Križaljka na sa-x-u

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
EmirV
Posts: 29
Joined: 22/11/2011 22:57

#201 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by EmirV »

EdoI wrote:Danas mi kod zadnjeg slova "GOVOR" POKRETIMA LICA i PJEVAČICA FICDŽERALD nijedno slovo ne priznaje kao tačno.
Ne znam kako, rjesenje je MIMIKA i ELA i sasvim uredno slova "pozelene" ako se upisu. Jedino sto sam ja vidio je u zadnjem polju, zadnji red, ima slovna greska Y umjesto Z (pise "kliYacica" a treba "kliZacica").
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#202 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by hakazvaka »

EmirV wrote:
EdoI wrote:Danas mi kod zadnjeg slova "GOVOR" POKRETIMA LICA i PJEVAČICA FICDŽERALD nijedno slovo ne priznaje kao tačno.
Ne znam kako, rjesenje je MIMIKA i ELA i sasvim uredno slova "pozelene" ako se upisu. Jedino sto sam ja vidio je u zadnjem polju, zadnji red, ima slovna greska Y umjesto Z (pise "kliYacica" a treba "kliZacica").
Izvinjavamo se svima koji danas nisu mogli rijesiti zbog mimike :D
Stvarno je bila greska, ali sam je ispravio prije no je kolega Emir primjetio :)
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#203 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by Ajatolah_ »

Danas isto kod Murtića/Amera. :D
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#204 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by hakazvaka »

EdoI wrote:Danas isto kod Murtića/Amera. :D
Popravljeno :) Rjesenje bilo K umjesto M :-)
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#205 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by Ajatolah_ »

Krenulo vas. :D Kod Ikakvo/Aleksid rješenje je D umjesto K.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72914
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#206 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by Velkoski »

Image
EmirV
Posts: 29
Joined: 22/11/2011 22:57

#207 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by EmirV »

Ispravljeno!
Imali smo dvije slovne greske i ja sam licno odgovoran za njih. Ocito moram poceti nositi naocale. Hvala na kritici, bolje je ovako da se odmah i ispravi radi buducih rjesavaca. Na srecu, nije neka sustinska greska u sastavu krizaljke i sl.

Generalno, ovo ukucavanje rjesenja je dosadni manuelni posao pa se naprosto desavaju previdi i greske u ukucavanju. Tri slova u mjesec dana, nije zabrinjavajuce ali trudit cemo se da toga ne bude u buducnosti.
pin-up
Posts: 581
Joined: 17/11/2006 10:52

#208 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by pin-up »

:-) Ispunim ovu današnju, i kliknem na prethodnu da riješim i nju, a tajmer samo nastavlja i odbrojava od 3:35 :D :)
oridjidji
Posts: 5811
Joined: 07/09/2009 10:07

#209 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by oridjidji »

pin-up wrote::-) Ispunim ovu današnju, i kliknem na prethodnu da riješim i nju, a tajmer samo nastavlja i odbrojava od 3:35 :D :)
ma nema veze :D sredice se to :D
zikmu
Posts: 415
Joined: 22/03/2008 21:48

#210 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by zikmu »

I imena slika promjenite... a ne da stoji ime osobe koja je na slici :D
User avatar
holowey
Posts: 8440
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#211 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by holowey »

zar su dinosauri bili sisari? :-)
EmirV
Posts: 29
Joined: 22/11/2011 22:57

#212 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by EmirV »

Ne, bili su reptili. Ovo je grub previd. Hvala na primjedbi, ispravljeno!
User avatar
VenomousV
Posts: 13221
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#213 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by VenomousV »

popravite ovo sa stopericom :D

Image
michal
Posts: 205
Joined: 07/04/2011 19:10
Location: Čeh sam, oprostite ako mi gramatika ne valja.

#214 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by michal »

Križaljka 051: "Nebesko tijelo brže od svjetlosti" je "CRNARUPA".

ಠ_ಠ
EmirV
Posts: 29
Joined: 22/11/2011 22:57

#215 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by EmirV »

Da, ocekivao sam da ce se na ovo neko javiti. Evo sta pise wikipedia: "Crna rupa ili crna jama (engl. black hole) je nebesko tijelo čija je druga kozmička brzina veća od brzine svjetlosti tako da ga ni svjetlost ne može napustiti.
Prostor u kojem je velika masa zbijena u malom prostoru... itd"

http://hr.wikipedia.org/wiki/Crna_rupa

I meni je bilo nevjerovatno, semanticki nejasno, da je "crna rupa" u stvari tijelo. A zbog problema smjestanja velike kolicine teksta u limitirani prostor "kockice" za opis, stvar sam malo pojednostavio pa napisao kako je navedeno. Ako ima neko kome je ovo zbilja struka, valjalo bi da nam pojasni i ako moze da smisli opis u cetiri rijeci.
michal
Posts: 205
Joined: 07/04/2011 19:10
Location: Čeh sam, oprostite ako mi gramatika ne valja.

#216 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by michal »

EmirV wrote:I meni je bilo nevjerovatno, semanticki nejasno, da je "crna rupa" u stvari tijelo.


Jasno je da je tijelo, meni se radi o tome što ono tijelo nije "brže od svjetlosti". Da joj je brzina oslobođanja veća od brzine svjetlosti ne znači da se sama crna rupa kreće tako brzo (ili da se uopšte kreće).

EDIT:
EmirV wrote:i ako moze da smisli opis u cetiri rijeci.


Izvinjavam se, ovo nisam primjetio. Ovo je teže, ali može npr. "vrsta mrtve zvijezde" ili "svemirski objekt velike gustoće" ili "rezultat gravitacijskog kolapsa zvijezde" ili tako nešto.
Last edited by michal on 10/01/2012 21:00, edited 1 time in total.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#217 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by Ajatolah_ »

Emire, očigledno te zbunio termin "kosmičke brzine". Ne radi se o brzini samog tijela, u ovom slučaju crne rupe, već brzine koju neko tijelo treba imati da bi se oslobodilo njenog gravitacionog djelovanja, ako me pamćenje dobro služi.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#218 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by Chmoljo »

crna rupa i jeste crna jer joj je gravitacija tako ogromna da joj ne može pobjeći ni svjetlost koja putuje brzinom od 300.000 km/s.
EmirV
Posts: 29
Joined: 22/11/2011 22:57

#219 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by EmirV »

Bravo ljudi, ovo je bas dobar primjer kako kritika moze biti i pozitivna, i kako je moguc dijalog uz pametne argumente. Evo, sad sam nesto naucio a zapisao sam ovaj opis: "Nebesko tijelo velike gustoce". Razmisljao sam o ovoj "mrtvoj zvijezdi" ali nekako sam, mozda i u zurbi, odlucio za prvobitni opis.

Hvala na komentarima.

Da je pola naklapanja u parlamentima ovako konstruktivno, do sad bismo bili Svicarska (sory na offu).
michal
Posts: 205
Joined: 07/04/2011 19:10
Location: Čeh sam, oprostite ako mi gramatika ne valja.

#220 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by michal »

Križaljka 055: Ozon nije "gornji čist zrak" (ili uopšte bilo kakva druga vrsta zraka) nego kiseonik složen od troatomskih molekula (za razliku od običnog dvoatomskog O2). Dakle, može "troatomski kiseonik" ili čak "otrovni plin", jer je ozon otrovni za ljude kao i većinu ostalih životinja.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#221 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by hakazvaka »

Moze li mi neko potvrditi da se gore navedeni problem sa stopericom desava stalno, ili samo rijetko (povremeno)?

Ako se nekome desava stalno, molim samo da mi napise koji browser (verziju) koristi :) hvala!
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#222 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by plain vanilla »

e hvala za krizaljke :)
nisu bas po standradima..prelagane su, previse samoglasnika, premalo suglasnickih skupina, ali svejedno dobro dodju za vjezbanje (preostalih)mozdanih celija :mrgreen:
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#223 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by Ajatolah_ »

hakazvaka wrote:Moze li mi neko potvrditi da se gore navedeni problem sa stopericom desava stalno, ili samo rijetko (povremeno)?

Ako se nekome desava stalno, molim samo da mi napise koji browser (verziju) koristi :) hvala!
Ovo što je Venomous postavio? Taj dan mi se dešavalo u oba browsera koja koristim (Opera i Firefox), a poslije nikad ni u jednom.
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#224 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by hakazvaka »

EdoI wrote:
hakazvaka wrote:Moze li mi neko potvrditi da se gore navedeni problem sa stopericom desava stalno, ili samo rijetko (povremeno)?

Ako se nekome desava stalno, molim samo da mi napise koji browser (verziju) koristi :) hvala!
Ovo što je Venomous postavio? Taj dan mi se dešavalo u oba browsera koja koristim (Opera i Firefox), a poslije nikad ni u jednom.
A, kada se ovo desi, da li je funkcionalna provjera rjesenja (bila) ?

Hvala!
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8518
Joined: 11/02/2009 15:21

#225 Re: Križaljka na sa-x-u

Post by Ajatolah_ »

Ne.
Post Reply