Viza za Veliku Britaniju

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Maybach
Posts: 465
Joined: 24/07/2008 15:31

#126 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by Maybach »

Ima li neko da je putovao da djetetom,bebom,i kako se za djecu uopste vadi viza, da li isto popunjava aplikacija i placa isto? Ne mogu da nadjem info o tome.
User avatar
PriNc_ba
Posts: 5924
Joined: 07/08/2009 12:28

#127 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by PriNc_ba »

Zna li neko koliko je tesko dobiti vizu u slucaju da je aplikant nezaposlen a ima garantno pismo i uplacen aranzman od strane uk drzavljana?
User avatar
hekaton
Posts: 863
Joined: 19/12/2013 11:31

#128 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by hekaton »

Kakva je procedura dobijanja vize za UK
U oktobru bih trebao na put za Mancester, turisticka viza (valjda) trebam na par dana. Koliko se ceka ?
User avatar
Better Man
Posts: 16688
Joined: 01/10/2006 20:10

#129 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by Better Man »

hekaton wrote:Kakva je procedura dobijanja vize za UK
U oktobru bih trebao na put za Mancester, turisticka viza (valjda) trebam na par dana. Koliko se ceka ?
Oko 3 sedmice nakon predaje svih potrebnih papira i uplaćenih obaveza.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#130 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by drndalo »

hekaton wrote:Kakva je procedura dobijanja vize za UK
U oktobru bih trebao na put za Mancester, turisticka viza (valjda) trebam na par dana. Koliko se ceka ?
Web strana, sve pise, kako, kada, koliko...
pinkman
Posts: 2958
Joined: 07/09/2013 18:57

#131 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by pinkman »

hekaton wrote:Kakva je procedura dobijanja vize za UK
U oktobru bih trebao na put za Mancester, turisticka viza (valjda) trebam na par dana. Koliko se ceka ?
Tebi treba Standard Visitor visa. Vise detalja ovdje:
https://www.gov.uk/standard-visitor-visa
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#132 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by kockica_kockica »

hekaton wrote:Kakva je procedura dobijanja vize za UK
U oktobru bih trebao na put za Mancester, turisticka viza (valjda) trebam na par dana. Koliko se ceka ?
Standard viza...
Prije nego zakazes termin za "intervju" popunis online zahtjev... onda online uplatis... sve to kad zavrsis dobijes mogucnost biranja termina... agencija koja salje papire u Varsavu je na Marijin Dvoru (Momo i Uzeir) ... kad sve predas mozes pratiti svoje dokumente... obicno treba 3 sedmice ali moze biti i krace...

Dokumenti:
Pasos vazeci
Zahtjev i potvrda da je placena viza
Tri zadnja izvoda iz banke - sa prevodom
Potvrda firme da radis neka garancija da se vracas - na engleskom
Poziv ako te neko zove tamo
Dokument kojim dokazujes da radis u toj firmi -sa prevodom
Ako imas nekretnine ili auto nesto vlasnicki list - sa prevodom

Viza kosta oko 175 eura

Sretno....
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#133 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by LeonardoAC »

Ima li ikakvih aktivnosti po ovom pitanju da se vize u UK za bh gradjane ukinu ? Radi li iko na ovome ?
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#134 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by Itsoktobealone »

LeonardoAC wrote:Ima li ikakvih aktivnosti po ovom pitanju da se vize u UK za bh gradjane ukinu ? Radi li iko na ovome ?
Nema. Neće ni biti nit' ko radi na tome. Pogotovo sada povodom Brexita.
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#135 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by drndalo »

LeonardoAC wrote:Ima li ikakvih aktivnosti po ovom pitanju da se vize u UK za bh gradjane ukinu ? Radi li iko na ovome ?
Da nisi citao sprdex.com?
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#136 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by LeonardoAC »

Itsoktobealone wrote:
LeonardoAC wrote:Ima li ikakvih aktivnosti po ovom pitanju da se vize u UK za bh gradjane ukinu ? Radi li iko na ovome ?
Nema. Neće ni biti nit' ko radi na tome. Pogotovo sada povodom Brexita.
Kako znas ? :D de malo optimizma... :bih: :mrgreen:
drndalo wrote:
LeonardoAC wrote:Ima li ikakvih aktivnosti po ovom pitanju da se vize u UK za bh gradjane ukinu ? Radi li iko na ovome ?
Da nisi citao sprdex.com?
Jesam... odveo me link odjebaus.com
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#137 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by drndalo »

LeonardoAC wrote:
Jesam... odveo me link odjebaus.com
Taman ce te taj link tamo i odvesti, bez vize naravno...
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#138 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by Itsoktobealone »

LeonardoAC wrote:
Itsoktobealone wrote:
LeonardoAC wrote:Ima li ikakvih aktivnosti po ovom pitanju da se vize u UK za bh gradjane ukinu ? Radi li iko na ovome ?
Nema. Neće ni biti nit' ko radi na tome. Pogotovo sada povodom Brexita.
Kako znas ? :D de malo optimizma... :bih: :mrgreen:

Jer sam trenutno u UK i znam kakav je stav FCO povodom zapadnog Balkana (pogotovo Bosni).
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#139 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by LeonardoAC »

Itsoktobealone wrote:
Jer sam trenutno u UK i znam kakav je stav FCO povodom zapadnog Balkana (pogotovo Bosni).
Ma ono što iznenađuje je da nema nikakav zvaničan info po ovom pitanju, da smo pokušali makar sa nekim "pregovorima", inicijativama..., da su postavili neke uvjete i sl... Nema ni inicijative nikakve sa naše strane..., ali zapravo kad pogledaš ko nam je min. vanjskih poslova... ne treba ni da čudi
User avatar
drndalo
Posts: 22740
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#140 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by drndalo »

LeonardoAC wrote:
Itsoktobealone wrote:
Jer sam trenutno u UK i znam kakav je stav FCO povodom zapadnog Balkana (pogotovo Bosni).
Ma ono što iznenađuje je da nema nikakav zvaničan info po ovom pitanju, da smo pokušali makar sa nekim "pregovorima", inicijativama..., da su postavili neke uvjete i sl... Nema ni inicijative nikakve sa naše strane..., ali zapravo kad pogledaš ko nam je min. vanjskih poslova... ne treba ni da čudi
A svi Ministri vanjskih poslova prije zrikija su imali to na tapetu i uspjesno rijesili...? :evil:
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#141 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by LeonardoAC »

drndalo wrote:
LeonardoAC wrote:
Itsoktobealone wrote:
Jer sam trenutno u UK i znam kakav je stav FCO povodom zapadnog Balkana (pogotovo Bosni).
Ma ono što iznenađuje je da nema nikakav zvaničan info po ovom pitanju, da smo pokušali makar sa nekim "pregovorima", inicijativama..., da su postavili neke uvjete i sl... Nema ni inicijative nikakve sa naše strane..., ali zapravo kad pogledaš ko nam je min. vanjskih poslova... ne treba ni da čudi
A svi Ministri vanjskih poslova prije zrikija su imali to na tapetu i uspjesno rijesili...? :evil:
Ocigledno...
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#142 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by supercali »

LeonardoAC wrote:Ima li ikakvih aktivnosti po ovom pitanju da se vize u UK za bh gradjane ukinu ? Radi li iko na ovome ?
ja koliko znam ima imaju pregovori da se olaksa dobijanje vize za UK a nikako da se ukine za UK a da se ukine za argentinu japan i jos neku zemlju
User avatar
Edin H.
Posts: 46898
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#143 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by Edin H. »

supercali wrote:
LeonardoAC wrote:Ima li ikakvih aktivnosti po ovom pitanju da se vize u UK za bh gradjane ukinu ? Radi li iko na ovome ?
ja koliko znam ima imaju pregovori da se olaksa dobijanje vize za UK a nikako da se ukine za UK a da se ukine za argentinu japan i jos neku zemlju
Sto ti je respekt prema Amaru i njegov rad u Jef Unitedu. :oops:
User avatar
LeonardoAC
Posts: 928
Joined: 21/12/2009 21:57

#144 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by LeonardoAC »

Edin H. wrote:
supercali wrote:
LeonardoAC wrote:Ima li ikakvih aktivnosti po ovom pitanju da se vize u UK za bh gradjane ukinu ? Radi li iko na ovome ?
ja koliko znam ima imaju pregovori da se olaksa dobijanje vize za UK a nikako da se ukine za UK a da se ukine za argentinu japan i jos neku zemlju
Sto ti je respekt prema Amaru i njegov rad u Jef Unitedu. :oops:
Ma bude li se cekalo MVP - to se nikad nece desiti... ti uhljupi ne znaju postu urucit’ a skandal da ne izazovu. Ako nasi ljudi koji zive u UK to ne poguraju svojim inicijativama i lobiranjem, nacekacemo se... HR je imala bezvizni rezim za UK mnogo prije su usli u EU, ocito nije nemoguce...
rajvosa-mitre
Posts: 69
Joined: 01/04/2013 19:19

#145 Re: Viza za Veliku Britaniju

Post by rajvosa-mitre »

Ako sam vec aplicirao za standardnu vizu mogu li ikako i na koji nacin to promjeniti da dobijem vizu po ubrzanom postupku uz doplatu naravno?
Post Reply