Visoka škola računarstva i poslovnih komunikacija - eMPIRICA

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
Post Reply
bboypatron
Posts: 106
Joined: 06/06/2012 16:28

#1 Visoka škola računarstva i poslovnih komunikacija - eMPIRICA

Post by bboypatron »

POštovani,

Koliko sam upucen, eMPIRICA je startala ove godine. Nude dvojnu diplomu (nasu i Slovenacku). Citam maloprije ko upise Poslovnu informatiku sa dvojnom diplomom, poklanjaju troškove upisnine koji iznose 290€, a ko upise Injzinjersku informatiku poklanjaju 2000 KM z CISCO CCNA .
MArkentiski dobro zvuci. KOliko je diploma validna, Bog zna.

Ja bar nisam pretjerano upucen, no zanima me ukoliko imate bilo kakve informacije?



Hvala

Pozz
Maja Maja
Posts: 4
Joined: 05/03/2013 18:05

#2 Re: Visoka škola računarstva i poslovnih komunikacija - eMPI

Post by Maja Maja »

Zdravo, naletih na ovaj post iako je davno napisan, ali koliko znam, stvari su tako kako je navedeno, imaju na webu odluku iz Slovenije po kojoj imaju pra<vo izdavati slovenacku diplomu. Studij se zove transnacionalni studij poslovne informatike, i jedina je takva u BiH, nisam nista slicno vidjela.
http://www.empirica.ba/category-table/1 ... atike.html

Na drugom smjeru im stvarno ide cisco akademija za sve studente, i to besplatno, poznanik mi tamo studira, odusevila ga ta laboratorija kaze, a imaju i neka predavanja preko interneta iz slovenije, sve se snima nakon predavanja i moze opet gledati.

Nadam se da sam pomogla. Pozzz
Last edited by Maja Maja on 05/03/2013 22:52, edited 1 time in total.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5345
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#3 Re: Visoka škola računarstva i poslovnih komunikacija - eMPI

Post by Slo Burner »

To onaj fakultet u kafani gore u Brčkom ?
Maja Maja
Posts: 4
Joined: 05/03/2013 18:05

#4 Re: Visoka škola računarstva i poslovnih komunikacija - eMPI

Post by Maja Maja »

Ma ne, taj u kafani je "čuveni" internacionalni univerzitet. Ovo su ozbiljni ljudi, pročitaj postove na FB od empirice, čini se da znaju kako treba raditi. Pozz
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#5 Re: Visoka škola računarstva i poslovnih komunikacija - eMPI

Post by filozofija »

Maja Maja wrote:Ma ne, taj u kafani je "čuveni" internacionalni univerzitet. Ovo su ozbiljni ljudi, pročitaj postove na FB od empirice, čini se da znaju kako treba raditi. Pozz
Ludilo ... postovi na facebooku bi trebali govoriti o ozbiljnosti neke skole (pa i osnovne) ???
Maja Maja
Posts: 4
Joined: 05/03/2013 18:05

#6 Re: Visoka škola računarstva i poslovnih komunikacija - eMPI

Post by Maja Maja »

filozofija wrote:
Maja Maja wrote:Ma ne, taj u kafani je "čuveni" internacionalni univerzitet. Ovo su ozbiljni ljudi, pročitaj postove na FB od empirice, čini se da znaju kako treba raditi. Pozz
Ludilo ... postovi na facebooku bi trebali govoriti o ozbiljnosti neke skole (pa i osnovne) ???
Između ostalog možeš i tako dobiti korisne info i vidjeti nivo opšte kulture i poznavanja tematike. Ovo predzadnje je kod nas generalno na niskim granama i odmah možeš namirisati i po tome mnoge druge stvari. FB sam navela samo kao mogućnost da se sazna više informacija čime se bave i kako to rade. Ozbiljnost je nešto što se priča po gradu i što sam više puta čula.
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#7 Re: Visoka škola računarstva i poslovnih komunikacija - eMPI

Post by filozofija »

Maja Maja wrote:
filozofija wrote:
Maja Maja wrote:Ma ne, taj u kafani je "čuveni" internacionalni univerzitet. Ovo su ozbiljni ljudi, pročitaj postove na FB od empirice, čini se da znaju kako treba raditi. Pozz
Ludilo ... postovi na facebooku bi trebali govoriti o ozbiljnosti neke skole (pa i osnovne) ???
Između ostalog možeš i tako dobiti korisne info i vidjeti nivo opšte kulture i poznavanja tematike. Ovo predzadnje je kod nas generalno na niskim granama i odmah možeš namirisati i po tome mnoge druge stvari. FB sam navela samo kao mogućnost da se sazna više informacija čime se bave i kako to rade. Ozbiljnost je nešto što se priča po gradu i što sam više puta čula.
Okay, vidim da si PR te skole i tvojoji stavovi su razumljivi. Medjutim, mene interesuje da li je ta skola akreditovana u BiH uopce i gdje se nalazi ta odluka (ako jeste). To sto je akreditovana u Sloveniji, mozes da okacis macku o rep, jer ne igra ama bas nikakvu ulogu. Diploma sa Univerziteta u Sarajevu, Mostaru ili Banjoj Luci ce svakako biti priznatija u Njemackoj, Austriji, Britaniji, itd od diplome neke lijeve visoke skole sa slovenskom akreditacijom.

Dakle, moje je pitanje, zbog cega bih ja upisao tu skolu koja je sigurno mnogo skuplja i sigurno losijeg kvaliteta, nego li redovan ili vandredan studij u Sarajevu, Tuzli, Banjaluci, itd? Sta su Vase prednosti? I nemojte molim Vas sa odgovorima tipa o tome kako je to slovenska kvalifikcija i samim tim eu kvalifikacije, jer je to najvecu ubleha na svijetu. Slovenske kvalifikacije su priznate u drugim zemljama EU koliko i bosanske.
Maja Maja
Posts: 4
Joined: 05/03/2013 18:05

#8 Re: Visoka škola računarstva i poslovnih komunikacija - eMPI

Post by Maja Maja »

To ti ne mogu odgovoriti jer nisam upucena, moraces se raspitati kod onih koji jesu. Samo sam probala pomoci sa informacijama koje licno znam, covjek pitao, ja odgovorila. I ne znam cemu sva ova ujdurma, vi izgleda nemate pametnija posla osim prenositi negativne vibracije?
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#9 Re: Visoka škola računarstva i poslovnih komunikacija - eMPI

Post by kockica_kockica »

"Diplome, naučna znanja i stručne vještine, te edukacija u oblasti priznatih industrijskih certifikata koje će naši studenti steći završetkom studija na Visokoj školi računarstva i poslovnih komunikacija eMPIRICA omogućit će im da zaposlenje biraju u Bosni i Hercegovini, zemljama regiona, kao i zemljama Evropske Unije. " - ovako pise na njihovoj web stranici

Ne moramo pljuvati po svemu bas uvijek i prije nego se pokaze da li pije vode njihova diploma ili ne kasnije...
filozofija
Posts: 730
Joined: 19/03/2012 10:46
Location: Ojropa!

#10 Re: Visoka škola računarstva i poslovnih komunikacija - eMPI

Post by filozofija »

Ja smao pitam: Kakve su njihove prednosti u odnosu na Uni Sa, Tz, BL, isl. Skuplji su mnogo, ali sumnjam da su priznatiji ili kvalitetniji. Dakle, sta oni nude bolje od navedenih univerziteta?
james_007
Posts: 16
Joined: 12/09/2012 11:29

#11 Re: Visoka škola računarstva i poslovnih komunikacija - eMPIRICA

Post by james_007 »

Ima li ko kakvih novijih informacija uvezi emipirice, posto planiram upisat. Kakvi su profesori, kakva su predavanja, mozel se sta naucit,...
Bilo bi najbolje da ima neko ko vec ide u ovu skolu, pa da mi to malo opise.
pelcer224
Posts: 167
Joined: 20/07/2014 12:56

#12 Re: Visoka škola računarstva i poslovnih komunikacija - eMPIRICA

Post by pelcer224 »

Da li je neko upisivao samo Cisco akademiju u Empirici u Brckom? Vasa iskustva?
Post Reply