Vikinzi (2013– ) - Serija

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#501 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by lajkujMe »

Kal El wrote:
bhnapoleon1 wrote:Neko ce zaplatit glavom na panju ocito. Jbt da mi je onako obucena Lagreta dala ponudu ko Kalfi, sumnjam da bi je mogao odbiti :izet: :izet: :izet: . Floki je postao previse bolestan i iritantan barem za mene.
Princeza nije losa riba.
Vikinzi skroz naivno uletili u onaj tunel u napadu sa kopna, i fino ispusili .
Ma Floki me drama nervira,od kad je počela nova sezona,pogotovo u ovoj zadnjoj gdje nešto maše rukama,izvodi nešto...njemu je vjerujem kraj u finalnoj epizodi :)

Ali brate 10 epizoda koja se prikažu u dva-tri mjeseca je stvarno brzo :( I onda valja čekati do februara
Zabavis se drugim serijama, za koji dan pocinje GoT, kad ona zavrsi taman meni pocinje serija Falling skies... itd prodje brzo vrijeme :D
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#502 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by irac300 »

jastuk1 wrote:
irac300 wrote:
jastuk1 wrote: IMA NAS KOJE ISTORIJA KAO ISTORIJA VIKINGA FAKAT ALI FAKAT NEINTERESUJE NI 2 POSTO, VEĆ NAS PRAVO SMARA!!!
Dogovoreno, al' pod uslovom da i ti prestanes glumiti samoukog forumskog filmskog kriticara. Jer ima nas koje to smara. Hvala.
Možeš uslovljavati naivne, one koji su nesvjesni tvoje prepredenosti, pa se daju izmanipulisat. :wink:
Mene ne možeš i nećeš uslovljavati! Svako ima pravo da na ovim temama sere o temi i svak neka sere, ali o temi! ;-) Molim lijepo, mudrice.
Serija je historijskog karaktera, i samim tim daje materijal da se priča o historijskim detaljima. Ako ti smeta imaš foe listu, pa stavljaj ko god te smara. Npr. ja tebe uopšte ne čitam kada počneš lupati kao nekakav kritičar, u prvom slovu prepoznam verbalnu diareju. Sa srećom.

@Kal El

Dobro si pročitao, jedino ne znam baš za to da su se godinu dana zadržali. Znam samo da im je Karlo II basnoslovnu otkupninu morao dati da ne bi Pariz sravnili sa zemljom. Mislim da će iduća epizoda biti još zanimljivija, a Floki mi je postao takav smor, da se iskreno nadam da će skončati u ovoj sezoni. Nevjerovatna transofrmacija od najomiljenijeg, do najomraženijeg lika serije.
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#503 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by Kal El »

Vjerujem da mu je kraj u 10-toj epizodi :)

Ah da,sutra aBd GoT :mrgreen:
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#504 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by Kal El »

Gledam beze na youtube intervju Vikings-a, i priča Clive(Rollo) kako je išao na snimanju nekakvog filma i za taj film je bio obrijan i imao je kratku kosu,sjedi u avionu pored momka koji gleda prvu sezonu Vikings 4 i po sata lik ne konta da Rollo sjedi pored njega :D Pa ga Clive zajebava kako je "brat" Ragnara najgori tamo bla bla :D


Nisam znao da je Travis (Ragnar) iz Australije :) Neobično ga slušati ali i u pravom životu ima one lude pokrete glavom i onaj pogled njegov poprijeko :)


http://imgur.com/tUYhBMl :mrgreen:
Last edited by Kal El on 11/04/2015 15:11, edited 1 time in total.
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#505 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by Kal El »

dupli
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11529
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#506 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by japin_mutapi »

ja sam bio ubijeđen da gledam dokumentarac
sad ste me da prostite #ebali i ne mogu više gledati seriju

prebacujem se na sex i grad
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20512
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#507 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by Bullet Tooth Tony »

nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#508 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by nema me tamo »

Kal El wrote:Gledam beze na youtube intervju Vikings-a, i priča Clive(Rollo) kako je išao na snimanju nekakvog filma i za taj film je bio obrijan i imao je kratku kosu,sjedi u avionu pored momka koji gleda prvu sezonu Vikings 4 i po sata lik ne konta da Rollo sjedi pored njega :D Pa ga Clive zajebava kako je "brat" Ragnara najgori tamo bla bla :D


Nisam znao da je Travis (Ragnar) iz Australije :) Neobično ga slušati ali i u pravom životu ima one lude pokrete glavom i onaj pogled njegov poprijeko :)


http://imgur.com/tUYhBMl :mrgreen:

Vole glumci smaslat to ti je cudo.. :D


Pa po ovom gore clanku ispade da im je Rollo Lider.. :D
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#509 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by bhnapoleon1 »

nema me tamo wrote:
Kal El wrote:Gledam beze na youtube intervju Vikings-a, i priča Clive(Rollo) kako je išao na snimanju nekakvog filma i za taj film je bio obrijan i imao je kratku kosu,sjedi u avionu pored momka koji gleda prvu sezonu Vikings 4 i po sata lik ne konta da Rollo sjedi pored njega :D Pa ga Clive zajebava kako je "brat" Ragnara najgori tamo bla bla :D


Nisam znao da je Travis (Ragnar) iz Australije :) Neobično ga slušati ali i u pravom životu ima one lude pokrete glavom i onaj pogled njegov poprijeko :)


http://imgur.com/tUYhBMl :mrgreen:

Vole glumci smaslat to ti je cudo.. :D


Pa po ovom gore clanku ispade da im je Rollo Lider.. :D
Ragnar, Athelstan Rollo i je li ovaj 4. Floki ?
User avatar
Kal El
Posts: 6249
Joined: 07/04/2013 21:49

#510 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by Kal El »

bhnapoleon1 wrote:
nema me tamo wrote:
Kal El wrote:Gledam beze na youtube intervju Vikings-a, i priča Clive(Rollo) kako je išao na snimanju nekakvog filma i za taj film je bio obrijan i imao je kratku kosu,sjedi u avionu pored momka koji gleda prvu sezonu Vikings 4 i po sata lik ne konta da Rollo sjedi pored njega :D Pa ga Clive zajebava kako je "brat" Ragnara najgori tamo bla bla :D


Nisam znao da je Travis (Ragnar) iz Australije :) Neobično ga slušati ali i u pravom životu ima one lude pokrete glavom i onaj pogled njegov poprijeko :)


http://imgur.com/tUYhBMl :mrgreen:

Vole glumci smaslat to ti je cudo.. :D


Pa po ovom gore clanku ispade da im je Rollo Lider.. :D
Ragnar, Athelstan Rollo i je li ovaj 4. Floki ?
Jeste :) Gustaf Skarsgård
Last edited by Kal El on 11/04/2015 23:46, edited 1 time in total.
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#511 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by nema me tamo »

Jes'.
User avatar
Ciprol
Posts: 981
Joined: 18/04/2009 01:43

#512 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by Ciprol »


Za Ragnara i raju :mrgreen:
Last edited by Ciprol on 15/04/2015 23:12, edited 1 time in total.
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#513 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by avaks »

Dobra stvar :thumbup:
Ko voli metal prejako urađeno:
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#514 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by Paul F. »

jastuk1 wrote: IMA NAS KOJE ISTORIJA KAO ISTORIJA VIKINGA FAKAT ALI FAKAT NEINTERESUJE NI 2 POSTO, VEĆ NAS PRAVO SMARA!!!
Ovo je kao da dođeš u buregdžinicu pa kažeš: NEMOJTE VIŠE PRAVITI SIRNICU JER NAS IMA KOJI MRZIMO SIRNICU.
User avatar
So What!
Posts: 11160
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#515 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by So What! »

SPOILER

Ako se primjetili kako su se Rollo i Gisela neobično gledali tokom napada i očekivali nešto više, niste pogriješili jer po historijskim istraživanjima on je oženio Giselu nakon napada na Pariz i s vremenom osvojio postao kralj Normandije. Pored toga prema historičarima Rollo je daleko stvarniji od Ragnara.

Vikinzi uzimaju Pariz, a ono što je sigurno da će Ragnar skončati su jami sa zmijama jer to su nam producenti najavili već početkm serije kad kralj Aella baca svog komandira u jamu sa zmijama. Serija će se moći bez problema nastaviti bez Ragnara jer tu su legnedarni Ragnarovi sinovi i Rollo.
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#516 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by lajkujMe »

So What! wrote:SPOILER

Ako se primjetili kako su se Rollo i Gisela neobično gledali tokom napada i očekivali nešto više, niste pogriješili jer po historijskim istraživanjima on je oženio Giselu nakon napada na Pariz i s vremenom osvojio postao kralj Normandije. Pored toga prema historičarima Rollo je daleko stvarniji od Ragnara.

Vikinzi uzimaju Pariz, a ono što je sigurno da će Ragnar skončati su jami sa zmijama jer to su nam producenti najavili već početkm serije kad kralj Aella baca svog komandira u jamu sa zmijama. Serija će se moći bez problema nastaviti bez Ragnara jer tu su legnedarni Ragnarovi sinovi i Rollo.
Sinovi su jos mali a posebno mislim na Ivar the Bonelessa
nema me tamo
Posts: 13597
Joined: 30/10/2013 18:58

#517 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by nema me tamo »

Vrh ove dvije jedva cekam finale.
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#518 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by mali_balon »

Glumica kkoja glumi francusku princezu me nervira da nije normalno, fracuski "akcenat" je gorui nego kod onog policajca Crabtree-a (alo alo).

Ragnar namazan do bola :D nije se djaba krstio :D necu vise spojlera tita mi
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#519 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by ioannes »

dobra epizoda....zakuhava se.
ovo mi se ragnarom malo smrdi,kaslje krv....i na kraju se hoce pokrstit,uz to i ona scena u kategatu sa onim krscanom sto nam sugerira buducu kristijanizaciju. sve se bojim da nece mozda zijanit?
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#520 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by mali_balon »

Ja mislim da se on vise pokrstio radi lakseg ulaska u grad....
User avatar
ioannes
Posts: 3056
Joined: 26/02/2013 14:31

#521 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by ioannes »

mali_balon wrote:Glumica kkoja glumi francusku princezu me nervira da nije normalno, fracuski "akcenat" je gorui nego kod onog policajca Crabtree-a (alo alo).
Neznam kako zamisljas francuski akcent....ali sudeci po mojim informacijama glumica je rodjena francuskinja :D
mali_balon
Posts: 11393
Joined: 12/09/2012 09:57

#522 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by mali_balon »

ioannes wrote:
mali_balon wrote:Glumica kkoja glumi francusku princezu me nervira da nije normalno, fracuski "akcenat" je gorui nego kod onog policajca Crabtree-a (alo alo).
Neznam kako zamisljas francuski akcent....ali sudeci po mojim informacijama glumica je rodjena francuskinja :D
Ma neka je, nekako mi se previse "upinje" da taj akcent naglasi... mozda je zato sto malo kusa kad prica, mozda je i do mene, ne znam nesta mi nije .... to.... jebaji ga
swanfilter
Posts: 7919
Joined: 06/06/2008 18:52

#523 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by swanfilter »

I meni je princeza antipaticna da to nije normalno. Kud je nijemom na napravise. Odvratan engleski za uho, sikta ko kobra ...
lajkujMe
Posts: 12259
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#524 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by lajkujMe »

btw Ivar the Boneless je kroz jednu epizodu narastao za pola metra ako je iko primjetio :D
bhnapoleon1
Posts: 6502
Joined: 11/05/2014 23:47

#525 Re: Vikinzi (2013– ) - Serija

Post by bhnapoleon1 »

Meni je francuska princeza beton, gotov da nema fuš robe sto se zenske ekipe tice :D.
Ono nošenje zeljeza je zanimljivo jer koliko sam ja čitao to se kasnije koristilo nakon kristijanizacije u Skandinaviji. Kad bi se okupili na Thingu (skupstina slobodnih ljudi) ukoliko je neko zelio dokazati svoju nevinost trebao bi da nosi ono zeljezo, ukoliko je stvarno nevin racunali su da bi trebao biti zasticen. Nesto sumnjam da je ikome uspjelo :D .

Kako Sigfrid navuce onog da izgubi ruku :D .
Post Reply