Anksioznost

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
SkyLimit
Posts: 5193
Joined: 10/10/2012 15:49

#951 Re: anksioznostttttttttttt

Post by SkyLimit »

Evo šta se recimo meni dešava:

Jedan duži period, recimo i do par mjeseci, živim u nekom stanju euforije, život je lijep, brinem o fizičkom izgledu maksimalno, teretana, zdrava prehrana, sređujem obrve, koristim skupe parfeme, izlazim, pun sam sampouzdanja i zavodim djevojke, ozbiljno želim magistrirati, jednostavno pucam od sampouzdanja i želje za životom.

Onda bez ikakvog jasnog povoda počne period od novih par mjeseci gdje mi se ne živi, samo mi je smrt u mislima, ako pogledam kroz prozor zamišljam da skačem, ako pogledam rijeku zamišljam da skačem, uglavnom i dan i noć mi je samoubistvo u mislima, nemam volje ni za čim, mrsko mi se i okupati a kamoli šta više se sređivati, samopouzdanje mi je na takvom nivou da mi bilo kakav kontakt sa drugom osobom teško pada, nemam nikakve želje za izlascima i djevokama želim se samo skupiti u nekom ćošku sobe i tu na miru umrijeti, nemam nikakve poslovne ambicije i svejedno bi mi bilo umrijeti od gladi...

I onda me opet uhvati euforija.

E tako se u meni godinama dvije i fizički i mentalno različite osobe smjenjuju u ciklusima. Samo još ne znam kako je nauka nazvala to stanje.
kudrilo
Posts: 1213
Joined: 17/10/2016 02:48

#952 Re: anksioznostttttttttttt

Post by kudrilo »

..
Last edited by kudrilo on 28/01/2019 08:15, edited 1 time in total.
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#953 Re: anksioznostttttttttttt

Post by otherside »

SkyLimit wrote:Evo šta se recimo meni dešava:

Jedan duži period, recimo i do par mjeseci, živim u nekom stanju euforije, život je lijep, brinem o fizičkom izgledu maksimalno, teretana, zdrava prehrana, sređujem obrve, koristim skupe parfeme, izlazim, pun sam sampouzdanja i zavodim djevojke, ozbiljno želim magistrirati, jednostavno pucam od sampouzdanja i želje za životom.

Onda bez ikakvog jasnog povoda počne period od novih par mjeseci gdje mi se ne živi, samo mi je smrt u mislima, ako pogledam kroz prozor zamišljam da skačem, ako pogledam rijeku zamišljam da skačem, uglavnom i dan i noć mi je samoubistvo u mislima, nemam volje ni za čim, mrsko mi se i okupati a kamoli šta više se sređivati, samopouzdanje mi je na takvom nivou da mi bilo kakav kontakt sa drugom osobom teško pada, nemam nikakve želje za izlascima i djevokama želim se samo skupiti u nekom ćošku sobe i tu na miru umrijeti, nemam nikakve poslovne ambicije i svejedno bi mi bilo umrijeti od gladi...

I onda me opet uhvati euforija.

E tako se u meni godinama dvije i fizički i mentalno različite osobe smjenjuju u ciklusima. Samo još ne znam kako je nauka nazvala to stanje.
bipolarni poremecaj
User avatar
Hame_
Posts: 5548
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#954 Alarmni sistem

Post by Hame_ »

Alarmni sistem

Biološka pozadina anksioznosti je “alarmni sistem” koji služi obezbjeđivanju zaštite organizma aktiviranjem „dodatne energije za bježanje ili borbu” u potencijalno ugrožavajućim situacijama. Sama po sebi anksioznost ne predstavlja abnormalnu reakciju, već kao dio naslijeđenog repertoara ljudske prirode, ona predstavlja normalnu manifestaciju ljudske prirode.

Problemi anksioznosti nastaju kada je osoba preosjetljiva, odnosno kada su „alarmni sistemi” osobe previše osjetljivi i uključuju se prelako, tako da se anksioznost javlja u pogrešno vrijeme. Ako osoba doživljava anksioznost u situacijama u kojima drugi nisu anksiozni, to govori da osoba ima preosjetljive „alarmne sisteme.”.



Hugh Masekela feat. Mahotella Queens
This song help me to feel peace around me...

User avatar
dulekrele
Posts: 3845
Joined: 10/04/2014 18:25

#955 Re: anksioznostttttttttttt

Post by dulekrele »

Molio bih ako neko moze da mi preporuci dobrog psihijatra privatno koji ima strpljenja da saslusa pacijenta i da je iz Sarajeva.
Hvala
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#956 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Klitemnestraaa »

otherside wrote:
SkyLimit wrote:Evo šta se recimo meni dešava:

Jedan duži period, recimo i do par mjeseci, živim u nekom stanju euforije, život je lijep, brinem o fizičkom izgledu maksimalno, teretana, zdrava prehrana, sređujem obrve, koristim skupe parfeme, izlazim, pun sam sampouzdanja i zavodim djevojke, ozbiljno želim magistrirati, jednostavno pucam od sampouzdanja i želje za životom.

Onda bez ikakvog jasnog povoda počne period od novih par mjeseci gdje mi se ne živi, samo mi je smrt u mislima, ako pogledam kroz prozor zamišljam da skačem, ako pogledam rijeku zamišljam da skačem, uglavnom i dan i noć mi je samoubistvo u mislima, nemam volje ni za čim, mrsko mi se i okupati a kamoli šta više se sređivati, samopouzdanje mi je na takvom nivou da mi bilo kakav kontakt sa drugom osobom teško pada, nemam nikakve želje za izlascima i djevokama želim se samo skupiti u nekom ćošku sobe i tu na miru umrijeti, nemam nikakve poslovne ambicije i svejedno bi mi bilo umrijeti od gladi...

I onda me opet uhvati euforija.

E tako se u meni godinama dvije i fizički i mentalno različite osobe smjenjuju u ciklusima. Samo još ne znam kako je nauka nazvala to stanje.
bipolarni poremecaj
Ti si moja dnevna doza humora! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Probaj otvoriti privatni biznis psihoterapija, ovo-ono, mislim da ces sve psihoterapeute sa svojim savjetima ostaviti bez posla! :-D :-D :-D

Odgovor na komentar: meni zvuci kao anoksioznost. i ja je imam i kod mene dodje s vremena na vrijeme te je uzrokovana okolnostima, tri mjeseca sam OK, tri mjeseca imam tu down-phase. moze biti isto i zimska depresija (nezz kako se tacno zove) sto moze nastati nedostatkom vitamina D i generalno dolaskom zime, pa vidi da ti to nije slucaj.
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#957 Re: anksioznostttttttttttt

Post by otherside »

prvo, to sto ti mislis da mozes reci da je nesto anksioznost a ja ne mogu da je bipolarnost je vise tvoj poremecaj nego moj ili dnevni humor ako ti je to prihvatljivije.
drugo, ako ti je neko rekao da je anksiozni poremecaj neko fino, prihvatljivo stanje sa psihickog aspekta a bipolarni poremecaj ozbiljna, smrtonosna bolest, bas te fino zafrkavao.
trece, moguce da ti to niko nije rekao nego si onako proizvoljno zakljucila jer ti laicki, anksioznost zvuci ljepse nego bipolarnost.
u praksi, anksiozan je uvijek "bolestan" dok bipolarac ima faze u kojima se osjeca savrseno :D
i da... za razliku od dezurnih forumskih doktora koji se tako predstavljaju i vitualno ordiniraju, fakat si se namjerila na pogresnu osobu :roll:
User avatar
512MB
Posts: 10582
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#958 Re: anksioznostttttttttttt

Post by 512MB »

Super thread, sve pohvale korisnicima kao Stoner ali i drugi :thumbup:

Ukratko, 3 godine iza sebe uglavnom isti simptomi kao kod drugih, vrtoglavica, nesigurnost u koracima, mucnina, lupanje srca, slaba koordinacija tjela, napadi panike, drhtavica, strah od smrti itd itd... tri godine patnje, bio sam na dnu, desetine puta u hitnoj i raznoraznim kardiolozima i pregledima. Bromazepam me jos vise shebo nego pomogo, uzasne nudpojave... Sada, 95% normalan :izet: :D

Kako? Jedne noci ustanem, zena i djeca spavaju, obucem se, utipkam u tel broj hitne i vani na laganu setnju. Od tada svaku noc setnha, pa malo trcanje itd. Onda laganini sprint, pa kupim biciklu, vece i vece runde. Nakon 2 sedmice simptomi jenjavaju :shock:

Pocnem redovno sport u prirodi po noci kad sam sam. Promjenim ishranu, pocnem kuhati zdravo, zena i djeca ovako :shock: :shock: :shock:

Polako ali sigurno se vracam u zivot. Imam osjecaj da se nesto u mom tijelu "opet" aktiviralo sta je bilo zamrlo, samo neznam sta... ali svejedno, guram dalje. I trenutno vec dvije godine sam 95% back i svi sretni, familija, prijatelji, a najsretniji ja :)
sedma_7
Posts: 731
Joined: 03/04/2007 18:24

#959 Re: anksioznostttttttttttt

Post by sedma_7 »

ja sam toliko anksiozna da imam strah pisati i po forumu :P

O javljanju ljudima na chat da ne pričam...

Ako se i javim pričam neke gluposti...

Jedino u čemu sam relativno hrabra je posao, tu nemam nekih većih problema, inače radim sa mnogo ljudi pa sam navikla...
sedma_7
Posts: 731
Joined: 03/04/2007 18:24

#960 Re: anksioznostttttttttttt

Post by sedma_7 »

512MB wrote:Super thread, sve pohvale korisnicima kao Stoner ali i drugi :thumbup:

Ukratko, 3 godine iza sebe uglavnom isti simptomi kao kod drugih, vrtoglavica, nesigurnost u koracima, mucnina, lupanje srca, slaba koordinacija tjela, napadi panike, drhtavica, strah od smrti itd itd... tri godine patnje, bio sam na dnu, desetine puta u hitnoj i raznoraznim kardiolozima i pregledima. Bromazepam me jos vise shebo nego pomogo, uzasne nudpojave... Sada, 95% normalan :izet: :D

Kako? Jedne noci ustanem, zena i djeca spavaju, obucem se, utipkam u tel broj hitne i vani na laganu setnju. Od tada svaku noc setnha, pa malo trcanje itd. Onda laganini sprint, pa kupim biciklu, vece i vece runde. Nakon 2 sedmice simptomi jenjavaju :shock:

Pocnem redovno sport u prirodi po noci kad sam sam. Promjenim ishranu, pocnem kuhati zdravo, zena i djeca ovako :shock: :shock: :shock:

Polako ali sigurno se vracam u zivot. Imam osjecaj da se nesto u mom tijelu "opet" aktiviralo sta je bilo zamrlo, samo neznam sta... ali svejedno, guram dalje. I trenutno vec dvije godine sam 95% back i svi sretni, familija, prijatelji, a najsretniji ja :)
Ovo je za pohvalu :) :-)
sedma_7
Posts: 731
Joined: 03/04/2007 18:24

#961 Re: anksioznostttttttttttt

Post by sedma_7 »

SkyLimit wrote:Evo šta se recimo meni dešava:

Jedan duži period, recimo i do par mjeseci, živim u nekom stanju euforije, život je lijep, brinem o fizičkom izgledu maksimalno, teretana, zdrava prehrana, sređujem obrve, koristim skupe parfeme, izlazim, pun sam sampouzdanja i zavodim djevojke, ozbiljno želim magistrirati, jednostavno pucam od sampouzdanja i želje za životom.

Onda bez ikakvog jasnog povoda počne period od novih par mjeseci gdje mi se ne živi, samo mi je smrt u mislima, ako pogledam kroz prozor zamišljam da skačem, ako pogledam rijeku zamišljam da skačem, uglavnom i dan i noć mi je samoubistvo u mislima, nemam volje ni za čim, mrsko mi se i okupati a kamoli šta više se sređivati, samopouzdanje mi je na takvom nivou da mi bilo kakav kontakt sa drugom osobom teško pada, nemam nikakve želje za izlascima i djevokama želim se samo skupiti u nekom ćošku sobe i tu na miru umrijeti, nemam nikakve poslovne ambicije i svejedno bi mi bilo umrijeti od gladi...

I onda me opet uhvati euforija.

E tako se u meni godinama dvije i fizički i mentalno različite osobe smjenjuju u ciklusima. Samo još ne znam kako je nauka nazvala to stanje.
Ne bih te dijagnostikovala preko neta, a nisam ni stručna, no meni to lični aa simptome manične depresije - bipolarni poremećaj imas period kad si high, i period kad si low. Zavisi koliko dugo ti to traje, i kako se smjenjuju.
Jeti2
Posts: 79
Joined: 22/03/2017 12:56

#962 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Jeti2 »

Osjecam potrebu da nesto napisem, ne znam odkuda da krenem, ne znam odkud da se nadjem u ovakvoj situaciji, smatram se borcem ne priznajem slabost ali mislim da sam istrosen toliko emotivno da moram nesto napisati..

Sportas sam, relativno zdrav zivot..

Teretana kompletna promjena prehrane ukljucujuci suplementaciju(proteini,kreatini,razna vrsta ulja, sumece tablete multivitaminske), isprva sam se odlicno osjecao, nalet, pun energije, zivahan, raspolozen.. da bi s vremenom sve vise tonuo, krenuvsi od metabolisticki promjena gdje sam pomislio da imam tesku bolest koja je i bila okidac za moju anksioznost, zatim vrtoglavice, slabost itd itd.. Moram sam ici izvaditi i nalaze osnovne koji su bili odlicni.. to me je nakratko smiriloo.. no iznutra sam i dalje bio nemiran i nategnut kao zica koja treba puknuti, onda sam se obratio psihijatru..

Psihijatar je rekao da ili moram promjeniti sredini ili krenuti na medikamente (citram + normabel) zbog monotonog zivotaa, sto sam ucinio(promjenio sredinu) i znatno sam se oporavio kroz ljetne mjesece ali ponovno sam se morao vratiti kuci i ovu zimu biti u takvoj okolini negativnoj, gdje se ujutro budim poput senzora u auta koji prilikom paljenja ispituje tako i ja sa svojim tijelom gdje osluskujem svaku pojavu trna ili boli koja me iscrpljuje.. Imam pojavu agorafobije i derealizacije takodjer..

Nevjervatno sto mi se desava, ne znam kako si pomoci, znam da je um sve i da umom treba rjesavati ali opet jbg..
Mr.Penguin
Posts: 3239
Joined: 27/05/2011 20:46

#963 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Mr.Penguin »

Jeti2 wrote:Osjecam potrebu da nesto napisem, ne znam odkuda da krenem, ne znam odkud da se nadjem u ovakvoj situaciji, smatram se borcem ne priznajem slabost ali mislim da sam istrosen toliko emotivno da moram nesto napisati..

Sportas sam, relativno zdrav zivot..

Teretana kompletna promjena prehrane ukljucujuci suplementaciju(proteini,kreatini,razna vrsta ulja, sumece tablete multivitaminske), isprva sam se odlicno osjecao, nalet, pun energije, zivahan, raspolozen.. da bi s vremenom sve vise tonuo, krenuvsi od metabolisticki promjena gdje sam pomislio da imam tesku bolest koja je i bila okidac za moju anksioznost, zatim vrtoglavice, slabost itd itd.. Moram sam ici izvaditi i nalaze osnovne koji su bili odlicni.. to me je nakratko smiriloo.. no iznutra sam i dalje bio nemiran i nategnut kao zica koja treba puknuti, onda sam se obratio psihijatru..

Psihijatar je rekao da ili moram promjeniti sredini ili krenuti na medikamente (citram + normabel) zbog monotonog zivotaa, sto sam ucinio(promjenio sredinu) i znatno sam se oporavio kroz ljetne mjesece ali ponovno sam se morao vratiti kuci i ovu zimu biti u takvoj okolini negativnoj, gdje se ujutro budim poput senzora u auta koji prilikom paljenja ispituje tako i ja sa svojim tijelom gdje osluskujem svaku pojavu trna ili boli koja me iscrpljuje.. Imam pojavu agorafobije i derealizacije takodjer..

Nevjervatno sto mi se desava, ne znam kako si pomoci, znam da je um sve i da umom treba rjesavati ali opet jbg..
Poslao sam ti privatnu poruku.
emmir1
Posts: 4497
Joined: 07/06/2013 15:28

#964 Re: anksioznostttttttttttt

Post by emmir1 »

Jeti2 wrote:Osjecam potrebu da nesto napisem, ne znam odkuda da krenem, ne znam odkud da se nadjem u ovakvoj situaciji, smatram se borcem ne priznajem slabost ali mislim da sam istrosen toliko emotivno da moram nesto napisati..

Sportas sam, relativno zdrav zivot..

Teretana kompletna promjena prehrane ukljucujuci suplementaciju(proteini,kreatini,razna vrsta ulja, sumece tablete multivitaminske), isprva sam se odlicno osjecao, nalet, pun energije, zivahan, raspolozen.. da bi s vremenom sve vise tonuo, krenuvsi od metabolisticki promjena gdje sam pomislio da imam tesku bolest koja je i bila okidac za moju anksioznost, zatim vrtoglavice, slabost itd itd.. Moram sam ici izvaditi i nalaze osnovne koji su bili odlicni.. to me je nakratko smiriloo.. no iznutra sam i dalje bio nemiran i nategnut kao zica koja treba puknuti, onda sam se obratio psihijatru..

Psihijatar je rekao da ili moram promjeniti sredini ili krenuti na medikamente (citram + normabel) zbog monotonog zivotaa, sto sam ucinio(promjenio sredinu) i znatno sam se oporavio kroz ljetne mjesece ali ponovno sam se morao vratiti kuci i ovu zimu biti u takvoj okolini negativnoj, gdje se ujutro budim poput senzora u auta koji prilikom paljenja ispituje tako i ja sa svojim tijelom gdje osluskujem svaku pojavu trna ili boli koja me iscrpljuje.. Imam pojavu agorafobije i derealizacije takodjer..

Nevjervatno sto mi se desava, ne znam kako si pomoci, tznam da je um sve i da umom treba rjesavati ali opet jbg..


Imamo sličnosti.

Jednom dobio vrtoglavicu koja je bila bezazlena, neki onolit mi se pomjerio u uhu i doktor to vrati jednim manevrom u 90 sekundi

No meni se razvila strah od bolesti, promijenio način života, prehranu žestoko reducirao...izbacio mnoge stvari iz prehrane.

Do tada bio samo kod stomatologa a sada sam obavio u 18 mjeseci nekih 50 plus pregleda, od magnetnih rezonanci, color doplera do svako malo vađenja nalaza.

No ja sam ishranom pogrešnom poremetio vitamine i minerale u tijelu

Možda si i ti sa tim proteinima nešto poremetio
Jeti2
Posts: 79
Joined: 22/03/2017 12:56

#965 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Jeti2 »

Vjerovatno da sam poremetio krvnu sliku sa suplementacijom..

I ja sam imao ili imam vrtoglavicu nesto kao da sam na palubi broda..

No sama pomisao da mlada osoba u 20tim treba biti u drugim sferama, ganjajuci djevojke biti stup, jak, cvrst, ekspeditivan, imati cilj..

Aa ovako se smarati sa tim stvarima hoce li mi biti dobro medju narodom, hoce li me gdje zaboljeti, hocu li pasti u nesvjest itd itd to me jos vise zabrinjavaa..
emmir1
Posts: 4497
Joined: 07/06/2013 15:28

#966 Re: anksioznostttttttttttt

Post by emmir1 »

50 plus pretraga i svi nalazi odlični i onda me šalju psihijatru.

Kao aniksioznost što je meni neprihvatljivo da mogu stvarat fizičke simptome.

I ti si primjetim koristio razna ulja i zdravu ishranu.

I ja sam tako
Te ulja od lana, konoplje, bundeve...

Umjerena prehrana je ključ, sve treba jesti i ni u ćemu pretjerivat.

Naruši se u organizmu vitamini i minerali a onda se od toga stvara depresija i još mnogo simptoma.
emmir1
Posts: 4497
Joined: 07/06/2013 15:28

#967 Re: anksioznostttttttttttt

Post by emmir1 »

Jeti2 wrote:Vjerovatno da sam poremetio krvnu sliku sa suplementacijom..

I ja sam imao ili imam vrtoglavicu nesto kao da sam na palubi broda..

No sama pomisao da mlada osoba u 20tim treba biti u drugim sferama, ganjajuci djevojke biti stup, jak, cvrst, ekspeditivan, imati cilj..

Aa ovako se smarati sa tim stvarima hoce li mi biti dobro medju narodom, hoce li me gdje zaboljeti, hocu li pasti u nesvjest itd itd to me jos vise zabrinjavaa..



Krvnu sliku ne znam da li si poremetio, ali vitamine i minerale vrlo vjerovatno.

Proguglaj simptome nedostatka pojedinih vitamina i minerala.

Ja 18 mjeseci hodam po doktorima zbog pecakanja, žarenja u nogama, zujanja u ušima...i još nekih par simptoma.

Daju mi dijagnozu da sam aniksiozan, da sam hipohondor a ja znam da imam simptome.

Nakon 18 mjeseci prije 15 dana mi doktor nakon što sam u ludilu uradio i 4. emng pregled ekstremiteta kaže da više nemam šta pregledat nego da idem kući, na izlazu mi kaže kao usput provjeri vitamine i minerale malo si mi žučkast.

Provjerim minerale i manjak kalcija i magnezija.

Na stranim portalima vidim da moji simptomi odgovaraju manjku b12, a ja nisam jeo meso skoro dvije godine a b12 je samo u mesu.
Ima ga u mlijeku i jajima ali metilkobalmin koji je odgovoran za hematološke simptome, a cijanokobalmin i njegov nedostatat je odgovoran za neurološke simptome koje ja imam


Stoga ako si pretjerivao sa zdravom ishranom moguće da si napravio disbalans u tijelu
Jeti2
Posts: 79
Joined: 22/03/2017 12:56

#968 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Jeti2 »

Krv sam vadio, doktorica bila u cudu koliko zeljeza imam ostalo sve 5, mokraca mi ok, pregledala mi disajne organe i srce sa slusnim aparatom i rekla mi nemoj me zefrkavat idi opusti se, druzi se, trebas se opustiti..

Minerale i vitamine nisam testirao, ne znam dal se to moze u ljekarni ili kako vec?

Imam ja svakakvih simptoma recimo napetost bez razloga, glava mi bude kao da je netko pumpa pumpom imam nesto malo nizi tlak, pio sam kavu da se povisi ali losije mi bude od kofeina budem hiperaktivniji, ostalo žmarci po tijelu, vrelina nekakva itd itd

Planiram pojacati tjelesnu aktivnost teretana, setnja i trcanje.
emmir1
Posts: 4497
Joined: 07/06/2013 15:28

#969 Re: anksioznostttttttttttt

Post by emmir1 »

Jeti2 wrote:Krv sam vadio, doktorica bila u cudu koliko zeljeza imam ostalo sve 5, mokraca mi ok, pregledala mi disajne organe i srce sa slusnim aparatom i rekla mi nemoj me zefrkavat idi opusti se, druzi se, trebas se opustiti..

Minerale i vitamine nisam testirao, ne znam dal se to moze u ljekarni ili kako vec?

Imam ja svakakvih simptoma recimo napetost bez razloga, glava mi bude kao da je netko pumpa pumpom imam nesto malo nizi tlak, pio sam kavu da se povisi ali losije mi bude od kofeina budem hiperaktivniji, ostalo žmarci po tijelu, vrelina nekakva itd itd

Planiram pojacati tjelesnu aktivnost teretana, setnja i trcanje.


Ja sam dao oko 10 000 km na pretrage.

Nisam ni jednom otišao na pregled na Koševo, nego sve privatno jer nisam mogao čekati nego sam pravo išao sve privatno.

Radio sam i magnete glave, kičme...a to bi inače morao čekati kao i sve ostalo na Koševu.

Pregledalo me 10 neurologa od Dizdarevića za kojeg kažu da je najbolji pa nadalje i onda još razno raznih specijalista.

I bukvalno sve i jedan mi rekli da sam savršeno zdrav i da su na kraju krajeva to pokazali i snimci magneta, raznih color doplera, rtg, emng...itd

I vidi sada šta je zanimljivo kod tebe a da se podudara sa mnom.

Dva parametara u krvi koji mi nisu bili dobri jeste upravo željezo, bilo je previsoko i bilirubin.
Do 30 je granica, meni je 38.

A isto imam te neke žmarce po tjelu i vrućinu.

Visoko željezo je često popraćeno manjkom b12, doktori na stranim portalima kažu da u slučaju manjka b12 željezo zna biti previsoko a ponekad i prenisko, takođe bilirubin viši.

Takođe jedan od simptoma manjka b12 je nizak tlak.


Ne kažem da je kod tebe sve to slučaj no trebao bi provjeriti jer imamo nekoliko stvari da se poklapaju.


Ili proguglaj malo simptomi nedostatka kalcija, magnezija i posebno b12
Jeti2
Posts: 79
Joined: 22/03/2017 12:56

#970 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Jeti2 »

Kakav ti je metabolizam? Znas li imati napadaje gladi?
Meni je zeljezo 23,5 a taj bilirubin 13..

Pogledao sam za b12 a jbg svugdje se nalazim kao i za magneziji..
User avatar
Sanjarko
Posts: 23296
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#971 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Sanjarko »

Skajlimit. Dobro su ti rekli bipolarni poremecaj. Ja sumnjam da imam i ja isti kao i ciklotimiju ako se ne varam tako se nekako zove. To je depresija sve, spada pod depresije, samo bipolar je sa manijama, tj. kada si raspolozen, ushicen itd., dok kod mene vecinom ankcioznost i hronicna depresija, cak mozda nije ni ona nego melanholija neka, sa povremeno bipolarnom manijom, kako kad, ni ja ne znam.

Lijeci ako mozes. Jb-na je bolest pravo. Samo slabo ovdje ima fajde od psihijatara. Barem je to moje iskustvo sa njima.
User avatar
Russki
Posts: 19647
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#972 Re: anksioznostttttttttttt

Post by Russki »

SkyLimit wrote:Evo šta se recimo meni dešava:

Jedan duži period, recimo i do par mjeseci, živim u nekom stanju euforije, život je lijep, brinem o fizičkom izgledu maksimalno, teretana, zdrava prehrana, sređujem obrve, koristim skupe parfeme, izlazim, pun sam sampouzdanja i zavodim djevojke, ozbiljno želim magistrirati, jednostavno pucam od sampouzdanja i želje za životom.

Onda bez ikakvog jasnog povoda počne period od novih par mjeseci gdje mi se ne živi, samo mi je smrt u mislima, ako pogledam kroz prozor zamišljam da skačem, ako pogledam rijeku zamišljam da skačem, uglavnom i dan i noć mi je samoubistvo u mislima, nemam volje ni za čim, mrsko mi se i okupati a kamoli šta više se sređivati, samopouzdanje mi je na takvom nivou da mi bilo kakav kontakt sa drugom osobom teško pada, nemam nikakve želje za izlascima i djevokama želim se samo skupiti u nekom ćošku sobe i tu na miru umrijeti, nemam nikakve poslovne ambicije i svejedno bi mi bilo umrijeti od gladi...

I onda me opet uhvati euforija.

E tako se u meni godinama dvije i fizički i mentalno različite osobe smjenjuju u ciklusima. Samo još ne znam kako je nauka nazvala to stanje.
klasični bipolarni poremecaj


neb' vjerovao/la koliko nas ima ovaj poremecaj
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#973 Re: anksioznostttttttttttt

Post by roki »

Ja sam bio anksiozan i depresivan, čak ima i moja stara tema negdje. Užas je to bio, od depresije do anksioznosti, nervoze, nervoze želuca, vazda recimo koo pred strijeljanje, al samo konstantno.
Pokušao sam na razne načine se riješiti moga stanja, recimo od bioenergetičara do biljnih propravaka. Može to nekome i možda pomoći ko je u stanju potrebe kratkoročno, tipa zbog izgubljenog posla, trenutnih lako rješivih problema, pa čovjeka uhvati nakratko pa se izvuče tako tim biljnim pripravcima.
Onaj ko stvarno boluje od anksioznosti i depresije bez adekvatne terapije mu nema lijeka. Problem je što se kod nas na to gleda ispod oka a ne kao na običnu bolest. Imam problema sa recimo masnoćama, pijem lijekove, problem sa pritiskom pijem lijekove, teško sam bolestan pijem lijekove. Tako i ovo, imam manjak serotonina, dopamina i sl. pijem lijekove.
Ja se sa ovim problemima borim godinama, kažem borim jer izbjegavan terapiju. I samog su me ubijedili da mi lijekovi netrebaju, nije mi kao ništa. Okolina mi to nameće.
Onda kada sam vidio da mi ispašta porodica i posao, da sam ja sam sebi odbojan, da od nervoze stalno nalazim po tijelu „bubuljice“ od kojih pravim žive rane, sam otišao opet doktoru i sve ispričao.
Danas ko preporođen, nagodniji, nasmijaniji, smireniji, pristupačaniji. Bolje mi 70%. Pijem terapiju i kako sam sretniji i svi su oko mene.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18713
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#974 Re: anksioznostttttttttttt

Post by SmokingMan »

Namdam se da ćeš se jednako dobro osjećati I bez terapija.
User avatar
roki
Posts: 1904
Joined: 08/09/2006 14:14

#975 Re: anksioznostttttttttttt

Post by roki »

SmokingMan wrote:Namdam se da ćeš se jednako dobro osjećati I bez terapija.
Nema šanse. Bio sam on/off na terapijama i uvijek se vratim na staro. Žena mi se uvijek pita pa kako si takav, reko sjebo me zivot, al fakat, popustili zivci, nemože podkožu.Mirniji tip i vazda kupio, budala.
Recimo, sjedimo, gledamo film, opustena atmosfera skroz, a meni ruka leti da se "čopam", stvaram sebi male ranice po tijelu i za to imam jako velik nagon, hoće mi šta bit ako to ne uradim. Isto kao što žene kidaju islucale vrhove kose. A da ne govorim o stalnoj nervozi i depresiji mada kod mene depresija nije puno izražena više ta neka nervoza.
Al sad je dobro, čim više nemam ni jedne ranice, ruka mi ne leti da ih stvaram, jako sam malo anksiozan, depresivan isto tako, znači da je terapija napokon počela djelovati. Ono, napokon se osjećam normalno.
Post Reply