Smartphone diskusije

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
pinokio04
Posts: 1629
Joined: 01/03/2012 09:51

#3376 Re: Smartphone diskusije

Post by pinokio04 »

ppozz raja, interesuje me vaše mišljenje. Hoću sestri nabaviti htc m8, ili samsung galaxy s5. Ja više naginjem htc m8, 80 % posto naginjem za htc m8, a i ona doduše. Ali me maloi intereujse ako neko ima iskustva sa spomenutim. Kamera, prednja straznja, slike, kakve su, dan noc, brzina rada telefon , baterija i sl.. Savjet mi treba
User avatar
Quaresma
Posts: 6698
Joined: 19/07/2010 16:37

#3377 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

Sve je na strani htc.a osim kamere

A s5 ima prednosnt jos za lako flasanje stock romova, a i inace su vise podrzani kod xda zajednice
User avatar
zateznistub
Posts: 15515
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#3378 Re: Smartphone diskusije

Post by zateznistub »

Ja ne znam da li vama, ali meni su svi ovi danasmji telefoni ko jaje jajetu a opet se govori kako neki imaju bolji dizajn :shock:

te tanji bazel, odnosno veca iskoritivost prostora u korist displeja. Ostalo je sve isto, malo zakrivljeni čoškovi ili su više "na kant"...

intersuje me da li će iko ikad izbaciti dijametralno drugačiji telefon ili sve ostaje na ovom brick-u?
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3379 Re: Smartphone diskusije

Post by Qler »

Proslo je doba experimentisanja, sad su sam cifre od prodaje bitne. Nema tu puno maste, nalijepi display na plocu i to je to. Razlike velike i ne moze biti... Sjeti se samo telefona iz tamo 2004-2005 i tih dizajna
User avatar
Quaresma
Posts: 6698
Joined: 19/07/2010 16:37

#3380 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

kako je to covjece prije bilo, znaci nije bilo slicnih telefona, vec se svaki jasno razlikovao jedan od drugog, i bum, na kraju sta jedan telefon moze uraditi
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3381 Re: Smartphone diskusije

Post by supercali »

Nije to uradio iphone ili neko nego jednostavno.ne mozes napraviti telefon a da drugacije izgleda jer svako hoce ekran od 5 inca ilo slicno i kad bi gurao tipke izasao bi kao tablet
Nismo jos usavrsili tehnologiju da ide newto naprednije tako da ostajemo do daljnjeg na ovome
Kad bude nesto kao google glass ili slicno onda cemo imati narukvice prstenove ogrlice kao telefone a sve cemo gledati preko tih naocala projekcija i sl
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3382 Re: Smartphone diskusije

Post by Qler »

Microsoft Hololens.... perverzija :)
User avatar
pinokio04
Posts: 1629
Joined: 01/03/2012 09:51

#3383 Re: Smartphone diskusije

Post by pinokio04 »

Kako da prepoznam razliku od htc m8 i htc m8x (azijska verzija, clockan cpu na 2,5 ghz). Kako prepoznati, na osnovu čega, hardverski su isti, na kutiji piše htc m8x, ali ima li caka neka, softverska, jel može se staviti ovaj europska verzija htc m8 u kutiji od azijske verzije htc m8x .
Zna li neko možda ? savjet :sax:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#3384 Re: Smartphone diskusije

Post by fatamorgana »

pinokio04 wrote:Kako da prepoznam razliku od htc m8 i htc m8x (azijska verzija, clockan cpu na 2,5 ghz). Kako prepoznati, na osnovu čega, hardverski su isti, na kutiji piše htc m8x, ali ima li caka neka, softverska, jel može se staviti ovaj europska verzija htc m8 u kutiji od azijske verzije htc m8x .
Zna li neko možda ? savjet :sax:
Jes' ovo ti pinokiJo kućo stara? :lol:
User avatar
pinokio04
Posts: 1629
Joined: 01/03/2012 09:51

#3385 Re: Smartphone diskusije

Post by pinokio04 »

fatamorgana wrote:
pinokio04 wrote:Kako da prepoznam razliku od htc m8 i htc m8x (azijska verzija, clockan cpu na 2,5 ghz). Kako prepoznati, na osnovu čega, hardverski su isti, na kutiji piše htc m8x, ali ima li caka neka, softverska, jel može se staviti ovaj europska verzija htc m8 u kutiji od azijske verzije htc m8x .
Zna li neko možda ? savjet :sax:
Jes' ovo ti pinokiJo kućo stara? :lol:

Glavom i bradom :izet:
Kako mi živiš beže :)
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#3386 Re: Smartphone diskusije

Post by fatamorgana »

pinokio04 wrote:
fatamorgana wrote:
Jes' ovo ti pinokiJo kućo stara? :lol:

Glavom i bradom :izet:
Kako mi živiš beže :)
Nema te na reliZiji. .... :wink:
User avatar
pinokio04
Posts: 1629
Joined: 01/03/2012 09:51

#3387 Re: Smartphone diskusije

Post by pinokio04 »

fatamorgana wrote:
pinokio04 wrote:
fatamorgana wrote:
Jes' ovo ti pinokiJo kućo stara? :lol:

Glavom i bradom :izet:
Kako mi živiš beže :)
Nema te na reliZiji. .... :wink:
Reko nek vrijeme učini svoje,
Jesil se šta prossvjetlio beže :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3388 Re: Smartphone diskusije

Post by agent_zero »

zateznistub wrote:Ja ne znam da li vama, ali meni su svi ovi danasmji telefoni ko jaje jajetu a opet se govori kako neki imaju bolji dizajn :shock:

te tanji bazel, odnosno veca iskoritivost prostora u korist displeja. Ostalo je sve isto, malo zakrivljeni čoškovi ili su više "na kant"...

intersuje me da li će iko ikad izbaciti dijametralno drugačiji telefon ili sve ostaje na ovom brick-u?
Mene duša boli što ne mogu i neću da kupim niti jedan HTCov model u zadnjih par godina, a obožavam HTC. Ono šta rade za bezelima oko ekrana je strava i užas, telefon od 5 inča velik kao neki od 5,5.

I svake godine isto još od m7 (mada je kod m7 to bilo i donekle u granicama trpljivosti).
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31547
Joined: 16/04/2011 18:46

#3389 Re: Smartphone diskusije

Post by skafiskafsnjak »

agent_zero wrote:
zateznistub wrote:Ja ne znam da li vama, ali meni su svi ovi danasmji telefoni ko jaje jajetu a opet se govori kako neki imaju bolji dizajn :shock:

te tanji bazel, odnosno veca iskoritivost prostora u korist displeja. Ostalo je sve isto, malo zakrivljeni čoškovi ili su više "na kant"...

intersuje me da li će iko ikad izbaciti dijametralno drugačiji telefon ili sve ostaje na ovom brick-u?
Mene duša boli što ne mogu i neću da kupim niti jedan HTCov model u zadnjih par godina, a obožavam HTC. Ono šta rade za bezelima oko ekrana je strava i užas, telefon od 5 inča velik kao neki od 5,5.

I svake godine isto još od m7 (mada je kod m7 to bilo i donekle u granicama trpljivosti).
Sto se tice iskoristenosti prednje strane, mislim da je LG tu odradio vrhunski sa G2 ...
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3390 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

Samsung patents automatic ejectable stylus design for a Galaxy Note

http://www.androidauthority.com/galaxy- ... nt-614628/

Znači sljedeći Note bi mogao imati olovku koju ne moraš "ručno" vaditi iz uređaja! :thumbup:
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3391 Re: Smartphone diskusije

Post by supercali »

skafiskafsnjak wrote:
agent_zero wrote:
zateznistub wrote:Ja ne znam da li vama, ali meni su svi ovi danasmji telefoni ko jaje jajetu a opet se govori kako neki imaju bolji dizajn :shock:

te tanji bazel, odnosno veca iskoritivost prostora u korist displeja. Ostalo je sve isto, malo zakrivljeni čoškovi ili su više "na kant"...

intersuje me da li će iko ikad izbaciti dijametralno drugačiji telefon ili sve ostaje na ovom brick-u?
Mene duša boli što ne mogu i neću da kupim niti jedan HTCov model u zadnjih par godina, a obožavam HTC. Ono šta rade za bezelima oko ekrana je strava i užas, telefon od 5 inča velik kao neki od 5,5.

I svake godine isto još od m7 (mada je kod m7 to bilo i donekle u granicama trpljivosti).
Sto se tice iskoristenosti prednje strane, mislim da je LG tu odradio vrhunski sa G2 ...
ja ne znam zasto ljudi toliko pate od tih bezela ili kako se vec na nasem zovu
meni su oni super stvar kad gledas slike film ili nesto da aparat drzis kako treba u ruci bez brige da ces nesto kliknuti ili slicno
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3392 Re: Smartphone diskusije

Post by supercali »

sony promijenio naziv xperiji Z4 u Z3+
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3393 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

supercali wrote:
skafiskafsnjak wrote:
agent_zero wrote:
Mene duša boli što ne mogu i neću da kupim niti jedan HTCov model u zadnjih par godina, a obožavam HTC. Ono šta rade za bezelima oko ekrana je strava i užas, telefon od 5 inča velik kao neki od 5,5.

I svake godine isto još od m7 (mada je kod m7 to bilo i donekle u granicama trpljivosti).
Sto se tice iskoristenosti prednje strane, mislim da je LG tu odradio vrhunski sa G2 ...
ja ne znam zasto ljudi toliko pate od tih bezela ili kako se vec na nasem zovu
meni su oni super stvar kad gledas slike film ili nesto da aparat drzis kako treba u ruci bez brige da ces nesto kliknuti ili slicno
Odavno riješeno kroz "lock" opciju za touch koju ima svaki iole pristojan media player za Android! ;-)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#3394 Re: Smartphone diskusije

Post by supercali »

a ako necu da zakljucavam?
i ne odnosi se samo na plejere nego na sve ostalo igra neka koja ne trazi da stalno tipkas po njoj
recimo voznje auta a okretanjem uredjaja upravljas autom i sl
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#3395 Re: Smartphone diskusije

Post by Maharadza »

supercali wrote:a ako necu da zakljucavam?
i ne odnosi se samo na plejere nego na sve ostalo igra neka koja ne trazi da stalno tipkas po njoj
recimo voznje auta a okretanjem uredjaja upravljas autom i sl
Što ne bi htio kada ćeš gledati seriju ili film gdje ti ne treba touch?! Opcija se ionako pali/gasi na jedan jedini touch. :D

A igram i ja odavno asphalt 8 na g2 bez ikakvih problema, a tada držiš uređaj gdje itekako ima bezela. :D

Jedini 'minus' kod g2 jeste zvučnik sa strane gdje ga lako 'poklopim' rukom i ne čujem ništa dok igram ili gledam multimediju. Najbolje je to htc riješio sa front zvučnicima kao i moto x mes'čini ali je ovaj novi One preskup po meni, barem kod nas.
User avatar
Quaresma
Posts: 6698
Joined: 19/07/2010 16:37

#3396 Re: Smartphone diskusije

Post by Quaresma »

a ljudi izmislili slušalice :)
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3397 Re: Smartphone diskusije

Post by agent_zero »

supercali wrote:ja ne znam zasto ljudi toliko pate od tih bezela ili kako se vec na nasem zovu
meni su oni super stvar kad gledas slike film ili nesto da aparat drzis kako treba u ruci bez brige da ces nesto kliknuti ili slicno
Pa zato što bespotrebno povećavaju dužinu i ukupnu masu mobitela, a g2 je pokazao da se to može svesti na minimalizam kad se hoće.

Ja npr. ne gledam filmove na mobitelu, tako ne volim te bezele.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31547
Joined: 16/04/2011 18:46

#3398 Re: Smartphone diskusije

Post by skafiskafsnjak »

Maharadza wrote:
supercali wrote:a ako necu da zakljucavam?
i ne odnosi se samo na plejere nego na sve ostalo igra neka koja ne trazi da stalno tipkas po njoj
recimo voznje auta a okretanjem uredjaja upravljas autom i sl
Što ne bi htio kada ćeš gledati seriju ili film gdje ti ne treba touch?! Opcija se ionako pali/gasi na jedan jedini touch. :D

A igram i ja odavno asphalt 8 na g2 bez ikakvih problema, a tada držiš uređaj gdje itekako ima bezela. :D

Jedini 'minus' kod g2 jeste zvučnik sa strane gdje ga lako 'poklopim' rukom i ne čujem ništa dok igram ili gledam multimediju. Najbolje je to htc riješio sa front zvučnicima kao i moto x mes'čini ali je ovaj novi One preskup po meni, barem kod nas.
a meni npr evo vise odgovara g2 makar sa takvim zvucnicima ... htc ih stavio naprijed pa iznad i ispod ima "mesa" koliko hoces sto mi se nimaaaaloo ne svidja. I ja vise volim kada naprijed nema praznog prostora :D
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3399 Re: Smartphone diskusije

Post by Qler »

Ali zato One ima odlicne zvucnike za mobitel. Bas je razlika izmedju njega i pa haman bilo kojeg drugog. To sto sam vidio na M7 i M8..
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#3400 Re: Smartphone diskusije

Post by agent_zero »

skafiskafsnjak wrote:a meni npr evo vise odgovara g2 makar sa takvim zvucnicima ... htc ih stavio naprijed pa iznad i ispod ima "mesa" koliko hoces sto mi se nimaaaaloo ne svidja. I ja vise volim kada naprijed nema praznog prostora :D
Kod htc je problem što ne nude modele/serije koji nemaju ili imaju samo jedan boomsound zvučnik. Ja stvarno ne vidim potrebu za dvosturkim boomsound zvučnicima, halo mobitel je u pitanju, a ne tv. Ok neka imaju neki modeli, ali trebali su napraviti i jednu seriju bez ili sa samo jednim zvučnikom. Pa da ljudi imaju izbor.

Na m9 su koliko toliko uklopili u neku razumnu veličinu, volio bih imati m9... ali godinama će biti preskup, s obzirom da je m8 i dalje (neopravdano) skup.
Post Reply