Vjencanja - all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#651 Re: Vjencanja - all about

Post by VenomousV »

Nisrin wrote:
VenomousV wrote:
Nema ni jedna close up al' ako nesto iskopam postavicu vam :D
Otkud ti znas jesam li lijepa? :P :D

ma nekas si stavljala sliku ociju i obrva pa smo svi bili u wooow fazonu :D
Eeee ostarilo se u medjuvremenu :D
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#652 Re: Vjencanja - all about

Post by Russki »

pozz ljudovi

treba mi savjet

djever sam na vjenčanju i ne znam šta da obučem baš jer nisam dosada nikad išao na takve dogadjaje (svojim izborom, nisam bas zagrijan to, ali eto, ovaj put sam morao)

dajte dobar savjet! :D


hvala unaprijed!
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#653 Re: Vjencanja - all about

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 06/04/2017 08:50, edited 1 time in total.
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#654 Re: Vjencanja - all about

Post by didzej1602 »

da malo dignemo temu iz mrtvih :D

moze li mi neko reci koje se cijene krecu u Sa za dekoraciju stola za mladence i stolova za goste (10tak tipa)? Jedna cvjecara, koja nije iz Sa, mi je trazila 1000km+, doduse sve stvarno divno izgleda, ali sto je previse previse je :D ako ima neko da je prosao ovo sve, cisto da me uputi u okvirne cijene prije nego krenem u pohod na cvjecare
dankesen :D
User avatar
Angel_of...
Posts: 311
Joined: 24/07/2009 18:43

#655 Re: Vjencanja - all about

Post by Angel_of... »

Najbolje ti je naci sliku na internetu sta zelite, pa odnijeti u cvjecaru. Sve ti je stvar dogovora. Vodi samo racuna o vremenskom periodu vjencanja i koje cvijece je tada aktuelno, cijena je jeftinija. Mislim da je ta cijena previše za tako mali broj stolova. Mi smo plaćali oko 15 KM po stolu, jos sa nekim kamenjem okolo, a nismo htjeli nista nakindjureno. Imali smo oko 32 stola, pa ti izracunaj koliku su ti cifru lupili. Doduse ne znam ni sta hocete... :-D
didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#656 Re: Vjencanja - all about

Post by didzej1602 »

Angel_of... wrote:Najbolje ti je naci sliku na internetu sta zelite, pa odnijeti u cvjecaru. Sve ti je stvar dogovora. Vodi samo racuna o vremenskom periodu vjencanja i koje cvijece je tada aktuelno, cijena je jeftinija. Mislim da je ta cijena previše za tako mali broj stolova. Mi smo plaćali oko 15 KM po stolu, jos sa nekim kamenjem okolo, a nismo htjeli nista nakindjureno. Imali smo oko 32 stola, pa ti izracunaj koliku su ti cifru lupili. Doduse ne znam ni sta hocete... :-D
Našla sam ja svašta, teško se samo odlučiti :D :lol:
Njima sam ja poslala sliku jedne od svadbi na kojoj su oni radili, ajde ok za sto mladenaca bilo je nekih gluposti, rasvjeta, pozadina, tu se to nabralo.. Ali za stolove gostiju, prijedlog je bio visoke čaše i unutra loptice od hortenzija sa nekim svijećama okolo, i to je bilo oko 70 km po stolu pa i više.. :-) Svadba je u julu, tako da ima cvijeća pa i hortenzija, ali čak i da je uvozna :-) Raspitat ću se onda po cvjećarama, ako ko ima kakav prijedlog ili preporuku javite :D
User avatar
HomeSweetHome
Posts: 1456
Joined: 27/10/2010 12:35

#657 Re: Vjencanja - all about

Post by HomeSweetHome »

didzej1602 wrote:
Angel_of... wrote:Najbolje ti je naci sliku na internetu sta zelite, pa odnijeti u cvjecaru. Sve ti je stvar dogovora. Vodi samo racuna o vremenskom periodu vjencanja i koje cvijece je tada aktuelno, cijena je jeftinija. Mislim da je ta cijena previše za tako mali broj stolova. Mi smo plaćali oko 15 KM po stolu, jos sa nekim kamenjem okolo, a nismo htjeli nista nakindjureno. Imali smo oko 32 stola, pa ti izracunaj koliku su ti cifru lupili. Doduse ne znam ni sta hocete... :-D
Našla sam ja svašta, teško se samo odlučiti :D :lol:
Njima sam ja poslala sliku jedne od svadbi na kojoj su oni radili, ajde ok za sto mladenaca bilo je nekih gluposti, rasvjeta, pozadina, tu se to nabralo.. Ali za stolove gostiju, prijedlog je bio visoke čaše i unutra loptice od hortenzija sa nekim svijećama okolo, i to je bilo oko 70 km po stolu pa i više.. :-) Svadba je u julu, tako da ima cvijeća pa i hortenzija, ali čak i da je uvozna :-) Raspitat ću se onda po cvjećarama, ako ko ima kakav prijedlog ili preporuku javite :D
Imate PP
User avatar
Edin H.
Posts: 46999
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#658 Re: Vjencanja - all about

Post by Edin H. »

Samo laganini i opusteno, ovo je za mene dobro organizovana svadba. :oops:

Neregistrirani
Posts: 1252
Joined: 27/07/2007 22:44
Contact:

#659 Re: Vjencanja - all about

Post by Neregistrirani »

Edin H. wrote:Samo laganini i opusteno, ovo je za mene dobro organizovana svadba. :oops:
Nije svadba ako nije u satoru koji unutra ima zavjese! :D :D :D

didzej1602
Posts: 237
Joined: 20/09/2015 14:50

#660 Re: Vjencanja - all about

Post by didzej1602 »

Je li iznajmljivao ko neku vrstu pozadine iza stola za mladence? Ono fazoni sa bijelim zavjesama i slicno.. Gdje to mogu potražiti, iznajmiti? :D
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#661 Re: Vjencanja - all about

Post by Nisrin »

.
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#662 Re: Vjencanja - all about

Post by MensurM »

Ima li novijih iskustava?

Preporuke za restorane, bendove?
User avatar
zerkalo
Posts: 33
Joined: 23/02/2012 12:53

#663 Re: Vjencanja - all about

Post by zerkalo »

.
Last edited by zerkalo on 21/11/2018 00:39, edited 1 time in total.
Adnanos
Posts: 75
Joined: 21/07/2013 14:36

#664 Re: Vjencanja - all about

Post by Adnanos »

Vjerujem da je bilo negdje na temi ali mrsko mi sve čitati tako da ću pitati: ko po običaju snosi trošak vjenčanice? Da li je to mlada ili mladoženja?
User avatar
male_okice
Posts: 2746
Joined: 22/06/2009 13:33

#665 Re: Vjencanja - all about

Post by male_okice »

Adnanos wrote:Vjerujem da je bilo negdje na temi ali mrsko mi sve čitati tako da ću pitati: ko po običaju snosi trošak vjenčanice? Da li je to mlada ili mladoženja?
po obicaju mladini roditelji kupuju/iznajmljuju vjencanicu :-D
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#666 Re: Vjencanja - all about

Post by Daryl Dixon »

koje su obaveze kuma? je li sto se dogovori sa mladozenjom ili? :thumbup:
User avatar
cico x
Posts: 1042
Joined: 31/12/2002 00:00
Location: Nikad zeljo,nikad avaz...

#667 Re: Vjencanja - all about

Post by cico x »

Pozdrav,
vidim da puno raje pita gdje može iznajmiti rasvjetu,pozadine za mladenačke stolove,razne efekte.....samo bih predložio jednu ekipu koja to profesionalno radi,uz foto,cvijece......imaju i mnogo specijalnih efekata koji i nisu bas tradicionalni kod nas,pa kome treba neka ih pogleda.
https://www.facebook.com/vjencanjeizbajkesarajevo/
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#668 Re: Vjencanja - all about

Post by MarlboroGold »

Daryl Dixon wrote:koje su obaveze kuma? je li sto se dogovori sa mladozenjom ili? :thumbup:
Bio kum prošle godine. Dogovorio sam sa mladoženjom većinu stvari. Recimo, ja sam uzeo njemu burmu, angažovao se oko muzike i ozvučenja i još nekih sitnica, a na kraju koverta svakako. Izašlo me nekih 1200 KM sve skupa...

edit - A jebo te led, tek sad viđe datum posta :D
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#669 Re: Vjencanja - all about

Post by Daryl Dixon »

nikad nije kasno :mrgreen:
User avatar
frosty
Posts: 1290
Joined: 26/11/2017 16:53

#670 Re: Vjencanja - all about

Post by frosty »

Blizi se april. Zanima me kako prezivjeti dva vjencanja u istom danu. Problem je sto sam na jednoj strani dobila ulogu kume, dok sam na drugoj obicna zvanica. Kako ispostovati i jednu i drugu stranu i ostati u elementu i u punom sjaju do ranih jutarnjih sati? :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#671 Re: Vjencanja - all about

Post by moonca »

:hm:

Tezis perfekciji. Biti ce izazov, no to ce ti dati snagu. :diva:
User avatar
Tsubasa
Posts: 215
Joined: 12/07/2005 23:52

#672 Re: Vjencanja - all about

Post by Tsubasa »

Planiram praviti vjencanje za 80-90 osoba u nekoj kuci s velikom bastom i bazenom po mogucnosti. Nasao sam nesto sto mi odgovara na Jarcedolima s odlicnim pogledom na Sarajevo ali kralj trazi 1200 KM za 24h.

Imal neko kakvih preporuka?
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#673 Re: Vjencanja - all about

Post by Nisrin »

Tsubasa wrote:Planiram praviti vjencanje za 80-90 osoba u nekoj kuci s velikom bastom i bazenom po mogucnosti. Nasao sam nesto sto mi odgovara na Jarcedolima s odlicnim pogledom na Sarajevo ali kralj trazi 1200 KM za 24h.

Imal neko kakvih preporuka?

Zar ima na Jarcedolima bazen? :D

Ma radije onda pogledaj u restoranu GOLF KLUB tereni, kako se vec zove...zatvoreno je nekako, atmosfera odlicna, za te pare bolje onda tu :D
Ili ako bas hoces pogled na Sarajevo, imas Bibana, mada nema bazena...ali je pravo lijep pogled :D i moze se urediti vani prostor, dekorisati itd :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#674 Re: Vjencanja - all about

Post by pustopoljina »

frosty wrote:Blizi se april. Zanima me kako prezivjeti dva vjencanja u istom danu. Problem je sto sam na jednoj strani dobila ulogu kume, dok sam na drugoj obicna zvanica. Kako ispostovati i jednu i drugu stranu i ostati u elementu i u punom sjaju do ranih jutarnjih sati? :-D
april prolazi, sta si uradila?
avaOshea
Posts: 49
Joined: 22/03/2016 10:13

#675 Re: Vjencanja - all about

Post by avaOshea »

Pozdrav, zanima me da li neko ima dobru preporuku za muziku za svadbu ? Da nije iskljucivo turbo folk, narodnjaci, ali opet da ima svega pomalo, ali najvise zabavne kako domace tako i strane? I da nije žara :D Neka solidna cijena.....
I preporuke za dekoracije, bidermajer( čula sam da je Agava najbolja) ?
Hvala unaprijed :)
Post Reply