Novogradnja u Sarajevu?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Miro Spiro
Posts: 562
Joined: 16/10/2010 13:42

#101 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Miro Spiro »

hoćeli_ko_rasol wrote:
rjeseno vec davno !! :lol:

ako vam smeta, a izgleda da samo vama smeta, promjenite forum :sax:

Bolje bi Vam bilo da pomognete covjeku ako vec zivite tamo sa odgovorima.

Meni uopce ne smeta nego moram da skrolam po tabletu da bi dosao do kraja teme :D
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#102 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Tahta »

izgleda da će opet da bude južno voće marke "banana" zbog reklame TIBRA PACIFIK
:D :D :D :D :D :D :D
jbt ovo ko safunica :lol: :lol: :lol:

odoh po kokice dok čekam šta će bobi ili neko od nadležnih reći 8-)
User avatar
Morales
Posts: 519
Joined: 26/12/2011 10:51

#103 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Morales »

Miro Spiro wrote:
hoćeli_ko_rasol wrote:
rjeseno vec davno !! :lol:

ako vam smeta, a izgleda da samo vama smeta, promjenite forum :sax:

Bolje bi Vam bilo da pomognete covjeku ako vec zivite tamo sa odgovorima.

Meni uopce ne smeta nego moram da skrolam po tabletu da bi dosao do kraja teme :D
Jesi to odabro tablet? :D :D :D :lol: :lol: :lol: Ooooojjjjjjjj zemljooooo
User avatar
Qler
Posts: 23622
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#104 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Qler »

Qler wrote:Moze li jedno pitanje za ove koji su vezani za Tibru. U A1 zgradi, u stanovima je izvadjen po jedan radijator. Sada ima jedan visoki (42 m2 stan) ispod klime, i jedan mali u kuhinji, a bio je jos jedan na zidu. Sad pitanje, da li je to zato sto je zgrada prvobitno projektovana za 6 spratova, pa promjenom projekta islo se na ustedu i skidali se radijatori.. ili je mozda sama kotlovnica projektovana za 6 spratova pa nema kapacitet da zagrije stanove sa projektovanim radijatorima, pa se to malo olaksalo skidanjem radijatora?


I jos par stvari koje sam primjetio:

1. Nigdje nema razvodnih kutija, tako kada se busi zid za luster, sliku, bilo sta, bacas grah da neces potrefiti u kabal...

2. Zid iznad vrata od balkona, taj dio, od plafona do "dna" tj. do vrata tako reci, na pocetku ima hajmo reci 35cm, a na kraju cca 28cm... to je na nekih 60cm duzine. Sta je to?
Zna li ko nesto o ovome :)
anonimus03
Posts: 318
Joined: 08/01/2011 11:54
Location: Jupiter

#105 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by anonimus03 »

Qler wrote:
Qler wrote:Moze li jedno pitanje za ove koji su vezani za Tibru. U A1 zgradi, u stanovima je izvadjen po jedan radijator. Sada ima jedan visoki (42 m2 stan) ispod klime, i jedan mali u kuhinji, a bio je jos jedan na zidu. Sad pitanje, da li je to zato sto je zgrada prvobitno projektovana za 6 spratova, pa promjenom projekta islo se na ustedu i skidali se radijatori.. ili je mozda sama kotlovnica projektovana za 6 spratova pa nema kapacitet da zagrije stanove sa projektovanim radijatorima, pa se to malo olaksalo skidanjem radijatora?


I jos par stvari koje sam primjetio:

1. Nigdje nema razvodnih kutija, tako kada se busi zid za luster, sliku, bilo sta, bacas grah da neces potrefiti u kabal...

2. Zid iznad vrata od balkona, taj dio, od plafona do "dna" tj. do vrata tako reci, na pocetku ima hajmo reci 35cm, a na kraju cca 28cm... to je na nekih 60cm duzine. Sta je to?
Zna li ko nesto o ovome :)
Za te radijatore kazu da su ih skinuli zato sto kao prema nekim proracunima bi sa tim radijtorima bilo previse toplotne energije na kvadraturu stana.
Za ostalo ti ne znam.

I obavijest za sve tibrase: grijanje i topla voda ako bude do Nove godine, bit ce odlicno. Jucer mi je jedan Tibrin majstor bio, postavljao bojler, i to je rekao. A jednom komsiji su rekli nesto kao: ma hajde, sta se sekiras, bit ce do kraja godine. Et.
User avatar
rimac
Posts: 439
Joined: 22/09/2004 11:09

#106 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by rimac »

Iznenadilo me, sinoć gledam iz prijateljovog stana u Vojničkom, koliko je puno stanova useljeno u Tibra naselju Stup Nukleus. Moja procjena da je u to vrijeme u 50% stanova bilo upaljeno svjetlo. Stvarno nevjerovatno!
User avatar
Morales
Posts: 519
Joined: 26/12/2011 10:51

#107 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Morales »

Iskreno da nije Tibra sagradila ona 2 naselja imali bi ruglo i okupljaliste narkomana na onom lokalitetu. Sad kad se ulazi u grad izgleda pravo sminka, jos kad se dovrsi Nukleus 2 bice to jos i bolje.
User avatar
Salah ad-Din
Posts: 1321
Joined: 05/05/2012 15:08

#108 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Salah ad-Din »

Stvarno su one zgrade na Stupu lijepe, i volio bi da po cijelom gradu imamo onakve komplekse zgrada :D
Ali mene je iznenadilo kada sam vidio kako majstori "fušere" ondje, samo im je u pitanju da sto prije zavrse.
Nego jel neko zna ko gradi onu zgradu na Plandistu, prema Blazuju, iza Proming pumpe?
I u cijoj su nadleznosti ove ostale zgrade po gradu (socijalisticke), jel toliki problem izdvojiti koju hiljadu da se pokrpe one fasade (neka nekoliko ostane kao spomen opsade, ali da se bar jedan dio "sredi")
Miro Spiro
Posts: 562
Joined: 16/10/2010 13:42

#109 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Miro Spiro »

Morales wrote:Iskreno da nije Tibra sagradila ona 2 naselja imali bi ruglo i okupljaliste narkomana na onom lokalitetu. Sad kad se ulazi u grad izgleda pravo sminka, jos kad se dovrsi Nukleus 2 bice to jos i bolje.
Jeste , jeste i ja cujem da ce dobiti nagradu arhitekata Europe za onako fantasticnu i realnu imitaciju kutija sibica. 8-)
Last edited by Miro Spiro on 18/05/2012 10:46, edited 1 time in total.
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#110 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by drndalo »

Nego jel neko zna ko gradi onu zgradu na Plandistu, prema Blazuju, iza Proming pumpe?
Na toj zgradi uz cestu u vrhu fasade pise izvodjac, kao reklama... Ovako na paet se ne sjecam...
User avatar
rimac
Posts: 439
Joined: 22/09/2004 11:09

#111 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by rimac »

Salah ad-Din wrote: I u cijoj su nadleznosti ove ostale zgrade po gradu (socijalisticke), jel toliki problem izdvojiti koju hiljadu da se pokrpe one fasade (neka nekoliko ostane kao spomen opsade, ali da se bar jedan dio "sredi")
Joj moj Drug, te fasade su nadležnosti vlasnika te zgrade, tj. stanova koje čine zgradu. Više mi je pun kofer prebacivanje odgovornosti na općinu, kanton.... Vlasnici stanova kod nas nikako da shvate da je zgrada njihova. Država neka pravi škole, igrališta, bolnice....
User avatar
plemba
Posts: 13416
Joined: 16/01/2008 17:00
Location: iza ugla

#112 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by plemba »

drndalo wrote:
Nego jel neko zna ko gradi onu zgradu na Plandistu, prema Blazuju, iza Proming pumpe?
Na toj zgradi uz cestu u vrhu fasade pise izvodjac, kao reklama... Ovako na paet se ne sjecam...
miprogradnja je investitor
User avatar
Morales
Posts: 519
Joined: 26/12/2011 10:51

#113 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Morales »

Miro Spiro wrote:
Morales wrote:Iskreno da nije Tibra sagradila ona 2 naselja imali bi ruglo i okupljaliste narkomana na onom lokalitetu. Sad kad se ulazi u grad izgleda pravo sminka, jos kad se dovrsi Nukleus 2 bice to jos i bolje.
Jeste , jeste i ja cujem da ce dobiti nagradu arhitekata Europe za onako fantasticnu i realnu imitaciju kutija sibica. 8-)
Kralju dosadan si ko proljev...ljudi bar nesto grade a ti sjedis za racunarom geeku i hejtas :D :D
Miro Spiro
Posts: 562
Joined: 16/10/2010 13:42

#114 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Miro Spiro »

Morales wrote: Kralju dosadan si ko proljev...ljudi bar nesto grade a ti sjedis za racunarom geeku i hejtas :D :D
Gradim i ja ali ne kuce :D a sto se Tibre tice nemam ja nista protiv. Povoljno je za nekoga ko nema kuce tj. mlade koji hoce da imaju nesto svoje za pocetak. Ali za stalno nema sanse.
User avatar
hoćeli_ko_rasol
Posts: 318
Joined: 29/03/2012 19:23
Location: Bosnia and Herzegovina

#115 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by hoćeli_ko_rasol »

Slike SPO Tibra 2 - Stup (TIBRA - PACIFIC):

Slike objekta A3/A4 na dan 18.06.2012. :

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Slike objekta B1 na dan 18.06.2012. :

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Slike objekta B2 na dan 18.06.2012. :

Image

Image

Image

Image

Image



Slike gradilišta na dan 18.06.2012. (http://www.tibra-pacific.com)
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#116 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by hrle1976 »

Neznam bil plako ili se smijo! Gledam te Tirbra zgrade i kliknem na njihov web-sajt te na zgradu A1 i kad vidi raspored stanova, prvo pomisli da je neka zezancija, ali nije. Cuj stanovi od 25m2, pa to vam je malo veci WC i kupatilo za neke standarde moderne gradnje. A kad vidi da prodavac koristi gmail kao e-mail :lol: nema sta 100% mora da je casna rijec u pitanju. Jel sad prica o studentskim domovima ili je ovo neki "vic", mislim na tako male stanove? Dva stana sa i nekom velicinom tj. 90m2 za dvi osobe moze nekako ali 25m2 pa to vam je soba za studenta. Ko ce normalan ulagat u tako nesto malo ili dizat kredit?
User avatar
Miki123
Posts: 1788
Joined: 23/09/2007 12:44

#117 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Miki123 »

hrle1976 wrote:Neznam bil plako ili se smijo! Gledam te Tirbra zgrade i kliknem na njihov web-sajt te na zgradu A1 i kad vidi raspored stanova, prvo pomisli da je neka zezancija, ali nije. Cuj stanovi od 25m2, pa to vam je malo veci WC i kupatilo za neke standarde moderne gradnje. A kad vidi da prodavac koristi gmail kao e-mail :lol: nema sta 100% mora da je casna rijec u pitanju. Jel sad prica o studentskim domovima ili je ovo neki "vic", mislim na tako male stanove? Dva stana sa i nekom velicinom tj. 90m2 za dvi osobe moze nekako ali 25m2 pa to vam je soba za studenta. Ko ce normalan ulagat u tako nesto malo ili dizat kredit?
haj ba ne kaki.. znači svi ludi što kupuju ove stanove? eto, svi bi birali stanove od 25 m2, prije onih od 90 m2.. :skoljka:
swatch
Posts: 362
Joined: 07/12/2011 13:33

#118 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by swatch »

hrle1976 wrote:Neznam bil plako ili se smijo! Gledam te Tirbra zgrade i kliknem na njihov web-sajt te na zgradu A1 i kad vidi raspored stanova, prvo pomisli da je neka zezancija, ali nije. Cuj stanovi od 25m2, pa to vam je malo veci WC i kupatilo za neke standarde moderne gradnje. A kad vidi da prodavac koristi gmail kao e-mail :lol: nema sta 100% mora da je casna rijec u pitanju. Jel sad prica o studentskim domovima ili je ovo neki "vic", mislim na tako male stanove? Dva stana sa i nekom velicinom tj. 90m2 za dvi osobe moze nekako ali 25m2 pa to vam je soba za studenta. Ko ce normalan ulagat u tako nesto malo ili dizat kredit?
ti se bas provali i osta ziv ...

kao prvo trend u svijetu je takav da se ne uzimaju toliko veliki stanovi koliko mali. Ako pogledas pazljivije vidjeti ces da svi investitori prave stanove manje kvadrature jer je jednostavno isplativije za sve (inestitore i kupce). Jednostavno doslo je vrijeme takvo da su veliki stanovi preskupi, preskupi za kupovinu i preskupi za odrzavanje. Da svi tako misle kao ti, Tibra bi propala a ne bi dizala novo naselje. I drugo ako vec zelis nesto pametno da kazes prvo malo proguglaj pa se informisi. Dosta velikih firmi i univerziteta u svijetu koristi, google infrastrukturu i gmail iz jednostavnog razloga sto funkcionise i sto je puno jeftinije nego da imaju sve svoje. Ako ces ocjenjivati ozbiljnost firme na osnovu mail adrese onda tebi pomoci nema...
bajker_boj
Posts: 21
Joined: 07/12/2009 19:09

#119 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by bajker_boj »

esad_plavi
Posts: 354
Joined: 26/06/2012 01:55

#120 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by esad_plavi »

Ne moze covjek vjerovati koliko floskulasa ima u ovom nasem Sarajevu sto pokupe 2-3 fraze pa prosipaju supljake, rek'o bi covjek sve arhitekte, inzinjeri, pravnici, doktori i ini, i to sve u jednoj osobi. Glavno je da popljuvate sve i da nista ne valja.

Klasicni primjer "sarajlijske" (s velikom naglaskom na navodnike) kružne logike:

nema stanova da se kupe -> je*** te ovakva drzava;
izgrade se zgrada -> je*** te ta zgrada, vidi stanova sve po 30-40 kvadrata;
izgradi se zgrada sa velikim stanovima -> je*** ti tu zgradu, dje ce samo guzonje stanove kupiti, kad cete park kakav izgraditi lopovi jedni
izgradi se park -> vidi lopova pred izbore nasli graditi, je*** ti ovu drzavu...
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#121 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by drndalo »

Nek si nam rekao. Oko nas sve divno, med i mlijeko, vladavina zakona, ravnopravnost, klinac-palac, a mi stoka nezadovoljna... :thumbup:
User avatar
madner
Posts: 56785
Joined: 09/08/2004 16:35

#122 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by madner »

Nije veci stan preskup za odrzavanje, nego je preskup za kupit da se ne lazemo. Cuj trend manji stanovi :roll:
esad_plavi
Posts: 354
Joined: 26/06/2012 01:55

#123 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by esad_plavi »

drndalo wrote:Nek si nam rekao. Oko nas sve divno, med i mlijeko, vladavina zakona, ravnopravnost, klinac-palac, a mi stoka nezadovoljna... :thumbup:
ah da, zaboravio sam na snishodljivi sarkazam, ovako isfuran od stida napustam temu, ali prije toga, procitaj prosle komentare na temu pa ces dobiti kontekst u kojem sam pisao svoj komentar :run:
User avatar
drndalo
Posts: 22835
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#124 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by drndalo »

esad_plavi wrote:
drndalo wrote:Nek si nam rekao. Oko nas sve divno, med i mlijeko, vladavina zakona, ravnopravnost, klinac-palac, a mi stoka nezadovoljna... :thumbup:
ah da, zaboravio sam na snishodljivi sarkazam, ovako isfuran od stida napustam temu, ali prije toga, procitaj prosle komentare na temu pa ces dobiti kontekst u kojem sam pisao svoj komentar :run:
Ne moras se ti zbog mene povlaciti, ali daj malo dodira sa realnoscu...

Zaboravio si jedan primjer navesti s ove teme: Napravi se zgrada, cesta na ovoj temi, sa dozvolom za 5-6 spratova, kad vidi vraga, osvane sa 14.... Ups. sta zna dijete sta je 14, zabrojalo se... Pa onda opstina, promjena papira, tj. legalizacija bezobrazluka, a i da hoce da je sruse, kad je vec u njoj prodano 70% stanova, izbio bi ustanak, tako da niko i ne pomislja da se uhvati dinamita... Oni u opstini koji su pri tome podmazani se ne zale, ali se zale ljudi koji su dosli u opstinu da ih zamalo sviju nalupaju... Ili su trebali biti sretni st radi ko sta hoce...?

Inace na opstini Ilidza nije bas bilo 14-katnica, ne zato sto ih niko nije znao praviti, nego je spratnost bila uslov zbog blizine aerodroma, ali sta znaju ti tamo neki urbanisti od prije 40-30-20-10 godina, kad su ovi pokupili svu pamet svijeta...
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#125 Re: Novogradnja u Sarajevu?

Post by Jay Gatsby »

drndalo wrote:
Ne moras se ti zbog mene povlaciti, ali daj malo dodira sa realnoscu...

Zaboravio si jedan primjer navesti s ove teme: Napravi se zgrada, cesta na ovoj temi, sa dozvolom za 5-6 spratova, kad vidi vraga, osvane sa 14.... Ups. sta zna dijete sta je 14, zabrojalo se... Pa onda opstina, promjena papira, tj. legalizacija bezobrazluka, a i da hoce da je sruse, kad je vec u njoj prodano 70% stanova, izbio bi ustanak, tako da niko i ne pomislja da se uhvati dinamita... Oni u opstini koji su pri tome podmazani se ne zale, ali se zale ljudi koji su dosli u opstinu da ih zamalo sviju nalupaju... Ili su trebali biti sretni st radi ko sta hoce...?

Inace na opstini Ilidza nije bas bilo 14-katnica, ne zato sto ih niko nije znao praviti, nego je spratnost bila uslov zbog blizine aerodroma, ali sta znaju ti tamo neki urbanisti od prije 40-30-20-10 godina, kad su ovi pokupili svu pamet svijeta...
Dodir sa realnošću je da se ni ranije nešto posebno planiralo. Niti se puno dograđivao postojeći sistem.
Post Reply