Vizija SDA i buducnost drzave

dudlov
Posts: 1914
Joined: 25/10/2010 11:46
Location: sarajevo

#26 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by dudlov »

Chisum wrote:
Shahab wrote:
:lol:

Naravno, zena ni na mapi... al' ona ga desna dvojica na 2:04 lome, malo im je falilo da se pokupe.

Topla braca.
Jebo ovo, kurac do kurca. Kod nas kad ga guzare zalome, to je ojsaaa! Ja ni u kafiće nisam ulazio ako situacija baca na kasarnu.

Sent from my LG-P970 using Tapatalk 2
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#27 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by Shahab »

KemoM
Posts: 82
Joined: 23/09/2013 19:14

#28 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by KemoM »

Shahab wrote:
SDA ciganluk
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#29 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by Paranoid »

KemoM wrote:
Shahab wrote:
SDA ciganluk
Šta je onda Guča?

Shabovo i tvoje mrijestilište ili...
User avatar
bogumila
Posts: 1101
Joined: 28/07/2012 23:38

#30 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by bogumila »

Paranoid wrote:antimob... uzmi
Image

Kad si gladan nisi svoj.. better?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#31 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by -LIBERO- »

Cuj SDA i vizija. :lol: :lol: :lol:
Pa to k'o neka parodija djeluje cak i u naslovu ove teme, a kamo li u realnosti.
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#32 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by antimobbing »

bogumila wrote:
Paranoid wrote:antimob... uzmi
Image

Kad si gladan nisi svoj.. better?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
SDAuhljepčići nešto vam je smiješno? Uništili ste državu i Bošnjački narod i sada vam je nešto smiješno?

Vizija psihopata, kvislinga i beskičmenjaka iz SDA jeste, ekonomski uništeni Bošnjaci bez države i budućnosti zatvoreni i izolirani od čitavog svijeta kao PDV ovce za eksploataciju u ovom njihovom privatnom SDA Feudu.

Što kaže Damir Nikšić: ''Razumijem prvobitnu akumulaciju kapitala ali brate to traje već 20 godina. Jeli vam dosta 20 godina akumulacije kapitala? Mislite li ikada prestati više sa akumulacijom? Dokle će te vi više akumulirati kapital, a nas držati u stanju prvobitne zajednice?''

Image

Jeli dok svi kolektivno kao ovce ne pocrkamo od vašim psihopatskih pritisaka u ovom vašem SDA toru?
http://slobodnadalmacija.hr/BiH/tabid/6 ... fault.aspx

CIA: BiH na 17. mjestu "najjadnijih" zemalja

Američka Centralna obavještajna agencija (CIA) objavila je popis najjadnijih zemalja svijeta, a na neslavnom popisu 20 zemalja našla se i Bosna i Hercegovina.

Kako prenose agencije, najjadnija zemlja na svijetu je Zimbabwe, u kojoj inflacija iznosi čak 5,6 posto, a stopa nezaposlenih "vrtoglavih" 95 posto, po čemu je apsolutni rekorder u svijetu.

Na drugom mjestu našla se Liberija s inflacijom od 10 posto te nešto nižom stopom nezaposlenosti, koja iznosi 85 posto. Treća najjadnija zemlja na svijetu je Burkina Faso, dok se na četvrtom mjestu CIA-inog popisa nalazi Turkmenistan.

Na neslavnom popisu, na 17. mjestu, našla se Bosna i Hercegovina, sa stopom nezaposlenosti od čak 43,3 posto, dok je inflacija 3,8 posto. Iza BiH smjestile su se Palestina, Afganistan i Irak.

Na popisu su se još našle Džibuti, Jemen, Nepal, Kosovo, Namibija, Senegal, Lesoto, Bjelorusija, Haiti, Kenija, Maršalovi otoci i Swaziland.
User avatar
escobar__
Posts: 8881
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#33 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by escobar__ »

SDA i vizija ne idu u istu rečenicu, osim u slučaju kad se radi o ciljanju kakve direktorske pozicije ili mjesta u VMBiH/parlamentu i tako dalje.
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#34 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by antimobbing »

Jedina vizija psihopata bez normalnih ljudskih osjećanja, koje je najlakše prepoznati po tome što
- patološki lažu,
- uopće nemaju grižnje savjesti i
- nemaju suosjećanja prema drugima što se zove empatija
- jeste vizija, kako više ukrasti i kako pobjeći nekažnjeno za Harisom na Tursku rivijeru, gdje su skoro svi već kupili stanove, kuće i vile vrijedne nekoliko miliona KM sve od novca koji su i'legalno opljačkali od nas poreskih obveznika.
Više stotina nekretnina lani prodato bh. državljanima

Bošnjačka elita kupuje vile i stanove u Turskoj

Bosanci i Hercegovci samo prošle godine su u Turskoj kupili nekoliko stotina stanova, a tačan broj niko ne može utvrditi, pokazalo je naše istraživanje. No, agencije za prodaju nekretnina u Istanbulu, Izmiru, Antaliji i drugim turskim gradovima doživljavaju pravi procvat.

Agenti za nekretnine tvrde da se traže ekskluzivni objekti, vile s bazenima, ali i studentski stanovi u najužem centru Istanbula. Prema našim saznanjima, kupovina nekretnina u Turskoj hit je među bošnjačkom političkom elitom, koja na taj način, daleko od očiju bh. javnosti, investira sumnjivo stečeni novac.

Velika ponuda

Edin Batlak, direktor agencije "Agensyplus", koja prodaje stanove u Turskoj, kaže da u Istanbulu najjeftiniji stan košta 1.300 dolara po metru kvadratnom.

- Veoma je velika ponuda. Mi imamo tri projekta kada je riječ o prodaji nekretnina u Turskoj. Istanbul je interesantan, kao i stanovi koji izlaze na more, od Egejskog pa naniže. Samo prošle godine, u prvih devet mjeseci, bh. građani kupili su više stotina stanova u ovoj zemlji - kaže Batlak.

Kako nezvanično saznajemo, stan u Turskoj odavno ima Haris Silajdžić, počasni predsjednik SBiH. Vlasnik nekretnine u Istanbulu je i Bakir Izetbegović, član Predsjedništva BiH, a odnedavno i njegov glavni finansijski operativac Amer Bukvić, generalni direktor BBI banke. Stan je, kako saznajemo, kupio i Asim Sarajlić, poslanik SDA u Parlamentu BiH, kao i mnogi drugi iz sličnog političko-ekonomskog kružoka. No, zvaničnih informacija u institucijama o ovim kupovinama nema, jer ih političari ne navode u imovinskim kartonima, a BiH nema agenciju koja bi ispitala njihovu imovinu.

Mnogi smatraju da ti bošnjački političari na taj način osiguravaju sebi i svojim porodicama „rezervnu domovinu“. Gledajući kroz historiju, to ima vrlo negativne konotacije, a često su bosanski muslimani nakon promjene političkog sistema u BiH odlazili u Istanbul i Tursku, pa naš izvor govori da se, zapravo, današnji tajkuni i političari osiguravaju kupovinom nekretnina u Turskoj.

Historičar Enver Imamović potvrdio je za "Avaz" da se kroz historiju pokazalo da su zvaničnici, političari i vladari iz BiH odlazili u Istanbul, ali je to nazvao apsurdom, jer je Bosna postojala i prije dolaska Osmanskog carstva.

- Naši političari imaju visoka primanja, koja su dijelom stekli legalno, a dijelom ilegalno. Oni taj imetak hoće da plasiraju negdje na sigurno. Njihov izbor je Turska, jer je ona u ekonomskoj ekspanziji, a bosanskim muslimanima Turska je oduvijek bila mila - kaže Imamović.

Prema nepotvrđenim informacijama, za kupce iz naše zemlje postoje i određene olakšice.

Vlastiti biznis

Batlak kaže da je Istanbul vrlo poželjan za njihove klijente.

- Pogotovo je interesantan za one ljude koji namjeravaju slati djecu na fakultete. Naši projekti smješteni su u blizini univerziteta i obrazovnih objekata - dodao je Batlak.

Iz "Agencyplusa" nam nisu željeli otkriti imena svojih klijenata, ali su potvrdili da se manje-više radi o poznatim ličnostima iz BiH.

Isplativost kupovine

Batlak je pojasnio za "Avaz" da kupovina nekretnine u Turskoj, ako se ne plaća gotovinom, može biti isplativa za 12 godina samo na osnovu kirije.

- Stopa povrata sredstava uloženih u kupovinu nekretnina u Istanbulu je sedam posto na godišnjem nivou. To su izvrsni pokazatelji - dodao je Batlak.
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#35 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by MuaDib »

SDA vizija države je jasna - mi postati begovi i spahije, a radnike (raju sitnog zuba) iz fabrike preseliti u džamiju, koja je savršen apaurin za nepravdu.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#36 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by weredsf »

antimobbing wrote:@Paranoid,
Naravno da nisam sav svoj ali ko je to 'dobar' u ovom njihovom privatnom SDA Feudu, u kojem smo svi kolektivno nas 2 miliona Bošnjaka zatvoreni i izolirani od čitavog svijeta već dvadeset godina? Drugo, iskreno bih volio i bio sretan da mi napišeš činjenice kako bi shvatio da nisam upravu. Međutim, mislim da mi Bošnjaci, konačno se moramo probuditi iz ovog sna i suočiti sa bolnom istinom i činjenicama. Ljudi koji govore istinu stradaju ali još više stradaju oni koji sakrivaju i ne govore istinu iz straha od (ne)ljudi.
Meni tvoja logika nikako nije jasna, nisu i ne drze SDA na vlasti vanzemaljci nego isti taj narod za kojeg ti mislis da je zatvoren i izoliran????
Ja sam Bosnjak, niti sam zatvoren niti izloliran posebno od kad mogu putovatio bez viza, mozda si ti zatvoren ali nemoj cijeli narod tako nazivati.
Zadnji lokalni izbori su pokazali sta zele, istog ovog Memica su izbrali za nacelnika i sada ces ti reci kako ljudi ne znaju sta i koga hoce...ne kontam logiku nikako, isto bi bilo i da biraju SDP ili Komsica
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#37 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by antimobbing »

weredsf wrote:
antimobbing wrote:@Paranoid,
Naravno da nisam sav svoj ali ko je to 'dobar' u ovom njihovom privatnom SDA Feudu, u kojem smo svi kolektivno nas 2 miliona Bošnjaka zatvoreni i izolirani od čitavog svijeta već dvadeset godina? Drugo, iskreno bih volio i bio sretan da mi napišeš činjenice kako bi shvatio da nisam upravu. Međutim, mislim da mi Bošnjaci, konačno se moramo probuditi iz ovog sna i suočiti sa bolnom istinom i činjenicama. Ljudi koji govore istinu stradaju ali još više stradaju oni koji sakrivaju i ne govore istinu iz straha od (ne)ljudi.
Meni tvoja logika nikako nije jasna, nisu i ne drze SDA na vlasti vanzemaljci nego isti taj narod za kojeg ti mislis da je zatvoren i izoliran????
Ja sam Bosnjak, niti sam zatvoren niti izloliran posebno od kad mogu putovatio bez viza, mozda si ti zatvoren ali nemoj cijeli narod tako nazivati.
Zadnji lokalni izbori su pokazali sta zele, istog ovog Memica su izbrali za nacelnika i sada ces ti reci kako ljudi ne znaju sta i koga hoce...ne kontam logiku nikako, isto bi bilo i da biraju SDP ili Komsica
Okreni se malo oko sebe, zaboravi to tvoje ''ja'' i vidjet ćeš da pored 2% Koruptokracije kojoj vjerojatno pripadaš postojimo i živimo ''mi'', nas 98% BiH građana koje svojim kriminalom i bezdušnom psihopatijom umara do smrti ta tvoja Patokratija. Narod uopće ne glasa već je ''opsihren'' vašim psiho-patološkim lažima koje plasirate, zato vas na sva načine i svakodnevno treba razotkrivati i demaskirati.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#38 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by weredsf »

Okreni se malo oko sebe, zaboravi to tvoje ''ja'' i vidjet ćeš da pored 2% Koruptokracije kojoj vjerojatno pripadaš postojimo i živimo ''mi'', nas 98% BiH građana koje svojim kriminalom i bezdušnom psihopatijom umara do smrti ta tvoja Patokratija. Narod uopće ne glasa već je ''opsihren'' vašim psiho-patološkim lažima koje plasirate, zato vas na sva načine i svakodnevno treba razotkrivati i demaskirati.
Ma zasto bih se okretao oko sebe i trazio ovo sto ti tvrdis a realno ne postoji.
Objasni mi kako takav narod kojeg ti samo ne nazivas retardiranim daje glasove za SDA, ko ima pravo, taj narod ili ti sa svojim kvazianalizama, profilima i slicnom praksom koju zastupas tu.
Ma daj molim te, cuj opcinjen narod :lol: :lol: :lol: , mogao big to shvatiti na nivou drzave, federacije , kantona ali kako objasniti uspjeh na lokalnim izborima gdje se najbolje ogleda kako netko radi????
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#39 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by antimobbing »

:D Dobro, SDAuhljepčiću hajde ti napiši neku psiho-analizu i povedi raspravu, umjesto što se ponavljaš nakon svake tri rečenice. :D Iz tvojih siromašnih postova i načina na koji formiraš rečenice može se primjetiti da ti je babuka kupio diplomu od Bime, a radno mjesto od SDA gdje sada lagano parazitiziraš. :D
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#40 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by weredsf »

antimobbing wrote::D Dobro, SDAuhljepčiću hajde ti napiši neko psiho-analizu i povedi raspravu, umjesto što se ponavljaš nakon svake tri rečenice. :D Iz tvojih siromašnih postova i načina na koji formiraš rečenice može se primjetiti da ti je babuka kupio diplomu od Bime, a radno mjesto od SDA gdje sada lagano parazitiziraš. :D
Naravno, za ocekivati je da ces se okrenuti pljuvanju po meni i pakovanju u tebi poznate formate ali mi jos uvijek nisi odgovorio...
Mozda sam pogresno shvatio ali ljudi koji glasaju za SDA su pod nekim sihrama, zaludjeni su, izmanipulisan sve ove godine, prijeko je potreban jedan forumski prosvjetljitelj uma kakav si ti sam da ih svojim analizama izbavi iz naizgled bezizlaznog stanja :D :D :D
Nisam primjetio da neko vise od tebe forsira to formalno univerzitetsko obrazovanje koji si do sada vjerovatno samo uspio na forum kanalisati, sjecam se mantre kada te netko "istukao" zbog tvog "pisanja" tu, kao nekome to ozbiljno smeta :izet: :izet: :izet:
Nastavi ti da analiziras, svakako fali zabave tu
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#41 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by antimobbing »

Nemoj me pogrešno shvatiti ali stvarno ti dobronamjerno kažem povedi malo računa o pravopisu. Vezano za ove SDA nadreantalace što ih spominješ i koji su me napali, a čiji mozak još uvijek nije evoluirao u ljudski, jesu su me pokušali prebiti i teško ozlijediti ali nisu uspjeli jer sam se, hvala Uzvišenom Bogu, odbranio i pored toga što su me jako udarili u potiljak sa leđa. Moja životna filozofija glasi ''Sa gospodinom postupaj gospodski, a sa banditom banditski'' i držim se ajeta iz Kur'ana ''U osveti vam je spas'' tako da im nisam ostao dužan niti ću ikome ostati dužan, ako Bog da.
Last edited by antimobbing on 24/10/2013 12:16, edited 1 time in total.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#42 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by weredsf »

antimobbing wrote:Nemoj me pogrešno shvatiti ali stvarno ti dobronamjerno kažem povedi malo računa o pravopisu. Vezano za ove SDA nadreantalace što ih spominješ i koji su me napali, a čiji mozak još uvijek nije evoluirao u ljudski, jesu su me pokušali prebiti i teško ozlijediti ali nisu uspjeli jer sam se, hvala Uzvišenom Bogu, odbranio i pored toga što su me jako udarili u potiljak sa leđa. Moja životna filozofija glasi ''Sa gospodinom postupaj gospodski, a sa banditom banditski'' i držim se ajeta iz Kur'ana ''U osveti vam je spas'' tako da im nisam ostao dužan niti ću ikome ostati dužan, ako Bog da.

Daj se uozbilji, koga zanima ovo sto ti pises
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#43 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by antimobbing »

weredsf wrote:
antimobbing wrote:Nemoj me pogrešno shvatiti ali stvarno ti dobronamjerno kažem povedi malo računa o pravopisu. Vezano za ove SDA nadreantalace što ih spominješ i koji su me napali, a čiji mozak još uvijek nije evoluirao u ljudski, jesu su me pokušali prebiti i teško ozlijediti ali nisu uspjeli jer sam se, hvala Uzvišenom Bogu, odbranio i pored toga što su me jako udarili u potiljak sa leđa. Moja životna filozofija glasi ''Sa gospodinom postupaj gospodski, a sa banditom banditski'' i držim se ajeta iz Kur'ana ''U osveti vam je spas'' tako da im nisam ostao dužan niti ću ikome ostati dužan, ako Bog da.

Daj se uozbilji, koga zanima ovo sto ti pises
Samo sam ti odgovorio jer ti si spomenuo fizički napad na mene od strane SDA nadreantalaca, koji nema toliko veze sa mojim pisanjem na ovom forumu (a možda i ima ko zna) koliko sa onim što sam im javno i transparentno rekao i non-stop govorim u njihova bezlična psihopatska lica.

Vezano za moje pisanje, ima dosta ljudi koje zanima moje pisanje i koji mi se javljaju na pp, kao i SDAuhljepčića koji mi prijete na pp. :mrgreen:

Vidiš, nisu svi psihopatizirani i duševno zamrli do te mjere da u svome srcu više nemaju normalnih ljudskih osjećanja kao što je grižnja savjesti i suosjećanje prema drugima što se zove empatija.

Samo psihopate nemaju tih normalnih ljudskih osjećanja jer su u potpunosti duševno zamrli.

Kad već spominješ patološkog lažova i seoskog varalicu Memića, neka se svako upita ko je glasao za njega jeli normalno i Islamski glasati za čovjeka koji od džamije praviti crkvu, stavljajući svoj predizborni plakat veličine dva puta pet metara na džamiju?

Image

Također, jeli Islamski da na silu pravi džamiju pedeset metara od druge džamije i pored peticije poreskih obveznika koji su se izjasnili da im ne trebaju dvije džamije u pedeset metara. Ovo njegovo šizofreničko ponašanje je izazvalo fizički sukob među Bošnjacima.

Image

SDA je GENERATOR kriminala i korupcije iz razloga što je ''BAZNA Bošnjačka stranka'', a svi ostali su SDA psiho-patološki KLONOVI ali da bi se to shvatilo treba razumjeti način na koji se to dešava.

Izvor svih kolateralnih šteta za državu BiH, a koje su uzrok ovom siromaštvu, jadu, bijedi i agoniji u kojoj se nalazi naša država BiH i naš Bošnjački narod, leži generiran u SDA.
User avatar
antimobbing
Posts: 2693
Joined: 10/11/2009 22:54
Location: Gdje je percepcija Dženeta za 2% Koruptokracije, Džehenem za 98% BiH populacije.

#44 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by antimobbing »

Čas političkog kursa, samo za BOŠNJAČKE političke beskičmenjake i njihove sarajevsko-podaničke psiho-patološke klonove, od jedne hrabre i odvažne žene Bošnjakinje, gospođe Azre Jašavić iz Skupštine Crne gore.



Ovako se to radi!

User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#45 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by japin_mutapi »

User avatar
japin_mutapi
Posts: 11527
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#46 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by japin_mutapi »

User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#47 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by Kikibombona »

Dobra zikamu :D

Bas su uboli muzicki ukus vecine glasaca SDA :D
User avatar
harunn
Posts: 137
Joined: 15/07/2009 22:07

#48 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by harunn »

NAROD JE KRIV
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#49 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by sabina1 »

antimobbing wrote: SDA je GENERATOR kriminala i korupcije iz razloga što je ''BAZNA Bošnjačka stranka'', a svi ostali su SDA psiho-patološki KLONOVI ali da bi se to shvatilo treba razumjeti način na koji se to dešava.
Izvor svih kolateralnih šteta za državu BiH, a koje su uzrok ovom siromaštvu, jadu, bijedi i agoniji u kojoj se nalazi naša država BiH i naš Bošnjački narod, leži generiran u SDA.
Svi mi koji nemamo potpuno razumijemo.
Svi oni koji imaju , isto to razumiju , ali se prave da ne razumiju , jer imaju , pa postavljaju pitanja tipa : "šta ima veze , zašto nećeš pa mora se" i sl.
Zanimljive su izjave mnogih "uglednih biznismena" i mnogih (ne SVIH ČAST IZUZECIMA) "budžetskih korisnika i uposlenika javne uprave".
MVeis
Posts: 196
Joined: 03/04/2013 09:26

#50 Re: Vizija SDA i buducnost drzave

Post by MVeis »

SDA JE STRANKA OD RANIJE POZNATA POLICIJI
Post Reply