Sta je duhovnost?

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#26 Re: Sta je duhovnost?

Post by Challenger__ »

mariner wrote:''Sta je duhovnost i kako je objasniti, a kako objasniti dozivljaj produhovljenja je nemoguce. Subjektivni dozivljaj je jedinstven i neopisiv. Ljudi ''new age'' pokreta ce reci da su najvise produhovljeni, ljudi koji su religiozni ce isto reci, ljudi koji praktikuju okultizam i misticizam ce to reci, ljudi koji su knjizevno obrazovani, isto. Svaka disciplina je razlicita a svako od njih ce za sebe reci na je naso pravi put a ostali nista. Slicno je kao sa politickim strankama.
Jest', vala, plemeniti Marineru, baš tako. Još će posegnuti za noževima i pokoljima u odbrani svog subjektivnog viđenja.
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#27 Re: Sta je duhovnost?

Post by Challenger__ »

fatamorgana wrote: Prosvjetljenje, osvješćenje upravo znači probuđenje u odnosu na cjelokupnu objektivnu stvarnost, tako bar kažu oni koji su to postigli, teško jest' ali ne i nemoguće, :)
Vidi ti mistika našeg, hi hi hi :D

(BTW, :thumbup: )
User avatar
krupnice
Posts: 41
Joined: 21/04/2012 18:39

#28 Re: Sta je duhovnost?

Post by krupnice »

Dobar Dan!.. Pa Kaže.... Ono što se meni sviđa to je ..(DUHOVNOST).....Ono što mi se ne sviđa to nije.....(DUHOVNOST).....Ljudi koji čitaju ''mnogo'' poistovječuju se sa onim što im se svidi a što im se ne svidi kritikuju i na svaki način pokušavaju da to ospore..... ''TO JE ZAMKA U KOJU SVI UPADAMO'' niko se ne može od toga odbraniti osim životinja koje su ravnodušne na bilo koji text koji im se pročita....

mariner....voli (odgovara mu,sviđa mu se)... ( CG Jung).... Svaki POST u desnom gornjem uglu ima riječ: ''CITIRAJ'' Pa, zar to nije opredjeljenje. Napravili ti gore u uglu... da vide kome se priklanjaš .....
Pa kaže: To je moj autoritet....i što ima više sljedbenika, ...onih koji se tome prikljanjaju to je istinitije i ispravnije od bilo kojeg drugog stava ...o tome....Ako se ne slažeš sa nama a mi smo ''JAČI'' u oblastima kao što su: Naoružanje, Sateliti oko zemlje, Softver Comp, i ostala tehnologija da ne nabrajam više ''Mi'' koji volimo, slijedimo ( CG Jung) čemo te prisiliti na isto ili ćemo te uništiti...Zatvorit čemo granice prema tebi zabranit čemo svima ostalima da ti prodaju našu kvalitetnu, najnoviju tehnologiju itd... (MERCEDES, JAGUAR,EPL,MEKINTOŠ, SONI, NOKIJA, BAJER, PEŽO,BMW, MAJKROSOFT, NESTLE, BOING,GUČI,SAMSUNG,LAKOSTE,ITD.ITD.ITD. vi natavite dalje) jer kako možeš reći da ( CG Jung) nije u pravu....Budalo jedna!

E....onda ljudi kad dobro ogladne (SVEGA TOGA gore) popuste i prihvate... pa kada se najedu toga svega:
Zaključe: BAŠ!.. Taj ( CG Jung) dobro razmišlja...ima on pravo...''I JA TAKO MISLIM''
To je razmišljanje prosječnog ''ČOVJEKA'' Stanovnika Zemlje.....
Jer Kaže takav: Što da ja razbijam glavu kad je sve već rečeno i objašnjeno....Dovoljno je da ja to prihvatim i
zastupam to ''štitim'' pa će mi biti dobro....A ONAJ KOJI MI SE SUPROSTAVI N....O JE.... Jer to blagostanje tu sitost hoče da mi poremeti i pokvari............................................(čak mu i pušku dad'nu da to brani)
Dijeca idu u škole 20_tak godina da nauče i razumiju ( CG Jung), Aristotela i ostale dalje da ne nabrajam..
Pa kada to svladaju.. ''shvate poruku''.. ''razumiju''.. a u stvari jedino što su naučili je to da NAGLAS,..GLASNO zastupaju i izgovaraju misli tih gore ''pametnih'' ljudi koji su mislili svojom glavom.....
Tada se pretvore u POLICIJU ''tih'', ili postanu ZAKON, koji štiti ''ONE'' koji su im omogučili to ''Blagostanje'' (MERCEDES,JAGUAR,EPL,MEKINTOŠ,SONI,NOKIJA,BAJER,PEŽO,BMW,MAJKROSOFT,NESTLE,BOING,GUČI,
SAMSUNG,LAKOSTE,ITD.ITD.Itd...) vi nastavite............................................................

Misliti svojom glavom je nepotrebno... Jer sve je već rečeno o tome (DUHOVNOST) ..............................
Treba samo to sve pročitati dobro ''utuviti'' u glavu i dobičeš odlične ocjene na fakultetu ....
Malo Kasnije ćeš biti angažovan u medijima da to Glasno Izgovaraš ili Pišeš (Papagaj Slučaj)...A mamica če reći kada te bude gledala na TV-u : Ma Gledaj! Kako je samo Pametno to moje dijete....Blago majci......!!!!!

( CG Jung-a), Aristotela i ostale dalje da ne nabrajam..... treba čitati i služiti se njima samo kao ''alatom''
koji će služiti ''SAMO'' ......DA BOLJE MISLIMO SVOJOM GLAVOM a ne njihovom ....

.....................''ONE'' koji su im omogučili to ''Blagostanje'' ..............................
Molim nekog pametnog da mi objasni ''Duhovnost'' ovdje ispod:
(produhovljeni MERCEDES, duhovni JAGUAR, produhovljeni EPL, MEKINTOŠ, duhovni SONY, produhovljenu NOKIJU, duhovni BAJER, PEŽO, BMW, MAJKROSOFT, NESTLE, BOING, GUČI,SAMSUNG, LAKOSTE, ITD.ITD.Itd...)

Eee... ti ''ONI'' se ne optrečuju ''Duhovnoču'' nego gledaju da proizvedu ''Bolji'' (MERCEDES, JAGUAR, EPL,MEKINTOŠ, SONY, NOKIJU,BAJER,PEŽO,BMW,MAJKROSOFT,NESTLE,BOING,GUČI, SAMSUNG, LAKOSTE, ITD.ITD.Itd...) pa kada to učine ''NAPRAVE'' ......Ee...Onda je ( CG Jung) sve u pravu....ZAR NE.... (je stav prosječnog čovjeka)
Ne treba ti Bolje taj ( CG Jung ) to je nešto dobro ....Ma moram i ja tako.....

Jer mi prosječni Ljudi vidimo šta je istina ''Duhovnost'' kroz ''NAPRAVE'' a pokornog sablja ne sjeće ...uistinu....
Jer kako bi oni mogli proizvesti SVE TO: (MERCEDES, JAGUAR, EPL,MEKINTOŠ, SONY, NOKIJU,BAJER,PEŽO,BMW,MAJKROSOFT,NESTLE,BOING,GUČI, SAMSUNG, LAKOSTE, ITD.ITD.Itd...)
Ako ( CG Jung ) nije u pravu.....A je li? Pitam ja vas........pa...pa... ........CITIRAM: ........pa...pa...
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#29 Re: Sta je duhovnost?

Post by fatamorgana »

krupnice, šta je u pitanju, drvofix, sintelan?
User avatar
krupnice
Posts: 41
Joined: 21/04/2012 18:39

#30 Re: Sta je duhovnost?

Post by krupnice »

Ne Nije, nego hrastić na koji ćeš se po-peti ''ako'' bude trebalo....... Vau...Vau...uuuuuu............Vau!!

Daj još.....
Fata srela Morgana u pustinji pa ga pita', A on veli: Još... Daj Još......Nema više! reće ona......zaključak:
Ne idite u pustinju.....udavićete se....
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#31 Re: Sta je duhovnost?

Post by pustopoljina »

zasto se sve to desava, dal' covek ista resava, il' smo samo tu zbog ravnoteze medju zvezdama?
mariner
Posts: 363
Joined: 18/03/2011 19:39
Location: Los Rajvos

#32 Re: Sta je duhovnost?

Post by mariner »

fatamorgana wrote:krupnice, šta je u pitanju, drvofix, sintelan?
Ovaj Krupnica mi je jako sumnjiv. Samo 3 posta ! :) ha ha.. Malo previse se upustio u laprdanje da se istrese i rastereti ljepeci se namoj post sa citatima.

Prije svega, trebalo je puno truda oko uclanjivanja na forum, popunjavnja onog formulara clanstva..itd , da bi se dao odgovor na moje citate sa ekplicitnim i preopsirnim komentarima kao kritiku na moje postove. I nije mu to bilo mrsko uraditi. Ne moze nikao biti da mu je CG Jung zasmeto pa se zato uclanio da mi skrese, nije logicno ! Moze biti samo neki drugi povod, ali za sada napoznat !

Nekako mi djeluje da me je imo namjeru diskredibilirati po svaku cijenu sa udarcima u srz kosti. ZANIMLJIVO ! ( kako kaze major Kriger iz povratak otpisanih )
Jako zanimljivo !

Pratim njegov ton kroz stil pisanja, formalne i sadrzajne elemente posta i primjecena je tendencija obezvrjedjivanja koja se lagano prozima, i jasno izrazava jednu latentnu agresivnu reakciju kao apel na moju '' kratkoviidnost'' i ''relativnu plitkost'' zato sto se oslanjam na ''autoritete'' kao CG Jung . Ha ha.. Upravo, kakva plitkost i drskost ! Ha.. ha.. :)

E sad da se vratim analizi !
Postoje cetiri moguce stvari , a to su :
1. Da mu smeta ime MARINER, pa na osnovu toga na mene projektuje svoj bijes. ( najmanja mogucnost, skoro nikakva)
2. Da mu smeta CG Jung kao spomen ili kao psiholog, pa kada cuje njegove citate skace ko bik na crvenu maramu. ( i ovo je skoro iskljucena mogucnost, nije tolika budala)
3. Da mu smetaju moji postovi koji su vezani za druge teme koje sam ranije piso oko pitanja ''srbo četnika'' i njihovog odnosa prema nasem gradu Sarajevu ( ovo je veca mogucnost i koristi ''klonirano'' ime kako bi zavaro trag, p a mi se sveti gdje god se nadjem na forumu)
4. Da je vec sa mnom ucestvovo u nekim diskusijam ranije pa mi se predstavio u jednom svjetlu, sad koristi kukavicki potez '' kloniranja'' svog profila i kao KRUPNICA mi (nam) maze oci , kao sto se inace desava na forumu. ( ovo je jedna od mogucih pretpostavki)
5. Da je koristio karbofix ili sintelan , kako ti ono kazes pa laprda naokolo a da sam ne zna zasto !
6. Voli da tura nos gdje mu nije mjesto .
7. da voli debate i prepirke sa sagovornicima
ih..! Naso bi ja odgovor i osobu, da je ovo od drzavne vanosti, ali posto je sve ovo zabava i forum , mogu mirne duse se lagano nasmijati i reci svima nama, , opustimo se i uzivajmo ! : )

poz
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#33 Re: Sta je duhovnost?

Post by fatamorgana »

mariner wrote:
Ovaj Krupnica mi je jako sumnjiv. Samo 3 posta ! :) ha ha.. Malo previse se upustio u laprdanje da se istrese i rastereti ljepeci se namoj post sa citatima.
Liči mi na jednog lika koji je slično trolov'o pa dobio ban. jes' ovo ope' ti eddinne, šta mai? :wink: )
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#34 Re: Sta je duhovnost?

Post by fatamorgana »

pustopoljina wrote:zasto se sve to desava, dal' covek ista resava, il' smo samo tu zbog ravnoteze medju zvezdama?
Osjeća se određena doza razumljive rezignacije u postu .... Ne znam koliko možemo biti korisni za ravnotežu " među zvezdama" ali smo "meščini" ovdje, na našoj planeti jednim dijelom za ravnotežu između dobra i zla, :kravata: ..... ;-)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#35 Re: Sta je duhovnost?

Post by pustopoljina »

...samo pokusaj odgovora na pitanje iz naslova teme.
User avatar
krupnice
Posts: 41
Joined: 21/04/2012 18:39

#36 Re: Sta je duhovnost?

Post by krupnice »

Djeco ne bojte se ja nemam zubiju da vas ujedem.....Krupnica je samo čovjek i ništa više... ne volim
površnost i brzopletost i to je sve...A NA FORUM SAM SE PRIKAČIO ''PRVI PUT'' KAD I PIŠE DA SAM PRISTUPIO ISTOM...
Jako sam nesrečan kada kažete da je ovo samo zabava....Dok se drugi zabavljaju praveči razne Aplikacije i
prodaju nam ih za velike pare mi se zabavljamo tako što jedni druge ismijavamo...Ee... svaka nam čast...Ačkosum!
Što bi rekli Turci....
Last edited by krupnice on 29/04/2012 10:40, edited 1 time in total.
User avatar
krupnice
Posts: 41
Joined: 21/04/2012 18:39

#37 Re: Sta je duhovnost?

Post by krupnice »

Ima jedna riječ ''MISAO'' i još jedna sa dodatkom ''S'' ....Majkumu! pa nije valjda sve ovo bez SMISLA
besmislica.......Pa ako jeste, kako je to moguče? Ko' hoče da piše neka nešto napiše možda svi skupa uspijemo i
nešto skontati....MOŽDA NAM SE I TO DOGODI....pa..pa...
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#38 Re: Sta je duhovnost?

Post by fatamorgana »

krupnice, sve pod kontrolom, samo malo pripazi na č i ć (ne bilo ti zapovijeđeno), :)
User avatar
krupnice
Posts: 41
Joined: 21/04/2012 18:39

#39 Re: Sta je duhovnost?

Post by krupnice »

Ee....znaš šta sam pomislio kada sam ovo zadnje pročitao....E sad sam te uhvatio.....
Sutra ću ti napisati jednu istinitu priču.....sada nemam vremena......pa..pa...
Duhovnost zvana nauči gdje je Č a gdje je Ć lijepa duhovnost svaka čast samo naprijed......učiteljice....
nabit ćeš mi kompleks pa neču znati da se izrazim.....opasna si ti opasna... učiteljice....
priča nema veze sa tvojom ili ako hočeš VAŠOM duhovnošću.
mariner
Posts: 363
Joined: 18/03/2011 19:39
Location: Los Rajvos

#40 Re: Sta je duhovnost?

Post by mariner »

Ljudi sve je ovo z....cija i intelektualna razonoda.

Sto se mene inace tice priznajem da sam se malo salio sa gore napisanim komentarom, neka mi oprosti Krupnica ako sam preletio okvir i ispo malo neukusan. Vise sam to ucinio zbog testa nego zbog sujete, da vidim ima li daljih negativnh napada. Posto nema, od mene neka primi iskreno izvinjenje za nastup.

Pitanje vezano za temu, ima li duhovnosti bez intelektualnog kapaciteta ? I dali duhovnost nuzno mora biti vezana za religiski osjecaj?

Code: Select all

@ KRUPNICE '' mariner....voli (odgovara mu,sviđa mu se)... ( CG Jung).... Svaki POST u desnom gornjem uglu ima riječ: ''CITIRAJ'' Pa, zar to nije opredjeljenje. Napravili ti gore u uglu... da vide kome se priklanjaš .....
Pa kaže: To je moj autoritet....i što ima više sljedbenika, ...onih koji se tome prikljanjaju to je istinitije i ispravnije od bilo kojeg drugog stava ...o tome....Ako se ne slažeš sa nama a mi smo ''JAČI'' u oblastima kao što su: Naoružanje, Sateliti oko zemlje, Softver Comp, i ostala tehnologija da ne nabrajam više ''Mi'' koji volimo, slijedimo ( CG Jung) čemo te prisiliti na isto ili ćemo te uništiti...Zatvorit čemo granice prema tebi zabranit čemo svima ostalima da ti prodaju našu kvalitetnu, najnoviju tehnologiju itd... (MERCEDES, JAGUAR,EPL,MEKINTOŠ, SONI, NOKIJA, BAJER, PEŽO,BMW, MAJKROSOFT, NESTLE, BOING,GUČI,SAMSUNG,LAKOSTE,ITD.ITD.ITD. vi natavite dalje) jer kako možeš reći da ( CG Jung) nije u pravu....Budalo jedna! '' 
Iskreno da dam odgovor o nekim stvarima vezano za ovaj citat. Tesko se moze reci da JA LICNO nisam imo u vidu autoritete o kojima spominjes! Itekako sam konstantno svijestan da se treba distancirati od jednostranosti imati sve u vidu odjednom i misliti o svemu. To sto sam tcitiro Junga, iskreno receno, izabrao sam to slucajno, mogo sam i Fridrich Nitschea ili Schopenhauera ili mozda nesto iz Toizma ! Jednostavno pogrijesio si ako si mene poistovjetio sa sljedbenmikom jednog sistema koji se zove Jungizam, a mozda si to spomenuo onako generalno uopsteno kao primjer, pa onda nemam primjedbe.
Nego sta, naravno imas pravo o mnogo cemu u svom postu , shvatio sam ja poentu, ali jedna je cenjenica da odgovor na ovu temu zahtjeva vise listova papira da se objasne sve pojedinosti koje su bitne.
Ako je duhovnost potpuno osvjescenje, onda je recept lagan, ali onda imamo vise razlicitih vrsta osvjescenja, Frommova sloboda, David Ickeova zavjera i prepoznavanje fake-a, Jungova ili budisticka individuacija, zapadno religise obaveze prema Bogu itd..itd.
To je novi problem, svjesnost = duhovnost ili je to nesto drugo ?
User avatar
krupnice
Posts: 41
Joined: 21/04/2012 18:39

#41 Re: Sta je duhovnost?

Post by krupnice »

Dragi moji supisaču, Mariner....

Svi smo mi manje više isti = Tražimo, tragamo, čitamo, Froma, Ickea, Junga itd...(Pardon, Fato Fromma)
I dok to radimo čini nam se da je svaki od njih u pravu... A kada bi ih stavili skupa u jednu sobu da razgovaraju (pod uslovom da su iskreni) taj razgovor bi završio sa tučom....(Ma jok!)
To bih uporedio sa 2 rođena brata koji su iskreni i vole se istinski ali na kraju se uvijek potuku....pa poslje sve to zaborave...
Eeee...Ali oni nisu BRAČA ovi gore i nisu iskreni jedni prema drugima tako da se sigurno neće potući....
Ni1 od njih neče se ponašati nepristojno vrijeđajući drugoga..........................
................................................MISAO nastaviće se pod (br.01) ''Znanja Kroz Vrijeme''

E sad .....Ti gore SVI MI kada smo se dovoljno naoružali (sa ovim gore i sličnima) idemo na megdan da se takmičimo sa drugima da bi vidjeli koliko smo jaki i koje čemo mjesto zauzeti na tom megdanu...Suština je imati protivnika i pobjeđivati..
Ma.......Ovo svi uglavnom znaju ali u (presudnom-odgovarajučem trenutku) to zaborave i zabrljaju...
Sva živa biča se bore za opstanak i sve je dozvoljeno samo da bi se opstalo (sve je dozvoljeno samo da bi se opstalo)
Kada se pojave Biča (živa) koja počinju da prave zabrane i ograničenja (KOBAJAGI RED) i ako im to uspijeva (a obično uspijeva) onda oni ustvari prave nered u našoj sobi (na planeti) što bi se reklo' režu granu na kojoj sjede.....Čak su i svjesni toga stanja da će izgubiti bitku (na kraju) ali oni nastavljaju i dalje... ne mjenjajući ništa....I sve pod parolom:
''Kad ja ne mogu(Mi) Ee.. neče vala ni on! (Oni)''
...............Da ne bi bio monolog a ni knjiga .....Ovdje ću stati.......i pustiti da i drugi nešto
kažu....sve u nadi da neće pisati o tome šta su drugi rekli-kazali nego će govoriti šta oni misle o tome (ne praveći štitove od autoriteta) - ovih gore i sličnih...................................Misao br.02 ''Ciklusi ili Cirkusi''
User avatar
Gaia
Posts: 1383
Joined: 10/10/2006 10:39

#42 Re: Sta je duhovnost?

Post by Gaia »

men' se čini da slobodno možemo konstatovati da je duhovnost put od Ega ka Esenciji. a Svjest je esencija svega što jeste. :-)
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#43 Re: Sta je duhovnost?

Post by fatamorgana »

Gaia wrote:men' se čini da slobodno možemo konstatovati da je duhovnost put od Ega ka Esenciji. a Svjest je esencija svega što jeste. :-)
A možda je i put od egoizma/sebičnosti ka altruizmu/čovječnosti, :)
User avatar
krupnice
Posts: 41
Joined: 21/04/2012 18:39

#44 Re: Sta je duhovnost?

Post by krupnice »

Ne obračam se vama Fata nego ovom Gosp. iznad vas.....Vaš text Fata nije bio kada sam ja pokušao da nešto napišem..
Nestalo je internet veze kod mene a išao sam da ručam.....E tek sada:

Lijepo zamišljeno ... A Možda je Svjest esencija i svega što nije.
....................................................................................................................
Molim vas da mi ukratko objasnite šta je to ''EGO'' jer ja Ne znam...Hvala...
Samo molim vas nemojte me slati u biblioteku po neke knjige, sa nekim naslovima, da ih pročitam, pa će mi
onda biti sve jasno (nemojte molim vas).....Vrijeme je dragocjeno....zar ne....
Ili je vaš post(Text) upučen samo onima koji već znaju šta ta riječ znači......Ako jeste onda se izvinjavam što
upadam u vašu intelektualnu grupu, koja je večeg stepena od moje grupe neču vam više dosađivati sličnim
pitanjima....Izgledam sam sebi smješan kao dijete koje pita Taa..tuu: Tata,Tata...kako se prave dijeca....
User avatar
krupnice
Posts: 41
Joined: 21/04/2012 18:39

#45 Re: Sta je duhovnost?

Post by krupnice »

Ee...Ovo će se pretvoriti u razne Izme...Htjeli bi da nešto kažu ali namaju vremena od igranja igrica na drugom Win.prozoru ................

Može li ikako kratko a da traje...... i još..... Može li ikako dugo a da kratko traje
User avatar
krupnice
Posts: 41
Joined: 21/04/2012 18:39

#46 Re: Sta je duhovnost?

Post by krupnice »

fatamorgana wrote:krupnice, šta je u pitanju, drvofix, sintelan?
23.04.2012......
Kada sam ovo pročitao sutra a nisam još stavio na forum pomislih (kako je ovo STRAŠNO loše što sam napisao)
A u afektu...a možda i nije, jer ne volim da podilazim.....VOLIM DIREKTNO u glavu.....primite moju
izvinjotinju....
Pokušajmo razgovarati bez vrijeđanja....pokušajmo naći smisao....možda ga i nađemo a ostali DRUGI
možda nam se pridruže pa stvorimo vlastitu DUHOVNOST koja će rasti i nadrasti i nas same pa će nas ''CITIRATI''
kao Junga i slične.....Kako bi to bilo lijepo...Aaaaaa....
Vi i Mariner ste več tu i dobro se razumijete koliko mi se čini ili mi se loše čini...ne znam....
Samo nemojte mi reći da je sve to nemoguče i da nije istina .....PESIMIZMA....PESIMIZMA....Kupite Pesimizma...
frišak jutros nabran Narode kupite...Kupite.....

USAMLJENOST

Bježite iz tog zatvora što prije dok ima još vremena....Dok ne postanete toliko ovisni pa da ne možete
nikako pobječi, izaći iz njega.....ili vam postane potpuno svijedno ....nešto kao Alkoholičar ili Drogeraš kome
nema spasa.....Nemojte biti loš primjer mladim ljudima koji ovo budu čitali.....ILI VAMA I JESTE TO JEDINI POSAO...
Tražite SAVJEST da vas vodi.....
Ako postoje Đavo,Šejtan,Sotona ....onda ima i Boga,Alaha,Jahvea.....Samo zavisi kako to prikazati REALIZOVATI....

Znate kako Ateista,Gnostik kaže, ...Đavo, Šejtan, Sotona ....Kako Kako?...... Ma' bjež' bolan Nema toga...

Kada kod nas sagrade kuču u kojoj će se ljudi sastajati da veličaju Ateizam
ja ču to jedva dočekati...Neću izlaziti iz nje....
Ne znam kako će se zvati valjda kuča Ateizamija ili Atezomolja
ili će to biti dva različita nevjerovanja ko' to zna...
Last edited by krupnice on 29/04/2012 10:45, edited 2 times in total.
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#47 Re: Sta je duhovnost?

Post by fatamorgana »

Ljubi tetka fata, :kiss:
mariner
Posts: 363
Joined: 18/03/2011 19:39
Location: Los Rajvos

#48 Re: Sta je duhovnost?

Post by mariner »

Gdje mi je nesto moj post ? Malo prije sam napiso hrpu bitnih stvari.
User avatar
krupnice
Posts: 41
Joined: 21/04/2012 18:39

#49 Re: Sta je duhovnost?

Post by krupnice »

Mensečini, da je Fata-Morganin post fatamorgana.....!!?
Last edited by krupnice on 29/04/2012 10:46, edited 1 time in total.
User avatar
Gaia
Posts: 1383
Joined: 10/10/2006 10:39

#50 Re: Sta je duhovnost?

Post by Gaia »

fatamorgana wrote:
Gaia wrote:men' se čini da slobodno možemo konstatovati da je duhovnost put od Ega ka Esenciji. a Svjest je esencija svega što jeste. :-)
A možda je i put od egoizma/sebičnosti ka altruizmu/čovječnosti, :)
:thumbup:

gdje smo stali? na mehkim ili tvrdim slovima? :D
Post Reply