Vojislav Šešelj

Post Reply
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#1 Vojislav Šešelj

Post by chuchumbamayumbe »

Ummete slavni,
Nakon dugih priprema pocelo je sudjenje Seselju.
Sve mi mirise na to da ce se i njegovo sudjenje pretvoriti u farsu i cirkus kao i Milosevicevo.
Kao slag na tortu, tu je i optuznica tuzilastva koje mu sudi zbog sijanja mrznje i rijeci, a ne zbog djela.
Kakvo je vase misljenje o ovome slucaju, da li postoji nada da bi Seselj mogao da odlezi koju godinu u hapsani (ne ukljucujuci dosadasnje provedene godine) ili ce iz svega izaci jos jaci, kao i njegova SRS?
Tok sudjenja ce prenositi srbijanska nacionalna TV, a ne bi me cudilo da prenose vrsi i PTPC.
Meni se cini da ce ovo biti cirkus od sudjenja, + nije ni Seshelj ni glup ni naivan, koliko se god to nekome cinilo.
User avatar
old.rascia
Posts: 34
Joined: 23/01/2007 12:18

#2

Post by old.rascia »

Imaj u vidu da je on devedesetih godina sve vreme formalno bio u opoziciji (osim 1998/99 ) i tako nije imao uticaja na zvanicnu politiku. S te strane, ne mogu mu nista.

To sto je svojim laprdanjem dolivao ulje na vatru je druga stvar. Izazivanje verske, rasne itd mrznje je kaznjivo po domacem zakonodavstvu (R.Srbije).
Da li ce se Hag time baviti ne znam.
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#3

Post by karanana »

BTW. vec par dana nemam signal PTPC (HS kablovska). Jeli samo do mene?

Što se suđenja tiče slušao sam otvaranja optužbe jučer kao i Šešeljevo danas, bogami će on biti tvrd orah za slomiti, on se drži svoje priče i bojim se da je u pravu što se tiče nedostatka dokaza. On ne poriče da su određeni ljudi iz njegove stranke i klali i ubijali i u hrvatskoj i po Bijeljini, Ilijašu, Ilidži, Grbavici....ali osnovno njegovo pitanje je: Kakve to ima veze sa mnom?

Pa čak i da ga osude, dobit će jedno 5-6 godina. To je već odležao i odmah će ga pustiti i čovjek će postati snaga u Srbiji. Pametan je on, odmah se predao, živi fino u Haagu, čak hoće i da naplati od Haaga pravne usluge jer pretstavlja sam sebe i kad se sve završi neće više ni dana odležati niti u jednom zatvoru. Zajebaje se sa sudom.
foo-doo
Posts: 80
Joined: 31/07/2007 16:34
Location: Sarajevo

#4

Post by foo-doo »

Pa nije bas samo raspirivanje mrznje.

Koliko ja znam oni su organizovali dobrovoljce koje su slali u HR i BIH. Ti isti ljudi koje je on organizovao, platio i poslao su pocinili zlocine, znaci on je u najmanju ruku saucesnik ili pomagac u tim zlocinima.

Doduse ne znam da li ga optuznica za to tereti...

Sve u svemu, bila farsa ili ne, mislim da je ovo veliki samar za njega i za cetnike uopste, biti tamo i sjediti ko u kafezu.
foo-doo
Posts: 80
Joined: 31/07/2007 16:34
Location: Sarajevo

#5

Post by foo-doo »

i nemojmo zaboraviti da je pucao iz sijaca smrti sa trebevica...

mislim da ga mogu tuziti za par metaka u krovu i fasadi u najmanju ruku, pretrpljeni strah, itd.
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#6

Post by chuchumbamayumbe »

old.rascia wrote:Imaj u vidu da je on devedesetih godina sve vreme formalno bio u opoziciji (osim 1998/99 ) i tako nije imao uticaja na zvanicnu politiku. S te strane, ne mogu mu nista.

To sto je svojim laprdanjem dolivao ulje na vatru je druga stvar. Izazivanje verske, rasne itd mrznje je kaznjivo po domacem zakonodavstvu (R.Srbije).
Da li ce se Hag time baviti ne znam.
formalno nije bio na vlasti...nije bio ni Arkan na vlasti, ako cemo tom logikom.
Sjecas li se organizovanja dobrovoljaca SRS-a za odlazak na ratista? Ima tu svega sto mu mogu prishiti. A izgleda da ce mu Hag suditi samo za "rijeci" a ne i za djela koja su njegovim aktivnostima pocinjena.
Sjecate li se kada se hvalio (a bilo je i na TV) kako puca po Sarajevu, i to uspjesno. Tog dana kada je Seselj uspjesno gadjao po Sarajevu, zabiljezen je jedan poginuli covjek, civil - Srbin.
Dno dna.
User avatar
oktobar07
Posts: 142
Joined: 17/10/2007 15:57

#7

Post by oktobar07 »

nema sumnje u to da ce dobiti najmanje 20 godina.
ima sasvim dovoljno dokaza protiv njega.
dobit ce 10 godina samo za vrijedjanje i nepostovanje suda :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#8

Post by chuchumbamayumbe »

oktobar07 wrote:nema sumnje u to da ce dobiti najmanje 20 godina.
ima sasvim dovoljno dokaza protiv njega.
dobit ce 10 godina samo za vrijedjanje i nepostovanje suda :D
Mislim da se varas, a nazalost, nema nista smijesno u svemu ovome...
WizzardFromBOZ
Posts: 664
Joined: 21/01/2007 17:14
Location: where beautiful one day is, perfect the next.

#9

Post by WizzardFromBOZ »

karanana wrote:Pa èak i da ga osude, dobit æe jedno 5-6 godina. To je veæ odle¾ao i odmah æe ga pustiti i èovjek æe postati snaga u Srbiji. Pametan je on, odmah se predao, ¾ivi fino u Haagu, èak hoæe i da naplati od Haaga pravne usluge jer pretstavlja sam sebe i kad se sve zavr¹i neæe vi¹e ni dana odle¾ati niti u jednom zatvoru. Zajebaje se sa sudom.
ako mu uspije naplatiti to sto sam sebe brani jos bi mogao izaci i bogat, jer advokatske usluge se naravno i u hagu naplacuju veoma visoko. :-D
User avatar
gospodar kuglastih munja
Posts: 1053
Joined: 08/07/2007 22:26

#10

Post by gospodar kuglastih munja »

foo-doo wrote:i nemojmo zaboraviti da je pucao iz sijaca smrti sa trebevica...

mislim da ga mogu tuziti za par metaka u krovu i fasadi u najmanju ruku, pretrpljeni strah, itd.
Bila bi to fina presuda ; stradale tri kokosi od straha zato sto je Seselj pucao po GRADU iz flaka.... :?
Za ideologiju mu ne mozes suditi, vec za pocinjena nedjela i ono sto je proizvela ta njegova ideologija. Ako je pola miliona ljudi ispastalo zbog njegovog ucesca u blokadi grada i borbama valjda tuzioc ima dovoljnoi materijala da mu natovari 100 g.
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#11

Post by Citizen-X »

Odavno to sve vise nema smisla: ni Hag ni bilo sto.

Svako otvaranje teme na slicne politicke i druge varijacije je suplja prica.

O depiliranom manijaku i vrapci znaju na grani ko je i sta je.

Mi smo samo dio cirkusa, (dobrodosla) "kolateralna" steta - "manje islama" i "islamskog terorizma" i "fundamentalizma" i to je to.

Samo pijuni u svjetskom sahu - i manje od toga.

Pozdravljam. Eto i dokaz.

http://www.sarajevo-x.com/clanak/071108115
Last edited by Citizen-X on 08/11/2007 15:57, edited 1 time in total.
User avatar
oktobar07
Posts: 142
Joined: 17/10/2007 15:57

#12

Post by oktobar07 »

chuchumbamayumbe wrote:
oktobar07 wrote:nema sumnje u to da ce dobiti najmanje 20 godina.
ima sasvim dovoljno dokaza protiv njega.
dobit ce 10 godina samo za vrijedjanje i nepostovanje suda :D
Mislim da se varas, a nazalost, nema nista smijesno u svemu ovome...
zivi bili pa vidjeli.
nisam ni najmanje skeptican sto se tice njegove presude.
siguran sam da nece dobiti manje od 20 godina.

ne znam za tebe, ali meni jeste bilo smijesno kada je sudiji i cijelom sudu opsovao mater i rekao im da mu mogu popu**ti ku**c :)
Meraklos
Posts: 109
Joined: 16/10/2007 20:54

#13

Post by Meraklos »

old.rascia wrote:Imaj u vidu da je on devedesetih godina sve vreme formalno bio u opoziciji (osim 1998/99 ) i tako nije imao uticaja na zvanicnu politiku. S te strane, ne mogu mu nista.

To sto je svojim laprdanjem dolivao ulje na vatru je druga stvar. Izazivanje verske, rasne itd mrznje je kaznjivo po domacem zakonodavstvu (R.Srbije).
Da li ce se Hag time baviti ne znam.
mr.gog - odvjetnice cetnickih zlocina. Seselj je organizovao dobrovoljce na Vukovaru, istocnoj Bosni, Sarajevu itd.
Zlocinac iz Banjaluke Radosav Brdjanin je osudjen na 30 godina zatvora za organiziranje zlocina koji se takodje vrsi i sirenjem jezika mrznje.
korto_malteze
Posts: 83
Joined: 01/12/2002 00:00

#14

Post by korto_malteze »

meni fakat dodje da placem kad vidim kako je neinformisano ovo nase jadno drustvo. i onda se ljudi pitaju kako je moguce da je dodik najjaca politicka figura u zemlji. pa ova diskusija pokazuje da vam se mrsko i o seselju informisati, a do juce nas je klao.

seselj je optuzen i kao clan UDRUZENOG ZLOCINACKOG PODUHVATA ciji su clanovi bili i milosevic, i kadijevic, jovica stanisic, i plavsicka, i krajisnik, i arkan, i ini drugi NABROJANI U SESELJEVOJ OPTUZNICI. ima na http://www.un.org/icty/bhs/cases/seselj/seselj_cis.htm ukratko, za one koji nemaju kad, a na http://www.un.org/icty/bhs/cases/seselj ... 70731b.pdf za one koji bi mozda malo bolje da znaju.

krmak je optuzen da je 'učestvovao u udruženom zločinačkom poduhvatu (UZP) čija je svrha bila je da se, činjenjem zločina, većina Hrvata, Muslimana I drugih stanovnika nesrpske nacionalnosti silom trajno ukloni sa otprilike jedne trećine teritorije Republike Hrvatske i velikih delova Bosne i Hercegovine, kao i iz nekih delova Vojvodine u Republici Srbiji, kako bi ta područja postala deo nove države pod dominacijom Srba.'

dajte malo, makar mrvu dostojanstva, majku mu! informisite se prije nego sto podjete padati na seseljevu srednjevjekovnu formulaciju i koljacki sarm!
User avatar
StLouis
Posts: 2969
Joined: 07/03/2004 00:00
Location: USA

#15

Post by StLouis »

WizzardFromBOZ
Posts: 664
Joined: 21/01/2007 17:14
Location: where beautiful one day is, perfect the next.

#16

Post by WizzardFromBOZ »

ako ga osude, kajat se; ako ga, pak, ne osude, opet ce se kajati... :D
User avatar
suncokret13
Posts: 1255
Joined: 11/09/2006 00:17
Location: par stanica od kuce
Contact:

#17

Post by suncokret13 »

lud i budala

rodjen u sarajevu,

ima ''pogan'' jezik

zavrsio fakultet za 2-2,5 godine ,
magistrirao i doktorirao za 2-3 godine.

profesori su imali problema s njim

sredinom 80-tih osudjen i lezao u zatvoru...

mozda je cak bio u muriji i s alijom ?

samovoljno se predao u hag ( hague )


hague - sudu pravde,ce biti veoma VEOMA tesko izaci s njim ( budaletinom )..
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#18

Post by fantom slobode »

Zlocinac koji je imao veliku podrsku od strane mnogih srbijanskih glasaca.A njegova stranka je jos ima, bez obzira na sve sulude populisticke izjave i neostvarive snove koje prezentira javnosti.FUJ!!!!
foo-doo
Posts: 80
Joined: 31/07/2007 16:34
Location: Sarajevo

#19

Post by foo-doo »

"Hiljade muslimanskih zatvornika su pogubljene. To je užasan zločin, ali nije genocid", kazao je on.
reče Šešelj, vijest sa portala.

Kada čujem ovako nešto onda sve mislim da ima neke nade da se vremenom (sporo) stvari promijene. Do juče su tvrdili četnici da nije bilo ubijanja, pa su tvrdili da jeste bilo ali da ga nije bilo puno, a danas četnički vojvoda kaže da je to užasan zločin... stvarno nevjerovatno!

može li neko izračunati koliko moramo čekati da četnik kaže da je bio i genocid?
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#20

Post by uvjek dobar gost »

Jedan od najmlađih doktora nauka u bivšoj državi, sarajlija... ludak i ekscentrik... jedan od onih kojima je isprana glava od strane SAN-a....

Da nije žalosno bilo bi smiješno....
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#21

Post by Doda37 »

Nije ti tocan citat, gledao sam sinoc njegovo izlaganje na sudu, rekao je hiljadu a ne hiljade
foo-doo
Posts: 80
Joined: 31/07/2007 16:34
Location: Sarajevo

#22

Post by foo-doo »

ma nije bitno sto je rekao hiljadu, nego što je rekao da je to užasan zločin.

Čuj zločin i čuj užasan! Do je juče je to bio hrabri gest, ili kako već
User avatar
frakson
Posts: 517
Joined: 24/10/2007 11:40

#23

Post by frakson »

:-) je budale ...srbski hrvati , srbski muslimani, srbski srbi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
pike
Posts: 921
Joined: 02/12/2004 05:21
Location: Canada

#24

Post by pike »

StLouis wrote:pogledajte pateticnog krmka :D

http://dnevnik.hr/naslovnica/vijesti/sv ... _81342.php

:lol: :lol: :lol: :lol:

Provala, ovo koda je skec iz nadrealista :-)
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#25

Post by Liska »

korto_malteze wrote:meni fakat dodje da placem kad vidim kako je neinformisano ovo nase jadno drustvo. i onda se ljudi pitaju kako je moguce da je dodik najjaca politicka figura u zemlji. pa ova diskusija pokazuje da vam se mrsko i o seselju informisati, a do juce nas je klao.

seselj je optuzen i kao clan UDRUZENOG ZLOCINACKOG PODUHVATA ciji su clanovi bili i milosevic, i kadijevic, jovica stanisic, i plavsicka, i krajisnik, i arkan, i ini drugi NABROJANI U SESELJEVOJ OPTUZNICI. ima na http://www.un.org/icty/bhs/cases/seselj/seselj_cis.htm ukratko, za one koji nemaju kad, a na http://www.un.org/icty/bhs/cases/seselj ... 70731b.pdf za one koji bi mozda malo bolje da znaju.

krmak je optuzen da je 'učestvovao u udruženom zločinačkom poduhvatu (UZP) čija je svrha bila je da se, činjenjem zločina, većina Hrvata, Muslimana I drugih stanovnika nesrpske nacionalnosti silom trajno ukloni sa otprilike jedne trećine teritorije Republike Hrvatske i velikih delova Bosne i Hercegovine, kao i iz nekih delova Vojvodine u Republici Srbiji, kako bi ta područja postala deo nove države pod dominacijom Srba.'

dajte malo, makar mrvu dostojanstva, majku mu! informisite se prije nego sto podjete padati na seseljevu srednjevjekovnu formulaciju i koljacki sarm!
Korto, ako je Kadijevic dio zlocinackog poduhvata kako navodis, kako to da ga sud u Hagu ne trazi i kako to da nije na optuzenickoj klupi. Pa nije pokoji kao Arkan. Dakle, Kadijevica i JNA nema na optuzenickoj klupi vjerojatno jer Tuzilastvo smatra da oni nisu uradili nista protuzakonito pravilima i obicajima rata.
Post Reply