svakodnecne provokacije ,ograničenja koja nam se nameću .Da nas u slučaju belaja ne bi pritsili s novim embragom ,a lahko ćemo mi za puške i tenkove ,nauči se to kad se mora i kad je hića .Svu namjensku industriju usmjeriti za domaće potrebe ,izvoz ograniciti ,pa da vidimoo .U sluačju beljaa ,a biće ga sigurno opet ,jebat im sve za sva vremena i ćao :zzzz:
User avatar
Šveđanin
Posts: 5648
Joined: 13/06/2013 00:19

#17 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by Šveđanin »

MOSALJOZE wrote:Ja sam svakako ZA jer danas omladina zna samo kompjuter i spavati.Bar će se u vojsci dovesti u red i nešto naučiti.
Da i ovo podebljam.

Ima ovdje vojska jedan drugi karakter, nije to klanje i ubijanje, već vaspitni karakter, jer te vojska pretvori u muškarca.. a to bi mnogima danas kako u BIH, tako i van nje.. dobro došlo.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#18 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by Bodkin »

nego zanima me ko je od ovih sto zagovaraju vojsku tu da je odradi a ko je preko grane :D
Ljuba Moljac
Posts: 735
Joined: 07/05/2013 23:49

#19 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by Ljuba Moljac »

XeuX wrote:Tako se svima govori kad se ide u rat.Uvijek se kaže da je vojska za odbranu,nikad za napad.I amerikancima se govori da brane domovinu od Iračana,I Hitler je braio Njemce od jevreja itd.
Nigdje ne postoji ministarstvo napada,već samo ministarstvo odbrane.
Da bogdom nemamo nikako vojske onda se ne bi niko mogao regrutovati da se ide u rat.Jer za rat su uvijek potrebna 2 zla.
:thumbup:
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#20 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by dustaban »

Obavezno vratiti vojsku, samo jedan rod - INZINJERIJA !

Mora neko gasiti pozare, spasavati od poplava, graditi puteve i tamo gdje se JATI ne iplati !
tester33
Posts: 206
Joined: 13/12/2011 19:24

#21 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by tester33 »

U redu je konji ....

ako hocete vojni rok .... slobodno idite i povedite svoje mame .... ALI BEZ MENE.

NABAVITE 3-4 ATOMSKE BOMBE ... i rijesen problem.

Ja vam necu ici gubiti vrijeme svog zivota za neke mladje rodjake nasih politicara koji vam guzi vase mame u slobodno vrijeme.

Inteligentna gospoda rjesavaju to sa atomskim naoruzanjem i svi veseli.
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#22 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by Tesla10 »

Mene ratovanje ne zanima, a Boga mi, ne želim ni vojsku služiti, pa vi o meni mislite šta želite. Ja želim da se obrazujem, da studiram, i ako Bog da da jednoga dana odem sa ovih prostora. Znam da će me sada svi ovdje poprijeko gledati, ali ja odlučujem o svome životu i niko više. A ja sigurno neću da ginem za tuđe interese i nečije fotelje, jer meni je puna kapa i ratovanja i svega. Mir nek' je sa svima vama.
User avatar
loose end
Posts: 359
Joined: 06/12/2011 22:23

#23 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by loose end »

JohnnyS wrote:
mobile9 wrote:
Sentinel wrote:U tom pogledu nije zgoreg ugledati se na Izrael
sto bas na njih?

Jedini pravedni, pa i žene moraju u vojsku, a ne spolna diskriminacija ko što je u nas bila
i ne samo to; vojni rok u izraelu je tri godine za muskarce, a dvije godine za zene. nema labavo.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#24 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by JThomas »

ako vas to loži, sami sebi navijajte sat u pola 6 i trčite i radite sklekove. ha ja. ali nećete.
blue033
Posts: 531
Joined: 10/01/2005 15:47
Location: Sarajevo

#25 Re: Vraćanje obaveznog služenja vojnog roka!

Post by blue033 »

BIlo bi to lijepo, ali za vojsku treba imati novac i državu. Mi to nemamo. Nismo u stanju da opremimo policiju ili vatrogasce, a ne hiljade vojnika.
Što se tiče države ni nje nemamo. Šta mislite kad bi neki oficir naredio sinu do nekog tajkuna i političara da puzi u blatu, šta bi se desilo. Te tetkice sa ulice sto ih spominjete ne bi ni one puzile, oficir bi negdje u mraku dobio metak u koljeno. Ta vojska bi trenirala strogoću samo na fukari.

Ipak mislim da bi u federaciji trebalo donijeti neki zakon da se poslije srednje škole obavezno organizuje neki kamp gdje bi se jedno mjesec dana vršila osnovna vojna obuka., ako bi i za to bilo novca.

Bas se nasmija ovoj temi, evo zamišljam sina od ********* kako mu neko na uho viče OSTAVVVVVVVVVVVVVVVVV, ma nema šanse ne znate gdje živite.
Post Reply