Virtualna kreditna/debitna kartica?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

User avatar
PlusSA
Posts: 3175
Joined: 13/07/2011 16:51

#26 Re: Virtualna kreditna/debitna kartica?

Post by PlusSA »

..............
markmark
Posts: 87
Joined: 14/09/2020 11:17

#27 Re: Virtualna kreditna/debitna kartica?

Post by markmark »

dzenanalic22 wrote: 09/07/2023 18:08 "Ininal" sada radi i u BiH. Riječ je o turskoj virtualnoj debitnoj kartici, dopušta izradu do 5 virtualnih kartica. Slično je Revolutu. Možete koristiti za turske servise (Netflix, Disney, YouTube itd), ali i druga plaćanja na netu.
Registracija moguća u BiH s bh telefonskim brojem.

https://www.ininal.com/en/ininal-card
Ova registracija teška muka. Prvo stižu mailovi da adresa nije dobra pa onda da putovnica nedostaje iako je poslana, pa onda da vise broj ne radi jer je bilo previse pokusaja...

Oldobil sve proslo, ali ovo nikako.
-Ekser-
Posts: 218
Joined: 14/07/2009 14:10

#28 Re: Virtualna kreditna/debitna kartica?

Post by -Ekser- »

arnes_king wrote: 18/06/2023 01:08 Treba mi neki sajt koji nudi virtualne kreditne/debitne kartice ali koji se moze koristiti iz BiH. Ima dosta takvih servisa ali niti jedan do sada nisam nasao da podrzava BiH. Istu bih koristio za Playstation online store za turski account, znaci da je uvezem kao nacin placanja, nju dopunjavam i kupujem direktno tako.

Ako neko zna neki takav servis bio bih zahvalan da mi kaze :)
Swissquote paket Light, bez mjesečne naknade, koji uključuje viševalutni švajcarski bankovni račun + virtuelnu debitnu Mastercard karticu + Google pay i Apple pay + švajcarsku zaštitu depozita, kao i opciju trgovanja akcijama, kriptovalutama i drugim investicionim proizvodima. Inače, pored toga što je banka, Swissquote je i partner UEFA-e, šta god to značilo.

https://en.swissquote.com/banking/pricing
dzenanalic22
Posts: 833
Joined: 28/08/2017 16:30

#29 Re: Virtualna kreditna/debitna kartica?

Post by dzenanalic22 »

-Ekser- wrote: 10/12/2023 16:14
arnes_king wrote: 18/06/2023 01:08 Treba mi neki sajt koji nudi virtualne kreditne/debitne kartice ali koji se moze koristiti iz BiH. Ima dosta takvih servisa ali niti jedan do sada nisam nasao da podrzava BiH. Istu bih koristio za Playstation online store za turski account, znaci da je uvezem kao nacin placanja, nju dopunjavam i kupujem direktno tako.

Ako neko zna neki takav servis bio bih zahvalan da mi kaze :)
Swissquote paket Light, bez mjesečne naknade, koji uključuje viševalutni švajcarski bankovni račun + virtuelnu debitnu Mastercard karticu + Google pay i Apple pay + švajcarsku zaštitu depozita, kao i opciju trgovanja akcijama, kriptovalutama i drugim investicionim proizvodima. Inače, pored toga što je banka, Swissquote je i partner UEFA-e, šta god to značilo.

https://en.swissquote.com/banking/pricing
Jel prolazi s bh papirima? Ili mora imati boravište u Švicarskoj?
Rubik
Posts: 57
Joined: 27/01/2016 20:52

#30 Re: Virtualna kreditna/debitna kartica?

Post by Rubik »

Neka preporuka ili nacin kako napraviti tursku virtuelnu karticu, izgleda da su i anonimni oldubil zabranili nakon nekog novog zakona u Turskoj, svi ostali traze i turski ID, turski broj mob. Napravio sam turski psn ali nikako ne mogu da nadjem jeftin nacin da kupim igre koje su snizene?
dzenanalic22
Posts: 833
Joined: 28/08/2017 16:30

#31 Re: Virtualna kreditna/debitna kartica?

Post by dzenanalic22 »

Rubik wrote: 28/02/2024 19:50 Neka preporuka ili nacin kako napraviti tursku virtuelnu karticu, izgleda da su i anonimni oldubil zabranili nakon nekog novog zakona u Turskoj, svi ostali traze i turski ID, turski broj mob. Napravio sam turski psn ali nikako ne mogu da nadjem jeftin nacin da kupim igre koje su snizene?
https://www.ininal.com/en

Ideš na "Registration with foreign passport".
Kad budeš ispunjavao podatke pišeš neku random tursku adresu (npr. neki hotel u Istanbulu) i na drugom koraku označiš da ne želiš da ti kurir donosi bilo šta vezano za ininal na tu adresu (znači, adresa je nebitna onda). U tom slučaju ti je ininal račun/kartica ograničena na 2750 TL mjesečno (znači, ne možeš više od navedenog iznosa uplatiti u toku jednog mjeseca, a što je savim u redu iznos, ni ne treba više).

EDIT: vidim tek sad da su i ovo zatvorili za nove korisnike, odnosno sad je potrebna turska LK kako bi se kartica aktivirala.
Rubik
Posts: 57
Joined: 27/01/2016 20:52

#32 Re: Virtualna kreditna/debitna kartica?

Post by Rubik »

dzenanalic22 wrote: 28/02/2024 20:41
EDIT: vidim tek sad da su i ovo zatvorili za nove korisnike, odnosno sad je potrebna turska LK kako bi se kartica aktivirala.
Znaci nista, pravit akaunt u nekoj drugoj regiji.
Post Reply