Vjera (vjernici i moral).

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#26 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by tranquil »

patriot_1 wrote:Treba se bojati onaj tko radi teška zla i onaj tko Boga odbacuje.Osobno ne spadam niti u jednu od tih kategorija ljudi!
Pogrešim ja i prema ljudima i prema Bogu no to nisu neka teška zla,nisam svetac.Moram li ja kao vjernik biti bolji kao čovjek od tebe kao nevjernika?Ne,mene neće Bog spasiti jer sam dobar nego jer sam ga zamolio da me spasi.Dakako,vjernik nebi smio biti zao čovjek jer ako je,pitam se onda kakve taj ima veze sa Bogom?Boga se ne bojim jer znam da me voli.,..eto to bi blio ukratko!
patriot_1 wrote:Dalje,neki od najnemoralnijih ljudi koje upoznah bijahu ateisti!Boga se ne boje a čovjek im nije nimalo važan!Promatraj malo takve!Buš videl da je tako!
Onda ako se ne bojiš Boga, zašto prigovaraš ateistima zbog iste stvari, i to u kontekstu "nedostatka morala"?

patriot_1 wrote:
tranquil wrote:
patriot_1 wrote:Neće ići!
Ja kao vjernik uopće se ne bojim Boga!Dapače,on je onaj koji me voli .Takav je moj Bog!Voli me usprkos moje nesavršenosti!Bojiš li se ti svog oca?
Bog je meni otac koji me voli!Strah isključen!
U jednom od tvojih prethodnih postova na ovoj temi, kog sam citirao, si se žalio kako se "ateisti ne boje Boga", a sada to nije problem, jer se osoba zapravo ne treba bojati Boga. Odluči se, ali ne mogu razgovarati ako ovako mijenjaš iskaz.
Boga se niti nemogu bojati ako vjeruju da on ne postoji!Ta zašto se bojati nekog tko nije?
Policije se treba bojati onaj tko ima razloga za strah,kriminalci.Onaj tko mirno i pošteno živi ne.Zašto bi se Boga bojao onaj tko je sa njim pomiren?
Onaj tko ga negira ili raskalašeno živi ako se i ne boji jednom hoće kad stane pred njega!
Ako se ne treba bojiti Boga onaj ko mirno i pošteno živi, kakve tek ima logike da se treba bojiti Boga onaj ko ni ne vjeruje da isti postoji?

Njušim dvostruke standarde, licemjerstvo.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#27 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by patriot_1 »

A da prestaneš mudrovat?Popio pamet cjelog svijeta,,nebuš kao takav spoznal Boga nigdar! :-D
Jer možda si glup a ti misliš da si pametan,,,,ki će ga znat!
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#28 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by tranquil »

patriot_1 wrote:A da prestaneš mudrovat?Popio pamet cjelog svijeta,,nebuš kao takav spoznal Boga nigdar! :-D
Jer možda si glup a ti misliš da si pametan,,,,ki će ga znat!
Možda se ti ne bi trebao ukopavati u licemjerstvu i možda bi trebao početi primjenjivati iste standarde za sve ljude. Dodatno, mogao bi naučiti osnove komunikacije bez vrijeđanja.
statixx
Posts: 8780
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#29 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by statixx »

Image
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#30 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by patriot_1 »

tranquil wrote:
patriot_1 wrote:A da prestaneš mudrovat?Popio pamet cjelog svijeta,,nebuš kao takav spoznal Boga nigdar! :-D
Jer možda si glup a ti misliš da si pametan,,,,ki će ga znat!
Možda se ti ne bi trebao ukopavati u licemjerstvu i možda bi trebao početi primjenjivati iste standarde za sve ljude. Dodatno, mogao bi naučiti osnove komunikacije bez vrijeđanja.
To je samo "možda" a ne konstatacija.Možda sam ja glup, pa i jesam u nekim područjima znanja i spoznaje.Glupo je o nečemu malo znat a misliti a znaš puno.Po pitanju vjerskih istina i poznavanja Biblije sigurno ne ali se sigurno ne kužim u astronomiju.Na to sam mislio kod tebe,neznaš puno o Bogu , Bibliji,vjeri općenito a stakao sam dojam da misliš da znaš sve.Iako znaš više od prosječnih ljudi koje to ne zanima puno!
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#31 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by Truba »

Što se tiče morala
morala sam :D
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#32 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by patriot_1 »

Vjernik ima razlog više da bude moralan.
Ako si zao ,ako nisi moralan,Bog će te kazniti!
Ako si moralan , nagradit će te.
On sve vidi i ne možeš od njega sakriti svoja nedjela!
Kod vjernika primjetih i ovo,više vjere više morala,manje vjere manje morala!
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#33 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by Ludzak »

Ugledajući se morala od balkanskih vjernica, mogu samo reči...
daleko bio takav moral od moje kuće. Vi ni trunku morala nemate, a puna vam usta bogova i vjera. Prvo ću krenuti od političara, pa do vas naroda.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#34 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by patriot_1 »

Ludzak wrote:Ugledajući se morala od balkanskih vjernica, mogu samo reči...
daleko bio takav moral od moje kuće. Vi ni trunku morala nemate, a puna vam usta bogova i vjera. Prvo ću krenuti od političara, pa do vas naroda.
Ti imaš?
Možda si stoput gori čovjek od mene!
Možda!
Zato i napisah,što je čovjek iskreniji vjernik(a ne formalni) to je moralniji!Nažalost,unas je puno više formalnih vjernika nego pravih!
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#35 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by njonjica »

patriot_1 wrote:Vjernik ima razlog više da bude moralan.
Ako si zao ,ako nisi moralan,Bog će te kazniti!
Ako si moralan , nagradit će te.
On sve vidi i ne možeš od njega sakriti svoja nedjela!
Kod vjernika primjetih i ovo,više vjere više morala,manje vjere manje morala!
Forumski kolega....ako si ti moralan iz straha od bozije kazne ili pohlepe za obecanom nagradom, izem ti ja taj moral i tu etiku...
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#36 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by Dope_Man »

Sa prve stranice teme ateizam:
Albert Einstein
"Ako su ljudi dobri samo zato jer se boje kazne ili se nadaju nagradi, onda smo zaista žalosni."
A takvi su uglavnom. Strah, zelja za nagradom, ili oboje istovremeno.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#37 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by patriot_1 »

njonjica wrote:
patriot_1 wrote:Vjernik ima razlog više da bude moralan.
Ako si zao ,ako nisi moralan,Bog će te kazniti!
Ako si moralan , nagradit će te.
On sve vidi i ne možeš od njega sakriti svoja nedjela!
Kod vjernika primjetih i ovo,više vjere više morala,manje vjere manje morala!
Forumski kolega....ako si ti moralan iz straha od bozije kazne ili pohlepe za obecanom nagradom, izem ti ja taj moral i tu etiku...
Ma jelte,,,majke ti!Npr. atletiča si,jesi li pohlepan ako želiš biti PRVI?
Ratnik si,jesi li kukavica ako želiš ostati živ,,a boriš se ko lav no ČUVAŠ se!
Muž si,jesi li šonjo ako želiš biti vjeran svojoj ženi?
Zašto bi nagrada bila vezana uz pohlepu?Jesi li ti normalan?Ja želim biti vjeran svojoj ženi jer ju volim!I jesam!Već 30 g.
Ja želim biti vjeran Bogu jer ga volim!
Možeš li to nekako shvatiti?
Ja znam da me žena voli,i želim joj istom mjerom uzvratiti,cjenim njenu ljubav i vjernost,zato sam joj vjeran.
Znam da me Bog voli,ne želim ga razočarat!
Kapiši?
Sumnjam!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#38 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by patriot_1 »

Dope_Man wrote:Sa prve stranice teme ateizam:
Albert Einstein
"Ako su ljudi dobri samo zato jer se boje kazne ili se nadaju nagradi, onda smo zaista žalosni."
A takvi su uglavnom. Strah, zelja za nagradom, ili oboje istovremeno.
Ma jelte,,,majke ti!Npr. atletiča si,jesi li pohlepan ako želiš biti PRVI?
Ratnik si,jesi li kukavica ako želiš ostati živ,,a boriš se ko lav no ČUVAŠ se!
Muž si,jesi li šonjo ako želiš biti vjeran svojoj ženi?
Zašto bi nagrada bila vezana uz pohlepu?Jesi li ti normalan?Ja želim biti vjeran svojoj ženi jer ju volim!I jesam!Već 30 g.
Ja želim biti vjeran Bogu jer ga volim!
Možeš li to nekako shvatiti?
Ja znam da me žena voli,i želim joj istom mjerom uzvratiti,cjenim njenu ljubav i vjernost,zato sam joj vjeran.
Znam da me Bog voli,ne želim ga razočarat!
Kapiši?
Sumnjam!Ma jelte,,,majke ti!Npr. atletiča si,jesi li pohlepan ako želiš biti PRVI?
Ratnik si,jesi li kukavica ako želiš ostati živ,,a boriš se ko lav no ČUVAŠ se!
Muž si,jesi li šonjo ako želiš biti vjeran svojoj ženi?
Zašto bi nagrada bila vezana uz pohlepu?Jesi li ti normalan?Ja želim biti vjeran svojoj ženi jer ju volim!I jesam!Već 30 g.
Ja želim biti vjeran Bogu jer ga volim!
Možeš li to nekako shvatiti?
Ja znam da me žena voli,i želim joj istom mjerom uzvratiti,cjenim njenu ljubav i vjernost,zato sam joj vjeran.
Znam da me Bog voli,ne želim ga razočarat!
Kapiši?
Sumnjam!

>>>Ja se donekle slažem sa tom tezom,,,donekle , ali napisah da kao vjernik imam dodatni motiv biti moralan.
Moral nam je donekle urođen,donekle se stiče odgojem=obitelj,okolina,škola,crkva, no ako znamo da postoji tamo neki Bog koji nagrađuje i kažnjava
to će nam biti vjetar u jedra ako nam je stalo!Dakle,bez Boga imamo to što imamo,svi smo u istom košu,obitelj,okolina,škola,vjera u Boga je još jedan dodatni motiv!
Recimo,roditelji su ti Katolici,ili Pravoslavci ili Protestanti i uče te od malih nogu ovo:
1.Ja sam Gospod Bog tvoj, nemoj imati drugih Bogova uz mene.
2.Ne uzimaj uzalud imena Gospoda Boga svojega.
3.Sjećaj se dana odmora, da ga svetkuješ.
4.Poštuj oca svoga i majku svoju, da ti se produlje dani na zemlji.
5.Ne ubij.
6.Ne čini preljub.
7.Ne kradi.
8.Ne svjedoči lažno na bližnjega svojega.
9.Ne poželi kuće bližnjega svojega.
10.Ne poželi žene bližnjega svojega, ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta, što pripada bližnjemu tvom.
>Pitanje,hoće li to utjecati na tvoj unutarnji stav,na moral?Jeli to loše ako će?
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#39 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by patriot_1 »

sherbett wrote:
Dope_Man wrote:Sa prve stranice teme ateizam:
Albert Einstein
"Ako su ljudi dobri samo zato jer se boje kazne ili se nadaju nagradi, onda smo zaista žalosni."
A takvi su uglavnom. Strah, zelja za nagradom, ili oboje istovremeno.
Ovo je itekako istinito.. i jadno.
Kant je to nazvao hipotetickim imperativom, nasuprot kategorickom. Al da li je uopce taj kategoricki moguc? Danas?

Malo je ljudi. Bog je mrtav
Dali je Kant bio ateista?
PS=Kantov nauk o religiji=Wikipedija

Temeljne misli svoje filozofske nauke o religiji Kant razvija u djelu Religija unutar granica čistoga uma. On tu razlaže umsku vjeru u njezinu odnosu prema crkvenoj vjeri.

U četiri dijela govori o:
radikalnom zlu unutar ljudske naravi
borbi dobrog i zlog principa za prevlast nad čovjekom
pobjedi dobrog principa nad zlim i uspostavljanje Božjeg kraljevstva na zemlji
pravoj i lošoj službi pod vodstvom dobrog principa ili o religiji.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#40 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by patriot_1 »

sherbett wrote:
patriot_1 wrote:
Ludzak wrote:Ugledajući se morala od balkanskih vjernica, mogu samo reči...
daleko bio takav moral od moje kuće. Vi ni trunku morala nemate, a puna vam usta bogova i vjera. Prvo ću krenuti od političara, pa do vas naroda.
Ti imaš?
Možda si stoput gori čovjek od mene!
Možda!
Zato i napisah,što je čovjek iskreniji vjernik(a ne formalni) to je moralniji!Nažalost,unas je puno više formalnih vjernika nego pravih!
A sto ih stedis i tetosis? Nisu to formalni vjernici, to su obicni fanatici i idolopoklonici. Il si vjernik il nisi

Sta ti znaci to formalni?
Primio sakramente? A ne vjeruje u njih niti ih razumije.. i to opet ne znaci da nisu moralni.
Ne znači,ateist nema sakramente pa može biti moralan!Vjernik ih primi ali ga sakramenti automatizmom ne čine moralnima!Niti vjernicima!
Vjernik vjeruje Isusu i Apostolima,trudi se živjeti po tom što on i oni naučavaju,formalni vjernik prima sve sakramente iz običaja,živi po svom,briga ga za Isusov nauk i Apostolski!
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#41 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by Ludzak »

Religijske države su najmanje moralni. Navedite mi moralne vjerske države ??
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#42 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by kiligonzales »

Ludzak wrote:Religijske države su najmanje moralni. Navedite mi moralne vjerske države ??
Pokazi na moralnu drzavu uopste?
kiligonzales
Posts: 5438
Joined: 01/12/2016 10:32
Contact:

#43 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by kiligonzales »

Soko zove Orla wrote:
kiligonzales wrote:
Ludzak wrote:Religijske države su najmanje moralni. Navedite mi moralne vjerske države ??
Pokazi na moralnu drzavu uopste?
island
nidje veze.
ajmo dalje. svako ima svoj eticki kod, nekome je dio etickog koda, hodati sa fisekom na kurcu, nekome je to nenormalno i nemoralno.
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#44 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by patriot_1 »

Ludzak wrote:Religijske države su najmanje moralni. Navedite mi moralne vjerske države ??
Navedi ti nama državu u kojoj je ateizam prevaladavajuća"religija".
U svim državama u svijetu ....vjernici su većina!
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#45 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by Ludzak »

patriot_1 wrote:
Ludzak wrote:Religijske države su najmanje moralni. Navedite mi moralne vjerske države ??
Navedi ti nama državu u kojoj je ateizam prevaladavajuća"religija".
U svim državama u svijetu ....vjernici su većina!
A znaš li ti uopšte šta je religijska država ?
Primjeri religijskih država su : Bosna, Hrvatska, Srbija, Palestina, Arabija, Brazil, Italija, Pakistan, Afganistan, Izrael, Turska, Argentina, Rusija, nekim dijelom Amerika, Iran, Irak, Grčka ...

Njemačka, Danska, Finska, Švedska, Island, Norveška, Belgija, Holandija, Kina, Japan, Australija, Novi Zeland ... nisu primjeri religijskih država iako možda većinu stanovništva tih država čine religijski opredjeljeni narodi, ali religija im ne kroji državna uređenja.
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#46 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by njonjica »

patriot_1 wrote:
njonjica wrote:
patriot_1 wrote:Vjernik ima razlog više da bude moralan.
Ako si zao ,ako nisi moralan,Bog će te kazniti!
Ako si moralan , nagradit će te.
On sve vidi i ne možeš od njega sakriti svoja nedjela!
Kod vjernika primjetih i ovo,više vjere više morala,manje vjere manje morala!
Forumski kolega....ako si ti moralan iz straha od bozije kazne ili pohlepe za obecanom nagradom, izem ti ja taj moral i tu etiku...
Ma jelte,,,majke ti!Npr. atletiča si,jesi li pohlepan ako želiš biti PRVI?
Ratnik si,jesi li kukavica ako želiš ostati živ,,a boriš se ko lav no ČUVAŠ se!
Muž si,jesi li šonjo ako želiš biti vjeran svojoj ženi?
Zašto bi nagrada bila vezana uz pohlepu?Jesi li ti normalan?Ja želim biti vjeran svojoj ženi jer ju volim!I jesam!Već 30 g.
Ja želim biti vjeran Bogu jer ga volim!
Možeš li to nekako shvatiti?
Ja znam da me žena voli,i želim joj istom mjerom uzvratiti,cjenim njenu ljubav i vjernost,zato sam joj vjeran.
Znam da me Bog voli,ne želim ga razočarat!
Kapiši?
Sumnjam!

Mijesas jabuke i kruske kolega; kod atleticara i ratnika sasvim druge stvari su po srijedi. Tu nema upliva trece osobe (Boga), cijeli taj cin pobjede i prezivljavanja je zbog njih samih a ne necije milosti, nagrade ili kazne.

Ne, ti si vjeran svojoj zeni jer je volis, sam si napisao.

Pricaj mi o moralu i etici svestenika koji na sve moguce nacine iskoristavaju djecu (oni su "boziji ljudi", bar se nacinom svog zivota i odricanjima koja propovjedaju tako deklarisu). Ne znam je li strasniji taj njihov cin ili stav crkve koja takve ljude umjesto u zatvor ili jos bolje umobolnicu salje u neke druge parohije. Pricaj mi o grobljima beba u crkvenim dvoristima.
Prije par godina tu na forumu se digla prasina oko hodze koji je u nekoj zabiti iskoristavao djevojcice; i opet, ne znam je li bio strasniji cin tog seoskog hodzice ili ljudi tog sela koji su se DIGLI u njegovu odbranu a svi oni su religiozni! U tu svrhu su opet iskoristili djevojcice koje su javno po medijima plakale i stitile pedofila.

I onda ovdje raspravljamo o superiornosti religije u moralu i etici u ljudskom drustvu. Bjezi bolan. Stanje "na terenu" se ne moze zanemariti i ono govori samo za sebe. Bez obzira sta pise u svetim knjigama.
njonjica
Posts: 3972
Joined: 05/06/2006 02:45
Location: Šeher

#47 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by njonjica »

Ludzak wrote:
patriot_1 wrote:
Ludzak wrote:Religijske države su najmanje moralni. Navedite mi moralne vjerske države ??
Navedi ti nama državu u kojoj je ateizam prevaladavajuća"religija".
U svim državama u svijetu ....vjernici su većina!
A znaš li ti uopšte šta je religijska država ?
Primjeri religijskih država su : Bosna, Hrvatska, Srbija, Palestina, Arabija, Brazil, Italija, Pakistan, Afganistan, Izrael, Turska, Argentina, Rusija, nekim dijelom Amerika, Iran, Irak, Grčka ...

Njemačka, Danska, Finska, Švedska, Island, Norveška, Belgija, Holandija, Kina, Japan, Australija, Novi Zeland ... nisu primjeri religijskih država iako možda većinu stanovništva tih država čine religijski opredjeljeni narodi, ali religija im ne kroji državna uređenja.
Ma bravo...
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#48 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by patriot_1 »

njonjica

Mijesas jabuke i kruske kolega; kod atleticara i ratnika sasvim druge stvari su po srijedi. Tu nema upliva trece osobe (Boga), cijeli taj cin pobjede i prezivljavanja je zbog njih samih a ne necije milosti, nagrade ili kazne.

Ne, ti si vjeran svojoj zeni jer je volis, sam si napisao.

Pricaj mi o moralu i etici svestenika koji na sve moguce nacine iskoristavaju djecu (oni su "boziji ljudi", bar se nacinom svog zivota i odricanjima koja propovjedaju tako deklarisu). Ne znam je li strasniji taj njihov cin ili stav crkve koja takve ljude umjesto u zatvor ili jos bolje umobolnicu salje u neke druge parohije. Pricaj mi o grobljima beba u crkvenim dvoristima.
Prije par godina tu na forumu se digla prasina oko hodze koji je u nekoj zabiti iskoristavao djevojcice; i opet, ne znam je li bio strasniji cin tog seoskog hodzice ili ljudi tog sela koji su se DIGLI u njegovu odbranu a svi oni su religiozni! U tu svrhu su opet iskoristili djevojcice koje su javno po medijima plakale i stitile pedofila.

I onda ovdje raspravljamo o superiornosti religije u moralu i etici u ljudskom drustvu. Bjezi bolan. Stanje "na terenu" se ne moze zanemariti i ono govori samo za sebe. Bez obzira sta pise u svetim knjigama.
Ovo prvo,normalan čovjek se trudi dobiti nagradu,u bilo kom području života,zašto ne i u odnosu prema Bogu?
Drugo vjeran ženi jer je volim i znam da ona voli mene.Isto je i sa odnosom prema Bogu!
Kao treće,očito ciljaš na katoličke svećenike,ako katolika ima oko milijardu u svijetu,znači da svećenika ima nekoliko milijuna.Od tih tolikih,zar nije nemoguće da se nađe par stotina bolesnika?Npr,najviše pedofila dolaze iz kruga roditelja(bitno očeva) a i iz bliskih rođaka(pa i iz kruga profesora)!Hoćeš li onda sve roditelje i rođake proglasiti bolesnicima?Bebe u crkvenom dvorištu , to je nešto staro parsto g. i još se nezna o čemu se radi!Jesu li ih rađale časne pa su skrivećki pokapane ili su seljani donosili svoju djecu umrlu od raznih bolesti da ih tu kršćanski pokopaju!
Osobno sam za zatvor svećenicima koji to čine!
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#49 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by patriot_1 »

Ludzak
A znaš li ti uopšte šta je religijska država ?
Primjeri religijskih država su : Bosna, Hrvatska, Srbija, Palestina, Arabija, Brazil, Italija, Pakistan, Afganistan, Izrael, Turska, Argentina, Rusija, nekim dijelom Amerika, Iran, Irak, Grčka ...

Njemačka, Danska, Finska, Švedska, Island, Norveška, Belgija, Holandija, Kina, Japan, Australija, Novi Zeland ... nisu primjeri religijskih država iako možda većinu stanovništva tih država čine religijski opredjeljeni narodi, ali religija im ne kroji državna uređenja.
Oćito ti neznaš što je religijska država!
Naveo si države u kojima , od mnogih nabrojenih su vjernici većina,zapravo u svima!U njema mnogima vladaju sekularni zakoni,ne vjerski!
U nekima npr, na vlasti su bili ili i sad su na vlasti komunisti,predsjednici ateisti ili agnostici.
User avatar
Ludzak
Posts: 5471
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#50 Re: Vjera (vjernici i moral).

Post by Ludzak »

patriot_1 wrote:
Ludzak
A znaš li ti uopšte šta je religijska država ?
Primjeri religijskih država su : Bosna, Hrvatska, Srbija, Palestina, Arabija, Brazil, Italija, Pakistan, Afganistan, Izrael, Turska, Argentina, Rusija, nekim dijelom Amerika, Iran, Irak, Grčka ...

Njemačka, Danska, Finska, Švedska, Island, Norveška, Belgija, Holandija, Kina, Japan, Australija, Novi Zeland ... nisu primjeri religijskih država iako možda većinu stanovništva tih država čine religijski opredjeljeni narodi, ali religija im ne kroji državna uređenja.
Oćito ti neznaš što je religijska država!
Naveo si države u kojima , od mnogih nabrojenih su vjernici većina,zapravo u svima!U njema mnogima vladaju sekularni zakoni,ne vjerski!
U nekima npr, na vlasti su bili ili i sad su na vlasti komunisti,predsjednici ateisti ili agnostici.
Očito ti ne znaš šta sam gore napisao.
Komunizam je umro još davno. S. Koreja je daleko od komunizma. Samo se ponegdje u kineskim provincijama osjeti komunizam.
Post Reply