Najbolje djelo Agathe Christie

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

User avatar
chumorita
Posts: 34
Joined: 08/05/2012 22:47

#26 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by chumorita »

Volim Agathu Christie i procitala sam dosta njenih djela. Po meni najbolje njeno djelo koje sam do sada procitala je Usnulo umorstvo.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#27 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by sabina1 »

Deset malih crnaca :thumbup:
Zavjesa (posljednji slučaj Poirot-a)
Smrt na Nilu
User avatar
SandraB.
Posts: 87
Joined: 19/04/2012 13:46

#28 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by SandraB. »

Pasiflora wrote:
Black swan wrote:cijena po 3 marke na mostu kod bosmala :mrgreen: :lol:
Kako ti zavidim! da mi se je docepati svega (ili vecine) sto je napisala - neprocjenjivo.

Svaki roman je ekstra. Doduse, vise volim Poaroa nego Ms. Marple, ali tesko mi je procjeniti koja je nabolja. Sve su nabolje :)
Jos u 8. godini sam pocela citati Agathine knjige (po nagovoru tate koji zna svaku njenu knjigu napamet i ima ih dosta u svojoj kolekciji)... A slazem se da je Hercule Poaro savrsen lik...zbog njega sam gledala i serijale po njenim knjigama :thumbup: :thumbup:
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#29 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by Truba »

kako stojimo s njezinim kjigama u PDF-u
jesu li istekla prava? jel postala javno dobro?
User avatar
jutarnja zvijezda
Posts: 238
Joined: 29/11/2010 10:25

#30 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by jutarnja zvijezda »

Black swan wrote:kako stojimo s njezinim kjigama u PDF-u
jesu li istekla prava? jel postala javno dobro?

ja sam skidala sa baneprevoza u PDF-u ,ali sad nesto gnjave (ne znam da skinem NIKAKO ) :? .ima i na cicilendbiblioteka ,i ima ih dosta ,ali nije bas bajka (moze se citati) narocito ko ima dobar vid :D .

vezano za temu
deset malih crnaca
misolovka
ma ustvari SVE su super. :)
User avatar
macan prvi
Posts: 3328
Joined: 24/08/2008 23:24

#31 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by macan prvi »

Pratim :thumbup:

Meni su sve jako dobre, ali sad kad nesto razmisljam jedna mi je posebno zagolicala mastu i fakat sam s iscekivanjem citao da saznam ko je kriv: Prema nistici, engleski Towards the Zero. Preporucujem! :thumbup:
User avatar
potočanka
Posts: 70840
Joined: 09/11/2008 20:38
Location: vjerna ŽEKIPA

#32 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by potočanka »

male_okice wrote:procitah 10 malih crnaca prosle sedmice ono :shock: extra dobra...koju sad da citam?
koju god uzmeš nećeš se pokajati al' evo pokušaj vječitu noć, zlo pod suncem, smrt na nilu, abc ubistva, ubistvo u orijent ekspresu itd :D
DancingKing
Posts: 202
Joined: 26/05/2010 16:51

#33 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by DancingKing »

Većinom su sve izvanredne, ali ove su meni najdraže:
- Tajna sedam satova
- Vječita noć
- Usnulo umorstvo
- Kod Bijelog konja
- Tko plimu uhvati
- Nesreća nevinih

Najgora koju sam pročitao je "Gospođa McGinty je mrtva". Grozna knjiga :roll:
User avatar
Riddle
Posts: 8197
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#34 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by Riddle »

Jaran mi je totalno lud za Agathom i ima tonu njenih knjiga, pa sam ih od njega posuđivao i citao. Deset malih crnaca je bila prva koju sam procitao i ostavila je najjaci dojam. Tacno te bude strah otvoriti narednu stranicu. Nisam bas siguran, ali mislim da je to njena jedina knjiga u kojoj nema detektiva. Inace su joj knjige sjajna razbibriga i pretezno se u dahu procitaju ako se ima vremena.
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#35 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by Afanasi_94 »

-N ili M?
-Mačka među golubovima

Čisto da otvorimo temu :-D
User avatar
Praetorious
Posts: 1535
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#36 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by Praetorious »

Ma tetka Agatha je vječna, a tema definitivno zaslužuje da bude 'živa'. Odabrati omiljenu knjigu iz ciklusa je teško, tim prije što se te knjige konzumiraju u velikim količinama. Ako je ekranizacija nekog autora bila uspješna, onda je to definitivno serijal Poirot sa David Suchetom u glavnoj ulozi - mislim da je donio ulogu tako savršeno da je nemoguće nadmašiti.
Last edited by Praetorious on 12/09/2013 17:01, edited 1 time in total.
SKarcus
Posts: 9
Joined: 15/05/2010 11:32

#37 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by SKarcus »

Ima li neko da bi mjenjao knjige Agate?
Nudim "Zavjesa" za "10 malih crnaca"!
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#38 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by Pasiflora »

Praetorious wrote:Ma tetka Agatha je vječna, a tema definitivno zaslužuje da bude 'živa'. Odabrati omiljenu knjigu iz ciklusa je teško, tim prije što se te knjige konzumiraju u velikim količinama. Ako je ekranizacija nekog autora bila uspješna, onda je to definitivno serijal Poirot sa David Suchetom u glavnoj ulozi - mislim da je donio ulogu tako savršeno da je nemoguće nadmašiti.
Za sve ljubitelje knjiga Agathe Christie - na linku imate 57 njezinih knjiga.

Inače, ako nemate potreban program za E-Book ili tražite All-In-One, uzmite besplatni SumatraPDF (Portable ili instalacioni), koji podržava sve E-Book formate: PDF, eBook (ePub, Mobi), XPS, DjVu, CHM, Comic Book (CBZ i CBR). Možete ga preuzeti sa istog linka kao i knjige.
Hvala ti, ziv bio u zdravlju i rahatluku 100 godina :-D :thumbup:
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#39 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by Bambi_na_kofeinu »

Awww, Agati se vraćam od osnovne škole, kad god mi treba da se opustim. Volim i ekranizacije njenih romana.
Misteriozni gospodin Kvin mi je ostala u sjećanju čisto jer dosta odudara od ostalih njenih romana.
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#40 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by Truba »

ja niš ne mogu skontat na ovom linku
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#41 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by Afanasi_94 »

Black swan wrote:ja niš ne mogu skontat na ovom linku
Ni ja.
User avatar
Praetorious
Posts: 1535
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#42 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by Praetorious »

Obzirom da ni link ni stranica ne postoje na tom linku već milion godina (ili bar 3 mjeseca) ... no comments.
Lako je druge kritikovati, ali pogledajte malo šta sami radite :-)
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#43 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by Pasiflora »

A bilo je tako obecavajuce :(
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#44 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by Truba »

ajd super ionako ne znam što bi sa svim tim knjigama a tako malo vremena :mrgreen:
User avatar
Praetorious
Posts: 1535
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#45 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by Praetorious »

Da čitam 24/7 ne bih uspio pročitati sve knjige koje sam navukao :lol: Eh da je dan kojih 60-tak sati ...
A stranica radi i dalje, piše da je samo preselila na drugu lokaciju.
Torrent link ka Agati je pobrisan i to prilično nedavno, što ne znači da se na zahtjev ne može ponovo postaviti ...
User avatar
dragma
Posts: 3620
Joined: 19/02/2014 16:24
Location: Ja nisam odavle

#46 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by dragma »

Black swan wrote:meni je dobara jedna sa snijegom i skijama ali se ne mogu sjetiti naslova
:cry:
Sjecam se te, i meni je pravo dobra. Radnja je uglavnom noc, pao veliki snijeg, sve zameteno, drustvo se skupilo kod nekog pukovnika na partiji karata i desava se ubistvo nekog lika koji zivi par kilometara udaljen od tog sela. Svi bivaju osumnjiceni (ne sjecam se kako i zasto), da bi se na kraju ispostavilo da je pukovnik ubica koji se nekako iskrao i na skijama otisao do njegove kuce i ubio ga dok su mu ovi ostali trebali posluziti kao alibi. Tako nekako... :) U ratu sam je citao i mislim da mi je to bila prva Agatina knjiga koju sam procitao :)
User avatar
JaneEyre
Posts: 265
Joined: 20/02/2008 21:32

#47 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by JaneEyre »

''Ubistvo u Orijent Ekspresu'' je :thumbup: (eng. Murder on the Orient Express)...stvarno te navede da se zapitaš šta je to moralno ispravno? Može li ubistvo biti opravdano? a naravno, i scene kako zaglave u strašnoj nedođji negdje kod Slavonskog Broda te strepe od dolaska jugoslovenske policije...:D
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#48 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by dale cooper »

dragma wrote:
Black swan wrote:meni je dobara jedna sa snijegom i skijama ali se ne mogu sjetiti naslova
:cry:
Sjecam se te, i meni je pravo dobra. Radnja je uglavnom noc, pao veliki snijeg, sve zameteno, drustvo se skupilo kod nekog pukovnika na partiji karata i desava se ubistvo nekog lika koji zivi par kilometara udaljen od tog sela. Svi bivaju osumnjiceni (ne sjecam se kako i zasto), da bi se na kraju ispostavilo da je pukovnik ubica koji se nekako iskrao i na skijama otisao do njegove kuce i ubio ga dok su mu ovi ostali trebali posluziti kao alibi. Tako nekako... :) U ratu sam je citao i mislim da mi je to bila prva Agatina knjiga koju sam procitao :)
Sitafordska Misterija. Jedna od knjiga u kojoj se ne pojavljuju ni Poirot ni Marplova, iako su u ekraniziranoj
verziji ubacili gđicu Marple.

U mene je tetka imala veliku kolekciju Agatinih romana, tako da sam ih pročitao sve u više navrata. :-D
User avatar
Truba
Posts: 81800
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#49 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by Truba »

usnulo umorstvo me tako smorilo da sam je odmah prodao za 2 marke :D
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#50 Re: Najbolje djelo Agathe Christie

Post by Afanasi_94 »

Ja ne znam koji bih izdvojila, možda Ubistvo Rogera A., ona je baš posebna. Ko je čitao znat će po čemu :D
Post Reply