Vjencanja - all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#51 Re: Vjencanje

Post by tomyf »

jojjjjj hvala za ove balone!!!
profesor71
Posts: 105
Joined: 23/04/2007 10:35

#52 Re: Vjencanje

Post by profesor71 »

tomyf wrote: Znate li slucajno koliko se krece sviranje jednog banda?
Od 800 do 2-3000 KM.Zavisi na sta naletis.
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#53 Re: Vjencanje

Post by tomyf »

Hajde ljudi ako se sjetite nekog benda koji svira sve i svasta a jako su dobri posaljite mi njihove kontakt brojeve na pp.
dedede
Posts: 11
Joined: 05/07/2006 14:15

#54 Re: Vjencanje

Post by dedede »

Rekoh da ne otvaram novu temu...

Potrebna nam je je pomoć oko organizacije vjenčanja,a problem je naravno prostor. Planiramo oko 80 do 100 gostiju. Želja je da svadba bude na otvorenom u ljetnoj bašti, koja je u sklopu nekog objekta (a koji bi poslužio kao alternativa u slučaju kiše).
Da li je neko bio na svadbi u Domu pisaca, hotelima na Ilidži, Lovcu, Golf terenu.... Kakva su vam iskustva???

Preporuke su dobrodošle :)
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#55 Re: Vjencanje

Post by tomyf »

Od ovih nabrojanih samo sam bila na Golf terenu. Super je izgledala svadba, ali su ti moji prijatelji hranu uzimali iz bosebnog restorana , samo su koristili pice "Golf terena".
To je bilo ovo proslo ljeto i fantasticno je igledalo...negdje oko 150 gostiju, bili su i unutra i vani, mislim da neces pogrijesiti ako to izaberes....medjutim....
Za tako slatkaste "svadbe na otvorenom" meni se najvise dobada kako svadbe organizuju u hotelu Una.Isto imas ogroman unutrasnji prostor koji je ljeti gotovo sa otvoren i naravno basta sa bazenom.
blackladyy
Posts: 60
Joined: 02/08/2006 17:24

#56 Re: Vjencanje

Post by blackladyy »

E super da je vec otvorena tema :).. i ja planiram vjencanje u osmom mjesecu.. i zelim nesto za 50tak ljudi.. u nekoj basti.. mislila sam mozda samo neki rucak.. al nismo bas sigurni kako ce to ispasti, dal znate ikoga ko je organizaovao svadbe i vjencanja kod kula ili u onom restoranu imidz u semizovcu? :)
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#57 Re: Vjencanje

Post by Lara-sa »

Eh, evo teme koju volEm :))))
Svoju svadbu sam organizovala prosle godine i nahodala se i napatila dok sam sve napravila kako smo mi htjeli.
Neko je rekao da je imao najbolju svadbu prosle godine u BIH, hm... ne bih se slozila :-D :-D :-D

No, salu na stranu. Toplo preporucujem hotel Bosnia-basta kisobran, ako je svadba ljetna, znaci od nekog maja do septembra.
Menadzerica hotela je vrh zena, sve sto pozelis, u bilo koja doba, sta god - ona je tu. Meni je cak sila stolnjake i nadstoljnjake posebno, jer sam ja htjela bijelo-srebrnu kombinaciju, a oni od 5 varijanti bas tu nisu imali. Osoblje hotela-kultura, ljubazni, profesionalci, razumiju i tremu i paniku i sve urade da ti olaksaju zivot. Ono sto je jos vazno je sto su uhodani, oni u ljetnom periodu svake subote imaju svadbu, proslo ljeto su imali cak i radnim danima svadbe, pa su spremni za sve nepredvidjenej situacije. Sef sale je za mnom hodao sa casom soka jer je vidio da nista nisam ni pojela ni popila cijelo vrijeme.

Na mojoj svadbi je takodjer bilo oko 50tak gostiju, basta kisobran ima kapacitet 250 gostiju, tako bar kazu, medjutim meni je bila taman za moje goste, jer smo imali lijepo prostora i za stolove, i za ples. Kod njih mozes donijeti svoje pice, uzeti njihovo, kakvu god varijantu zelis. Oni rade i ukrasavanje, ukoliko zelis i po meni to rade jako lijepo. Imaju katalog sa slikama da vidis kako to izgleda.
Imaju opciju da uvedes goste unutra u salu, ako bude kise ili nesto.
Eto, ne znam sta bi jos napisala za kisobran, pa ako budes imala konkretnih pitanja, tu sam.
Jos dvije svadbe te velicine na kojima sam bila i gdje mi se jako svidjalo je svadba u hotelu Ekskluziv u Rajlovcu, jako fino i kultura, prelijepa sala, al imaju samo mogucnost unutra-nemaju bastu i Hotel Una na Stupu, isto jako lijepo, al vole zavrnuti na picu.
Da, torta je bila iz Azre i bila je fenomenalna, svi su je hvalili.

Toliko za sad. Sretno, i molim te, ja nisam vjerovala kad su mi govorili, ali ne treba se zamarati sitnicama. Ja sam provela mjesece brige o boji masni na stolicama i nijansi srbrne koju zelim, na kraju nista nije vazno. Vazno je da se volite, da bude veselo, da bude ono sto VI zelite, a ne neko drugi i to je to.
Puno srece vam zelim!
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#58 Re: Vjencanje

Post by tomyf »

@Lara-sa - Hvala na divnim informacijama

Kako si rijesila muziku na vjencanju?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#59 Re: Vjencanje

Post by pustopoljina »

jedno prelijepo vjencanje prije nekoliko godina,gdje sam prisustvovala-bilo je u lovcu,a bili su tambura,gitara i jedan hoce li ono biti sa violinom...oni valjda cesto sviraju u lovcu kod olimpijskog muzeja. ne sjecam se vise hrane i torte-ali je prostor bio odlican, a muzika jos bolja.
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#60 Re: Vjencanje

Post by Lara-sa »

tomyf wrote:@Lara-sa - Hvala na divnim informacijama

Kako si rijesila muziku na vjencanju?
Nema na cemu, zadovoljstvo je moje vjeruj. Ako budem jos sta znala ili ako imas kakvih pitanja samo pucaj, ovdje ili na PM.
Kod mene je svirao Adis Skaljo sa svojom ekipom. On je bivsi clan Unpluged Plug, ako sam dobro napisala, sto su prije svirali u Slozi cetvrtkom.
Bio je on, zaduzen za ove nase zabavne i neke strane i jos jedan lik kojeg je on doveo, zaduzen za sevdah. Njih dvojica po akusticna gitara i ciko sa klavijaturama. Bilo je divno, sve su svirali sto smo mi htjeli i bas se trudili da nam ugode. Ja sam dekretom zabranila turbo folk i bas su pravo postovali zelju mlade :)))))
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#61 Re: Vjencanje

Post by Lara-sa »

@tomyf imas PM :)))
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#62 Re: Vjencanje

Post by tomyf »

Sasvim slucajno sam otisla u cvjecaru Evergreen i odusevila se sta su mi ljudi ponudili... Preporucujem svima

Cvjećara Evergreen,+387 33 212 712, Sarajevo
User avatar
semmy
Posts: 2610
Joined: 02/02/2007 09:23
Location: mars

#63 Re: Vjencanje

Post by semmy »

preporucujem prego na dobrinji...znaju svoj posao...meni su radili cvijetni aranzman i za tortu jer je kod mene sve bilo u znaku suncokreta...cak smo i kitnju od zivog cvijeca radili...seka mi se sutra udaje i ona je kod njih uzela sve sto joj treba....
User avatar
Op3r4t0r
Posts: 1795
Joined: 11/06/2004 16:25

#64 Re: Vjencanje

Post by Op3r4t0r »

Omg, o cemu se vi sve brinete i s cim se gnjavite :D , cuj o nijansama srebrene boje, ne radi se vise o bojama, nego o nijansama :-) , ludilooo :D , usput i moje vjencanje je u junu ali sam izgleda extra sretan sto moja djevojka ne brine o tim nijansama i sto ne razbija glavu s tim stvarima, nama je vazno da se volimo, a prostor i sve ostalo, ma vazno je da se ima gdje sjesti, nesto pojesti i eto ga ;)
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#65 Re: Vjencanje

Post by Eborg »

tomyf wrote:Hajde ljudi ako se sjetite nekog benda koji svira sve i svasta a jako su dobri posaljite mi njihove kontakt brojeve na pp.
Moguce da je ovaj spomenuti zenichki bend Etnotrans...

Facebook: http://www.facebook.com/home.php?#/prof ... =etnotrans (imash slike iz "Sloge")

MySpace: http://www.myspace.com/etnotransofficial (ovdje mozhesh poslushati jednu njihovu pjesmu)

Ako ih ne uspijesh tako kontaktirati nazovi Gradsku bibilioteku Zenica i trazhi Harisa koji im je frontmen...

Ja ih uvijek preporuchujem,meni su svirali na maturi i super su bili! :thumbup: Svirali su Balasha (skoro sve znaju),starogradske,sevdah,Bijelo dugme,Crvenu jabuku,Olivera Dragojevica,Gibonnija i neshto stranih (Yesterday,House of the rising sun itd.).Uglavnom,bili su na TV-u i svirali su u "Slogi" mnogo puta... ;-) Mi smo ih za maturu prije nekoliko godina platili oko 600-700 KM,ne znam je li se shta promijenilo...
ameli b.
Posts: 7
Joined: 09/03/2009 23:58

#66 Re: Vjencanje

Post by ameli b. »

blago se vama to su slatke muke :) steta sto je meni izmaklo za sekund svo to ludilo oko planiranja...bas sam se tome radovala...sretno svima koji su se odlucili za brak i ljubav :thumbup:
User avatar
Lara-sa
Posts: 153
Joined: 19/10/2006 17:14
Location: Sarajevo

#67 Re: Vjencanje

Post by Lara-sa »

Op3r4t0r wrote:Omg, o cemu se vi sve brinete i s cim se gnjavite :D , cuj o nijansama srebrene boje, ne radi se vise o bojama, nego o nijansama :-) , ludilooo :D , usput i moje vjencanje je u junu ali sam izgleda extra sretan sto moja djevojka ne brine o tim nijansama i sto ne razbija glavu s tim stvarima, nama je vazno da se volimo, a prostor i sve ostalo, ma vazno je da se ima gdje sjesti, nesto pojesti i eto ga ;)

Ja sam upravo tvrdila suprotno u svom postu, ako me se pogresno shvatilo izvinjavam se. A "nijansu srebrne boje" sam ocito trebala staviti pod navodnike kao primjer gluposti sa kojim se zene znaju zamarati, a ne bi trebale. Taj dio mog posta je trebao da poruci buducim mladenkama da se opuste, uzivaju u tom danu i ne brinu o nevaznim stvarima. Opet, ako sam pogresno shvacena, do mene je i izvinjavam se, a to hoce li nekom biti vazno da ima gdje sjesti i nesto pojesti ili zeli da ima sve u "tirkizno-crveno-bijeloj" varijanti je stvarno do pojedinca i ne vidim problem s tim. Haj zdravo!
User avatar
tomyf
Posts: 85
Joined: 18/02/2009 09:38

#68 Re: Vjencanje

Post by tomyf »

Ja sam recimo veliki esteta i pretjerivanje mi je sasvim normalno, to je inace i dio mog posla. Tema je i otvorena da mi pomognete, a usput da pomogne i mnogim drugim koji ce kasnije to planirati.
Iskreno meni je ovdje i najbanalniji savjet pomogao i sasvim jednostavno i bez imalo zurbe decko i ja organizujemo sve. Pretjerujte ili ne meni su svi savjeti dobrodosli:):):)

HVALA PUNO SVIMA! ( pogotovo onima koji su mi na pp dali fantastican izvjestaj svojih vjencanja) :-D :-D :-D :D :D
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#69 Re: Vjencanje

Post by Eborg »

teatanic
Posts: 42
Joined: 04/06/2010 00:40

#70 Re: Vjencanje

Post by teatanic »

Zanima me kako doci do br.tel. ili bilo kakve informacije vezano za salu/prostor za vjencanje/svadbu koja se nalazi negdje u blizini The Bara ili onih restorancica preko puta... Cula sam i iznenadila se da taj covjek( za kojim tragam ;) ) bas ima salu (kao specijalizovanu) za vjencanja/svadbe jer nisam znala da to "postoji" u Sarajevu. Ako je neko nesto cuo/bio ili zna , please, neka javne!
mimi83
Posts: 1
Joined: 30/09/2009 09:53

#71 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by mimi83 »

Obzirom da smo pomjerili mjesec vjenčanja pola godine unaprijed, molim vas da mi kazete gdje se moze organizivati manje vjencanje u Sarajevu. Obzirom da ce vjencanje biti u decembru ne dolaze u obzir baste i td... bice oko 30 zvanica, najuzi krug prijatelja.

Hvala!
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#72 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by mali Ninja »

Lights u šopingu na grbavici. cijena oko 25 po osobi.
ibrik
Posts: 440
Joined: 15/01/2005 12:16

#73 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by ibrik »

Da probam malo osvježiti temu...preporuke za salon od nekih 150 do 200 zvanica? Ima li neko iskustva sa restoranom hotel Braća Mujić? Bio sam tamo i sala nije uopšte loša, ali interesuje me kakva su iskustva s njima? Vidim da ima tema,ali niko nista konkretno nije napisao!?
immuno
Posts: 2027
Joined: 07/04/2010 11:05

#74 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by immuno »

Hotel Sarajevo :thumbup:
Mini_Mouse
Posts: 11
Joined: 09/11/2010 12:45

#75 Re: Svadbeni saloni u Sarajevu

Post by Mini_Mouse »

ibrik wrote:Da probam malo osvježiti temu...preporuke za salon od nekih 150 do 200 zvanica? Ima li neko iskustva sa restoranom hotel Braća Mujić? Bio sam tamo i sala nije uopšte loša, ali interesuje me kakva su iskustva s njima? Vidim da ima tema,ali niko nista konkretno nije napisao!?
Ako tražiš povoljnije, onda hotel Saraj, a hotel Sarajevo je duplo skuplji
Post Reply