Vjencanja - all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#576 Re: Vjencanja - all about

Post by Nisrin »

CherryLips wrote:E pa vise nije 300 maraka,bar za opštinu stari grad,već od 500 do 700 maraka,zavisi u koliko je sati... I mi smo mogli birati izmedju dva termina na datum koji smo htjeli,sve bilo puno....

Bas su ga pretjerali...eto, 2013. je bilo 300KM i to je stvarno too much...:D
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#577 Re: Vjencanja - all about

Post by CherryLips »

Ma po meni su ljudi pametni,hoćeš mimo ostalog svijeta bujrum plati...
Ljube
Posts: 90
Joined: 02/12/2011 16:14

#578 Re: Vjencanja - all about

Post by Ljube »

prijedlog za bidermajer? tj.cvjećaru?
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#579 Re: Vjencanja - all about

Post by LieToMe »

Nisrin wrote:
CherryLips wrote:E pa vise nije 300 maraka,bar za opštinu stari grad,već od 500 do 700 maraka,zavisi u koliko je sati... I mi smo mogli birati izmedju dva termina na datum koji smo htjeli,sve bilo puno....

Bas su ga pretjerali...eto, 2013. je bilo 300KM i to je stvarno too much...:D
:shock:
2008 bilo 200 KM za izlazak maticara na lice mjesta - Općina Centar (i to jos bilo vjencanje u istoj Opcini)
A sto se tice datuma mi smo kraj februara otisli da rezervisemo maj (i to kraj maja) i bilo vecina satnica i datuma solidna popunjena. A svi nam savjetovali da ne zurimo, da ne idemo ranije, ima termina bla bla... hvala Bogu pa kad dobijem savjet uradim totalno suprotno i uvijek ispadne ok :mrgreen:
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#580 Re: Vjencanja - all about

Post by CherryLips »

Ljube wrote:prijedlog za bidermajer? tj.cvjećaru?
Ja davne 2011 uzela sve u Agavi, bidermajer divan bio
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#581 Re: Vjencanja - all about

Post by Nisrin »

CherryLips wrote:
Ljube wrote:prijedlog za bidermajer? tj.cvjećaru?
Ja davne 2011 uzela sve u Agavi, bidermajer divan bio

Mi uzeli u Nerini u Robotu, ruze polutruhle iako je bio prediiiivan...Agava je super! I ima dobra cvjecara na pijaci na Grbavici, kupili smo ikebane po 20 KM :D
User avatar
DiA 2005
Posts: 322
Joined: 13/10/2012 19:03

#582 Re: Vjencanja - all about

Post by DiA 2005 »

Ljube wrote:prijedlog za bidermajer? tj.cvjećaru?
Ja sam bidermajer i kicenje kupila u Agavi, divni su i cini mi se da mogu napraviti sta god zamislis. Meni su cak u istom folu napravili mali cvijetni ukras za vrh torte jer nisam htjela one klasicne mladence :)
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#583 Re: Vjencanja - all about

Post by Magarece_godine »

Dje cu naci trubace da ulete 15 min na svadbu i to je to...
Ljube
Posts: 90
Joined: 02/12/2011 16:14

#584 Re: Vjencanja - all about

Post by Ljube »

Je li Agava još uvijek onako skupa?
bidermajeri koji su se meni sviđali su bili 70-80 KM :shock:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#585 Re: Vjencanja - all about

Post by Nisrin »

Ljube wrote:Je li Agava još uvijek onako skupa?
bidermajeri koji su se meni sviđali su bili 70-80 KM :shock:

U Nerini POLUTRUHLE ruze 100KM ...:D nije to skupo!
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#586 Re: Vjencanja - all about

Post by ranger »

treba mi prijedlog za bend, da sviraju sve, od halida do kola i zabranjenog pusenja... i da nije zara naravno.
hvala
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#587 Re: Vjencanja - all about

Post by VenomousV »

Zaboravila sam se javiti ovdje :D Vjencanje prijavljeno prosle sedmice :D

Ne znam sto ste me isprepadali za datum, nije bilo nikakvih problema, samo jos 3 vjencanja zakazana na taj datum (kraj augusta) :D

Za one koji ce prijavljivati vjencanje u opcini Novi Grad - pola papira navedenih na stranici nije uopce potrebno. Za mladence: rodni list, drzavljanstvo, prijavnica i licna na uvid. Za svjedoke samo prijavnice. Meni je na telefon zenska iz Opcine palamudila da mi trebaju i njihove licne, za popunjavanje obrazaca a u obrascima za svjedoke samo treba navesti ime, prezime i prebivaliste :roll:
sarajevo1984sa
Posts: 2
Joined: 28/05/2015 20:01

#588 Re: Vjencanja - all about

Post by sarajevo1984sa »

Ljube wrote:prijedlog za bidermajer? tj.cvjećaru?
Ćao, ne znam da li je kasno, ali tek vidjeh tvoje pitanja za cvjećaru ja sam sve za vjenčanje radila u cvjećari Bella Fiore na Dobrinji 5 (u bijeloj zgradi odmah do kružnog toka), za njih sam saznala kada sam bila kod prijatelja na svadbi kojima su također oni radili sve oko uređenja prostora,imaju sve od pozivnica, poklona za svatove koje sam ja tražila, da negovorim o ljubaznosti i profesionalnosti, sve je fenomenalno bilo čak i iznad mojih očekivanja a nisu uopšte skupi. Preporučujem ih svima, čak sam postala njihova stalna mušterija sada dođem i onako cvijeće da kupim kada mi god treba, evo ti njihova fb stranica zaista sve se može dogovoriti sa njima, https://www.facebook.com/cvjecara.bellafiore?fref=ts
Eto ako nije zakasnio moj odgovor nadam se da će ti bar malo pomoći :)
sarajevo1984sa
Posts: 2
Joined: 28/05/2015 20:01

#589 Re: Vjencanja - all about

Post by sarajevo1984sa »

Baby Jane wrote:Zna li neko cvjecaru u Sarajevu, ali da nudi all-inclusive uslugu? Npr, da mogu omoguciti stoljanke u odgovarajucoj boji, da mogu napraviti neku jednostavnu rasvjetu, da imaju ideja?

Pricala sam sa par cvjecara, ali uglavnom kazu da oni rade samo cvijece, a ideja ni za to nemaju. Tek kad im ja spomenem nesto, onda ide odgovor u smislu.."ee, daa, mogli smo tako nesto".
Raspitaj se u cvjećari na Dobrinji 5 Bella Fiore https://www.facebook.com/cvjecara.bellafiore?fref=ts znam da su znali sve obezbjediti po želji mladneca, bar je meni tako bilo
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#590 Re: Vjencanja - all about

Post by vjesticanametli »

Magarece_godine wrote:Dje cu naci trubace da ulete 15 min na svadbu i to je to...
pitaj u hotelu holivudu oni imaju kontakt
Havarija!
Posts: 209
Joined: 25/04/2010 13:34

#592 Re: Vjencanja - all about

Post by Havarija! »

Usluge fotografa na pm.
balicevka
Posts: 9
Joined: 31/01/2009 11:57

#593 Re: Vjencanja - all about

Post by balicevka »

Preporuke za ovaj restoran kada su svadbe u pitanju. Definitivno najjeftiniji u gradu a ugođaj domacinski.
Ne znam kapacitet ali imaju dosta slika sa vjencanja koja su radili pa koga zanima neka pogleda.
https://m.facebook.com/RestoranMaliRaj? ... ranMaliRaj
User avatar
AkashaSa
Posts: 198
Joined: 12/01/2010 00:44

#594 Re: Vjencanja - all about

Post by AkashaSa »

Ljube wrote:prijedlog za bidermajer? tj.cvjećaru?
Ja sam radila u cvjećari u merkatoru. Izabrala sam sliku na netu i oni su mi napravili identičan bidermajer. Ispao je malo skuplji jer sam ja popikala neko cvijeće koje nije u sezoni pa su maksuz uvozili. Predivni su i izuzetno susretljivi
agdalieso
Posts: 3
Joined: 13/05/2014 11:08

#595 Re: Vjencanja - all about

Post by agdalieso »

User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#596 Re: Vjencanja - all about

Post by Nisrin »

AkashaSa wrote:
Ljube wrote:prijedlog za bidermajer? tj.cvjećaru?
Ja sam radila u cvjećari u merkatoru. Izabrala sam sliku na netu i oni su mi napravili identičan bidermajer. Ispao je malo skuplji jer sam ja popikala neko cvijeće koje nije u sezoni pa su maksuz uvozili. Predivni su i izuzetno susretljivi

Zaobidji Nerinu u Robotu...kod mene bile polutuhle ruze IAKO prelijepe, a placeno 100 Km! I rekli bit ce kao sa slike, a vala nije bio, iako jeste bio lijep, ali valjda za taj novac treba da ga kloniraju, a ne obecaju pa nesto slicno uvale!
Ljube
Posts: 90
Joined: 02/12/2011 16:14

#597 Re: Vjencanja - all about

Post by Ljube »

Nisrin wrote:
AkashaSa wrote:
Ljube wrote:prijedlog za bidermajer? tj.cvjećaru?
Ja sam radila u cvjećari u merkatoru. Izabrala sam sliku na netu i oni su mi napravili identičan bidermajer. Ispao je malo skuplji jer sam ja popikala neko cvijeće koje nije u sezoni pa su maksuz uvozili. Predivni su i izuzetno susretljivi

Zaobidji Nerinu u Robotu...kod mene bile polutuhle ruze IAKO prelijepe, a placeno 100 Km! I rekli bit ce kao sa slike, a vala nije bio, iako jeste bio lijep, ali valjda za taj novac treba da ga kloniraju, a ne obecaju pa nesto slicno uvale!
Sve pohvale za Agavu...sve je dogovoreno na slijepo,preko poruka,objasnila sta bi i nekako sam vjerovala da ce biti dobar. I bio je divan,predivan sve ono što sam tražila, i više od toga, i cijena je bila pristupačna jako .
Toplo preporučujem Agavu :thumbup:
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#598 Re: Vjencanja - all about

Post by CherryLips »

Ma Agava je zakon,ja bih se opet udala samo da imam onako divan bidermajer :lol:
mc81
Posts: 11
Joined: 25/03/2015 12:17

#599 Re: Vjencanja - all about

Post by mc81 »

da li neko ima iskustvo sa hotelom grand? kakva je usluga, cijena menia po osobi? cula sam da se kod njih moze donjeti komplet pice...
hvala na bilo kakvoj informaciji...
planiramo vjencanje u oktobru za nekih 100 zvanica... pored hotela grand moze li mi neko preporuciti drugi objekat osim hotela sarajevo.

unaprijed hvala :)
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#600 Re: Vjencanja - all about

Post by ranger »

mc81 wrote:da li neko ima iskustvo sa hotelom grand? kakva je usluga, cijena menia po osobi? cula sam da se kod njih moze donjeti komplet pice...
hvala na bilo kakvoj informaciji...
planiramo vjencanje u oktobru za nekih 100 zvanica... pored hotela grand moze li mi neko preporuciti drugi objekat osim hotela sarajevo.

unaprijed hvala :)
moj kolega pravio svadbu kod njih u maju, isto 100tinjak ljudi, bilo je lijepo, dobra prostrana sala, stolovi su bili odvojeni, dakle po cca 6-7 gosta za stolom... konobari usluzni. kolega kaze da je zadovoljan i pri ugovaranju a i poslije svdabe... mislim da nisu nesto ni skupi doduse kod njega je bila bezalkoholna svadba.
EDIT: sjetih se, moja zamjerka je vrucina, navece je bio haos.. bas prevruce, pa pitajte sta je s klimom.
Post Reply