ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Sve o zdravlju...

Moderator: anex

sarajevowintwr
Posts: 208
Joined: 18/06/2011 09:22

#51 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by sarajevowintwr »

Danas zvali kliniku za termin kod dr. Velije, dobili odmah u petak. Prvi pregled je 100KM. Vidjet cemo kako ce proci, problem je sa TSH om u trudnoci.
no_sikiriki
Posts: 17326
Joined: 11/12/2012 13:21

#52 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by no_sikiriki »

Zna li neko da li je cijena konsultacija sa dr. Velija fiksno 100 KM neovisno o cemu se radi? (nije vezano za stitnu zlijezdu nego da protumaci nalaze vezane za inzulinsku rezistenciju)
I usput ima li neko jos dobar od dr. za inzulinsku rezistenciju, da je neka normalna cijena konsultacija :D? 100 KM mi bas djeluje pretjerano
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#53

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 07/06/2023 22:01, edited 1 time in total.
no_sikiriki
Posts: 17326
Joined: 11/12/2012 13:21

#54 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by no_sikiriki »

Hvala na savjetima na obje teme. Vec sam se bavila time i sva ta mjerenja (a1c i trakice) su ok, osim sto i prosle godine i ove imam laboratorijska mjerenja od 6,9 i 6,8 natašte kad odem vaditi krv i ogtt sa insulinemijama koji vjerovatno upucuje na insulinsku rezistenciju.
Kakvi god bili doktori, zelim se s nekim od njih konsultovati i to je to, da li cu i sta cu kako dalje je druga prica, sigurno necu trcati da uzimam neku terapiju ako ne moram.
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#55

Post by jOFLA »

...
Last edited by jOFLA on 07/06/2023 22:01, edited 1 time in total.
no_sikiriki
Posts: 17326
Joined: 11/12/2012 13:21

#56 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by no_sikiriki »

Ne bih se slozila za inzulinsku rezistenciju, jer mnogo ljudi ima sasvim uredan secer nataste i poslije jela, a inzulin skace, tako da...
User avatar
aurora313
Posts: 2203
Joined: 10/10/2010 12:47

#57 Re: ENDIKRONOLOG - DOKTOR za ZLIJEZDE

Post by aurora313 »

funeral blues wrote: 24/08/2017 15:01 Velija je, koliko skontah, napustila UKC i prešla Al Tawilu na puno radno vrijeme. Čak i da nije, ovo razvlačenje sa sms-ovima i viber porukama, na koje dobiješ samo ''seen'' je krajne neprofesionalno i bahato.
Otišla sam joj, jer je, navodno, najbolja u svom poslu.
Prvi pregled je standardan: anamneza i nalazi koje je ''najbolje uraditi baš ovdje kod nas, u Al Tawilu''.
U zadnje vrijeme je postala biznismen, a ne ljekar. Sve se svodi na to da te što prije otperja iz ordinacije, uz brdo skupih analiza koje trebaš napraviti kod njih. Svaki sljedeći pregled je trajao max 10ak minuta, od čega većinu vremena potroši na kucanje nalaza. Preporuči operaciju, uz napomenu kako je ''najbolje da to uradite ovdje, kod nas, imamo odličnog hirurga, nigdje drugo vam ne bih preporučila da idete...a vi kako hoćete''.
Osjećate se loše, ali ona ne vidi u čemu je problem, jer je TSH u granicama. (još analiza i još čekanja i još termina za plaćanje)
Kad više ni on nije u granicama, nego se drastično poremeti, vi se osjećate još lošije, dobijete preporuku njene nadređene da joj se javite viberom (opet!) da vam koriguje terapiju, dok vas ne mogne primiti regularno, na što opet dobijete ''seen''.

Masno plaćene analize i termini + izlasci s posla, a dobijete pijačno cimanje i neodgovorene poruke.

Tako da od mene je veliko NE za Veliju, naći će se već neko drugi, nije jedina koja nešto zna.

Za polikliniku Al Tawil još veće NE!

UZ traje 10 sekundi (jer je sestra napomenula da se radi samo o ''malom paketu'', od 120 KM, mada ne vidim šta je tu malo) i samo se prepiše stari nalaz, iako su promjene vidljive izvana, pa na vašu reakciju se malo postidi i dobijete poluprepravljen nalaz.
Naručite se za gastroskopiju npr, koja košta 120 KM, sve dogovorite, odradite i na izlazu vam kažu da je ipak 270 KM (!?). Zašto? Kako? Pa, eto, uzeli smo vam šest uzoraka tkiva, da se uradi ph analiza i to košta toliko. Indikacija, naravno, nema, to svima urade, pa ko plati-plati.

Nalaze koje donesete redovno zagube, pa napravite kopije, a velike su šanse da kući ponesete tuđe. Pa ih ganjajte da isprave. I spremite se za čekanje, čak i kad imate termin, jer, kao što vidite, organizacija im je zaista na vrhunskom nivou.
Generalno se slažem.
Platio sam 400 KM (proljeće 2021) za tzv. Endokrinološki Paket koji uključuje ultrazvuk stomaka i prostate. Isto nije napravljeno a Dr Zelija nije to ni primjetila! Klinika Al Tawil je naknadno obećala da će to učiniti.
Tačno, Zelija je uglavnom kucala nalaz, nešto bi me kratko pripitala o tome da li imam nadutost, da li mi teško zarastaju ranice i slično, ali sve na poslovni način i na brzinu. Za te pare bi bilo fer da je na kraju prekrstila ruke i u dvije do tri minute dala sažetak onog na šta bih ja trebao da obratim pažnju.
Post Reply