Antivirus program

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
Praetorious
Posts: 1542
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#326 Re: Antivirus program

Post by Praetorious »

Kod mene to radi sam, od kako sam ga prije XY godina instalirao i podesio više ga i ne diram, ali sad sam ga maksuz ručno startao i nadogradio je bez problema.
User avatar
Truba
Posts: 81867
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#327 Re: Antivirus program

Post by Truba »

i meni je radio godinu i nesto i sad je stop
ne javlja sto dalje ciniti
User avatar
Praetorious
Posts: 1542
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#328 Re: Antivirus program

Post by Praetorious »

Kod mene je zadnja reinstalacija bila prije 3.5 godine :D Tada nabacio XP (vratio se sa Sedmice koja mi je krv popila) i stavio AVG i od tada radi svoj posao. Nije baš da je imao nekog posla, ne hodam ja po sumnjivim mjestima ni lično, ni putem interneta ... al eto, radi šta treba. Probaj ručno nadograditi, pa ako ne ide ukloni i vrati ga ponovo.
User avatar
Truba
Posts: 81867
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#329 Re: Antivirus program

Post by Truba »

ne idem ja svuda tako da je sigurno ali eto...

ajde probat cu
User avatar
Truba
Posts: 81867
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#330 Re: Antivirus program

Post by Truba »

neće ovaj AVG briso inastalirao novo... opet neće update


ima li išta slično...
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#331 Re: Antivirus program

Post by Paul F. »

Od besplatnih ima taj 360 mada ne bih ja. U početku predubro radi. Poslije mi razjebo parametre za miša. Skino ga i vratio Kasperski i miš opet radi normalno. Kasperski je našao neki 360 safety gard i sklonio ga. Međutim imam osjećaj da je ostalo još smeća.
User avatar
Truba
Posts: 81867
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#332 Re: Antivirus program

Post by Truba »

izgleda da mi je watch dog blokirao update
vjerovatno sam slucajno klikno no
kad mi je nes pitao...
ostaje avg i dalje :sax:
User avatar
Praetorious
Posts: 1542
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#333 Re: Antivirus program

Post by Praetorious »

Dobro si :D
Ja se puno ne bunim protiv AVG, radi šta treba, al' ostavlja kamaru smeća u TEMPovima i inim sra**ima po HDD-u. To mu je jedini minus od mene.
User avatar
Truba
Posts: 81867
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#334 Re: Antivirus program

Post by Truba »

ima ccleaner za to
redovno i sve čisto :mrgreen:
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#335 Re: Antivirus program

Post by Paul F. »

Black swan wrote:ne idem ja svuda tako da je sigurno ali eto...

ajde probat cu
Nisu virusi samo na "bezobraznim" sajtovima. Ja sam nedavno fasovo na Ebay. Ima ih i na dobro posjećenim a slabo zaštićenim stranicama. Interesantni blogovi naprimjer.
User avatar
Truba
Posts: 81867
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#336 Re: Antivirus program

Post by Truba »

iskreno nisam virusa godinama vidio
a pod virus smatram svaki nezeljeni gnjavatorski prorgam
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#337 Re: Antivirus program

Post by Paul F. »

Ja već godinama periodično koristim ovaj
http://www.superantispyware.com/
Instališem ga, on počisti malo pa ga skinem. Besplatna verzija sasvim dovoljna. Ovu drugu ne bih uzeo ni da je džaba. :D
Smo mi se ne sviđa što prilikom instalacije hoće da ugura nekakve gluposti, toolbarove. Samo dekoširat.
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#338 Re: Antivirus program

Post by Dr Kova »

Ja koristim Bitdefender i prezadovoljan sam
Paul F.
Posts: 3424
Joined: 05/02/2011 03:40
Location: Gdje vlast odluči
Contact:

#339 Re: Antivirus program

Post by Paul F. »

Ja imam na jednom kompjuteru Kaspersky a na drugom Bitdefender. Oba su dobra iako mi je Bitdefender nekako simpatičniji. Međutim oni nisu savršeni i nije loše jednom godišnje profurat kroz kompjuter nešto treće. Kao što već spomenuh ovde, sa Kasperskim sam na Ebayu fasovo virus koji sam uspio skloniti sa 360. Prije oko godinu dana sam stavio Bit defender na treći PC na kojem se dječica igraju. Klikali su i gdje treba i gdje ne treba. Skidali nekakve sumnjive igrice. Naki dan ugasih Bitdefender i profurah ovaj Superantispyware. Našo mi je hrpu adwara i par trojanaca koje BD nije detektovao.
User avatar
febo_acm
Posts: 10240
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#340 Re: Antivirus program

Post by febo_acm »

Moze se naci Avast za 5-6 dollara regularno na Kinguin ili G2A...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#341 Re: Antivirus program

Post by Free Spirit »

Ja koristim ovaj besplatni avast već 3-4 godine bez ikakvih problema. Prije svega, najbolji antivirus je onaj ko sjedi za računarom, pa onda svi ostali programi :D
User avatar
Pandakonda
Posts: 4391
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#342 Re: Antivirus program

Post by Pandakonda »

Zasto ljudi ne vole ovaj 360 antivirus ? :-)
User avatar
Sanjarko
Posts: 23347
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#343 Re: Antivirus program

Post by Sanjarko »

:novine:
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#344 Re: Antivirus program

Post by avaks »

Free Spirit wrote:Ja koristim ovaj besplatni avast već 3-4 godine bez ikakvih problema. Prije svega, najbolji antivirus je onaj ko sjedi za računarom, pa onda svi ostali programi :D
To si debelo u pravu :D
Džaba ti sve kada ga ti sam ukakiš hehe ja sam beli old skul internetovac, znači malo napredniji korisnik koji je na netu od 99te konstantno pa mi se evo prije par godina za malo ransomware uvuče... Mojom greškom naravno i vala džaba ti svi AV ovog svijeta kada mu ti dopustiš nešto tako.
A isto je i sa programima/krekovima/klikanjem reklama, kada sam instaliraš neku glupost i kada se to uvuče u sistem nema tog antivirusnog koji će ti pomoći...
Nego i ja zadnje 2 godine koristim Bitdefender Internet Security, kupim ključ na G2A (izleti često pravo jeftino) i miran sam tako da svaka preporuka :thumbup:
Original Windows + original internet security + malo pažnje i vala nisam imao problema ne pamtim :mrgreen:
Free Spirit
Posts: 354
Joined: 03/02/2014 20:01

#345 Re: Antivirus program

Post by Free Spirit »

avaks wrote: Nego i ja zadnje 2 godine koristim Bitdefender Internet Security, kupim ključ na G2A (izleti često pravo jeftino) i miran sam tako da svaka preporuka :thumbup:
Original Windows + original internet security + malo pažnje i vala nisam imao problema ne pamtim :mrgreen:
Ma i ja sam na netu taman tako nekako od 98-99, baksuzni dial up. Engleski naučio popravljajući računar koji se stalno kvario (često mojom greškom, logično). Rječnik u ruke i hajmo jarane, nije bilo milion tutoriala na google kao danas :-D

Bitdefender je isto odličan program, uz Avast preporučujem :thumbup:
sedma_7
Posts: 729
Joined: 03/04/2007 18:24

#346 Re: Antivirus program

Post by sedma_7 »

jel bolje kupiti antivirus, tj platit regularno za njega, ili koristiti neku besplatnu verziju npr avast?

De ako moze koji savjet, totalni sam laik po pitanju toga.

u zadnje vrijeme, comp mi je totalno poludio, otvara neke stranice koje ne zelim, ne mogu normalno otvoriti neku stranicu da je ne prebaci na neku lijevu - reklamu itd.

intalirala sam add blockere, cccleaner, i evo sad instaliram avast, ali ne znam da li je to dovoljno.

koristim chrome.
sedma_7
Posts: 729
Joined: 03/04/2007 18:24

#347 Re: Antivirus program

Post by sedma_7 »

avaks wrote:
Free Spirit wrote:Ja koristim ovaj besplatni avast već 3-4 godine bez ikakvih problema. Prije svega, najbolji antivirus je onaj ko sjedi za računarom, pa onda svi ostali programi :D
To si debelo u pravu :D
Džaba ti sve kada ga ti sam ukakiš hehe ja sam beli old skul internetovac, znači malo napredniji korisnik koji je na netu od 99te konstantno pa mi se evo prije par godina za malo ransomware uvuče... Mojom greškom naravno i vala džaba ti svi AV ovog svijeta kada mu ti dopustiš nešto tako.
A isto je i sa programima/krekovima/klikanjem reklama, kada sam instaliraš neku glupost i kada se to uvuče u sistem nema tog antivirusnog koji će ti pomoći...
Nego i ja zadnje 2 godine koristim Bitdefender Internet Security, kupim ključ na G2A (izleti često pravo jeftino) i miran sam tako da svaka preporuka :thumbup:
Original Windows + original internet security + malo pažnje i vala nisam imao problema ne pamtim :mrgreen:
gdje se kupi taj kljuc i imal smisla pored avasta koristit i taj bitedefender?
User avatar
avaks
Posts: 5657
Joined: 03/03/2013 15:44
Location: Sarajevo-x

#348 Re: Antivirus program

Post by avaks »

Ako kupuješ onda obavezno Internet security (Bitdefender, Kaspersky i slično) jer u sebi imaju i firewall i anti-malware (koji su dosta bitniji od samog AV)...
Za neko opušteno korištenje sasvim je dovoljan i avast + malwarebytes (oba besplatna) i naravno malo sivih ćelija.
Najbolja zaštita je kada znaš šta radiš i klikaš :thumbup:
sedma_7
Posts: 729
Joined: 03/04/2007 18:24

#349 Re: Antivirus program

Post by sedma_7 »

sedma_7 wrote:jel bolje kupiti antivirus, tj platit regularno za njega, ili koristiti neku besplatnu verziju npr avast? Ocigledno je bolje platit, ali ako nije neka pretjerana razlika, ne bih :

De ako moze koji savjet, totalni sam laik po pitanju toga.

u zadnje vrijeme, comp mi je totalno poludio, otvara neke stranice koje ne zelim, ne mogu normalno otvoriti neku stranicu da je ne prebaci na neku lijevu - reklamu itd.

intalirala sam add blockere, cccleaner, i evo sad instaliram avast, ali ne znam da li je to dovoljno.

koristim chrome.
User avatar
TAFKAP
Posts: 10327
Joined: 30/09/2011 07:49

#350 Re: Antivirus program

Post by TAFKAP »

Kad je operativni sistem (OS) "zaražen", onda je najpametnija opcija ponovo instaliranje OSa, pa tek onda prije svih ostalih programa instalirati anti-virus (+firewall). Naknadno instaliranje na kompromitovani OS ne znači ništa, jer su ti programi dosta dobro kamuflirani u registry, pa čak i u sistemskim fileovima, tako da se nakon restarta OSa opet samostalno instaliraju i nastavlju tamo gdje su stali.
Post Reply