Viza za Njemacku

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
Nothing
Posts: 509
Joined: 18/09/2013 21:33

#1176 Re: Viza za Njemacku

Post by Nothing »

IceCat wrote:
Nothing wrote:Odobrena zalba na odbijenicu u petak , aBd po vizu sledece sedmice :D
Drago mi je čuti da si riješio taj problem. Ne želim ti pristajati na muku (bivšu na svu sreću) ali interesuje me zašto ti je viza odbijena? Koja je procedura za žalbu, moraš tamo ili opet preko ambasade?

Ja sam još u procesu apliciranja za posao, imam šansi izgleda pa me interesuje unaprijed. Znam za slučaj kolege sa mog bivšeg radnog mjesta sa kojim sam radio, vrhunski inženjer dobio ugovor u EU i odbili mu vizu. Nije mogao ništa učiniti svakako je našao drugi posao, ali u BH firmi.
Odgovorio sam nekom u PP,pa evo i ovdje da zalijepim :D

Pozdrav,

Predao sam za radnu vizu,tj za posao pomocnog njegovatelja "Pflegehelfer",
i dobio odbijenicu zbog naziva zvanja tj, trebalo je u ugovoru pisati da nemam njemacki anerkennung.
Poslodavac je pisao zalbu i to je trajalo od 29.04 do 30.06 . Uglavnom bilo je samo potrebno ispraviti to,ali bile su guzve pa je se proces otegao.
I naravno dobio sam odbijenicu i pored toga sto sam imao zustimmung. :)

To je sve
User avatar
Bluemore
Posts: 4332
Joined: 18/06/2010 21:18

#1177 Re: Viza za Njemacku

Post by Bluemore »

zixx wrote:Zdravo svima..
Imam djevojku u Berlinu.D.drzavljanin.
Ja sam sa BiH pasosom.
Ona je student.
Ima studentski kredit i radi ali nema mnogo primanja.
Živi sa roditeljima u velikom stanu
Dali neko zna šta mi je potrebno za vjenčanje..
I kakvo kakvi su putevi za odlazak...
odobrenje vize tek nakon sklapanja braka kad prodju 2 godine
nemas tu nikakvih povlastica
JasminG
Posts: 3
Joined: 06/07/2017 06:17

#1178 Re: Viza za Njemacku

Post by JasminG »

es-selamu alejkum, dobar dan i neka je mir s vama!


odvojio sam nekoliko trenutaka da napisem ovaj tekst da se i drugi okoriste njime. Radi se o skolovanju za njegovatelja tkz. Ausbildung.
Licno sam otisao u München i predao papire i aplicirao u domu i skoli za mjesto. Poslije jednog dana probne prakse dobio sam ugovor i sto se tice skole sve rijesio. Nekad u aprilu sam rezervisao termin i 04. jula dobio termin za predaju zahtjeva za vizu. Znaci bukvalno viza mi bila gotova za 24h.

U utorak u 08:30h predao u srijedu u 14:00h zovu iz ambasade da je viza gotova. Sutra idem da je pokupim i krajem mjeseca u njemacku ako Bog da... Sto se tice samog procesa za dobijanje vize ide blic-blic ( ako su papiri uredni, sto je kod Ausbildung-a jako jednostavno )... Tako da se ne morate brinuti :)

ako imate kakvih pitanja mozete pisati, rado cu pomoci
developer10
Posts: 785
Joined: 12/12/2012 13:45
Location: München, DE

#1179 Re: Viza za Njemacku

Post by developer10 »

JasminG wrote:es-selamu alejkum, dobar dan i neka je mir s vama!


odvojio sam nekoliko trenutaka da napisem ovaj tekst da se i drugi okoriste njime. Radi se o skolovanju za njegovatelja tkz. Ausbildung.
Licno sam otisao u München i predao papire i aplicirao u domu i skoli za mjesto. Poslije jednog dana probne prakse dobio sam ugovor i sto se tice skole sve rijesio. Nekad u aprilu sam rezervisao termin i 04. jula dobio termin za predaju zahtjeva za vizu. Znaci bukvalno viza mi bila gotova za 24h.

U utorak u 08:30h predao u srijedu u 14:00h zovu iz ambasade da je viza gotova. Sutra idem da je pokupim i krajem mjeseca u njemacku ako Bog da... Sto se tice samog procesa za dobijanje vize ide blic-blic ( ako su papiri uredni, sto je kod Ausbildung-a jako jednostavno )... Tako da se ne morate brinuti :)

ako imate kakvih pitanja mozete pisati, rado cu pomoci

Nekad u aprilu sam rezervisao termin i 04. jula dobio termin za predaju zahtjeva za vizu.

Kako je to moguće, ja registrovao 16.1. -- termin 19.7. Je li bilo kakve intervencije? ili da nisi predao u ambasadu u Bg?
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#1180 Re: Viza za Njemacku

Post by fidoremilienko »

JasminG wrote:es-selamu alejkum, dobar dan i neka je mir s vama!


odvojio sam nekoliko trenutaka da napisem ovaj tekst da se i drugi okoriste njime. Radi se o skolovanju za njegovatelja tkz. Ausbildung.
Licno sam otisao u München i predao papire i aplicirao u domu i skoli za mjesto. Poslije jednog dana probne prakse dobio sam ugovor i sto se tice skole sve rijesio. Nekad u aprilu sam rezervisao termin i 04. jula dobio termin za predaju zahtjeva za vizu. Znaci bukvalno viza mi bila gotova za 24h.

U utorak u 08:30h predao u srijedu u 14:00h zovu iz ambasade da je viza gotova. Sutra idem da je pokupim i krajem mjeseca u njemacku ako Bog da... Sto se tice samog procesa za dobijanje vize ide blic-blic ( ako su papiri uredni, sto je kod Ausbildung-a jako jednostavno )... Tako da se ne morate brinuti :)

ako imate kakvih pitanja mozete pisati, rado cu pomoci
Hoces li tako pozdravljati ljude i kad pocnes u Pflegeheimu?
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#1181 Re: Viza za Njemacku

Post by Amazonka27 »

developer10 wrote: Nekad u aprilu sam rezervisao termin i 04. jula dobio termin za predaju zahtjeva za vizu.

Kako je to moguće, ja registrovao 16.1. -- termin 19.7. Je li bilo kakve intervencije? ili da nisi predao u ambasadu u Bg?
Medicinski radnici imaju svoj red za termine.
User avatar
IceCat
Posts: 82
Joined: 28/08/2013 08:44

#1182 Re: Viza za Njemacku

Post by IceCat »

Nothing wrote:
IceCat wrote:
Nothing wrote:Odobrena zalba na odbijenicu u petak , aBd po vizu sledece sedmice :D
Drago mi je čuti da si riješio taj problem. Ne želim ti pristajati na muku (bivšu na svu sreću) ali interesuje me zašto ti je viza odbijena? Koja je procedura za žalbu, moraš tamo ili opet preko ambasade?

Ja sam još u procesu apliciranja za posao, imam šansi izgleda pa me interesuje unaprijed. Znam za slučaj kolege sa mog bivšeg radnog mjesta sa kojim sam radio, vrhunski inženjer dobio ugovor u EU i odbili mu vizu. Nije mogao ništa učiniti svakako je našao drugi posao, ali u BH firmi.
Odgovorio sam nekom u PP,pa evo i ovdje da zalijepim :D

Pozdrav,

Predao sam za radnu vizu,tj za posao pomocnog njegovatelja "Pflegehelfer",
i dobio odbijenicu zbog naziva zvanja tj, trebalo je u ugovoru pisati da nemam njemacki anerkennung.
Poslodavac je pisao zalbu i to je trajalo od 29.04 do 30.06 . Uglavnom bilo je samo potrebno ispraviti to,ali bile su guzve pa je se proces otegao.
I naravno dobio sam odbijenicu i pored toga sto sam imao zustimmung. :)

To je sve
Hvala za odgovor. Znači bilo je u pitanju samo priznavanje zvanja, to što nisi naveo?
zixx
Posts: 7
Joined: 16/10/2015 12:01

#1183 Re: Viza za Njemacku

Post by zixx »

Zdravo...
Da li mi neko može moze pomoci . .
Imam djevojku sa D.drzavljanstvom.
Kako i na koi način se mogu vjenčati u D.
Sta je potrebno od papira i dali je potrebna viza ili mogu sa pasosom BiH kao turista se vjenčati.
Sta i kako dalje..
Hvala
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#1184 Re: Viza za Njemacku

Post by sarajevo999999 »

zixx wrote:Zdravo...
Da li mi neko može moze pomoci . .
Imam djevojku sa D.drzavljanstvom.
Kako i na koi način se mogu vjenčati u D.
Sta je potrebno od papira i dali je potrebna viza ili mogu sa pasosom BiH kao turista se vjenčati.
Sta i kako dalje..
Hvala
To bi ona trebala pitati tamo u Uredu za strance
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#1185 Re: Viza za Njemacku

Post by fidoremilienko »

zixx wrote:Zdravo...
Da li mi neko može moze pomoci . .
Imam djevojku sa D.drzavljanstvom.
Kako i na koi način se mogu vjenčati u D.
Sta je potrebno od papira i dali je potrebna viza ili mogu sa pasosom BiH kao turista se vjenčati.
Sta i kako dalje..
Hvala
Treba ti viza
zixx
Posts: 7
Joined: 16/10/2015 12:01

#1186 Re: Viza za Njemacku

Post by zixx »

Kako dobiti vizu?
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#1187 Re: Viza za Njemacku

Post by fidoremilienko »

Zapravo imas dvije mogucnosti:

prvo: da se vjencas turisticki ali onda moras da napustis zemlju i da predas dole u ambasadi za vizu za spajanje porodice. Nakon sto ti ambasada odobri vizu ides u DE i onda predajes za boravak.


drugo: da prvo predas u ambasadi sve papire i dobijes vizu D sa tom vizom odes vjencas se gore i ta viza automatski prelazi u boravak.

U svakom slucaju ne mozes zaobici ambasadu u BiH. :bih:


Ovjde imas sve:

http://www.sarajewo.diplo.de/contentblo ... achzug.pdf
zixx
Posts: 7
Joined: 16/10/2015 12:01

#1188 Re: Viza za Njemacku

Post by zixx »

Hehe ma šta se mora nije teško.
Ona je student , već čekam termin na vjenč.
Važno mi je da znam sigurno da mogu preko pasoša se vjencati ..
zixx
Posts: 7
Joined: 16/10/2015 12:01

#1189 Re: Viza za Njemacku

Post by zixx »

I šta je potrebno od papira za vizu nakon vjenčanja.. hvala
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#1190 Re: Viza za Njemacku

Post by fidoremilienko »

Hm...ona je student. Ima li posao? :roll:
zixx
Posts: 7
Joined: 16/10/2015 12:01

#1191 Re: Viza za Njemacku

Post by zixx »

Radi i studira..
Ima studentski kredit..
zixx
Posts: 7
Joined: 16/10/2015 12:01

#1192 Re: Viza za Njemacku

Post by zixx »

I ja bi volio da samo radi..
Ali sada je tako.
Zato me inter.situacija jer je student koja radi određen br.sati a ima i stud.kredit..
Živi s roditeljima.. .
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#1193 Re: Viza za Njemacku

Post by fidoremilienko »

Ne znam...mislim niko vam ne moze zabraniti da se vjencate. To je jedno. A da li ces ti moci da dobijes boravak gore e to je vec nesto drugo.
SasaVugdalic
Posts: 54
Joined: 17/03/2013 16:54

#1194 Re: Viza za Njemacku

Post by SasaVugdalic »

Amazonka27 wrote:
developer10 wrote: Nekad u aprilu sam rezervisao termin i 04. jula dobio termin za predaju zahtjeva za vizu.

Kako je to moguće, ja registrovao 16.1. -- termin 19.7. Je li bilo kakve intervencije? ili da nisi predao u ambasadu u Bg?
Medicinski radnici imaju svoj red za termine.
Kako to kad u trenutku registracije ambasada ne zna tvoje zanimanje?
sarajevo999999
Posts: 852
Joined: 28/02/2012 14:44

#1195 Re: Viza za Njemacku

Post by sarajevo999999 »

SasaVugdalic wrote:
Amazonka27 wrote:
developer10 wrote: Nekad u aprilu sam rezervisao termin i 04. jula dobio termin za predaju zahtjeva za vizu.

Kako je to moguće, ja registrovao 16.1. -- termin 19.7. Je li bilo kakve intervencije? ili da nisi predao u ambasadu u Bg?
Medicinski radnici imaju svoj red za termine.
Kako to kad u trenutku registracije ambasada ne zna tvoje zanimanje?
Pa moze svak rezervisati ali ce ga vratiti kad dodje na termin za medicinare a on zidar jebi ga.
Inace, stigla viza
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#1196 Re: Viza za Njemacku

Post by Amazonka27 »

SasaVugdalic wrote:
Amazonka27 wrote:
developer10 wrote: Nekad u aprilu sam rezervisao termin i 04. jula dobio termin za predaju zahtjeva za vizu.

Kako je to moguće, ja registrovao 16.1. -- termin 19.7. Je li bilo kakve intervencije? ili da nisi predao u ambasadu u Bg?
Medicinski radnici imaju svoj red za termine.
Kako to kad u trenutku registracije ambasada ne zna tvoje zanimanje?
Ima razlike u kategorijama da li prijavljujes termin za radnu vizu, spajanje porodice ili za medicinare.
frank_white
Posts: 2
Joined: 18/07/2017 09:42

#1197 Re: Viza za Njemacku

Post by frank_white »

Zdravo!

Da li je neko imao iskustva sa Praktikum u nekoj firmi u DE? Kakva je procedura i je li ima kakvog cash-a?

Hvala unaprijed!
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#1198 Re: Viza za Njemacku

Post by fidoremilienko »

Neko placa neko ne.
samsung456
Posts: 111
Joined: 05/05/2008 20:45

#1199 Re: Viza za Njemacku

Post by samsung456 »

Interesuje me ima li neki "fazon" da se ikako dobije termin. Pokusavam danima dobiti termin, pa makar bio za godinu dana, ali to nije moguce. Hvala na odgovoru. :)
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#1200 Re: Viza za Njemacku

Post by tranquil »

samsung456 wrote:Interesuje me ima li neki "fazon" da se ikako dobije termin. Pokusavam danima dobiti termin, pa makar bio za godinu dana, ali to nije moguce. Hvala na odgovoru. :)
Šta tačno znači "pokušavam danima"? Nema fazona, samo se prijaviš na Web aplikaciju ambasade. Uradiš ili ne uradiš, nema pokušavanja.
Post Reply