Voznja na zadnjem tocku

Podforum za motocikliste...
wr450f
Posts: 14
Joined: 27/06/2014 00:15

#1 Voznja na zadnjem tocku

Post by wr450f »

Koliko iznosi kazna u Bosni i Hercegovini za voznju na zadnjem tocku? Hvala unaprijed!
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#2 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by mirzet87sa »

wr450f wrote:Koliko iznosi kazna u Bosni i Hercegovini za voznju na zadnjem tocku? Hvala unaprijed!
zavisi na kojoj brzini te uhvatio, ako nije mjerio onda oko 50tak km.
wr450f
Posts: 14
Joined: 27/06/2014 00:15

#3 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by wr450f »

Nije me ni uhvatio, nisam ni stajao. Reko da znam za ubuduce, ako je nekih 40-50KM isplativnije je stat. Govori mi jedan prijatelj danas da je oko 400KM kazna ako te uhvate, kao narusavanje javnog reda i mira. Pa reko da provjerim, da ne zna ko tacnu informaciju.
Last edited by wr450f on 28/06/2014 02:49, edited 2 times in total.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#4 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by mirzet87sa »

wr450f wrote:Nije me ni uhvatio, nisam ni stajao. Reko da znam za ubuduce, ako je nekih 40-50KM isplativnije je stat. Govori mi jedan prijatelj danas da je oko 400KM kazna ako te uhvate, kao narusavanje javnog reda i mira. Pa reko da provjerim, da ne zna ko tacnu informaciju.
cisto sumnjam da je kod nas 400km, mada to se i tesko dokazuje bez video materijala..
a za narusavanje reda i mira, ja ne znam da postoji taj zakon.. znam da ima za turiranje clan23. gdje se kaznjava glasan izvor buke od 100 do 1.500km
ako ima ko provjerenu informaciju nek napise, zanima i mene..
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#5 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by ElDzidziIbnDzo »

Ne treba nikakav video materijal.Riječ policajca protiv tebe i tamam da imaš 20 advokata,sud će vjeru dati policajcu.

Isto kao šlajdranje ili nagli start sa vozilom.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#6 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by mirzet87sa »

ElDzidziIbnDzo wrote:Ne treba nikakav video materijal.Riječ policajca protiv tebe i tamam da imaš 20 advokata,sud će vjeru dati policajcu.

Isto kao šlajdranje ili nagli start sa vozilom.
Po tvojoj logici ispadne da ga ne moras ni vozati na zadnjem da dobijes prekrsjani nalog za isto. Nek te zaustavi i napise kaznu da si vozio na zadnjem, a nisi, ispadas opet kriv za nesto sto i nisi uradio. Za ovaj vid prekrsajnog djela treba video/foto dokaz, znam jer mi je policajac sam rekao zato se i ne smaraju previse oko toga.
Nagli start sa vozilom kaznjivo? Svasta ces procitati.
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#7 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by ElDzidziIbnDzo »

Svašta pročitao ili ne pročitao tako ti je.Ja ti nisam kriv što živiš u smetljarski uređenoj državi.Govorim ti iz ličnog iskustva jer sam i sam bio žrtva policijske torture,ako mogu tako da se izrazim.40 KM sam platio + sudski troškovi u budžet RS-a jer je šupak koji radi u PU I.Sarajevo,a inače nastanjen u Buljakovom/Buća potoku,pisao mi prijavu za navodni ''nagli''start.

Svidjelo se tebi ili ne,meni ili nekom petom desetom,danas može policija da radi malverzacije kakve hoće.Može uzeti radar,snimati avion pri polijetanju na sarajevskom aerodromu,i tu brzinu prikačiti tebi.A ti dokazuj da to nisi bio ti,već da je bio avion.

Ja i odavde još jedan forumaš,smo imali situaciju u RS-u,da smo na sudu zaglavili zbog njihovih malverzacija sa radarom.I mislim da smo možda u historiji BiH prvi koji smo dobili policiju na sudu.Ne da mi se objašnjavati šta i kako,ako meni ne vjeruješ kontaktiraj @Don Zivconi pa upitaj ga.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#8 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by mirzet87sa »

ElDzidziIbnDzo wrote:Svašta pročitao ili ne pročitao tako ti je.Ja ti nisam kriv što živiš u smetljarski uređenoj državi.Govorim ti iz ličnog iskustva jer sam i sam bio žrtva policijske torture,ako mogu tako da se izrazim.40 KM sam platio + sudski troškovi u budžet RS-a jer je šupak koji radi u PU I.Sarajevo,a inače nastanjen u Buljakovom/Buća potoku,pisao mi prijavu za navodni ''nagli''start.

Svidjelo se tebi ili ne,meni ili nekom petom desetom,danas može policija da radi malverzacije kakve hoće.Može uzeti radar,snimati avion pri polijetanju na sarajevskom aerodromu,i tu brzinu prikačiti tebi.A ti dokazuj da to nisi bio ti,već da je bio avion.

Ja i odavde još jedan forumaš,smo imali situaciju u RS-u,da smo na sudu zaglavili zbog njihovih malverzacija sa radarom.I mislim da smo možda u historiji BiH prvi koji smo dobili policiju na sudu.Ne da mi se objašnjavati šta i kako,ako meni ne vjeruješ kontaktiraj @Don Zivconi pa upitaj ga.
Imam ja poprilicnih iskustava sto se tice policije, kazni i maltretiranja s tim da jos nisam dobio kaznu za naglo ubrzavanje, a pravo da ti kazem nisam ni znao da je kaznjivo. Znam da je voznja na zadnjem tocku kaznjiva, isto kao i prekomjerna buka, a na pitanje policajca sta rade povodom tih prekrsaja odgovor je bio "uhvati ga ti pa dokazi, ako mozes" zato sam pomislio da treba neki vid dokaza.
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#9 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by TouringBiker »

wr450f wrote:Koliko iznosi kazna u Bosni i Hercegovini za voznju na zadnjem tocku? Hvala unaprijed!
Dodaj na to i kaznu na budalaštinu, ko to radi sa svojim motorom: uništavanje semeringa na prednjim viljuškama, i drugih dijelova koji trpe opterećenje pri naglom spuštanju na asfalt. To mu dođe kao porez na budale...

Svakako bi svakome ko to radi na ulicama i javnim putevima, a ne samo na motorijadama i zatvorenim terenima, trebalo istog trena oduzeti dozvolu - na bar 10 godina. Dok ne odraste...
wr450f
Posts: 14
Joined: 27/06/2014 00:15

#10 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by wr450f »

TouringBiker wrote:
wr450f wrote:Koliko iznosi kazna u Bosni i Hercegovini za voznju na zadnjem tocku? Hvala unaprijed!
Dodaj na to i kaznu na budalaštinu, ko to radi sa svojim motorom: uništavanje semeringa na prednjim viljuškama, i drugih dijelova koji trpe opterećenje pri naglom spuštanju na asfalt. To mu dođe kao porez na budale...

Svakako bi svakome ko to radi na ulicama i javnim , a ne samo na motorijadama i zatvorenim terenima, trebalo istog trena oduzeti dozvolu - na bar 10 godina. Dok ne odraste...
Gdje si ti oduzimao vozacke, da i meni oduzmes.? A sto se tice unistavanja semeringa, kad spustas motor, odvrnes mu gas da ne udari jako od cestu. Uglavnom, djaba ja tebi da objasnjavam, vidim vozis touring(penzionerski motori). Sve najbolje! :)
yoyo13
Posts: 1021
Joined: 05/05/2014 19:18

#11 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by yoyo13 »

Meni bas gotivno izgleda kad ljudi voze na zadnjem tocku.... :D :D :D
User avatar
_mufljuz_
Posts: 4976
Joined: 12/04/2013 19:42

#12 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by _mufljuz_ »

i meni - kad se slupaju ko pavlaka - manje majmuna na cesti....
wr450f
Posts: 14
Joined: 27/06/2014 00:15

#13 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by wr450f »

https://vimeo.com/99376750 :bih: malo sa naseg autoputa :D
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#14 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by Ringhio »

TouringBiker wrote:
wr450f wrote:Koliko iznosi kazna u Bosni i Hercegovini za voznju na zadnjem tocku? Hvala unaprijed!
Dodaj na to i kaznu na budalaštinu, ko to radi sa svojim motorom: uništavanje semeringa na prednjim viljuškama, i drugih dijelova koji trpe opterećenje pri naglom spuštanju na asfalt. To mu dođe kao porez na budale...

Svakako bi svakome ko to radi na ulicama i javnim putevima, a ne samo na motorijadama i zatvorenim terenima, trebalo istog trena oduzeti dozvolu - na bar 10 godina. Dok ne odraste...
Semering i drugi dijelovi pri naglom spusatnju idu kod amatera, kad ga spustis ko pero nema sta da ide :)
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#15 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by mirzet87sa »

Ringhio wrote:
Semering i drugi dijelovi pri naglom spusatnju idu kod amatera, kad ga spustis ko pero nema sta da ide :)
Ma dobro, budimo realni.. 100% ovih novih vozaca kad ga digne na zadnji rokanski ga odvali od pod, zaboli te samo sto moras gledati.. a ovi "iskusni" vec znaju kako se spusta, neces nikad naucit dok ne probas ;p
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#16 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by Ringhio »

Pa dobro i ta ima mjesta.

Lijepo je vidjeti nekog ko fakat zna dici motor na zadnji, milina za pogledati.

Ja nisam pokusavao, niti imam zelju, par puta sam se dobro oznojio da zadrzim prednji tocak na cesti tak da mi i nije neki cejf :)
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#17 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by mirzet87sa »

Nije ni meni bio, sve dok ne probas.. A kad probas, ne izlazi ti iz glave.. prazan parking i stelaj se, niko se nije rodio naucen ;p
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#18 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by Ringhio »

Potezak mi je zeko za te akrobacije, a i nebi sebi mogao halalit da ga nedo Bog gdje oborim....

Bez mene ko domina :)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#19 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by insomnia78 »

Hajd to
Ispred mene neki dan, dobro nije bas neki dan al nejse, na semaforu stoje tri policajca na motorima, upali se zeleno krenuse i lik ga prope na zadnji u po grada u EU :D :D :D


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
wr450f
Posts: 14
Joined: 27/06/2014 00:15

#20 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by wr450f »

@mirzet87sa A koju masinu vozis?
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#21 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by TouringBiker »

Sad je kraj mene (oko 23:30, prvo na Obali, potom u Titovoj) protutnjala grupa manijaka na 10-ak sportskih motora, auspusi odvrnuti i još pucaju, neki su i dizali na zadnji točak. Pa nije ni čudo da nas motoriste pola grada mrzi... Nadam se da će policija konačno poćeti da radi svoj posao i isključiti ih saobraćaja (zbog motora koji ne odgovaraju propisima - auspuh bez dB-killera, tablica uvučena pod sjedište da je kamera ne može snimiti, ćelave gume) i prebrze vožnje, te dizanja na zadnji. Da ne kažemo da se viđaju kako voze takve aždahe i bez kacige, u šorcu i tenama - mislim, to bi odgovaralo nekom balavcu na skuteru, ali ako padneš sa CBR-ke ili R1 tako obučen, skidaće te kašikicom po asfaltu. Svakakvih budala...
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#22 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by TouringBiker »

wr450f wrote:
TouringBiker wrote:
wr450f wrote:Koliko iznosi kazna u Bosni i Hercegovini za voznju na zadnjem tocku? Hvala unaprijed!
Dodaj na to i kaznu na budalaštinu, ko to radi sa svojim motorom: uništavanje semeringa na prednjim viljuškama, i drugih dijelova koji trpe opterećenje pri naglom spuštanju na asfalt. To mu dođe kao porez na budale...

Svakako bi svakome ko to radi na ulicama i javnim , a ne samo na motorijadama i zatvorenim terenima, trebalo istog trena oduzeti dozvolu - na bar 10 godina. Dok ne odraste...
Gdje si ti oduzimao vozacke, da i meni oduzmes.? A sto se tice unistavanja semeringa, kad spustas motor, odvrnes mu gas da ne udari jako od cestu. Uglavnom, djaba ja tebi da objasnjavam, vidim vozis touring(penzionerski motori). Sve najbolje! :)
Ne vozim choppera ili cruisera, nešto sa ubrzanjem o-100 za 4,0 sekunde (i obrtnim momentom 86 Nm - koji je važniji za ubrzavanje neko maks. snaga, Honda CBR 600 RR ima svega 66 pa je zato i ostavim na semaforu) i maksimalnom brzinom od 220 km/h teško da je za penzionere... Sad, zato što zbog rasporeda težine (puni oklop naprijed od oko 30 kg, iako doduše ima i iza mene kofere i topcase koji su također poteški), ne bi da se digne na zadnji kako god da dadnem gas sve i da to hoću - za to HVALA BOGU :run:
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#23 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by mirzet87sa »

TouringBiker wrote:Sad je kraj mene (oko 23:30, prvo na Obali, potom u Titovoj) protutnjala grupa manijaka na 10-ak sportskih motora, auspusi odvrnuti i još pucaju, neki su i dizali na zadnji točak. Pa nije ni čudo da nas motoriste pola grada mrzi... Nadam se da će policija konačno poćeti da radi svoj posao i isključiti ih saobraćaja (zbog motora koji ne odgovaraju propisima - auspuh bez dB-killera, tablica uvučena pod sjedište da je kamera ne može snimiti, ćelave gume) i prebrze vožnje, te dizanja na zadnji. Da ne kažemo da se viđaju kako voze takve aždahe i bez kacige, u šorcu i tenama - mislim, to bi odgovaralo nekom balavcu na skuteru, ali ako padneš sa CBR-ke ili R1 tako obučen, skidaće te kašikicom po asfaltu. Svakakvih budala...
Mojne vise pisati. Ne kazem da nema manijaka i onih koji pretjeruju, sve to stoji medjutim kakav ti db killer hoces na motoru od 1000ccm sa akrapovic instalacijom? Ako ti mislis da takav jedan motor moze i treba da ima zvuk kao jedan touring, onda se grdno varas.
Dalje, sto se tice tablica.. i tu valjas gluposti.
Image
Image
Image
Image
Ne stavljaju oni tablice ispod repa/auspuha da ih ne uslika kamera nego stavljaju jer im je tu fabricko mjesto i kao takvog kamera te sasvim normalno uslika.
TouringBiker wrote: ne bi da se digne na zadnji kako god da dadnem gas sve i da to hoću - za to HVALA BOGU :run:
Ubaci u prvu, vozi nekih 30-40 pritisni kvacilo, digni gas za 3-4k obrtaja pusti kvacilo pa vidi hocel se dici :D
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#24 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by TouringBiker »

_mufljuz_ wrote:i meni - kad se slupaju ko pavlaka - manje majmuna na cesti....
Neki dan, kad je bila ona godišnjica atentata, na Carevoj ćupriji, malo prije početka koncerta u Viječnici, nabildan krkan na tamnijoj Hondi CBR (auspuh naravno grmi da se čuje do Butmira), u majici kratkih rukava, šorcu, papučama (naravno i sunčane naočale), uspio je nekako premuntati policajce na Austrijskom trgu da ga puste iako je saobraćaj zatvoren, ali mu ova druga patrola ne daje da prođe ka Viječnici. Ne bi se od majmuna čuo ni rock orkestar, a kamoli klasične muzike. E, takvi se i lupaju k'o pavlaka :roll:
super_bayern
Posts: 1338
Joined: 14/05/2014 12:42

#25 Re: Voznja na zadnjem tocku

Post by super_bayern »

https://www.youtube.com/watch?v=eJAfkPQEuV0 Koliko se samo ovoga nagledam dok čekam da mi vrijeme prođe do voza
Post Reply