Vožnja neregistrovanog automobila

Pravna pitanja, dileme, problemi... Razmijenite svoja iskustva.

Moderator: _BataZiv_0809

AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#26 Re: Vožnja neregistrovanog automobila

Post by AS_sa »

Snake Eyes wrote: 20/07/2020 09:13 Da, to se ne odnosi na saobracajne kazne.
Tako je, samo na ono sto je pokriveno osiguranjem..
User avatar
vjeshalica
Posts: 17403
Joined: 31/03/2019 14:56

#27 Re: Vožnja neregistrovanog automobila

Post by vjeshalica »

milojicabrzi wrote: 27/06/2020 21:22 Probaj ići na sudsko odlučivanje, zatim priznaj krivicu i traži da ti sudac da uslovnu kaznu (uglavnom će dati ako je prvi put), u smislu da ti ne ide vozačka, a kaznu koja bude novčana plati, to je najjeftinije što se možeš provući.

Sistem koji provjerava registracije, nema baš na svakoj kameri, tako da si možda 1-2 puta evidentiran....uglavnom, kako god, priznaj krivicu, plati kazne, a probaj ishoditi da ti ne oduzmu vozačku.
o cemu ti pricas??
ne oduzima se vozacka zbog ovog prekrsaja
doci ce mu kumulativno koliko je puta prosao i nek plati
jer on je nastavio sa cinjenjem prekrsaja umjesto da je prestao tako da lupanjima od strane pojedinaca nema nikakve veze sa zivotom
User avatar
vjeshalica
Posts: 17403
Joined: 31/03/2019 14:56

#28 Re: Vožnja neregistrovanog automobila

Post by vjeshalica »

Snake Eyes wrote: 28/06/2020 09:16

Nisi neregistrovan nego neosiguran, nakon 30 dana od datuma isteka osiguranja stičeš status neregistrovanog vozila te moraš odjaviti vozilo i vratiti tablice. Minimalna kazna za vožnju neosiguranog vozila unutar tih 30 dana je 100KM, 50KM ako platiš unutar osam dana.
Također, plaćaš prolazak kroz svaku kameru koja reistruje istek registracije/osiguranja.
nije tacno!
istekla je potvrda o registraciji i to je 100 maraka procitaj zakon boga ti nema tu nikakve price o osiguranju :lol:
jer ti mozes polisu uzeti regularno 2 dana prije isteka registracije, ali ti si i dalje sa isteklom potvrdom iako si osiguran
de bgt procitaj prije nego nalupas
User avatar
vjeshalica
Posts: 17403
Joined: 31/03/2019 14:56

#29 Re: Vožnja neregistrovanog automobila

Post by vjeshalica »

LionH wrote: 18/07/2020 11:15 Greške SPARTA sistema za uočavanje neregistrovanih vozila. Došla je kazna od 500KM i poziv na sud iako je vozilo uredno registrovano na vrijeme,
čak su i dokazi o registraciji uredno predočeni sudu, ali se traži prvo izmirenje kazni da bi se tek onda krenulo u rješavanje spora.
Vozilo je nemoguće registrovati u toku ovog procesa koji traje već mjesecima. Ako neko ima savjet, hvala.
Image
Image
do kada ti je datum na potvrdi o registraciji i kada si predao?
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#30 Re: Vožnja neregistrovanog automobila

Post by Snake Eyes »

vjeshalica wrote: 22/07/2020 12:58
Snake Eyes wrote: 28/06/2020 09:16

Nisi neregistrovan nego neosiguran, nakon 30 dana od datuma isteka osiguranja stičeš status neregistrovanog vozila te moraš odjaviti vozilo i vratiti tablice. Minimalna kazna za vožnju neosiguranog vozila unutar tih 30 dana je 100KM, 50KM ako platiš unutar osam dana.
Također, plaćaš prolazak kroz svaku kameru koja reistruje istek registracije/osiguranja.
nije tacno!
istekla je potvrda o registraciji i to je 100 maraka procitaj zakon boga ti nema tu nikakve price o osiguranju :lol:
jer ti mozes polisu uzeti regularno 2 dana prije isteka registracije, ali ti si i dalje sa isteklom potvrdom iako si osiguran
de bgt procitaj prije nego nalupas
Ti si izgleda profesionalna vjestica :lol:
Koja replika :lol:
Meni se desila situacija, pa su mi objasnili sta znaci biti ne registrovan a to je izbrisan iz registra a ta obaveza nastupa 30 dana po isteku osiguranja/registracije.
Stvar je konfuzno postavljena zato su u drugim kantonima fatali raju na ovu vecu kaznu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17403
Joined: 31/03/2019 14:56

#31 Re: Vožnja neregistrovanog automobila

Post by vjeshalica »

Snake Eyes wrote: 22/07/2020 19:36
vjeshalica wrote: 22/07/2020 12:58
Snake Eyes wrote: 28/06/2020 09:16

Nisi neregistrovan nego neosiguran, nakon 30 dana od datuma isteka osiguranja stičeš status neregistrovanog vozila te moraš odjaviti vozilo i vratiti tablice. Minimalna kazna za vožnju neosiguranog vozila unutar tih 30 dana je 100KM, 50KM ako platiš unutar osam dana.
Također, plaćaš prolazak kroz svaku kameru koja reistruje istek registracije/osiguranja.
nije tacno!
istekla je potvrda o registraciji i to je 100 maraka procitaj zakon boga ti nema tu nikakve price o osiguranju :lol:
jer ti mozes polisu uzeti regularno 2 dana prije isteka registracije, ali ti si i dalje sa isteklom potvrdom iako si osiguran
de bgt procitaj prije nego nalupas
Ti si izgleda profesionalna vjestica :lol:
Koja replika :lol:
Meni se desila situacija, pa su mi objasnili sta znaci biti ne registrovan a to je izbrisan iz registra a ta obaveza nastupa 30 dana po isteku osiguranja/registracije.
Stvar je konfuzno postavljena zato su u drugim kantonima fatali raju na ovu vecu kaznu.
Lose su ti objasnili a ti jos losije shvatio
Istekla je potvrda o registraciji procitaj zakon pise ti tamo istek potvrde o registraciji a ne osiguranja !!!!!
Ako meni istice registracija npr
20.07.
Ja uzmem polisu 19.07. i predam 20.07
Dok ne dobijes potvrdu ti jesi osiguran, ali nisi produzio potvrdu o registraciji, i kada te kamera slika 21.07 i dodje ti nalog onda ti palamudi po sudu sto MUP nije zavrsio isti dan vec se to otegne par dana...poenta je u potvrdi a ne u osiguranju
🤣🤣

A da stvar bude po tebe gora, ne znas razliku izmedju isteka potvrde o registraciji do 30 dana i preko 30 dana
Sve pise u Zakonu samo ga treba citati
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#32 Re: Vožnja neregistrovanog automobila

Post by Snake Eyes »

vjeshalica wrote: 22/07/2020 20:17 Lose su ti objasnili a ti jos losije shvatio
Istekla je potvrda o registraciji procitaj zakon pise ti tamo istek potvrde o registraciji a ne osiguranja !!!!!
Ako meni istice registracija npr
20.07.
Ja uzmem polisu 19.07. i predam 20.07
Dok ne dobijes potvrdu ti jesi osiguran, ali nisi produzio potvrdu o registraciji, i kada te kamera slika 21.07 i dodje ti nalog onda ti palamudi po sudu sto MUP nije zavrsio isti dan vec se to otegne par dana...poenta je u potvrdi a ne u osiguranju
🤣🤣

A da stvar bude po tebe gora, ne znas razliku izmedju isteka potvrde o registraciji do 30 dana i preko 30 dana
Sve pise u Zakonu samo ga treba citati
Hvala ti, baš si srce :fight: :kiselavoda: :kiss: ;-) :izet:
User avatar
liaar
Posts: 3791
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#33 Re: Vožnja neregistrovanog automobila

Post by liaar »

Pa Sparta slika neregistrovana auta,a ne neosigurana auta, ne znam čemu ovolika rasprava.
registracija istekla, nikakve veze nema sa osiguranjem auta
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#34 Re: Vožnja neregistrovanog automobila

Post by Snake Eyes »

Svi kazemo istekla registracija ali zakon pravi razliku izmedju perioda prvih 30 dana isteka i perioda poslije tih 30 dana.
Realno, nije ni bitno kako se zove, i sta je isteklo, bitne su ove kazne po periodima.
User avatar
basicm
Posts: 10587
Joined: 16/01/2012 21:38

#35 Re: Vožnja neregistrovanog automobila

Post by basicm »

Ako zakon kaze 30 dana, a sparta slika odmah, cemu onda onih 30 dana?
AS_sa
Posts: 1079
Joined: 31/08/2010 09:18

#36 Re: Vožnja neregistrovanog automobila

Post by AS_sa »

basicm wrote: 23/07/2020 11:54 Ako zakon kaze 30 dana, a sparta slika odmah, cemu onda onih 30 dana?
Tih 30 dana sluzi da se vozilo moze registrovati, da se ne mora odjavljivati i vracati table. Vec nakon 30 dana auto se sluzbeno odjavljuje i duznost je vratiti table maticnom Mup.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#37 Re: Vožnja neregistrovanog automobila

Post by victom »

LionH wrote: 18/07/2020 11:15 Greške SPARTA sistema za uočavanje neregistrovanih vozila. Došla je kazna od 500KM i poziv na sud iako je vozilo uredno registrovano na vrijeme,
čak su i dokazi o registraciji uredno predočeni sudu, ali se traži prvo izmirenje kazni da bi se tek onda krenulo u rješavanje spora.
Vozilo je nemoguće registrovati u toku ovog procesa koji traje već mjesecima. Ako neko ima savjet, hvala.
šta veli sud, de ti uplati, pa dokaži nam da si nevin... :mrgreen:
općinski sud u sarajevu po pitanju saobraćajnih sporova je KATASTROFA.
Meni su na ročištu rekli da je pravo = desno. I ja sam to tako morao prihvatiti.
Taj sud je skup psihopata, lopova, lažova, a bome i vjerskih ekstremista.
Oni žive u nekom svom paralelnom univerzumu, i najpametnije je ne tražiti pravdu tamo, već direktno policajcu dat keš, ako je nagodan.
Post Reply