Visegrad

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#101 Re: Visegrad

Post by Truba »

jedno vrijeme sam živio u višegradu
možda mjesec na bikavcu
slabo se sjećam bio sam sasma mali :mrgreen:

međutim imam jedno čudno pitanje

trebao bih locirati bilokakvog hrvata koji živi u višegradu

ima li iko ideju :mrgreen: kako
pokušao sam preko općine
reko imam jedno pitanje
samo nemoj da je dugo pričaj

kaže lik poznajem ja TE ljude ali ne znam kako da te povežem s njima
isto su mi rekli i u goraždu i na palama
User avatar
burekodsira
Posts: 3535
Joined: 09/07/2006 00:23

#102 Re: Visegrad

Post by burekodsira »

fino u nedjelju na misu u GZ i ako ne bude naroda onda upitaj svestenika. ili cekaj do Uskrsa i onda fino sacekaj ispred kapele i ljudima cestitaj i pitaj sta te interesuje :D. Mada nekako mi je taj tvoj pristup sa "nekog hrvata" isti ko i osoba navedena u tvom primjeru iz opstine sto kaze "te ljude". ili smo ljudi ili nismo, nema ovih onih. oni koji nisu ljudi su monstrumi ili kamenje

:thumbup: :bih:
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#103 Re: Visegrad

Post by Truba »

ne ide mi se u goražde sad
a župnik ne poznaje nikog iz višegrada kao i goraždanske hrvatice s kojima sam pričao

bio je nedavno sprovod nekog hrvata u višegradu... i to je to
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#104 Re: Visegrad

Post by Romanista 101% »

User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#105 Re: AW: Visegrad

Post by Kal El »

Romanista 101% wrote:
Ruke ti se pozlatile,veliko ti hvala!
Vratit ćemo se u Višegrad!
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#106 Re: Visegrad

Post by vjesticanametli »

upravo pregledala ovaj film :sad:
pa ovo nije normalno sta su tamo uradili :(
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#107 Re: AW: Visegrad

Post by Kal El »

I onda kažu multi kulti,mi ne želimo živjeti s njima itd.. pa KAKO?! Kako da živim sa ubicama moje rodbine? Kako da im oprostim? NIKAKO!

Imam čast da mi je rahmetli Zijo u krvnom srodstvu!

Neka im dragi Allah podari Džennet!







وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُونَ

„I ne recite za one koji su na Allahovu putu poginuli: "Mrtvi su!" Ne, oni su živi, ali vi to ne znate“!

 
Dahwa
Posts: 3
Joined: 05/09/2004 07:58

#108 Re: Visegrad

Post by Dahwa »

Visegradjani, par godina prije rata sam upoznao jednu ljepoticu iz Visegrada, nazalost ne mogu da se sjetim imena posto je bilo tako davno. Babo joj je bio Arapin a majka Bosnjakinja.

Posto je Visegrad mala carsija ne vjerujem da je bilo puno takvih porodica, bilo bi cudo da je bilo vise od jedne. Zanima me da li se neko sjeca i da li su prezivjel rat.

Unaprijed hvala.
User avatar
Kal El
Posts: 6247
Joined: 07/04/2013 21:49

#109 Re: Visegrad

Post by Kal El »

Dahwa wrote:Visegradjani, par godina prije rata sam upoznao jednu ljepoticu iz Visegrada, nazalost ne mogu da se sjetim imena posto je bilo tako davno. Babo joj je bio Arapin a majka Bosnjakinja.

Posto je Visegrad mala carsija ne vjerujem da je bilo puno takvih porodica, bilo bi cudo da je bilo vise od jedne. Zanima me da li se neko sjeca i da li su prezivjel rat.

Unaprijed hvala.
Mogao bih svoje pitati da li znaju takvu porodicu ;)
Dahwa
Posts: 3
Joined: 05/09/2004 07:58

#110 Re: Visegrad

Post by Dahwa »

Da te Allah nagradi.

Mozes poslati i na privatnu poruku.
User avatar
kapetan.miki
Posts: 24
Joined: 12/05/2012 15:23
Location: Sarajevo

#111 Re: Visegrad

Post by kapetan.miki »

IDEJA VELIKE SRBIJE I DALJE ŽIVI
Crna odijela, šubare i neuredne brade: U Višegradu održan četnički skup
Više od stotinu pripadnika Ravnogorskog četničkog pokreta jučer se okupilo u centru Višegrada, što je uznemirilo stanovnike ovog grada, naročito Bošnjake, javlja bh. novinska agencija Patria.
Muškarci obučeni u crna odijela, sa šubarama na glavama a veliki broj njih nosio je duge neuredne brade, na ulicama Višegrada izazvali su pravu pometnju.
Organizator četničkog okupljanja pristalice je hrabrio da treba da se bore za njihovu ideju, koja prestavlja stvaranje velike Srbije.

Iako se radi o zločinačkoj organizacija, koja je neistomišljenike ubijala na najbrutalniji način, u Republici Srpskoj i Srbiji danas postoji nekoliko nevladinih organizacija koje posve legalno održavaju četničku ideologiju u životu. Policija Republike Srpske jučer također nije reagirala na okupljanje četnika.
Ne vidim da je bilo ko reagirao na to ,a nema ni RTRS ekipe da izvjestava o fasizmu koji je jos uvijek ziv u Visegradu.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#112 Re: Visegrad

Post by BarbaDue »

I pored Andrićgrada Višegrad je mrtav grad, toj bandi divljačkoj ostalo je da samo na takav način pronalazi smisao života.
User avatar
mv960
Posts: 433
Joined: 27/04/2013 06:23

#113 Re: Visegrad

Post by mv960 »

Da vidim gdje su moje višegradlije. Nešto ste se uspavali.

Ne mogu da vjerujem pored onolikog grada da nas nema dovoljno ovdje da muhabetimo.

Čaršija je bila onako solidna.. fazon je što se raja nije zamarala dimenzijama već druženjem, zabavom, teferićima.. pogledajte snimke predratnog višegradskog korza i sve će vam biti jasno...

Ako uzmemo da su naše nane u prosjeku rađale po 8 djece.. nije ni čudo što nas je bilo dovoljno da naselimo i Sarajevo i opet da nas bude na Drini.. odnosno sad nas je po čitavom dunjaluku. :D
User avatar
mv960
Posts: 433
Joined: 27/04/2013 06:23

#114 Re: Visegrad

Post by mv960 »

coolside wrote:
Borej wrote:Ja sam jucer prvi put bio u Vishegradu, na Cupriji i prijatno sam iznenadjen ljepotom i citavom pricom vezanom za cupriju!! Grad me nije impresionirao, naprotiv razocarao me, znao sam da je to mala carsija na Drini i znam kako zive takve carscije, mada kad razmislim s obzirom da sam slicnu carsiju, Zvornicku, poznavao i prije rata vidim mnogo slicnosti, ali ipak necu u detalje jer nisam upucen.

Bikavac je brdo s desne strane kad se dolazi od Rogatice, ono odma iznad mosta? tako bar po onoj pjesmi.... :D

Zanima me da li je ona crkva na brdu za koje mislim da je Bikavac :D postojala prije rata?
ne to brdo što si vidio je brdo Grad, gdje je bio smješten srednjovijekovni grad(po kome je Višegrad i dobio ime), brdo do njega tj. brdo iznad džamije i Rzava je Bikavac.
Crkva jeste bila prije rata, izgrađena ja na mjestu neke starije crkve 1870. godine, Rusi su nešto kao isposlovali ili finansirali izgradnju crkve, pa zato ima one "ruske" kupole, a to naselje gdje je crkva zove se Megdan.
http://wikimapia.org/beta/#lat=43.78097 ... =0&m=b&v=1 evo i online mape!
Slobodno dođite u Višegrad, niko nikoga ne dira, niti koga interesuje šta si, sve dok ne počneš sa provokacijama, a i tada je teško da će se ko obazirati na tebe.
Piajte lokalne Muslimane imaju li danas kakvih problema u Višegradu!
Ma nešto mi to "MeGdan" ne sjeda nikako. To je vazda za nas bio "MeJdan".

Mejdanom sam prolazio jer mi je bliže do Grada gore nego kroz Bikavac da idem.

Čisto da se znaju pravi nazivi i da se ne zaboravi.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#115 Re: Visegrad

Post by vjesticanametli »

Hajte za hotel vilina vlas na trip adv. Negativne komentare stavite. Citam maloprije izdaju sobe uredno :cry: pa napisite u komm. Sta se tu desilo....stranci ne znaju....
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#116 Re: Visegrad

Post by BarbaDue »

Visegrad je na našu žalost mrtav grad.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#117 Re: Visegrad

Post by insomnia78 »

Malo je gdje u svijetu koncentracija zlocinaca na jednom mjestu ko u Visegradu
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#118 Re: Visegrad

Post by BarbaDue »

Vjerovatno nisi imao priliku poslije rata doći u Višegrad, ali nevjerovatan je osjećaj nelagodnosti. Bar meni, za ostale ne znam. Druga stvar ne mogu da shvatim ljude koji odu u Andrićgrad pa se slikaju, vesele se, troše novac po tamošnjim buticima. na slikama koje naprave u tom gradu užasa djeluju sretno!? :shock:

Nevjerojatno!
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#119 Re: Visegrad

Post by BarbaDue »

User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#120 Re: Visegrad

Post by vjesticanametli »

BarbaDue wrote:Vjerovatno nisi imao priliku poslije rata doći u Višegrad, ali nevjerovatan je osjećaj nelagodnosti. Bar meni, za ostale ne znam. Druga stvar ne mogu da shvatim ljude koji odu u Andrićgrad pa se slikaju, vesele se, troše novac po tamošnjim buticima. na slikama koje naprave u tom gradu užasa djeluju sretno!? :shock:

Nevjerojatno!
bila 1x u zivotu sa strancima i nisam iz auta izasla....foca isto
da nismo isli poslom ne bih nikada otisla..... iz foce kad smo se vracali naiDZemo na iskopavanje masovne grobnice te zaustavim auto i pokazem njemcima i to jer jedan pametnjakovic malo prije toga rekao nesto tipa nema sanse da se to desilo...e reko haj malo kod masovica pa vidi....sutio je narednih 5 mjeseci
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#121 Re: Visegrad

Post by BarbaDue »

Ono kad su presušili jezero?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#122 Re: Visegrad

Post by vjesticanametli »

Nije nije davno prije toga...odmah iz tunela je bila grobnica ali ne sjecam se detalja
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#123 Re: Visegrad

Post by BarbaDue »

Never majnd, u glavnom, istina uvijek pobjeđuje!

Idemo dalje... :bih:
blecak
Posts: 1379
Joined: 15/11/2006 09:28

#124 Re: Visegrad

Post by blecak »

Image

Višegrad - Raimund Stillfried von Rathenitz, 1889
blecak
Posts: 1379
Joined: 15/11/2006 09:28

#125 Re: Visegrad

Post by blecak »

Image

Most (Mehmed-paše Sokolovića) u Višegradu - Raimund Stillfried von Rathenitz, 1890
Post Reply