Vjencanja - all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
AkashaSa
Posts: 198
Joined: 12/01/2010 00:44

#551 Re: Vjencanja - all about

Post by AkashaSa »

malena_31 wrote:Dragi moji,

U potrazi sam za svecanom haljinom koja bi mogla zamijeniti vjencanicu, a da je svecana,elegantna i jednostavna a uz to i kasnije nosiva za neke posebne prilike, nesto poput kreacija od Marije Sabic. Gdje ste vi svoje svecane haljine kupovali? U Bih ili van granica Bih? Pratim rad od Kaftan studia, kod njih je moguce naruciti da se sije haljina... da li je neko imao iskustva s njima? Svaka informacija je dobro dosla :-)
Unaprije hvala!
Ne znam kakvu haljinu tražiš, dugu, jednostavnu, nakićenu...
Ja sam se udala u haljini do koljena, puder roze boje, i uzela sam je u city fashionu dok su još uvijek držali max maru i zaista su imali širok izbor haljina.
Nisam sigurna kakva je situacija sada, to je bilo prošle godine u oktobru. Bilo me strah šiti haljinu pa se konfekcija pokazala kao najbolji izbor. Sretno u svakom slučaju ;)
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#552 Re: Vjencanja - all about

Post by Nisrin »

malena_31 wrote:Dragi moji,

U potrazi sam za svecanom haljinom koja bi mogla zamijeniti vjencanicu, a da je svecana,elegantna i jednostavna a uz to i kasnije nosiva za neke posebne prilike, nesto poput kreacija od Marije Sabic. Gdje ste vi svoje svecane haljine kupovali? U Bih ili van granica Bih? Pratim rad od Kaftan studia, kod njih je moguce naruciti da se sije haljina... da li je neko imao iskustva s njima? Svaka informacija je dobro dosla :-)
Unaprije hvala!
Pogledaj kod Belme Tvico-Stambol ...
User avatar
Jolie
Posts: 526
Joined: 07/01/2011 14:26

#553 Re: Vjencanja - all about

Post by Jolie »

Rijeka_snova wrote:Naravno, u pitanju mi je najbolja prijateljica :srce: Ali ja ipak zelim da znam sta se sve otprilike ocekuje od kume, ne bih da nesto slucajno ofulam :D
Nije da se nesto super razumijem, ali npr. ti bi trebala uz mladu da prodjes te pripreme, oko izbora vjencanice, sminke, firzure i tako to... bas kako bi inace najbolje prijateljice trebale ;)
Zatim tvoje je da kupis bidermajer.
Takodjer bi trebao neki poklon za mladence, to se mozes dogovoriti sa njima. Da li ces davati ke$, da li ces kupiti nesto "za u kucu" :D ili ces mozda neki nakit za mladu.

Tvoje je i da budes super kuma i da pravis odlicnu atmosferu tokom svadbe, iniciras ples i generalno drzis atmosferu na nivou.
I ides sa mladom do wc-a i drzis joj vjencicanicu dok piski :lol: :lol:

Sretno :)
crnoplavo
Posts: 1446
Joined: 28/01/2012 15:03

#554 Re: Vjencanja - all about

Post by crnoplavo »

Jolie wrote:
Rijeka_snova wrote:Naravno, u pitanju mi je najbolja prijateljica :srce: Ali ja ipak zelim da znam sta se sve otprilike ocekuje od kume, ne bih da nesto slucajno ofulam :D
Nije da se nesto super razumijem, ali npr. ti bi trebala uz mladu da prodjes te pripreme, oko izbora vjencanice, sminke, firzure i tako to... bas kako bi inace najbolje prijateljice trebale ;)
Zatim tvoje je da kupis bidermajer.
Takodjer bi trebao neki poklon za mladence, to se mozes dogovoriti sa njima. Da li ces davati ke$, da li ces kupiti nesto "za u kucu" :D ili ces mozda neki nakit za mladu.

Tvoje je i da budes super kuma i da pravis odlicnu atmosferu tokom svadbe, iniciras ples i generalno drzis atmosferu na nivou.
I ides sa mladom do wc-a i drzis joj vjencicanicu dok piski :lol: :lol:

Sretno :)
kakvo sretno? trebaju pare i pare, i to je ko neka cast izaberu te i treba ti bit drago da dajes pare tross svoje vrijeme (vrijeme je novac) nek se svako pruzi kolko je sirok, ko ima za sluge-PLATI, ko nema-nema dzaba, vidila zaba da se konji potkivaju :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :? :-) :-) :-) :-) :-) :-)
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#555 Re: Vjencanja - all about

Post by Rijeka_snova »

Jolie wrote:
Rijeka_snova wrote:Naravno, u pitanju mi je najbolja prijateljica :srce: Ali ja ipak zelim da znam sta se sve otprilike ocekuje od kume, ne bih da nesto slucajno ofulam :D
Nije da se nesto super razumijem, ali npr. ti bi trebala uz mladu da prodjes te pripreme, oko izbora vjencanice, sminke, firzure i tako to... bas kako bi inace najbolje prijateljice trebale ;)
Zatim tvoje je da kupis bidermajer.
Takodjer bi trebao neki poklon za mladence, to se mozes dogovoriti sa njima. Da li ces davati ke$, da li ces kupiti nesto "za u kucu" :D ili ces mozda neki nakit za mladu.

Tvoje je i da budes super kuma i da pravis odlicnu atmosferu tokom svadbe, iniciras ples i generalno drzis atmosferu na nivou.
I ides sa mladom do wc-a i drzis joj vjencicanicu dok piski :lol: :lol:

Sretno :)
Hvala, i mislila sam tako, ali sve se plasim da nesto ne zaboravim, zelim da uradim sve sto mogu da bi joj taj dan bio savrsen, ako Bog da :)
crnoplavo wrote:
Jolie wrote:
Rijeka_snova wrote:Naravno, u pitanju mi je najbolja prijateljica :srce: Ali ja ipak zelim da znam sta se sve otprilike ocekuje od kume, ne bih da nesto slucajno ofulam :D
Nije da se nesto super razumijem, ali npr. ti bi trebala uz mladu da prodjes te pripreme, oko izbora vjencanice, sminke, firzure i tako to... bas kako bi inace najbolje prijateljice trebale ;)
Zatim tvoje je da kupis bidermajer.
Takodjer bi trebao neki poklon za mladence, to se mozes dogovoriti sa njima. Da li ces davati ke$, da li ces kupiti nesto "za u kucu" :D ili ces mozda neki nakit za mladu.

Tvoje je i da budes super kuma i da pravis odlicnu atmosferu tokom svadbe, iniciras ples i generalno drzis atmosferu na nivou.
I ides sa mladom do wc-a i drzis joj vjencicanicu dok piski :lol: :lol:

Sretno :)
kakvo sretno? trebaju pare i pare, i to je ko neka cast izaberu te i treba ti bit drago da dajes pare tross svoje vrijeme (vrijeme je novac) nek se svako pruzi kolko je sirok, ko ima za sluge-PLATI, ko nema-nema dzaba, vidila zaba da se konji potkivaju :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :? :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Ti sigurno nemas najboljih prijatelja niti prijateljica. Oko novca se uvijek moze dogovoriti, narocito kad je u pitanju neko veoma blizak. Bitne su neke druge stvari, ja svoje vrijeme ne zalim, ali ti to ocito ne razumijes. :)
User avatar
Jolie
Posts: 526
Joined: 07/01/2011 14:26

#556 Re: Vjencanja - all about

Post by Jolie »

crnoplavo wrote:
kakvo sretno? trebaju pare i pare, i to je ko neka cast izaberu te i treba ti bit drago da dajes pare tross svoje vrijeme (vrijeme je novac) nek se svako pruzi kolko je sirok, ko ima za sluge-PLATI, ko nema-nema dzaba, vidila zaba da se konji potkivaju :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :? :-) :-) :-) :-) :-) :-)
Naravno da treba, niko nije rekao da ne treba ;)
Sve kosta i svako neka uradi koliko moze i u skladu sa mogucnostima.

Cast jeste, to nije upitno. Treba i para i vremena i zivaca. Sigurno ce biti momenata u kojima ces pozeljeti da si "obicni" gost :skoljka:
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20503
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#557 Re: Vjencanja - all about

Post by Bullet Tooth Tony »

Pozdrav ljudi

Trebaju mi ideje i preporuke

Restorani , hoteli koji ima lijepu bastu ( osnova ) , nesto kao Hungaria na Ilidzi ?

120 ljudi

Hvala
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#558 Re: Vjencanja - all about

Post by dpjokala26 »

Bullet Tooth Tony wrote:Pozdrav ljudi

Trebaju mi ideje i preporuke

Restorani , hoteli koji ima lijepu bastu ( osnova ) , nesto kao Hungaria na Ilidzi ?

120 ljudi

Hvala
imam sve pohvale za rimski most. bitno je da sve u tancine dogovoris sa gazdom.sve ispostuje 100% cak i vise.konobari usluzni,hrana dobra,cak je i ostalo dosta hrane,pica na pretek. ima dovoljan broj soba ako ti trebaju za goste koji dolaze.sala dovoljna,stolovi i stolice ukraseni standardno,naravno nesto mozes i sam pridodati.
torta kao poklon kuce,mladencima. :thumbup:

Image
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#559 Re: Vjencanja - all about

Post by VenomousV »

Nesto sam cula kao da se treba/mora vjencati u opcini prebivalista mladozenje.
Jel' to neki obicaj/vjerovanje ili se mora tako? :D
arslanbey
Posts: 1387
Joined: 12/04/2014 23:51

#560 Re: Vjencanja - all about

Post by arslanbey »

Koliko dugo prije vjencanja treba zakazati vjencanicu,za iznajmljivanje
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20503
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#561 Re: Vjencanja - all about

Post by Bullet Tooth Tony »

Preporuke za bend ? Hvalaaa
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#562 Re: Vjencanja - all about

Post by Magarece_godine »

Bullet Tooth Tony wrote:Preporuke za bend ? Hvalaaa
U2 :D :D :D



Šalim se. Kakvu muziku hoćeš ? Šta da sviraju ?
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20503
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#563 Re: Vjencanja - all about

Post by Bullet Tooth Tony »

Domacu zabavnu ( Crvena jabuka , malo Zabranjeno , malo Dugme ) , malo Zabranjeno Pusenje ......

Kako zabava odmice , malo Halid , malo Mostar sevdah ...

Svasta generalno ....
ZenaZbrkovima
Posts: 1890
Joined: 06/01/2015 21:32

#564 Re: Vjencanja - all about

Post by ZenaZbrkovima »

VenomousV wrote:Nesto sam cula kao da se treba/mora vjencati u opcini prebivalista mladozenje.
Jel' to neki obicaj/vjerovanje ili se mora tako? :D
koliko znam.. u opcini u kojoj ce vam biti zajednicko prebivaliste.. Obicno to jeste opcina prebivalista mladozenje, jer mlada kupi prnje od svojih... :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#565 Re: Vjencanja - all about

Post by VenomousV »

ZenaZbrkovima wrote:
VenomousV wrote:Nesto sam cula kao da se treba/mora vjencati u opcini prebivalista mladozenje.
Jel' to neki obicaj/vjerovanje ili se mora tako? :D
koliko znam.. u opcini u kojoj ce vam biti zajednicko prebivaliste.. Obicno to jeste opcina prebivalista mladozenje, jer mlada kupi prnje od svojih... :D
:lol:

Odgovorili su mi na Gdje u Sa da moze u svakoj opcini :D
User avatar
Truba
Posts: 81669
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#566 Re: Vjencanja - all about

Post by Truba »

obično je crkva i općina od mlade...
User avatar
Baby Jane
Posts: 1261
Joined: 01/09/2006 12:58

#567 Re: Vjencanja - all about

Post by Baby Jane »

Zna li neko cvjecaru u Sarajevu, ali da nudi all-inclusive uslugu? Npr, da mogu omoguciti stoljanke u odgovarajucoj boji, da mogu napraviti neku jednostavnu rasvjetu, da imaju ideja?

Pricala sam sa par cvjecara, ali uglavnom kazu da oni rade samo cvijece, a ideja ni za to nemaju. Tek kad im ja spomenem nesto, onda ide odgovor u smislu.."ee, daa, mogli smo tako nesto".
User avatar
A_R
Posts: 82
Joined: 16/08/2012 14:01

#568 Re: Vjencanja - all about

Post by A_R »

Baby Jane wrote:Zna li neko cvjecaru u Sarajevu, ali da nudi all-inclusive uslugu? Npr, da mogu omoguciti stoljanke u odgovarajucoj boji, da mogu napraviti neku jednostavnu rasvjetu, da imaju ideja?

Pricala sam sa par cvjecara, ali uglavnom kazu da oni rade samo cvijece, a ideja ni za to nemaju. Tek kad im ja spomenem nesto, onda ide odgovor u smislu.."ee, daa, mogli smo tako nesto".
Agava je nekad i to imala, provjeri s njima
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#569 Re: Vjencanja - all about

Post by VenomousV »

Kad se najavljuje vjencanje u opcini, da li oni kazu u koje vrijeme ili se moze birati/zamoliti za neko vrijeme koje nama odgovara? :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#570 Re: Vjencanja - all about

Post by Not My Idea »

mlada :mrgreen: :kiss: vi odredjujete vrijeme

neka vam je sa srecom :)
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#571 Re: Vjencanja - all about

Post by VenomousV »

Not My Idea wrote:mlada :mrgreen: :kiss: vi odredjujete vrijeme

neka vam je sa srecom :)

HvOla :kiss:

Bujrum na naselje za nekih mjesec dana :D
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#572 Re: Vjencanja - all about

Post by Not My Idea »

:)

niste jos odredili datum?
ne znam znas li :
Najava vjenčanja, u skladu s Porodičnim zakonom FBIH ( Sl. novine FBiH broj 35/05) se vrši najmanje trideset dana prije termina određenog za vjenčanje, svakim radnim danom, od ponedeljka do petka u vremenu od 08 do 16 sati u sali za prijavu vjenčanja soba 137 na prvom spratu općine.
ne znam kakvo je stanje u Sarajevu, u Zenici je ludnica guzva. Krajem aprila prijatelj otisao da se najavi, maticarka rekla da nema niti jedan slobodan termin u julu :-)
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#573 Re: Vjencanja - all about

Post by Nisrin »

VenomousV wrote:Kad se najavljuje vjencanje u opcini, da li oni kazu u koje vrijeme ili se moze birati/zamoliti za neko vrijeme koje nama odgovara? :D

Biras kada zelite ;) A ako ces da ti dodju na neko drugo mjesto da nije opstina platis 300KM, isto kada god zelis :D
Mi smo u januaru rezervisali za april i znam da je vec bila GUZVA i da nam je maticarka rekla da su zauzeti svi termini do septembra, u pitanju STARI GRAD :D

Sretnooooo :serbo:
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#574 Re: Vjencanja - all about

Post by CherryLips »

E pa vise nije 300 maraka,bar za opštinu stari grad,već od 500 do 700 maraka,zavisi u koliko je sati... I mi smo mogli birati izmedju dva termina na datum koji smo htjeli,sve bilo puno....
Last edited by CherryLips on 12/05/2015 13:51, edited 1 time in total.
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#575 Re: Vjencanja - all about

Post by VenomousV »

Mi bismo kraj augusta/pocetak septembra. Cekamo kumove sa prijavnicama prebivalista i ovjerenim kopijama licnih pa da idemo u opcinu :D

Hvala Nisrin =)
Post Reply