Vodovod i kanalizacije

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25620
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1 Vodovod i kanalizacije

Post by BHF_Manijak »

Posto ne nadjoh ovu temu, a imam pitanje, molio bih moderatore da ukoliko vec postoji odgovarajuca tema da prebace post tamo gdje treba!

Zanima me kako funkcionise obracun vode, po stanu tj potrosnji vode toga stana ili se uzima ukupan broj m3 potrosene vode u zgradi pa se dijeli prema broju stanara u stanu?! Ako se uzima prosjek zgrade, postoji li mogucnost da nabavim svoj mjerac potrosnje pa da placam samo svoj dio koliko potrosim, jer veci dio dana sam vani i u biti jako malo vode trosim, tako da mi se ne isplati ova varijanta podjele sa ostalim u zgradi jer smatram da mi ogroman racun dolazi u odnosu na moju mjesecnu potrosnju vode!!
User avatar
ZEMA_ANONIMAC
Posts: 26
Joined: 02/09/2010 12:21

#2 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by ZEMA_ANONIMAC »

Ukupna potrošnja vode za ulaz se mjeri na zajedničkom vodomjeru, i ta ukupna potrošnja se podijeli sa ukupnim brojem stanara u ulazu (prijavljenih kod Vodovoda), na taj način se dobije iznos potrošnje vode za jednog člana domaćinstva koji se dalje uvećava u zavisnosti od prijavljenog broja članova domaćinstva u stanu.

Ima mozda slicna rasprava na tu temu
http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... 38&t=79837
sokkia
Posts: 2777
Joined: 23/08/2010 15:19

#3 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by sokkia »

Nama vodu naplacuju ko da živimo u sahari :x :x :x
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#4 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by sabanss »

Ne znam... Meni sa vodomjerom dodje oko 4 KM po clanu. Kolika je tvoja racunica?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25620
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#5 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by BHF_Manijak »

Ma mei ba doslo 35KM, doslo mi da se upucam u koljeno, a troje nas u stanu...Nema sanse da sam nakuco toliko, zato i hocu ako moze da mi posebno dolazi racun a ne ovako da se dijeli po zgradi, jer kazem ti veci dio dana su svi van kuce, tek iza 4 smo u kuci a i tad rijetko da se voda bas koristi, najvise pranje sudja, dnevne potrebstine kao pranje ruku, wc itd...Dakle nista spektakularno, a racun je boli glava! :x :roll:
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#6 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by sabanss »

E jbg ga, nema sanse da si toliko potrosio :D

Ja sam prikljucio vodomjer nakon nerviranja oko komsija koji imaju troje djece i tri clana ukupno prijavljena uz opasku da dijete ne trosi puno vode?

Investicija je oko 300 KM za jednu vertikalu i ne isplati se bas, ali je fin osjecaj da te niko ne pravi levatom. Mislim da vise nije moguce uzeti vodomjer bez saglasnosti svih stanara mada ne znam otkuda im pravo za takvo nesto...
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#7 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by MAN-lion's coach »

Problem je povjerenik i nevidljivi potrošači,kao i neispravne instalacije po kućama.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#8 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by Cholina_Lokica »

sabanss wrote:E jbg ga, nema sanse da si toliko potrosio :D

Ja sam prikljucio vodomjer nakon nerviranja oko komsija koji imaju troje djece i tri clana ukupno prijavljena uz opasku da dijete ne trosi puno vode?

Investicija je oko 300 KM za jednu vertikalu i ne isplati se bas, ali je fin osjecaj da te niko ne pravi levatom. Mislim da vise nije moguce uzeti vodomjer bez saglasnosti svih stanara mada ne znam otkuda im pravo za takvo nesto...
Moraju svi sad da se podApisu da si moRes uvesti vodomjer :-)
Kod mene u zgradi, pola nas uvelo cim se pojavilo, i to je bez problema islo, cak smo i manje platili, ostatak zgrade nije htio da uvede, sta ce njima to :oops: I sad imaju situaciju da par stanova placaju preko stoju vode :lol: I sad hoce, medjutim moraju te podpise, i sta ti ja znam sta sve ne :-)
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#9 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by amrica »

Pricao mi jedan kolega, kod njega u ulazu frizerski salon, a gospoja placa kao stan sa jednim clanom :D A ostali sute :oops:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25620
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#10 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by BHF_Manijak »

To mi je nidje veze za potpis ba, pa valjda imam pravo na to da sam kontrolisem koliki mi je protok vode, jer u zgradi ima masa supaka koji po cijeli dan lindohane i samo tandrkaju vodu, ko bespsleno a ima ih tona u kuci... :roll: :x
User avatar
van Basten
Posts: 7515
Joined: 21/09/2006 02:59

#11 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by van Basten »

vodomjer se isplati za 3-4 godine, poslije toga si na čistom plusu... ja sa vodomjerom plaćam 12-15km mjesečno , a mojim bez vodomjera prošli mjesec došlo 45km :shock:
u oba slučaja živi nas troje u stanu. Doduše, kod nas je mala beba, a eto ti neki mahala stručnjaci kažu da dijete ne troši puno vode, pa mošda je zbog toga ( :oops: aha, how yes no 8-) )
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25620
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#12 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by BHF_Manijak »

I ako bi uspio skupiti potpise ovih uhljupa, koliko bi me kostalo uvodjenje vodomjera?! :mrgreen:
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#13 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by mahalas505 »

sabanss wrote:E jbg ga, nema sanse da si toliko potrosio :D

Ja sam prikljucio vodomjer nakon nerviranja oko komsija koji imaju troje djece i tri clana ukupno prijavljena uz opasku da dijete ne trosi puno vode?

Investicija je oko 300 KM za jednu vertikalu i ne isplati se bas, ali je fin osjecaj da te niko ne pravi levatom. Mislim da vise nije moguce uzeti vodomjer bez saglasnosti svih stanara mada ne znam otkuda im pravo za takvo nesto...
Moze li neko vise s pravnog aspekta objasniti zbog cega je ovo potrebno. Da li je to doneseno nekom uredbom na nivou grada ili je to uvedeno od strane Vodovoda? Kakve veze ima vodomjerni sat sa ostatkom instalacije?

Takodjer, ako je neko postavljao sat u posljednje vrijeme u zgradama sa dvije vertikale da objasni postupak. Posebno kako to ide sa zahtjevom kod Vodovoda.
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#14 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by sabanss »

Jedan vodomjer kosta oko 250 KM, obicno za svaku vertikalu treba po jedan.

Znaci ruke, preostali sitni materijal (ventili i sl.) izadje oko 300 KM.

Meni potrosnja po clanu izadje oko 4 do 4,5 kubika vode (4500 litara!) i stvarno ne vidim kako bi neko mogao potrositi 15000 litara?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25620
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#15 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by BHF_Manijak »

sabanss wrote:Jedan vodomjer kosta oko 250 KM, obicno za svaku vertikalu treba po jedan.

Znaci ruke, preostali sitni materijal (ventili i sl.) izadje oko 300 KM.

Meni potrosnja po clanu izadje oko 4 do 4,5 kubika vode (4500 litara!) i stvarno ne vidim kako bi neko mogao potrositi 15000 litara?
Pa sta mislis sto ja hocu da nabavim vodomjer... :mrgreen: Ogulise me ovi hahri u zgradi, tako da sad hocu crno na bijelo da vidim koliko trosim...Cuj 35KM, pa ne kupam slona u kuci... :roll: :roll:
User avatar
Tranquilizer
Posts: 1865
Joined: 04/06/2010 10:34
Contact:

#16 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by Tranquilizer »

Kod mene u zgradi 4 ulaza i svi na jednom vodomjeru, kada ljeti genijalci peru dvorište osjeti se na racunu pravo...a gledao sam na stranici vodovoda prijavljeno ih po jedan ili dva clana a u stanu ih živi 4 - 5 :roll:

mislim odron :shock:
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25620
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#17 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by BHF_Manijak »

Tranquilizer wrote:Kod mene u zgradi 4 ulaza i svi na jednom vodomjeru, kada ljeti genijalci peru dvorište osjeti se na racunu pravo...a gledao sam na stranici vodovoda prijavljeno ih po jedan ili dva clana a u stanu ih živi 4 - 5 :roll:

mislim odron :shock:
Kad vidis da je tako, otidji i prijavi slobodno, jer sto bi ti placo za 2-3 clana vise, ok da je jedno u pitanju pa hajd, ali ovako...Ovi shupci u zgradi su mene prijavi zbog jednog clana, zato cu sad da odem i svakog pojedinacno provjerim, klad se vec prave pametni... 8-) :mrgreen:
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#18 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by Cholina_Lokica »

Tranquilizer wrote:Kod mene u zgradi 4 ulaza i svi na jednom vodomjeru, kada ljeti genijalci peru dvorište osjeti se na racunu pravo...a gledao sam na stranici vodovoda prijavljeno ih po jedan ili dva clana a u stanu ih živi 4 - 5 :roll:

mislim odron :shock:
Nije to nista, jedan stan njih 7-8 :roll: prijavljeno do nedavno bilo dvoje :lol: 3-4 stana imamo sa 3+ djece, koja nisu prijavljena bila, i glavni izgovor je jeste li vi normalni kako dijete moze trositi puno vode, oni skroz malo to trose :roll: A meni su htjeli psa da prijave kao clana, ko biva moj cuko trosi vise vode od njihove troje derladi :-) :lol:

Zato sad sa vodomjerom uzivancija, ja 12km platim, a oni izmedju 80 i 120, kako kad :lol:
User avatar
PipiDugaDevetka
Posts: 19071
Joined: 25/12/2003 00:00
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#19 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by PipiDugaDevetka »

Nazovem VIK putem telefona da prijavim nestanak poklopca rešetkastog slivnika, te da im tako olakšam posao, kad, ja tamo, a ono, međutim, YOK. Ne možeš prijaviti VIK-u, nego moraš prijaviti u mjesnu zajednicu, pa onda, oni valjda prijavljuju nadležom opštinskom organu,...PRAVO JEDNOSTAVAN POSTUPAK ZA PRIJAVU!

Image
Image
Image

Kradljivce slivnika sa ulica trebaju prijavljivati i građani

Za krađu šahtova i do tri godine zatvora

Stalni problem koji muči obične građane Sarajeva, policijske službenike, ali i radnike KJKP Vodovoda i kanalizacije (VIK), a to je krađa šahtova, slivnika i drugih metalnih rešetki sa gradskih ulica, konačno je u opadanju, barem po podacima s kojima raspolaže Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo.

Rašid Karamustafić rukovodilac Službe za održavanje kanalizacionih mreža VIK-a, naglašava da je ovo problem s kojim se iz godine u godinu bore, ali s ne baš previše uspjeha.

„Suštinski problem jeste u tome gdje ta oprema završava. Treba se zakonom zabraniti otpadima otkup takvog materijala“, rekao je Karamustafić.

On naglašava da su veliki troškovi firme, jer samo jedna slivnička rešetka košta oko 100 KM, a poklopac oko 200 KM. Karamustafić kaže i da su u nekim područjima riješili problem tako što su ugradili betonske slivnike. Međutim, to nije rješenje i za glavne ceste, jer po njegovim riječima betonski slivnici ne bi mogli izdržati teret vozila koji tokom dana prođu preko glavih saobraćajnica.

Prema informacijama koje smo dobili iz MUP-a KS, u toku 2010. godine na području Kantona Sarajevo prijavljeno je 48 krivičnih djela krađa šahtova, slivnika i drugih rešetki, a Kantonalnom tužilaštu u Sarajevu je podneseno 14 službenih izvještaja počinjena krivičnih djela.

Iz press službe MUP-a KS kažu još i da tokom proteklog perioda u 2011. godini, prijavljena su i rasvjetljena dva krivična djela krađe metalnih rešetki, a protiv tri osobe su podneseni službeni izvještaji nadležnom tužilaštvu, što znači da je u odnosu na 2010. godinu ipak smanjen broj navedenih krivičnih djela.

Kako kažu u Ministarstvu otuđenje metalnih rešetki prijavljuju građani, nadležni iz KJKP vodovoda i kanalizacija, te sami policijski službenici uočavanjem da na pojedinim ulicama nedostaju šahtovi.

Treba naglasiti i da se krađa metalnih rešetki tretira kao krivično djelo, a ne kao prekršaj, pa se tako, po krivičnom zakonu FBiH, za izvršenje ovog krivičnog djela izriče novčana kazna ili čak i kazna zatvora od tri godine, upozoravaju iz MUP-a KS.

U saopštenju iz MUP-a KS objašnjavaju da ako je ukradena stvar male vrijednosti, a počinitelj je postupio s ciljem pribavljanja imovinske koristi takve vrijednosti, bit će kažnjen novčanom kaznom ili kaznom zatvora u trajanju do šest mjeseci.
_____________
Nemoj da bi ko optužio moju braću Rome za sve ove krađe pokolopaca šahtova. Posljednju grupu koju su uhvatili, a što sam ja zapamtio, bila je ekipa sa kombijem sa probušenim podom,...Nisu bili moja braća Romi!
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#20 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by privremeni »

Cholina_Lokica wrote:
Tranquilizer wrote:Kod mene u zgradi 4 ulaza i svi na jednom vodomjeru, kada ljeti genijalci peru dvorište osjeti se na racunu pravo...a gledao sam na stranici vodovoda prijavljeno ih po jedan ili dva clana a u stanu ih živi 4 - 5 :roll:

mislim odron :shock:
Nije to nista, jedan stan njih 7-8 :roll: prijavljeno do nedavno bilo dvoje :lol: 3-4 stana imamo sa 3+ djece, koja nisu prijavljena bila, i glavni izgovor je jeste li vi normalni kako dijete moze trositi puno vode, oni skroz malo to trose :roll: A meni su htjeli psa da prijave kao clana, ko biva moj cuko trosi vise vode od njihove troje derladi :-) :lol:

Zato sad sa vodomjerom uzivancija, ja 12km platim, a oni izmedju 80 i 120, kako kad :lol:
:thumbup:
Ja sam placao vodu po broju clanova, gdje je pas bio jedan od clanova, radi mira sa komsijama.
A onda sam 2001 vrsio adaptaciju kupatila i te radove iskoristio da podom spojim 2 vertikale (kuhinjsku i kupatilo) na jednu i ugradim vodomjer koji je postavljen na zidu u haustoru, tako da mi radnik Vodovoda ne mora ulaziti u stan.
Da napomenem, dolazili su iz Vodovoda da provjere da li je izvrseno to spajanje, da ne bi slucajno bilo varanja.
Tamo gdje to nije moguce izvesti potrebno je postaviti vodomjer na svaku vertikalu u stanu i ostaje da svakih nekoliko mjeseci primite radnika da vam ocita vodomjere, a vi u medjuvremenu mozete placati neku akontaciju.
Tacno je da Vodovod vise ne dozvoljava pojedinacnu ugradnju vodomjera. Moze im se obratiti cijeli haustor, odnosno zgrada, a ako se radi o pojedinacnom vlasniku stana uz saglasnost ostalih etaznih vlasnika (pa ko uspije sloziti rogove u vreci). U stvarnosti to znaci da ostali etazni vlasnici i dalje kao potrosnju placaju i gubitke na vodovodnoj mrezi od sata (koji je u mnogo slucajeva dobrano udaljen od zgrade) pa do svakog stana, a da ne pricam o neracionalnoj potrosnji i kvarovima u stanovima. Da ne kazem kako je ispravnost tih vodomjera upitna, pa Vodovod samo drmne potrosnju od 8-12 m3 po clanu ,za sto imaju saglasnost Kantona. Za 12m3 to dodje tacno 15 KM po clanu. Lako se svako moze preracunati.
Medjutim, mislim da se lako moze oboriti ta njihova odluka preko Udruzenja za zastitu potrosaca.
Elem, ja sada trosim i placam neka 4m3 vode po clanu, a to je negdje i oko evropskog nivoa, gdje potrosnja opada zbog stednje i edukacije stanovnika. :dance:

I jos da dopunim, predstavnik etaznih vlasnika ima pravo da prijavi svaku promjenu u broju clanova domacinstava, a ako nece, mogu ostali zainteresirani stanari. Ima obrazac za tu namjenu na stranici VIK-a.
Last edited by privremeni on 12/04/2011 14:32, edited 1 time in total.
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#21 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by sabanss »

privremeni wrote: Tamo gdje to nije moguce izvesti potrebno je postaviti vodomjer na svaku vertikalu u stanu i ostaje da svakih nekoliko mjeseci primite radnika da vam ocita vodomjere, a vi u medjuvremenu mozete placati neku akontaciju.
Nije potrebno. Vodomjeri imaju i priljucak za daljinsko ocitavanje, dovoljno je sam da provedete kablic do vanjskog zida.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#22 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by Bosnolog »

Zasto se ne donese uredba o zabrani otkupa resetki za drenazu i poklopaca za kanalizacione cijevi i sahtove,da se sprijece krade i kaznjavaju drasticno firme koje otkupljuju poklopce,...

Jednostavno ih je provjeriti i kazniti,neko od inspektora im proba prodati saht od slivnika na ili poklopac ako mu ga otkupe imaju racun kao dokaz i istog momenta mu inspekciju pozvati koja ceka u auti i neka odere stoku,....Nista nije vrijedno ovakvih svari jer ovaj momak je polomio obadvije noge,sutra ce neko poginuti,..fuj za ovo,.....

Sarajevsko naselje Ciglane: Dječak upao u duboki šaht i slomio obje noge
Autor Ad. ALJIMI 2011-04-15 06:09:00

Image
Mjesto pada u lici Avde Hume (Foto: B. Nizić)

Pod težinom 11-godišnjaka pukla tanka šperploča jer je željezni poklopac ukraden

Bezazlena dječija igra grupe osnovaca pored šahta u ulici Avde Hume do broja 2 u sarajevskom naselju Ciglane, zamalo jučer oko podneva nije završila tragično za jednog od njih. Koračajući po improviziranom poklopcu napravljenom od tanje šperploče, jer je željezni ukraden, Amar Tinjak (11) iznenada je propao u šaht dubok desetak metara.

Panična vriska

Među djecom je nastao muk, a zatim panična vriska i dozivanje da im neko pritekne u pomoć. Trčali su bezglavo oko šahta dok se iz njegove unutrašnjosti čulo zapomaganje 11-godišnjaka. Ovu dramu posmatrao je 15-godišnji Denis Čelendžer (Challenger), koji je munjevito reagirao. Odmah se stepenicama spustio do dječaka koji je bio svjestan, ali je imao povrijeđene obje noge i nije se mogao pomjerati.

- Bio je isprepadan i uspaničen. Čekajući Hitnu pomoć i vatrogasce, uz njega sam na dnu šahta, čini mi se, bio cijeli sat. Plakao je i tražio da pozovu njegovog oca. Pokušavao sam ga smiriti koliko je to bilo moguće. Sumnjao sam da mu je kičma povrijeđena pa sam ga molio da se ne pomjera dok ljekari ne dođu. Ubrzo je došla policija, a za njima Hitna pomoć i vatrogasci. Samo sam želio da se sve brzo završi i da dječak iz šahta izađe sa što manjim povredama - kazao nam je Denis.

Izvučen konopcima

Doktorica ih Hitne pomoći se spustila do povrijeđenog dječaka i pomoć mu je pružena u samom šahtu. Pripadnici Profesionalne vatrogasne brigade su konopacima uspjeli izvući 11-godišnjaka na sigurno. Kolima Hitne pomoći prevezen je u Klinički centar Univerziteta Sarajevo, gdje su mu ljekari konstatirali teške tjelesne povrede.

- Dječak je dovezen s lomovima obje noge. Na daljnjem liječenju bit će zadržan na Klinici za ortopediju i traumatologiju - kazala nam je Biljana Jandrić, portparol KCUS-a.
Za ovo treba alarmirati javnost medije i sve novinare,strogo traziti zabranu otkupa poklopaca od sahtova i slivnika a svaki pokusaj prodaje sjecenog poklopca smatrati krivicnim djelom sa kaznom od par sedmica popravke,popravljanja i postavljanja pokradenih sahtova i jos novcano ih prevaspitati,......
MAN-lion's coach
Posts: 3323
Joined: 16/01/2010 02:45

#23 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by MAN-lion's coach »

Ovo si upravu.Bio je članak nedavno u istom avazu o krađi poklopaca sa šahtova...vidimo šta implicira.
Najgore je kada padne snijeg.Malo mi je falilo da propadnem u šaht zimus.Ovako koliko toliko izbjegavam lohotne poklopce i trudim se ne prelaziti preko njih. :-)
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#24 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by zonbirile »

BHF_Manijak wrote:To mi je nidje veze za potpis ba, pa valjda imam pravo na to da sam kontrolisem koliki mi je protok vode, jer u zgradi ima masa supaka koji po cijeli dan lindohane i samo tandrkaju vodu, ko bespsleno a ima ih tona u kuci... :roll: :x
-------------------------------------
vrlo jednostavno,manje stanara na koje se dijeli ukupan utrošak,a hajvani navikli da im cure česme i vodokotlići.plovak vodokotlića 7KM u Peniju i idiot ga zna zamijeniti,ali jebi ga....
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50321
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#25 Re: Vodovod i kanalizacije

Post by Bloo »

zonbirile wrote:
BHF_Manijak wrote:To mi je nidje veze za potpis ba, pa valjda imam pravo na to da sam kontrolisem koliki mi je protok vode, jer u zgradi ima masa supaka koji po cijeli dan lindohane i samo tandrkaju vodu, ko bespsleno a ima ih tona u kuci... :roll: :x
-------------------------------------
vrlo jednostavno,manje stanara na koje se dijeli ukupan utrošak,a hajvani navikli da im cure česme i vodokotlići.plovak vodokotlića 7KM u Peniju i idiot ga zna zamijeniti,ali jebi ga....

ili prijavljeno 2, a njih 5 zivi...

ili pukne cijev u mahali i voda se slijeva niz ulicu, i meni dode racun 30 KM vode :roll: jarane toliko ZOO vrt potrosi

i ti ljudi kojima curi vodokotlic, kako ih ne nervira zvuk...i drugo racun
Post Reply