autopraonica u sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
duspi
Posts: 749
Joined: 17/04/2008 02:11
Location: SA

#1 autopraonica u sarajevu

Post by duspi »

gdje vi perete svoje vozilice? :)

kakvi su dojmovi i šta bi preporučili, automatsko, ručno pranje, samo vanjsko, unutrašnje, cijena, ko dobro radi, ko fušeri itd :)
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#2 Re: autopraonica u sarajevu

Post by Karabaja »

Pravilo je da nema pravila :D

U prosjeku perem auto u autopraonici komplet jednom mjesečno, a saperem na samouslužnim po potrebi između toga. Odabir autopraonice se sastoji iz faktora niske cijene, slobodnog mjesta i mene u prolazu :)
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#3 Re: autopraonica u sarajevu

Post by chuchumbamayumbe »

3D u Neđarićima su radili super, ali mi se čini da su od dvojice spali na jednog lika koji radi, tako da nikada ne možeš da opereš auto bez DUGOG čekanja. Komplet je bilo 10km, ali fakat su radili ODLIČAN posao.
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#4 Re: autopraonica u sarajevu

Post by AmADin_gospo »

chuchumbamayumbe wrote:3D u Neđarićima su radili super, ali mi se čini da su od dvojice spali na jednog lika koji radi, tako da nikada ne možeš da opereš auto bez DUGOG čekanja. Komplet je bilo 10km, ali fakat su radili ODLIČAN posao.
slažem se, 3D je najbolja praonica u gradu. pranje traje 40ak min. pa i sat, ali je auto neprepoznatljivo. vrijede svake marke.


također, praonica iznad plavog oka kod željinog (bliže AS pekari)

a npr kad ste negdje van grada, nabolje praonice su one ispred kojih vidite skupocjene automobile.
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#5 Re: autopraonica u sarajevu

Post by arzuhal »

Ja najčešće odem u samouslužnu praonicu. Nije zbog para, više haman potrošim nego da idem u neku praonicu, nego mi ćeif :mrgreen:
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7 Re: autopraonica u sarajevu

Post by Truba »

imam osjećaj da je pravi biznis u tim radnjama za pranje
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#8 Re: autopraonica u sarajevu

Post by emko1234 »

AmADin_gospo wrote:
chuchumbamayumbe wrote:3D u Neđarićima su radili super, ali mi se čini da su od dvojice spali na jednog lika koji radi, tako da nikada ne možeš da opereš auto bez DUGOG čekanja. Komplet je bilo 10km, ali fakat su radili ODLIČAN posao.
slažem se, 3D je najbolja praonica u gradu. pranje traje 40ak min. pa i sat, ali je auto neprepoznatljivo. vrijede svake marke.


također, praonica iznad plavog oka kod željinog (bliže AS pekari)

a npr kad ste negdje van grada, nabolje praonice su one ispred kojih vidite skupocjene automobile.
odlicna autopranoica je tako iznad plavog oka..neki dan sam bio..momci su uradili strasan posao za jedno 20 minuta..jest 10 km al vrijedi svake marke..kad vidim da neko ono trlja ko ni sebi ni svom,ne zna jel umro il ce umrijet ne mili mi se vise da mu dodjem..
User avatar
KNELE 071
Posts: 54
Joined: 24/02/2012 17:17

#9 Re: autopraonica u sarajevu

Post by KNELE 071 »

emko1234 wrote:
AmADin_gospo wrote:

također, praonica iznad plavog oka kod željinog (bliže AS pekari)

a npr kad ste negdje van grada, nabolje praonice su one ispred kojih vidite skupocjene automobile.
odlicna autopranoica je tako iznad plavog oka..neki dan sam bio..momci su uradili strasan posao za jedno 20 minuta..jest 10 km al vrijedi svake marke..kad vidim da neko ono trlja ko ni sebi ni svom,ne zna jel umro il ce umrijet ne mili mi se vise da mu dodjem..
zar ti imaš šta oprati :D
mumy
Posts: 756
Joined: 25/05/2011 21:21

#10 Re: autopraonica u sarajevu

Post by mumy »

ma samousluzna zakon,za 3 markice bude ko pista :D
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#11 Re: autopraonica u sarajevu

Post by emko1234 »

KNELE 071 wrote:
emko1234 wrote:
AmADin_gospo wrote:

također, praonica iznad plavog oka kod željinog (bliže AS pekari)

a npr kad ste negdje van grada, nabolje praonice su one ispred kojih vidite skupocjene automobile.
odlicna autopranoica je tako iznad plavog oka..neki dan sam bio..momci su uradili strasan posao za jedno 20 minuta..jest 10 km al vrijedi svake marke..kad vidim da neko ono trlja ko ni sebi ni svom,ne zna jel umro il ce umrijet ne mili mi se vise da mu dodjem..
zar ti imaš šta oprati :D
imam,land cruiser 100,daihatsu turbo,i bmw e46 328ci(2007,zapravo 2006,2003 il 2000) sa 129kW..najvise perem motor,posto je unikat. :D
User avatar
KNELE 071
Posts: 54
Joined: 24/02/2012 17:17

#12 Re: autopraonica u sarajevu

Post by KNELE 071 »

emko1234 wrote:
KNELE 071 wrote:
zar ti imaš šta oprati :D
imam,land cruiser 100,daihatsu turbo,i bmw e46 328ci(2007,zapravo 2006,2003 il 2000) sa 129kW..najvise perem motor,posto je unikat. :D
ja mislio ti poliraš glavušu :D
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#13 Re: autopraonica u sarajevu

Post by emko1234 »

to mi u stvarnom zivotu rade ljudi slicni tebi :D
User avatar
dingosp0
Posts: 822
Joined: 19/07/2010 14:29
Location: Sarajevo

#14 Re: autopraonica u sarajevu

Post by dingosp0 »

praona na mojmilu, zakon...
kako znam da je jedina sa cetkom.... sve ove bez cetke koje idu na sapunjaku samu ne operu kako treba...
kad se auto osusi ostane opet prasine ...
User avatar
iVar
Posts: 72
Joined: 09/03/2011 09:42
Location: Sarajevo

#15 Re: autopraonica u sarajevu

Post by iVar »

emko1234 wrote:
AmADin_gospo wrote:
chuchumbamayumbe wrote:3D u Neđarićima su radili super, ali mi se čini da su od dvojice spali na jednog lika koji radi, tako da nikada ne možeš da opereš auto bez DUGOG čekanja. Komplet je bilo 10km, ali fakat su radili ODLIČAN posao.
slažem se, 3D je najbolja praonica u gradu. pranje traje 40ak min. pa i sat, ali je auto neprepoznatljivo. vrijede svake marke.


također, praonica iznad plavog oka kod željinog (bliže AS pekari)

a npr kad ste negdje van grada, nabolje praonice su one ispred kojih vidite skupocjene automobile.
odlicna autopranoica je tako iznad plavog oka..neki dan sam bio..momci su uradili strasan posao za jedno 20 minuta..jest 10 km al vrijedi svake marke..kad vidim da neko ono trlja ko ni sebi ni svom,ne zna jel umro il ce umrijet ne mili mi se vise da mu dodjem..
Autopraonica VR6 :-D Tamo perem auta vec nekih 7 godina :-D
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#16 Re: autopraonica u sarajevu

Post by _Reds_ »

Daj mi recite neku kvalitetnu praonu za dubinsko pranje auta, znaci sjedista, i tako to. Imam par otisaka prstiju unutra na krovu i tako to. I koliko to kosta ?
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#17 Re: autopraonica u sarajevu

Post by chuchumbamayumbe »

_Reds_ wrote:Daj mi recite neku kvalitetnu praonu za dubinsko pranje auta, znaci sjedista, i tako to. Imam par otisaka prstiju unutra na krovu i tako to. I koliko to kosta ?
Ja mislim da se to radi tamo kod Servisa u VelUšićima, UNIS ili već ko to drži, tamo se ide za dubinsko.
Siguran sam da ima još raje sa drugim preporukama.
Ja nisam nikada radio ovu vrstu čišćenja.
User avatar
2AK-47
Posts: 308
Joined: 26/12/2011 19:09

#18 Re: autopraonica u sarajevu

Post by 2AK-47 »

_Reds_ wrote:Daj mi recite neku kvalitetnu praonu za dubinsko pranje auta, znaci sjedista, i tako to. Imam par otisaka prstiju unutra na krovu i tako to. I koliko to kosta ?
Probaj kod Mosta Suade i Olge, ima praonica čini mi se Konaković, tamo sam par puta oprao, i bio zadovoljan. Mislim da ti mogu pomoći.
User avatar
KNELE 071
Posts: 54
Joined: 24/02/2012 17:17

#19 Re: autopraonica u sarajevu

Post by KNELE 071 »

emko1234 wrote:to mi u stvarnom zivotu rade ljudi slicni tebi :D
teško bogami, nisam peder, a nemam glavušu :D ni 1,6 D unikat :D
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#20 Re: autopraonica u sarajevu

Post by emko1234 »

_Reds_ wrote:Daj mi recite neku kvalitetnu praonu za dubinsko pranje auta, znaci sjedista, i tako to. Imam par otisaka prstiju unutra na krovu i tako to. I koliko to kosta ?
ja mislim da ti je to oko petobanke..
User avatar
kurty
Posts: 45061
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#21 Re: autopraonica u sarajevu

Post by kurty »

_Reds_ wrote:Daj mi recite neku kvalitetnu praonu za dubinsko pranje auta, znaci sjedista, i tako to. Imam par otisaka prstiju unutra na krovu i tako to. I koliko to kosta ?

prijatelju...ja se tim bavim...

znaci od obicnog dubinskog ciscenje, preko generalke auta, po pitanju ciscenja...


p.s. isto tako ako nekome treba generalno ciscenje stana, kuce, firme... da se dogovaramo :-D
User avatar
_Reds_
Posts: 9370
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#22 Re: autopraonica u sarajevu

Post by _Reds_ »

kurty wrote:
_Reds_ wrote:Daj mi recite neku kvalitetnu praonu za dubinsko pranje auta, znaci sjedista, i tako to. Imam par otisaka prstiju unutra na krovu i tako to. I koliko to kosta ?

prijatelju...ja se tim bavim...

znaci od obicnog dubinskog ciscenje, preko generalke auta, po pitanju ciscenja...


p.s. isto tako ako nekome treba generalno ciscenje stana, kuce, firme... da se dogovaramo :-D
Koliko para, golf 5 u pitanju ! Znacio cuo sam negdje da ima neko ciscenje parom, izvuce svu prasinu iz klime, sjedista, i ostalo, pa unutra auto bude ko novo. I koliko vremenski treba za to ?
User avatar
Entropio
Posts: 7811
Joined: 21/11/2010 21:49

#23 Re: autopraonica u sarajevu

Post by Entropio »

.
User avatar
kurty
Posts: 45061
Joined: 17/08/2008 23:29
Location: Made in Breza

#24 Re: autopraonica u sarajevu

Post by kurty »

_Reds_ wrote:
kurty wrote:
_Reds_ wrote:Daj mi recite neku kvalitetnu praonu za dubinsko pranje auta, znaci sjedista, i tako to. Imam par otisaka prstiju unutra na krovu i tako to. I koliko to kosta ?

prijatelju...ja se tim bavim...

znaci od obicnog dubinskog ciscenje, preko generalke auta, po pitanju ciscenja...


p.s. isto tako ako nekome treba generalno ciscenje stana, kuce, firme... da se dogovaramo :-D
Koliko para, golf 5 u pitanju ! Znacio cuo sam negdje da ima neko ciscenje parom, izvuce svu prasinu iz klime, sjedista, i ostalo, pa unutra auto bude ko novo. I koliko vremenski treba za to ?
detalji u PP

da, imam i tu opciju... znaci i klasicno dubinsko ciscenje, a i ciscenje parom... i klima i motor i sve sto treba da se cisci, cistim (o)
Fauja Singh
Posts: 2469
Joined: 07/12/2011 12:40

#25 Re: autopraonica u sarajevu

Post by Fauja Singh »

Ja sam prao na samouzluznoj na mojmilu, super mi je ona pjena ali dvojica drugova mi imaju starija auta i obojici im je matirala boja nakon sto sam im preporucio tu autopraonicu, do tad su prali na anexu i nije bilo problema.
Meni je dosta novije auto nego njihovo i nije mi boja matirala kao kod njih, ali nije to vise onaj sjaj i auto mi je zrelo za poliranja :(
Jel ko imao slicnih iskustava?
Post Reply