Federalna televizija

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Rubaija
Posts: 201
Joined: 10/07/2016 14:14

#4526 Re: Federalna televizija

Post by Rubaija »

Banksy wrote:To nije tačno. Zašto bih ubacivala bilo koga? Tobožnjim ''opisanim društvenim procesom'' se pokušava amnestirati jedan čovjek, pojedinac i njegovo djelo. Ako je već bio u stanju hrabro lagati i konstuirati, nek sad bude dovoljno hrabar da se sam suoči s posljedicama i odgovorima na svoja razmišljanja, a ne da se k'o kakva tetka zaklanja iza časnih ljudi s kojima i ne može u istu rečenicu.
Ne, Vuk je jedan od gorepomenutih primjera za kojeg i ja mislim da je primjer nekog ko ne zna da se nosi sa debatom koju je započeo, kako rekoh - ponekad pomislim da mu treba sedativ. Međutim, pitanje još uvijek ostaje da li njegovo mišljenje ili Nenadovo mišljenje ili Fatmirovo mišljenje opravdava posljedice kao što su prijetnje smrću, marisanu u tramvaju, hajke? Kako može u jednom slučaju takav tretman biti opravdan, a u drugom neopravdan? Da li posljedice opravdavamo na osnovu toga slažemo se ili ne slažemo s dotičnim mišljenjem? U tom slučaju to su samo individualni i nevezani 'incidenti' kojima ne treba pridavati važnost, jer Vuk 'laje', Fatmir 'laje', a Nenad je samo greška u koracima? Osobno mislim da je to naivno razmišljanje.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4527 Re: Federalna televizija

Post by Banksy »

Stari_Jarac wrote:
Banksy wrote: To nije tačno. Zašto bih ubacivala bilo koga? Tobožnjim ''opisanim društvenim procesom'' se pokušava amnestirati jedan čovjek, pojedinac i njegovo djelo. Ako je već bio u stanju hrabro lagati i konstuirati, nek sad bude dovoljno hrabar da se sam suoči s posljedicama i odgovorima na svoja razmišljanja, a ne da se k'o kakva tetka zaklanja iza časnih ljudi s kojima i ne može u istu rečenicu.
A na koji način da se suoči sa posljedicama? da ga neko prebije na ulici? ili ....
Ne pretjeruj, nije toliko velik i značajan da bi neko krenuo fizičkom silom na njega, iako to priželjkuje, lažima i konstrukcijama tek iritira i smara...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4528 Re: Federalna televizija

Post by Banksy »

Rubaija wrote:
Banksy wrote:To nije tačno. Zašto bih ubacivala bilo koga? Tobožnjim ''opisanim društvenim procesom'' se pokušava amnestirati jedan čovjek, pojedinac i njegovo djelo. Ako je već bio u stanju hrabro lagati i konstuirati, nek sad bude dovoljno hrabar da se sam suoči s posljedicama i odgovorima na svoja razmišljanja, a ne da se k'o kakva tetka zaklanja iza časnih ljudi s kojima i ne može u istu rečenicu.
Ne, Vuk je jedan od gorepomenutih primjera za kojeg i ja mislim da je primjer nekog ko ne zna da se nosi sa debatom koju je započeo, kako rekoh - ponekad pomislim da mu treba sedativ. Međutim, pitanje još uvijek ostaje da li njegovo mišljenje ili Nenadovo mišljenje ili Fatmirovo mišljenje opravdava posljedice kao što su prijetnje smrću, marisanu u tramvaju, hajke? Kako može u jednom slučaju takav tretman biti opravdan, a u drugom neopravdan? Da li posljedice opravdavamo na osnovu toga slažemo se ili ne slažemo s dotičnim mišljenjem? U tom slučaju to su samo individualni i nevezani 'incidenti' kojima ne treba pridavati važnost, jer Vuk 'laje', Fatmir 'laje', a Nenad je samo greška u koracima? Osobno mislim da je to naivno razmišljanje.
Nastavljaš i dalje, ništa onda, pozdrav.
Stari_Jarac
Posts: 225
Joined: 18/07/2016 12:45

#4529 Re: Federalna televizija

Post by Stari_Jarac »

Banksy wrote:
Stari_Jarac wrote:
Banksy wrote: To nije tačno. Zašto bih ubacivala bilo koga? Tobožnjim ''opisanim društvenim procesom'' se pokušava amnestirati jedan čovjek, pojedinac i njegovo djelo. Ako je već bio u stanju hrabro lagati i konstuirati, nek sad bude dovoljno hrabar da se sam suoči s posljedicama i odgovorima na svoja razmišljanja, a ne da se k'o kakva tetka zaklanja iza časnih ljudi s kojima i ne može u istu rečenicu.
A na koji način da se suoči sa posljedicama? da ga neko prebije na ulici? ili ....
Ne pretjeruj, nije toliko velik i značajan da bi neko krenuo fizičkom silom na njega, iako to priželjkuje, lažima i konstrukcijama tek iritira i smara...
To ti garantuješ?!
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#4530 Re: Federalna televizija

Post by StupskaBitanga »

Na kraju dobra je stvar sto je dotičnom FTV dala otkaz. Eno ga u Beogradu savršen za ludilo i šaradu Sleksandra Vučića i pun artiljerije da pljuje po Sarajevu i BiH. Ako nista maske su pale a maska je Lafo kvazi građanstvo koje je zapravo paravan ksenofobiji i najviše ličnoj frustraciji zbog loših životnih poteza
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4531 Re: Federalna televizija

Post by Chmoljo »

arzuhal wrote:Stat ću u Veličkovićevu odbranu bez da i znam razlog što ga iko napada, naslijepo! A, evo, pročitao sam malo nešto o čemu je riječ. Za Vuka Bačanovića ne velim ništa jer ga i ne berem za išta posebno (nit' ga diram nit' ga ne diram, ništa...), ali za Velu se slažem s Puhalom: ako Sarajevo (ili BiH) ima problem s Nenadom Veličkovićem, onda Sarajevo (ili BiH) ima problem samo sa sobom, veliki problem.
to arzo, đikane :thumbup: :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45505
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4532 Re: Federalna televizija

Post by Chmoljo »

Banned user for reason “kršenje pravila foruma”
» sarajevo999999

7 dana
Stari_Jarac
Posts: 225
Joined: 18/07/2016 12:45

#4533 Re: Federalna televizija

Post by Stari_Jarac »

Chmoljo wrote:
arzuhal wrote:Stat ću u Veličkovićevu odbranu bez da i znam razlog što ga iko napada, naslijepo! A, evo, pročitao sam malo nešto o čemu je riječ. Za Vuka Bačanovića ne velim ništa jer ga i ne berem za išta posebno (nit' ga diram nit' ga ne diram, ništa...), ali za Velu se slažem s Puhalom: ako Sarajevo (ili BiH) ima problem s Nenadom Veličkovićem, onda Sarajevo (ili BiH) ima problem samo sa sobom, veliki problem.
to arzo, đikane :thumbup: :D
I od mene :thumbup: za ovo boldano.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4534 Re: Federalna televizija

Post by VjecitiStudent »

1986. je iz Sarajeva preselio u Beograd Vojislav Šešelj, a 2016. Vuk Bačanović.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4535 Re: Federalna televizija

Post by Banksy »

VjecitiStudent wrote:1986. je iz Sarajeva preselio u Beograd Vojislav Šešelj, a 2016. Vuk Bačanović.
Beograd? Zašto ne Beč, Berlin, Rijeka, Australija, Amerika, tamo gdje ide obrazovana, razočarana mlada inteligencija, zašto Beograd, ne razumijem...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4536 Re: Federalna televizija

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:
VjecitiStudent wrote:1986. je iz Sarajeva preselio u Beograd Vojislav Šešelj, a 2016. Vuk Bačanović.
Beograd? Zašto ne Beč, Berlin, Rijeka, Australija, Amerika, tamo gdje ide obrazovana, razočarana mlada inteligencija, zašto Beograd, ne razumijem...
Jer jedino tamo može naplatiti preteško breme razočaranog Alijinog Srbina.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#4537 Re: Federalna televizija

Post by Banksy »

Pitanje je retoričko, no zanima me kako bi on na njega odgovorio.

edit: priznajem da sam ovdje pogriješila u procjeni, činilo mi se da je u pitanju tek adolescentski bijes...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4538 Re: Federalna televizija

Post by VjecitiStudent »

Banksy wrote:Pitanje je retoričko, no zanima me kako bi on na njega odgovorio.

edit: priznajem da sam ovdje pogriješila u procjeni, činilo mi se da je u pitanju tek adolescentski bijes...
Krenulo sve jeste sa pjanskim fb statusom, no mentalni ponor je očito mnogo, mnogo dublji.
Šešelj je uoči seobe barem bio istinski mučenik sistema, a ovaj ... nakon što je promijenio četiri posla, od čega dva budžetska ... ode, zbilja patnja žestoka ...

Koje li ga ekspertsko ruho sada sljeduje, galijašević mjesto galijaševića ... ili možda nova Isidora Bjelica???
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#4539 Re: Federalna televizija

Post by daky585 »

Sad malo da se umiješam sa drugom temom: Kako to da FTV neće prenositi OI?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58808
Joined: 03/08/2010 19:04

#4540 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

bačanović stvarno preselio u beograd?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58808
Joined: 03/08/2010 19:04

#4541 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

daky585 wrote:Sad malo da se umiješam sa drugom temom: Kako to da FTV neće prenositi OI?

pa ne znam da su ikad i prenosili OI,to obicno BHT radi
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#4542 Re: Federalna televizija

Post by VjecitiStudent »

kakavdanakneiskustvu wrote:bačanović stvarno preselio u beograd?
whatever, jedan portal-novinar manje.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58808
Joined: 03/08/2010 19:04

#4543 Re: Federalna televizija

Post by kakavdanakneiskustvu »

VjecitiStudent wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:bačanović stvarno preselio u beograd?
whatever, jedan portal-novinar manje.

ma ok,ali malo mi previse da ode u beograd
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#4544 Re: Federalna televizija

Post by daky585 »

kakavdanakneiskustvu wrote:
daky585 wrote:Sad malo da se umiješam sa drugom temom: Kako to da FTV neće prenositi OI?

pa ne znam da su ikad i prenosili OI,to obicno BHT radi
Mislim da su prošli put prenosili. Ove godine prenose BHT i RTRS pa mi je čudno da i FTV nije u toj igri.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4545 Re: Federalna televizija

Post by BarbaDue »

daky585 wrote: Mislim da su prošli put prenosili. Ove godine prenose BHT i RTRS pa mi je čudno da i FTV nije u toj igri.
šta ti je to čudno...njihov domet je projekat tipa "tvoje lice zvuči poznato" i sl., samo dok jedno otkupe "zvezde granda" :mrgreen:
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#4546 Re: Federalna televizija

Post by Better Man »

Pored BHT-a i HD rezolucije, gledati OI na FTV i onu njihovu praistorijsku sliku je ludost.
isx
Posts: 3595
Joined: 24/05/2014 19:12

#4547 Re: Federalna televizija

Post by isx »

Gledati OI na BHTu je mazohizam.
User avatar
daky585
Posts: 867
Joined: 07/06/2014 01:50

#4548 Re: Federalna televizija

Post by daky585 »

Biće i prenosa na RTRS koje BHT neće emitovati jer su BHRT I RTRS podijelili prava prenosa, tako da ni ovo na RTRS neće biti u HD.
User avatar
Maharadza
Posts: 16726
Joined: 30/01/2013 15:13

#4550 Re: Federalna televizija

Post by Maharadza »

Better Man wrote:Pored BHT-a i HD rezolucije, gledati OI na FTV i onu njihovu praistorijsku sliku je ludost.
Istina, a najveća ludost je što uopšte postoji FTV pored BHT-a koji ima i u HD! :P
Post Reply