Vjera (vjernici i moral).

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
patriot_1
Posts: 2639
Joined: 09/05/2015 20:49

#1 Vjera (vjernici i moral).

Post by patriot_1 »

Imamo temu "Ateizam", dosta je krenula u smjeru "Ateisti i moral" gdje napisah da ima ateista i agnostika koji su moralniji od nekih vjernika!
Razmišljajući u tom pravcu,skontah da je najgori onaj nemoral zakrabuljen nekom vjerom!Najgori zločinci mogu biti vjernici!Npr bombaši samoubojice
pa ovi što gaze autima ljude,islamski extremisti , zgadi ti se i vjera i Bog kad o tome čitaš ili gledaš na tv.
Ili npr svećenici pedofili!
U ratu na ovim prostorima činili su zločine svi(neko manje neko više) i Srbi Pravoslavci i Hrvati Katolici i Bošnjaci Muslimani!Kako napisah,nije svaki Hrvat Katolik niti Srbin Pravoslavac niti Bošnjak Musliman ako je isti agnostik ili ateista.Nacionalno pripada tom narodu ali vjerski ne.
No,sigurno je da mnogi od tih zločinaca i idu u crkvu ili džamiju i imaju neku vjeru!A Bog zapovjeda :"Ne ubij".
Mlaki vjernici?Formalni vjernici-ono idu u crkvu iz tradicije a osobne vjere nemaju.Ili vjeruju u nekog svog Boga ali žive kako im se prohtje,točnije ne šljive Boga ni za suvu šljivu!Kako može biti vjernik kršćanin svećenik kojem je čak sex sa ženom zabranjen a on zigu dijete?
Ili onaj musliman koji kamionom tamani djecu ili bombama?
Njihov Bog je vrag!
I od pakla ih neće spasiti ni sto bogova!
Evo što Isus reče za takve:
Mt 7,21-29

Isus nastavi poučavati: "Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: 'Gospodine, Gospodine!', nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima. Mnogi će me u onaj dan pitati: 'Gospodine, Gospodine! Nismo li mi u tvoje ime prorokovali, u tvoje ime đavle izgonili, u tvoje ime mnoga čudesa činili?' Tada ću im kazati: 'Nikad vas nisam poznavao! Nosite se od mene, vi bezakonici!'
Locked