Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#26 Re: Alfa Romeo

Post by motorola01 »

159-ka je vrh s vana,ali brate odron zivi unutra :-) .Ne mogu shvatiti ljude koji su pravili ovakav automobil gdje auto odlicno izgleda s vana,a unutra tabla puna nekih "rupa" i izgleda kao da je pravljeno za auta iz 80.-tih :-)..jednostavno koliko ukusa ima s vana,toliko neukusa ima unutra...
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#27 Re: Alfa Romeo

Post by emko1234 »

Dr. Octagon wrote:
emko1234 wrote:pa dobro to je istina,i zajebancija.mozda bi i volio da cujem il procitam nesto sto cemo mi se trajno spasit u glavi.al ne mogu kad ti ovo " :-) :-) :-) :-) " stavis ko komentar :D
Ti si,kao što mogu primijetiti neki lokalni forumski mangup ali iz sektora auta.Zaboli me ud za tvoje komplekse i poremećaje iz djetinjstva,i što ti je dugogodišnja treba otišla sa frajerom koji vozi alfu .Zaobiđi mene i priču o mom autu u širokom luku,ovdje na forumu
ako imaš nešto da mi kažeš,javi mi se na p.p a kad me vidiš u ovoj alfi,ja te molim da mi se javiš i rado ću ti objasniti ko je fanatik......
odlicno percipiras stvari i okolinu,za svaku pohvalu samo sto nista od ovog sto sam napisao nije bilo upuceno na negativan nacin kao sto si ti shvatio.(mislim realno,napisao bi ti nesto na sta neces imat odgovor.al odmah ce ove lokalne majke tereze s foruma da pocnu kritikivat moje ponasanje pa se s toga kontrolisem)
zato bih te zamolio da svoju nadrkanost ne prosipas preko tipkovnice.vjeruj mi ne pomazi da ti se smanji nivo stresa.
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#28 Re: Alfa Romeo

Post by hostapler »

emko1234 wrote:
hostapler wrote:Citao sam nedavno intervju sa unukom Ferninanda Porschea i pitaju ga koji je vas djed cijenio i vozio automobil,i kaze covjek,djed dok je bio ziv nijedan drugi auto nije smio doci u kucu osim Alfa Romea,bio je bukvalno lud i fasciniran sa njom.
zaboravio si samo dole napisat jos:" posjetite nas u novom salonu,vas generalni zastupnika alfa romea,autocommerce BIH." :D :D :D
veceg PR na ovom forumu od tebe nema, zato pssssst.
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#29 Re: Alfa Romeo

Post by hostapler »

madner wrote:
hostapler wrote:Citao sam nedavno intervju sa unukom Ferninanda Porschea i pitaju ga koji je vas djed cijenio i vozio automobil,i kaze covjek,djed dok je bio ziv nijedan drugi auto nije smio doci u kucu osim Alfa Romea,bio je bukvalno lud i fasciniran sa njom.
To govorimo o covjeku koji je pravio svoja auta? :D :lol:

Dobar nik, pase.
Pravio svoja auta. Da pravio je bubu,a Alfe prije II svjetskog rata pa i poslije su bile ispred 3 miliona svjetlosnih godina.
User avatar
madner
Posts: 56768
Joined: 09/08/2004 16:35

#30 Re: Alfa Romeo

Post by madner »

hostapler wrote:
madner wrote:
hostapler wrote:Citao sam nedavno intervju sa unukom Ferninanda Porschea i pitaju ga koji je vas djed cijenio i vozio automobil,i kaze covjek,djed dok je bio ziv nijedan drugi auto nije smio doci u kucu osim Alfa Romea,bio je bukvalno lud i fasciniran sa njom.
To govorimo o covjeku koji je pravio svoja auta? :D :lol:

Dobar nik, pase.
Pravio svoja auta. Da pravio je bubu,a Alfe prije II svjetskog rata pa i poslije su bile ispred 3 miliona svjetlosnih godina.
Do bube je covjek imao cijeli radni vijek. Prvo za Daimler, pa za Auto Union.

Ovo je recimo bio njegov dizajn

Image

Alfe su tu ne niza liga, nego smjesne.
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#31 Re: Alfa Romeo

Post by hostapler »

Znaci li ti ime Ferrari u prijeratnim Alfama ili to da prijeratni primjerci Alfe dostizu cijene od nekoliko miliona dolara,eura,jena ili cega hoces. Niza liga nema sta. A pogotovo smijesne.
User avatar
madner
Posts: 56768
Joined: 09/08/2004 16:35

#32 Re: Alfa Romeo

Post by madner »

Pogledaj cijenu ovog pa se onda javi.

Nego koji model Alfe je vozio?
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#33 Re: Alfa Romeo

Post by hostapler »

madner wrote:Pogledaj cijenu ovog pa se onda javi.

Nego koji model Alfe je vozio?
Intervju je bio u nekom od brojeva Auto Kluba,ali nisu rekli koju je Alfu vozio.
A to sto je pravio i sta je vozio je velika razlika. Covjek je vidio da neko nesto pravi bolje od njega,pa je vozio bolje.
Zamisli Nihada Imamovica,jedan od vlasnika ASA-e a vozi npr. Hyundai. Nema smisla zar ne.
User avatar
madner
Posts: 56768
Joined: 09/08/2004 16:35

#34 Re: Alfa Romeo

Post by madner »

Pa jedino nema smisla lagati.
Mogu i ja reci da je vlasnik Alfe, po mom komsiji Hami, bio veliki zaljubljenik u traktore.
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#35 Re: Alfa Romeo

Post by hostapler »

madner wrote:Pa jedino nema smisla lagati.
Mogu i ja reci da je vlasnik Alfe, po mom komsiji Hami, bio veliki zaljubljenik u traktore.
A mislis da lazem ili ne mozes podnijeti istinu.
User avatar
madner
Posts: 56768
Joined: 09/08/2004 16:35

#36 Re: Alfa Romeo

Post by madner »

Mislim da lazes. Ali eto, sve sto ti je potrebno je model Alfe i kada ju je glavni inzinjer Daimlera kupio :D
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#37 Re: Alfa Romeo

Post by hostapler »

madner wrote:Mislim da lazes. Ali eto, sve sto ti je potrebno je model Alfe i kada ju je glavni inzinjer Daimlera kupio :D

A da nadjem i kupoprodajni ugovor,znam sta sam citao i sta sam vidio,a ti ako hoces vjeruj,ako neces odskakutaj u skokovima, a izgleda ne mozes da podneses istinu :D :-D
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#38 Re: Alfa Romeo

Post by vukojebina »

hahahaha, johtnra napiso na bella machina, ovaj procito i to je svetinja, nema dalje...fakat, sto neki mislilac rece, svemir i ljudska glupost su beskrajni, stim da za svemir nismo bas sigurni...
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#39 Re: Alfa Romeo

Post by Qler »

Alfa kada je pravila super sportska auta i harala autosportom, pola danasnjih proizvodjaca nije ni tutu u rikverc vozalo...
hostapler
Posts: 1135
Joined: 28/02/2012 18:47
Location: Selo Mravići pokraj Matuzica

#40 Re: Alfa Romeo

Post by hostapler »

vukojebina wrote:hahahaha, johtnra napiso na bella machina, ovaj procito i to je svetinja, nema dalje...fakat, sto neki mislilac rece, svemir i ljudska glupost su beskrajni, stim da za svemir nismo bas sigurni...
nije mislilac nego,po nekima najveci naucnik i fizicar svih vremena,Albert Einstein. a ako je jos neko to vidio i postavio na net,dakle mozda (a ja znam da jeste,jer sam svojim ocima vidio i citao tekst) moze i biti istina,a istina boooooliiiiii,a sad se vrati u svoj copor vuce :lol:
User avatar
madner
Posts: 56768
Joined: 09/08/2004 16:35

#41 Re: Alfa Romeo

Post by madner »

hostapler wrote:
madner wrote:Mislim da lazes. Ali eto, sve sto ti je potrebno je model Alfe i kada ju je glavni inzinjer Daimlera kupio :D

A da nadjem i kupoprodajni ugovor,znam sta sam citao i sta sam vidio,a ti ako hoces vjeruj,ako neces odskakutaj u skokovima, a izgleda ne mozes da podneses istinu :D :-D
Pa dobro, tako ti je i moj komsija Hamo izvor. Traktor kao inspiracija.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#42 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

vukojebina wrote:hahahaha, johtnra napiso na bella machina, ovaj procito i to je svetinja, nema dalje...fakat, sto neki mislilac rece, svemir i ljudska glupost su beskrajni, stim da za svemir nismo bas sigurni...
čitaš, čitaš...neka, neka, nešto ćeš novo naučiti...
kako ide šlajfanje, je li spreman ovaj novi koncept za Ženevu?
ovdje svi malkice kakite i branite Ferdinanda, pritom zaboravljajući da se radi o jednom od najvećih falsifikatora svih vremena, tako da me ne čudi da je u slobodno vrijeme rastavljao Alfe, čisto onako da vidi šta se može pođoniti...
User avatar
madner
Posts: 56768
Joined: 09/08/2004 16:35

#43 Re: Alfa Romeo

Post by madner »

Imas li neki izvor, bilo sta? :roll:
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

imam...od izvora dva putića...
Dr. Octagon
Posts: 256
Joined: 14/09/2011 13:22

#45 Re: Alfa Romeo

Post by Dr. Octagon »

Ja znam za priču vezanu za Tazia Nuvolaria.Za njega je Ferdinand Porsche rekao da je najbolji vozač u prošlosti,sadašnjosti i budućnosti.Radi se o velikom vozaču Alfa Romea ..
Dr. Octagon
Posts: 256
Joined: 14/09/2011 13:22

#46 Re: Alfa Romeo

Post by Dr. Octagon »

Šta mislite o novom projektu 2012 Alfa Romeo Touring Superleggera Disco Volante Concept
Ime je za 10 :thumbup:

http://www.topspeed.com/cars/alfa-romeo ... 24705.html
emko1234
Posts: 4582
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#47 Re: Alfa Romeo

Post by emko1234 »

Dr. Octagon wrote:Šta mislite o novom projektu 2012 Alfa Romeo Touring Superleggera Disco Volante Concept
Ime je za 10 :thumbup:

http://www.topspeed.com/cars/alfa-romeo ... 24705.html
projekt je odlican.pomoci ce alfi da urade ono cemu teze vec duzni niz godina.da se ubjedljivo zakucaju za zadnju poziciju u svim segmentima auto industrije i da budu jedan u nizu auto proizvodjaca koji zivi od price:"eh kad je afla auta pravila...."
citam sve napisano i ne kazem da nema istine.al cinjenice su bolne i nepobitne.jedan hyundai za kojeg se nije znalo do prije 10-ak godina kako treba kotira na svim trzistima svijeta bolje od velike talijanske dike i uzdanice koja proda auta u godini kod nas koliko jedan bunjo za 15 dana.da ne spominjemo neke vece igrace na trzistu.
i sto je chemist napisao na prethodnoj strani,dat za osnovnu alfu 20 000eura danas ne moze puno ljudi.a oni koji mogu je ne uzimaju u razmatranje..
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#48 Re: Alfa Romeo

Post by johntra »

Prvo, ovo nije oficijelni projekat Alfa Romea, nego jedne karoserijske kuće...
Drugo, kad je Alfa toliko govno, što se svi otimaju da je kupe, pa čak i famozni VW?
Treće, Alfa proda automobila koliko može, jeste to malo, ali dok je na sisi FIAT-a, može im se...
Četvrto, poređenje Hyundaija i Alfe, osim po prodaji, zaista je smiješno...
Peto, samo ljudi koju znaju šta je Alfa dat će 20 i više hiljada eura za nju...to je oduvijek bila filozofija Alfe...
lavic
Posts: 3088
Joined: 14/04/2011 15:03

#49 Re: Alfa Romeo

Post by lavic »

johntra wrote:Prvo, ovo nije oficijelni projekat Alfa Romea, nego jedne karoserijske kuće...
Drugo, kad je Alfa toliko govno, što se svi otimaju da je kupe, pa čak i famozni VW?
Treće, Alfa proda automobila koliko može, jeste to malo, ali dok je na sisi FIAT-a, može im se...
Četvrto, poređenje Hyundaija i Alfe, osim po prodaji, zaista je smiješno...
Peto, samo ljudi koju znaju šta je Alfa dat će 20 i više hiljada eura za nju...to je oduvijek bila filozofija Alfe...
Jaka im je ta filozofija pravo, u prevodu "ko hoce kupit ce" u danasnjem svijetu agresivne marketinske promocije, slabe ekonomske situacije u svijetu, i potraznje za tehnicki sto savrsenijim prizvodom, mislim da menadzment Alfe ima ozbiljnih problema sa stavom ako ovako razmisljaju. Meni licno je Alfa ok, ali ne vrijedi tih para nikad.
User avatar
zli_hordas
Posts: 1250
Joined: 27/05/2010 08:58

#50 Re: Alfa Romeo

Post by zli_hordas »

Image

Image

Meni je ova Alfa gtv jedna od ljepsih alfica i dan dans sto se tice dizajna nema joj premca.
Post Reply