Vijesti iz Tuzle

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2126 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by seln »

nesto mi naumpade, ne znam ni sam zasto... sta je sa Kazandzijskom i Zlatarskom?
U onoj diktaturi, to su bile dvije vrlo zive ulice i sve radnje su bile otvorene.
Sad.... tuga i pustos.
User avatar
Lord Vader
Posts: 526
Joined: 17/05/2014 11:19
Location: Bunker NVZa

#2127 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Lord Vader »

Ma dosta toga je u centru pustoš. Jedan lik je vlasnik more prostora i kirije su neodržive, zato se sve i pozatvaralo. Ovo ostalo vjerovatno manjak posla i jbg.
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#2128 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by maida95 »

Zašto nam u zadnje vrijeme na više mjesta u gradu propada asfalt, zna li neko? U Mosniku nedavno rupa kao ona kod pumpe ispod Livnice danas, a čini mi se da sam još negdje vidjela.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2129 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by insomnia78 »

Pitas zasto u Tz propada asfalt? :-D
maida95
Posts: 14626
Joined: 09/07/2013 11:26

#2130 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by maida95 »

Dobro, pored uobičajenog propadanja. :mrgreen:
Ovo propadanje mi je nekako neobično. :-?
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#2131 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by nightvision »

Neredovno (ne)odrzavanje, ali i podzemne vode znaju isprati podlogu ili sloj dublje u zemlji i onda dodje do propadanja.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#2132 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by plain vanilla »

seln wrote:nesto mi naumpade, ne znam ni sam zasto... sta je sa Kazandzijskom i Zlatarskom?
U onoj diktaturi, to su bile dvije vrlo zive ulice i sve radnje su bile otvorene.
Sad.... tuga i pustos.
Od Skvera prema gradu je vrlo zivo. Ondje gdje je Evropa, vani su baste, nemam pojma kome sve pripadaju, uglavnom je puno ljudi. Dalje, isto tako je na Trgu, ispred Baroka, puno je ljudi, sto u bastama, tako i ispred fontane. Kod cesme je neka pizzerija, bude i neka muzika, pune su baste. Onda malo tisine, pa kod Kapije isto i sve gore do Sezama (onog preko puta kina Centar) :D
Na Solnom trgu je Sloboda, tako da je i tamo zivo :D
Za ostalo nisam sigurna :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2133 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by spreca »

maida95 wrote:Zašto nam u zadnje vrijeme na više mjesta u gradu propada asfalt, zna li neko? U Mosniku nedavno rupa kao ona kod pumpe ispod Livnice danas, a čini mi se da sam još negdje vidjela.
Nije ni cudo...dosla Dzomba po svoje sice ona do centra polako :lol: :lol: :lol: :lol: .....pa Tuzla je poznata po slijeganju terena ......oborinske vode koje nisu "pohvatane" polako godinama potkopavaju ulice i nastaju rupe na cesti ili negdje okolo....poslednja klizista su vjerovatno pomogla da dodje do takvih pojava a mozda ih bude jos vise i vecih razmjera
LMZ
Posts: 2
Joined: 02/04/2013 14:31

#2134 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by LMZ »

maida95 wrote:Dobro, pored uobičajenog propadanja. :mrgreen:
Ovo propadanje mi je nekako neobično. :-?
Sto moze biti neobicno u propodanju, pogotovo u gradu sklonom tonjenju, klizistima,itd?
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#2135 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by halo_ba »

Juce smo isli na cevape kod toliko hvaljenog Zlaje na Slatini, pa sad ne znam, prodaju li Tuzlaci tako dijasporcima foru, pa im se smiju iza ledja ili stvarno vjeruju da je ONO dobro?
Posto smo cekali 30(!) minuta, dobili smo cevape koji u najboljem slucaju zasluzuju "ma, eto..." kao ocjenu.
Lokal je tijesan i mracan, bez klimatizacije, bez toaleta(!), sa pogledom na zid udaljen dva-tri metra.
Kad sam narucila vodu, dobila sam casu mlake vode iz Modraca, jer nemaju negaziranu mineralnu vodu.
Za malecku nisam mogla dobiti praznu lepinu "jer ne mogu obracunati", iako sam ponudila da platim kao porciju cevapa.
Kad narucujete, morate da precizirate kakav poljev zelite, jer imaju "normalan" poljev, a imaju i neku vrstu gulasa kojim ionako lose cevape pretvore u tuzlanski lonac.
Facit:

enterijer i oprema - 2-
usluga - 2
cevapi - 2+
brzina usluge - 1-
izbor - 2-

Sto se nas tice: no mas!
Teufik
Posts: 4841
Joined: 25/01/2010 18:51
Location: TZ

#2136 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Teufik »

Od Zlaje se narucuje. Tamo ne treba jesti. Kao u spajzu je. Cevapi su ok. Vecina ljudi ih vole uglavnom radi tog poljeva.
anodi
Posts: 85
Joined: 23/04/2017 09:57

#2137 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by anodi »

halo_ba wrote:Juce smo isli na cevape kod toliko hvaljenog Zlaje na Slatini, pa sad ne znam, prodaju li Tuzlaci tako dijasporcima foru, pa im se smiju iza ledja ili stvarno vjeruju da je ONO dobro?
Posto smo cekali 30(!) minuta, dobili smo cevape koji u najboljem slucaju zasluzuju "ma, eto..." kao ocjenu.
Lokal je tijesan i mracan, bez klimatizacije, bez toaleta(!), sa pogledom na zid udaljen dva-tri metra.
Kad sam narucila vodu, dobila sam casu mlake vode iz Modraca, jer nemaju negaziranu mineralnu vodu.
Za malecku nisam mogla dobiti praznu lepinu "jer ne mogu obracunati", iako sam ponudila da platim kao porciju cevapa.
Kad narucujete, morate da precizirate kakav poljev zelite, jer imaju "normalan" poljev, a imaju i neku vrstu gulasa kojim ionako lose cevape pretvore u tuzlanski lonac.
Facit:

enterijer i oprema - 2-
usluga - 2
cevapi - 2+
brzina usluge - 1-
izbor - 2-

Sto se nas tice: no mas!
jaranice, ne kaki.
halo_ba
Posts: 1582
Joined: 05/10/2005 21:06

#2138 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by halo_ba »

anodi wrote:
halo_ba wrote:Juce smo isli na cevape kod toliko hvaljenog Zlaje na Slatini, pa sad ne znam, prodaju li Tuzlaci tako dijasporcima foru, pa im se smiju iza ledja ili stvarno vjeruju da je ONO dobro?
Posto smo cekali 30(!) minuta, dobili smo cevape koji u najboljem slucaju zasluzuju "ma, eto..." kao ocjenu.
Lokal je tijesan i mracan, bez klimatizacije, bez toaleta(!), sa pogledom na zid udaljen dva-tri metra.
Kad sam narucila vodu, dobila sam casu mlake vode iz Modraca, jer nemaju negaziranu mineralnu vodu.
Za malecku nisam mogla dobiti praznu lepinu "jer ne mogu obracunati", iako sam ponudila da platim kao porciju cevapa.
Kad narucujete, morate da precizirate kakav poljev zelite, jer imaju "normalan" poljev, a imaju i neku vrstu gulasa kojim ionako lose cevape pretvore u tuzlanski lonac.
Facit:

enterijer i oprema - 2-
usluga - 2
cevapi - 2+
brzina usluge - 1-
izbor - 2-

Sto se nas tice: no mas!
jaranice, ne kaki.
Malecki, kuci pa tako pricaj.
Ako ti se ne svidja moje misljenje, slobodno me ignorisi.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#2139 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by plain vanilla »

Teufik wrote:Od Zlaje se narucuje. Tamo ne treba jesti. Kao u spajzu je. Cevapi su ok. Vecina ljudi ih vole uglavnom radi tog poljeva.
tacno tako :thumbup:
anodi
Posts: 85
Joined: 23/04/2017 09:57

#2140 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by anodi »

halo_ba wrote:
anodi wrote:
halo_ba wrote:Juce smo isli na cevape kod toliko hvaljenog Zlaje na Slatini, pa sad ne znam, prodaju li Tuzlaci tako dijasporcima foru, pa im se smiju iza ledja ili stvarno vjeruju da je ONO dobro?
Posto smo cekali 30(!) minuta, dobili smo cevape koji u najboljem slucaju zasluzuju "ma, eto..." kao ocjenu.
Lokal je tijesan i mracan, bez klimatizacije, bez toaleta(!), sa pogledom na zid udaljen dva-tri metra.
Kad sam narucila vodu, dobila sam casu mlake vode iz Modraca, jer nemaju negaziranu mineralnu vodu.
Za malecku nisam mogla dobiti praznu lepinu "jer ne mogu obracunati", iako sam ponudila da platim kao porciju cevapa.
Kad narucujete, morate da precizirate kakav poljev zelite, jer imaju "normalan" poljev, a imaju i neku vrstu gulasa kojim ionako lose cevape pretvore u tuzlanski lonac.
Facit:

enterijer i oprema - 2-
usluga - 2
cevapi - 2+
brzina usluge - 1-
izbor - 2-

Sto se nas tice: no mas!
jaranice, ne kaki.
Malecki, kuci pa tako pricaj.
Ako ti se ne svidja moje misljenje, slobodno me ignorisi.
dobro.
Tyke
Posts: 2624
Joined: 23/02/2012 05:44

#2141 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Tyke »

Sve je dobro dok ne odes u, nekad s ponosom spominjanu, Limenku gdje te na samom ulazu cekaju vec gotovi cevapi, samo je bitno da reknes koju porciju hoces i dok si oprao ruke cevapi se hlade na hastalu. :D

Kako god, ja u Sezamu (do Pasaza) nekako najradije pojedem cevape, po mom ukusu su. Malo resije narucim i to je to. Zlaja je nahvaljen, kao i mnogi objekti sirom BiH, koji su imali tradiciju, a sad se sve svodi na price iz proslosti "kako je nekad davno...". Tako i u Banja Luci nedavno kad sam isao, Kod Muje, cevap na sve lici osim na cevap (asociram na ukus). Ali Boze moj, i dan-danas to mjesto svi rado spominju.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2142 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Maraschino »

Sta je ono u cuvenom Dramaru? Kao na zeljeznickoj stanici. Nigdje reda, sve razbacano, konobari ko muhe bez glave.
Cuo sam(nesluzbeno) da je pitanje dana kada ce kleknuti.

Dobru klopu sam jeo u Sezamu 7 (bivsa picerija i sve dole do pozorista) :D .

Hvale Zlatnik a ja gore nesto ne idem. :roll:
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#2143 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Sarah24 »

Zlatnik, hrana dobra, konobari kulturni, rijetkost u Tz, Sagittarius isto, da se ne obrukas sekunde ako nekog stranca povedes sa sobom (ozbiljnog naravno) :lol: :mrgreen: ne one kojima je krkanluk najvazniji i da piva tece po podu :mrgreen: :skoljka:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2144 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Maraschino »

Sarah24 wrote:Zlatnik, hrana dobra, konobari kulturni, rijetkost u Tz, Sagittarius isto, da se ne obrukas sekunde ako nekog stranca povedes sa sobom (ozbiljnog naravno) :lol: :mrgreen: ne one kojima je krkanluk najvazniji i da piva tece po podu :mrgreen: :skoljka:
Gdje ti je ovo ili mi je nesto promaklo?
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#2145 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Sarah24 »

Maraschino wrote:
Sarah24 wrote:Zlatnik, hrana dobra, konobari kulturni, rijetkost u Tz, Sagittarius isto, da se ne obrukas sekunde ako nekog stranca povedes sa sobom (ozbiljnog naravno) :lol: :mrgreen: ne one kojima je krkanluk najvazniji i da piva tece po podu :mrgreen: :skoljka:
Gdje ti je ovo ili mi je nesto promaklo?
Kod Avaz zgrade u prolazu prema Toranj zgradi i Mercatoru, ima vec par godina, da ne lupam 3,4 mozda, nes' se pokajati ako odes da vidis :mrgreen:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2146 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Maraschino »

Sarah24 wrote:
Maraschino wrote:
Sarah24 wrote:Zlatnik, hrana dobra, konobari kulturni, rijetkost u Tz, Sagittarius isto, da se ne obrukas sekunde ako nekog stranca povedes sa sobom (ozbiljnog naravno) :lol: :mrgreen: ne one kojima je krkanluk najvazniji i da piva tece po podu :mrgreen: :skoljka:
Gdje ti je ovo ili mi je nesto promaklo?
Kod Avaz zgrade u prolazu prema Toranj zgradi i Mercatoru, ima vec par godina, da ne lupam 3,4 mozda, nes' se pokajati ako odes da vidis :mrgreen:
Nisam znao kako se vice taj restoran. :D

Bio, jeo, svi zadovoljni a bilo nas 15-tak. :thumbup:
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#2147 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Sarah24 »

Eh et' 8-) :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2148 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by spreca »

Sarah24 wrote:
Maraschino wrote:
Sarah24 wrote:Zlatnik, hrana dobra, konobari kulturni, rijetkost u Tz, Sagittarius isto, da se ne obrukas sekunde ako nekog stranca povedes sa sobom (ozbiljnog naravno) :lol: :mrgreen: ne one kojima je krkanluk najvazniji i da piva tece po podu :mrgreen: :skoljka:
Gdje ti je ovo ili mi je nesto promaklo?
Kod Avaz zgrade u prolazu prema Toranj zgradi i Mercatoru, ima vec par godina, da ne lupam 3,4 mozda, nes' se pokajati ako odes da vidis :mrgreen:
Ka's me voditi tamo :mrgreen: :lol: ......ja kad sam gladan sve mi je ukusno......a kad nismo gladni a jedemo , onda sto mahana nadjemo
User avatar
Sarah24
Posts: 10014
Joined: 08/06/2010 11:12
Location: Somewhere over the rainbow

#2149 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by Sarah24 »

Komso, jel' meni upuceno pitanje? :mrgreen: :skoljka:

MOze biti ali meni i kad sam gladna ako nesto ne stima kazem i ne idem vise tamo :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#2150 Re: Vijesti iz Tuzle

Post by spreca »

Sarah24 wrote:Komso, jel' meni upuceno pitanje? :mrgreen: :skoljka:

MOze biti ali meni i kad sam gladna ako nesto ne stima kazem i ne idem vise tamo :mrgreen:
Ma kono bona nisam ja jos poceo pricati sam sa sobom :oops: :lol: :lol: :lol: ....ma naravno...kad nesto nije uredu treba odmah reci i to bez uzstezaanja.....ja sam nedavno bio u Kraini i ima tamo jedno lijepo mjesto i hrana je super is ve ostalo ali zadnji put nisam htio ni jesti ni piti....trazim Preminger a konobar veli da dugog piva osim Karlovacog nema ja samo ustanem i odem a bilo nas jedesetak osoba...radi se o Chardaklijama etno selo.
Post Reply