Vjencanja - all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
Explorer-ka
Posts: 49
Joined: 05/07/2005 08:46

#1 Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by Explorer-ka »

pozz
Udate, ozenjeni, cijenjeni svadbeni gosti, mahalasi i ostali :-D .... mozete li podijeliti svoja iskustva, iskustva rodbine, prijatelja i slicno...o mjestima, kvalitetu usluge, cijenama, sta ulazi u cijenu, kako pronaci dobre muzicare i sl., dakle sve ono sto ide uz jednu finu svadbu.
thx
User avatar
nevencikotic
Posts: 56
Joined: 17/07/2008 15:22

#2 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by nevencikotic »

Ja sam sam organizirao vjencanje uz pomoc porodice...ali sam usput uspjeo dobit broj od agencije za organizir.vjencanja new age,sad ne znam kako rade ali eto mozda ti pomogne


NEW AGE
Ul. Terezije bb, plato Skenderija
71 000 Sarajevo
Telefon 1: +387 33/212-133
Telefon 2: +387 62/170-828 Sretno
Explorer-ka
Posts: 49
Joined: 05/07/2005 08:46

#3 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by Explorer-ka »

Pa i ja aBd planiram organizaciju u vlastitoj reziji, ali eto interesuju me iskustva drugih, gdje su imali svoju svadbu, ili su bili negdje na svadbi, kakvi su prostori, jel komotno, jel tijesno, ko se brine o hrani (mladenci ili saloni), sta je sa picem, koliko to kosta po stolici itd.
u svakom slucaju hvala na infu :)
User avatar
nevencikotic
Posts: 56
Joined: 17/07/2008 15:22

#4 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by nevencikotic »

Ima tu hrpa posla ako zelis da sve bude posebno,bas negdje na pola puta sam pozalio sto nisam uzeo agenciju da mi to sve zavrsi,ili bar jedan dio,jer sam poludio tamo negdje izmedju presvlaka za stolice i cvijetnih aranzmana :-)
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#5 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by semmy »

hrana je po osobi od 25 - 35 km, zavisno gdje ...
za koliko osoba planiras svadbu?

mi cemo imati oko 85 zvanica, odlucili se za sporta - hotonj..vjencanje ce biti vani a dernek u restoranu...
cijena je 35km po osobi ( detalje sta dobijes dam ti kad pitam coeka, znam samo da ima hrane tonu )...
muzicare ti isto mogu preporuciti ako ces stare narodne od silvne, tome, beslica itc...
pice sami uzimamo nekako tako bolje prodjes jer sve sto ne otvoris od pica mozes vratiti..tako da nece faliti :D kupis vise i ne brines
Explorer-ka
Posts: 49
Joined: 05/07/2005 08:46

#6 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by Explorer-ka »

nevencikotic wrote:Ima tu hrpa posla ako zelis da sve bude posebno,bas negdje na pola puta sam pozalio sto nisam uzeo agenciju da mi to sve zavrsi,ili bar jedan dio,jer sam poludio tamo negdje izmedju presvlaka za stolice i cvijetnih aranzmana :-)
Pa nije valjda da se i za takve detalje moras brinuti.. Recimo mjesta koja su se vec, da kazem, isprakticirala u svadbama, uglavnom imaju to vec sve uhodano. Recimo pesvlake, imaju kakve imaju, to su uglavnom bijele, sa eventualno nekim masnama, mislim prosto sumnjam da ti sad daju katalog presvlaka, pa da ti biras, niti bi se zamarala takvim detaljima. Ne zelim nikakvu americku svadbu iz snova, jednostavno da to bude jedno fino veselje, dje ce se ljudi osjecati prije svega dobrodosli, a to recimo puno ovisi od usluge samih konobara, da li su oni ljubazni, kad ih zamolis da ti nesto donesu da ne cekas pola sata na to i slicno. Eto tako neke stvari.
Prvenstveno zelim da se raspitam koja su to fina mjesta u Sarajevu gdje je neko od vas imao dobra iskustva, a koja mjesta izbjegavati pod svaku cijenu.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#7 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by burek_in_space »

Explorer-ka wrote:
nevencikotic wrote:Ima tu hrpa posla ako zelis da sve bude posebno,bas negdje na pola puta sam pozalio sto nisam uzeo agenciju da mi to sve zavrsi,ili bar jedan dio,jer sam poludio tamo negdje izmedju presvlaka za stolice i cvijetnih aranzmana :-)
Pa nije valjda da se i za takve detalje moras brinuti.. Recimo mjesta koja su se vec, da kazem, isprakticirala u svadbama, uglavnom imaju to vec sve uhodano. Recimo pesvlake, imaju kakve imaju, to su uglavnom bijele, sa eventualno nekim masnama, mislim prosto sumnjam da ti sad daju katalog presvlaka, pa da ti biras, niti bi se zamarala takvim detaljima. Ne zelim nikakvu americku svadbu iz snova, jednostavno da to bude jedno fino veselje, dje ce se ljudi osjecati prije svega dobrodosli, a to recimo puno ovisi od usluge samih konobara, da li su oni ljubazni, kad ih zamolis da ti nesto donesu da ne cekas pola sata na to i slicno. Eto tako neke stvari.
Prvenstveno zelim da se raspitam koja su to fina mjesta u Sarajevu gdje je neko od vas imao dobra iskustva, a koja mjesta izbjegavati pod svaku cijenu.
Nedavno mi se poznanik ozenio i nakon opstine su otisli u restoran "Kod Kule" koji se nalazi u Semizovcu.Cudio sam se njegovom izboru dok i sam nisam otisao na jednu porodicnu veceru u isti restoran-i ostao extra pozitivno iznenadjen.Restoran se sastoji od zatvorenog dijela i ljetne baste koja po meni izgleda fenomenalno, uz sam potok,(koji je doduse usljed onih vrucina malo "splasnuo" :D ) veoma ljubazno osoblje kao i sam gazda,vise nego ukusna klopa,tamburasi koji na lijep nacin podizu atmosferu bez cajki i slicnih gluposti i veoma pristupacne cijene.A imam jednu svadbu za 15-ak dana,prijatelj je odabrao hotel Sunce u Vogosci i znam da se njihove cijene krecu od 25 KM po osobi za hranu plus pice koje se popije.Nadam se da sam malo pomogao. :)
Explorer-ka
Posts: 49
Joined: 05/07/2005 08:46

#8 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by Explorer-ka »

burek_in_space wrote:
Explorer-ka wrote:
nevencikotic wrote:Ima tu hrpa posla ako zelis da sve bude posebno,bas negdje na pola puta sam pozalio sto nisam uzeo agenciju da mi to sve zavrsi,ili bar jedan dio,jer sam poludio tamo negdje izmedju presvlaka za stolice i cvijetnih aranzmana :-)
Pa nije valjda da se i za takve detalje moras brinuti.. Recimo mjesta koja su se vec, da kazem, isprakticirala u svadbama, uglavnom imaju to vec sve uhodano. Recimo pesvlake, imaju kakve imaju, to su uglavnom bijele, sa eventualno nekim masnama, mislim prosto sumnjam da ti sad daju katalog presvlaka, pa da ti biras, niti bi se zamarala takvim detaljima. Ne zelim nikakvu americku svadbu iz snova, jednostavno da to bude jedno fino veselje, dje ce se ljudi osjecati prije svega dobrodosli, a to recimo puno ovisi od usluge samih konobara, da li su oni ljubazni, kad ih zamolis da ti nesto donesu da ne cekas pola sata na to i slicno. Eto tako neke stvari.
Prvenstveno zelim da se raspitam koja su to fina mjesta u Sarajevu gdje je neko od vas imao dobra iskustva, a koja mjesta izbjegavati pod svaku cijenu.
Nedavno mi se poznanik ozenio i nakon opstine su otisli u restoran "Kod Kule" koji se nalazi u Semizovcu.Cudio sam se njegovom izboru dok i sam nisam otisao na jednu porodicnu veceru u isti restoran-i ostao extra pozitivno iznenadjen.Restoran se sastoji od zatvorenog dijela i ljetne baste koja po meni izgleda fenomenalno, uz sam potok,(koji je doduse usljed onih vrucina malo "splasnuo" :D ) veoma ljubazno osoblje kao i sam gazda,vise nego ukusna klopa,tamburasi koji na lijep nacin podizu atmosferu bez cajki i slicnih gluposti i veoma pristupacne cijene.A imam jednu svadbu za 15-ak dana,prijatelj je odabrao hotel Sunce u Vogosci i znam da se njihove cijene krecu od 25 KM po osobi za hranu plus pice koje se popije.Nadam se da sam malo pomogao. :)
Ono sto ja trazim je veci prostor za preko 100 svatova, baste otpadaju jer je svadba aBd u decembru :)
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#9 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by semmy »

radon plaza 35km po osobi, imaju vise sala...
klub afrika mislim da su i oni 35 po osobi..
hotel holiwood ( ilidža ) 50km po osobi hrana i pice 8 sati, sve preko 8h se naknadno placa...
hotel saraj 30 po osobi..
imas i komlex hotela ilidža ( terme, hercegovina,hungary, restoran labud ...http://www.hoteliilidza.ba/site/index.html )
hotel italija 30 po osobi + popust 10% na pice
Explorer-ka
Posts: 49
Joined: 05/07/2005 08:46

#10 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by Explorer-ka »

semmy wrote:radon plaza 35km po osobi, imaju vise sala...
klub afrika mislim da su i oni 35 po osobi..
hotel holiwood ( ilidža ) 50km po osobi hrana i pice 8 sati, sve preko 8h se naknadno placa...
hotel saraj 30 po osobi..
imas i komlex hotela ilidža ( terme, hercegovina,hungary, restoran labud ...http://www.hoteliilidza.ba/site/index.html )
hotel italija 30 po osobi + popust 10% na pice
Mislila sam da je Radon Plaza dosta skuplja od 35 KM po osobi. Da to nije cijena puste stolice tj. samo za salu, a jelo i pice baska :D
vajkrem
Posts: 259
Joined: 13/06/2008 12:11
Location: Sarajevo

#11 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by vajkrem »

Ja sam imala svadbu u hotelu Park U Vogošči zadovoljna sam kako je sve prošlo. Sala je dovoljno velika za toliko gostiju, i kod mene je bilo oko 130 ljudi. Koliko se sjecam 25 po osobi i mi donijeli nase pice. A pice za toliko gostiju nas je doslo oko 900-1000 KM. Jos se dogovoris sa tim kod koga kupis pice da u slucaju da ti ostane nesto sto ti ne konzumiras vratis. Dobro tebi, a dobro i njemu. Tortu sam narucila u Kupu na Dobrinji i bila je super ukusna a izgledala je fantasticno. Po broju gostiju treba ti ona na 4 sprata koja ti dođe oko 200-250 KM. Govorim za Kup. Ima i jeftinijih i skupljih, ali ovo ti je nekako prihvatljivo. Ako imaš vise love odi na Breku u Azru i naruci tortu za 500, 600 KM, kvalitet je neupitan. Šminkala sam se u Holiday Innu i prezadovoljna sam, ako si zainteresovana dacu ti njihov tel. To kosta 50 KM. Nadam se da sam ti bar malo pomogla sa svojim iskustvom, ako imas pitanja, reci. Sretno
ero_sa_onog_svijeta
Posts: 425
Joined: 06/07/2004 18:54

#12 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by ero_sa_onog_svijeta »

u nas dole je to pravi biznis.

Svadbeni salona ko u priči.

Stolica košta blizu 50 KM.

Ljudi ti u svatovima bude od 300-500.

Na kraju ti ostane 20 000 KM kad pokupiš tzv.'' jabuku'' :D :D :D :D
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#13 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by semmy »

Explorer-ka wrote: Mislila sam da je Radon Plaza dosta skuplja od 35 KM po osobi. Da to nije cijena puste stolice tj. samo za salu, a jelo i pice baska :D
to ti je cijena u radon plazi hrana 35 + pice koje popijete...
u italiji mozes isto donijet svoje pice...
vajkrem wrote:Ja sam imala svadbu u hotelu Park U Vogošči zadovoljna sam kako je sve prošlo. Sala je dovoljno velika za toliko gostiju, i kod mene je bilo oko 130 ljudi. Koliko se sjecam 25 po osobi i mi donijeli nase pice. A pice za toliko gostiju nas je doslo oko 900-1000 KM. Jos se dogovoris sa tim kod koga kupis pice da u slucaju da ti ostane nesto sto ti ne konzumiras vratis. Dobro tebi, a dobro i njemu. Tortu sam narucila u Kupu na Dobrinji i bila je super ukusna a izgledala je fantasticno. Po broju gostiju treba ti ona na 4 sprata koja ti dođe oko 200-250 KM. Govorim za Kup. Ima i jeftinijih i skupljih, ali ovo ti je nekako prihvatljivo. Ako imaš vise love odi na Breku u Azru i naruci tortu za 500, 600 KM, kvalitet je neupitan. Šminkala sam se u Holiday Innu i prezadovoljna sam, ako si zainteresovana dacu ti njihov tel. To kosta 50 KM. Nadam se da sam ti bar malo pomogla sa svojim iskustvom, ako imas pitanja, reci. Sretno
da torta u kupu je i moj izbor jer definitivno prave najbolje torte za sve prilike a cvijece od kitnje, stolova bider majer sam narucila u pregu...kitnja je isto sa prirodnim cvijecem i meni je dala super cijenu za sve jer sam joj redovna musterija...ako se odlucis za prego na dobrinji posalji mi pp pa ti dam podatke, mozda i ti dobijes popust :D
User avatar
explorer
Posts: 174
Joined: 15/03/2005 13:24
Location: In the middle of nowhere

#14 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by explorer »

sto autorica teme ima zanimljiv nick.... :D :-) :D :-)

malo offtopic, sorry....
Explorer-ka
Posts: 49
Joined: 05/07/2005 08:46

#15 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by Explorer-ka »

vajkrem wrote:Ja sam imala svadbu u hotelu Park U Vogošči zadovoljna sam kako je sve prošlo. Sala je dovoljno velika za toliko gostiju, i kod mene je bilo oko 130 ljudi. Koliko se sjecam 25 po osobi i mi donijeli nase pice. A pice za toliko gostiju nas je doslo oko 900-1000 KM. Jos se dogovoris sa tim kod koga kupis pice da u slucaju da ti ostane nesto sto ti ne konzumiras vratis. Dobro tebi, a dobro i njemu. Tortu sam narucila u Kupu na Dobrinji i bila je super ukusna a izgledala je fantasticno. Po broju gostiju treba ti ona na 4 sprata koja ti dođe oko 200-250 KM. Govorim za Kup. Ima i jeftinijih i skupljih, ali ovo ti je nekako prihvatljivo. Ako imaš vise love odi na Breku u Azru i naruci tortu za 500, 600 KM, kvalitet je neupitan. Šminkala sam se u Holiday Innu i prezadovoljna sam, ako si zainteresovana dacu ti njihov tel. To kosta 50 KM. Nadam se da sam ti bar malo pomogla sa svojim iskustvom, ako imas pitanja, reci. Sretno
na zadnje 3 svadbe na kojima sam bila, probala sam tu havljenu tortu s Dobrinje (ako je to ta), meni je iskreno bila bezveze, 4 sloja najobičnije slag kreme, istina ona je izgledala extra, ali ukus 0 bodova. Ali valjda koliko para toliko muzike. Razmisljam o Azri, ali nisam znala da je toliko skupa. Probala sam one njihove standardne torte, koje su extra i nisu neka žara što se tiče cijene, tako da ne kontam šta tu košta 500-600 maraka. Čisti bezobrazluk :x
Explorer-ka
Posts: 49
Joined: 05/07/2005 08:46

#16 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by Explorer-ka »

Ima li iko iskustva sa hotelom Terme na Ilidzi? :)
User avatar
South Blue Mama
Posts: 13962
Joined: 17/07/2008 15:18
Location: Juzna strana srcem odabrana

#17 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by South Blue Mama »

@explorer-ka
slazem se sto se tice KUP-a, probaj na fantazija.ba oni su na Skenderiji i rade torte da padnes na g...
Ja sam uzasna sto se tice svih slastica ali ovi ljudi mogu parirati i belgijskim kraljevima cokolade
vajkrem
Posts: 259
Joined: 13/06/2008 12:11
Location: Sarajevo

#18 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by vajkrem »

South Blue Mama wrote:@explorer-ka
slazem se sto se tice KUP-a, probaj na fantazija.ba oni su na Skenderiji i rade torte da padnes na g...
Ja sam uzasna sto se tice svih slastica ali ovi ljudi mogu parirati i belgijskim kraljevima cokolade

hah...išla sam u tu Fantaziju, a tek što je tamo skupo....Bože sacuvaj...Ukusno je, izgleda super, ali covjece, pored svih troškova ko je sam imala oko svadbe to nisam mogla priuštiti ni u najluđim snovima.
Da se vratim na Kup, odeš i probaš tortu,izabereš ti od cega ceš, ne procjenjuješ samo na osnovu izgleda.
User avatar
beautyfool
Posts: 2101
Joined: 04/09/2006 16:45
Location: Dunjaluk

#19 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by beautyfool »

Sto se torte tice toplo preporucujem Stelu na pofalicima :) provjerene torte, ukusne , povoljne, dostava na vrijeme :) i cijene su sasvim realne za torte.Recimo u tom Kupu cini mi se komad torte je 1,5 - 2 KM... eh sad recimo ti hoces za 200 osoba pa sracunaj koliko te izadje(200x1,5 ili 200X2), tako je i u Planet slasticarnoj tj u vecini tih slasticarna mada zaista ne znam po kakvoj logici racunaju cijenu torte na osnovu cjene komada torte u objektu!? Recimo u objektu kad jedes komad torte u to ti je uracunato:kuhari koji su pravili tortu, mjesto gdje sjedis, sto, sudje,usluga, ambijent... i pdv :D , znaci sve to za neke 2 km tj za komad torte a ti kad narucis tortu recimo za 200 osoba on tu ima trosak samo radnu snagu tj kuhare :? al eto valjda ljudi misle svadba je to pa se negleda cijena! i jos plus moras biti pravi profesionalac da bi mogao izrezati tortu od ko zna koliko spratova na tacno 200 komada, pa da ti bude bas onoliko koliko si narucio :D
User avatar
sicky
Posts: 1944
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#20 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by sicky »

Ja bih preimenovala temu u "kakvu tortu izabrati za svadbu?" :roll: :D
Explorer-ka
Posts: 49
Joined: 05/07/2005 08:46

#21 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by Explorer-ka »

sicky wrote:Ja bih preimenovala temu u "kakvu tortu izabrati za svadbu?" :roll: :D
..kad bi se ti pitala, ali se ne pitas :P
User avatar
sicky
Posts: 1944
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#22 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by sicky »

Explorer-ka wrote:
sicky wrote:Ja bih preimenovala temu u "kakvu tortu izabrati za svadbu?" :roll: :D
..kad bi se ti pitala, ali se ne pitas :P
ja samo apelujem na tvoj zdrav razum :-)
napravi hurmašica za svadbu i ćao :D :roll:
vajkrem
Posts: 259
Joined: 13/06/2008 12:11
Location: Sarajevo

#23 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by vajkrem »

a kada je svadba?
pascha23
Posts: 19
Joined: 13/08/2008 22:34

#24 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by pascha23 »

Hotel Una na Stupu ukoliko neko pravi svadbu vani...prostor za svadbu je kraj bazena, osoblje usluzno, gazdarica zna svoj posao, jos samo dobru muziku izaberes i eto derneka boli glava...cijena im je cini mi se 35KM po osobi + pice ( sto se hrane tice svedski stol je extra, non stop je pun, a i hrana je pravo ukusna)
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#25 Vjencanja - all about

Post by tomyf »

Nisam bas zadovoljna agencijama koje su organizovale vjencanja mojih prijatelja, tako smo moj decko i ja odlucili svoje oraganizovati sami. Zovemo samo uzu obitelj i prijatelje tako da to organiziranje ne bi trebalo biti sada komplikovano.
Naravno super bi dosli neki vasi prijedlozi kao recimo:

Neki sladak prostor ( u Centru ) da se moze smjestiti bend i najvise 50 ljudi.
Najbolji bend koji svira sve i svasta ( posto ce generacijski spektar biti sirok ) ili da mi vi predlozite neke kombinacije?
Gdje imaju najbolju hranu ?
Tortu?
Kako ste rijesili problem darivanja? Mi bismo recimo voljeli naglasiti da ne zelimo "fizicko prisustvo poklona" vec ako nas i darivaju neka nam daju novac?- imate li iskustva sa tim.
Ako se sjetim jos nekih za sada bitnih stvari...dodam jos.

Sto se tice budjeta nismo ograniceni, ali posto je 50 ljudi planirano mislim da ne bi trebalo biti pretjerano. Znaci sve u granicama normale.

Uglavnom manje vise treba mi sve , pa ako nekome nije mrsko tipkati o svojim vjencanim dobrim i losim iskustvima samo naprijed.
Meni je svaki prijedlog dobrodosao

Hvala
Post Reply