Vjencanja - all about

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#526 Re: Vjencanja - all about

Post by CherryLips »

Prijateljica mi skoro reče da su bas takve cijene u zlatari Dar,kaže povoljnije nego u drugim zlatarama. Sad,kakve su,ne znam...
nunanu
Posts: 63
Joined: 01/06/2013 09:58

#527 Re: Vjencanja - all about

Post by nunanu »

Uskoro krecemo u potragu,nadam se da cu naci,voljela bih cuti iskustva i na sta da obratim paznju.Gledala sam slike i meni to djeluje sve nekako isto :lol:
nunanu
Posts: 63
Joined: 01/06/2013 09:58

#528 Re: Vjencanja - all about

Post by nunanu »

CherryLips wrote:Prijateljica mi skoro reče da su bas takve cijene u zlatari Dar,kaže povoljnije nego u drugim zlatarama. Sad,kakve su,ne znam...
Hvala,iskerno za ovu prvi putcujem,inace nisam neki ljubitelj nakita(sem satova)tako da pojma nemam odakle krenuti,ne mislimo sad izdvajati neku veliku cifru za prstenje jer nam treba x drugih stvari koje su veci prioritet,ali bih ipak voljela ako je vec budem nosila da bude neka lijepa jednostavna al ne i "siromasna"burmica :wink:
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#529 Re: Vjencanja - all about

Post by CherryLips »

Samo gledaj da ti se zaista svidja. Prijateljica i muž joj su uzeli vere koje nijednom nisu stavili nakon samog vjenčanja. Te ne uklapaju im se u svakodnevne kombinacije,te velike,da ne pričam da su dali haman hiljadu maraka. Ja kad sam ugledala svoju veru znala sam da je to to,svidjanje na prvu. Stalno je nosim,muž isto izabrao jednostavnu srebrenu i sve pet. Ne treba
se zalijetati
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#530 Re: Vjencanja - all about

Post by Nisrin »

Ma kao da je bitna vera...kad vas poslije sustignu neke ozbiljnije stvari u zivotu, nece vam napamet pasti da razmisljate kakva je vera i uz sta ne/ide...ne usmjeravajte paznju i energiju na nebitne stvari...
User avatar
CherryLips
Posts: 1754
Joined: 07/10/2008 19:55

#531 Re: Vjencanja - all about

Post by CherryLips »

Ma jest,al do toga nadodjes tokom vremena. Kad se spremaš za vlastito vjenčanje sve je bitno
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#532 Re: Vjencanja - all about

Post by Nisrin »

CherryLips wrote:Ma jest,al do toga nadodjes tokom vremena. Kad se spremaš za vlastito vjenčanje sve je bitno

Znam, ali bih voljela da su mladenke opustenije od mene recimo...da se posvete nekim drugim stvarima :D
eladiii
Posts: 2
Joined: 30/07/2014 21:45

#533 Re: Vjencanja - all about

Post by eladiii »

pozdrav, dal ima iko da je organizovao vjencanje u kulin dvoru?
zanimaju me cijene, s obzirom da znam da je meni 30KM...eh sad koliko kostaju tamburasi, dal oni dekoraciju ili mi? te dal iko zna koliko kosta nocenje kod njih za dvoje?
hvala .. :-D
User avatar
Kosato
Posts: 237
Joined: 31/07/2013 13:40
Location: Lupijevo

#534 Re: Vjencanja - all about

Post by Kosato »

eladiii wrote:pozdrav, dal ima iko da je organizovao vjencanje u kulin dvoru?
zanimaju me cijene, s obzirom da znam da je meni 30KM...eh sad koliko kostaju tamburasi, dal oni dekoraciju ili mi? te dal iko zna koliko kosta nocenje kod njih za dvoje?
hvala .. :-D

lakse ti je da odes dole i sjednes s likom i popricas pa sve saznas iz prve ruke....ili cak nazoves Informacije
033/433-320 pa i tako mozes saznati.
eladiii
Posts: 2
Joined: 30/07/2014 21:45

#535 Re: Vjencanja - all about

Post by eladiii »

hvalaaa
prasinar2
Posts: 1
Joined: 22/08/2014 12:17

#536 Re: Vjencanja - all about

Post by prasinar2 »

Ima li iko iskustvo sa vjencanjem u hotelu Alem,tacnije konobi Gusar.Svaka informacija je dobrodosla.Koliki je kapacitet, da li je usluga na nivou,da li bude zagusljivo, itd... .Hvala puno na svakoj informaciji...:)
umihana
Posts: 19
Joined: 09/04/2014 15:15

#537 Re: Vjencanja - all about

Post by umihana »

Drage dame svak informacija je dobro dosla naime vjencanje mi je zakazano 11 oktobra treba mi savjet gdje ste narucivali tortu, dali ste imali fotografa, gdje ste bidermajer radili svaka preporuka je dobro dosla hvala
Nikad klix-Sa X
Posts: 48
Joined: 27/04/2013 10:36

#538 Re: Vjencanja - all about

Post by Nikad klix-Sa X »

umihana wrote:Drage dame svak informacija je dobro dosla naime vjencanje mi je zakazano 11 oktobra treba mi savjet gdje ste narucivali tortu, dali ste imali fotografa, gdje ste bidermajer radili svaka preporuka je dobro dosla hvala
Fotografa imam ja, znaci lik je vrh, cijena mozda jeste malo visoka, al sam odusevljen slikama, imam ih oko 400, uz to obrađenih 200, i tri buka.

A vidim gore da neko spominje Kulin Drvor, ja nisam bio zadovoljan pristupom njegovim, jer je rekao da ako pocne kise, ne zanima ga sto sam ja izabrao bastu, pa da se snalazim, i Prava Prica na ilidzi, fula lik totalna, neljubazan, arogantan i misli da je vlasnik Hilton-hotela u najmanju ruku, Rimski Most dosta dobar lik, profesionalan, i nije cijena visoka, obisao sam ih sve, od Austrije na Ilidzi, Une u kampusu, do Imidža u Semizovcu, sve znam :D

Na kraju izabrao neku sasvim trecu varijantu i bio prezadovoljan ;)
Bumblebee
Posts: 72
Joined: 27/05/2010 12:48

#539 Re: Vjencanja - all about

Post by Bumblebee »

umihana wrote:Drage dame svak informacija je dobro dosla naime vjencanje mi je zakazano 11 oktobra treba mi savjet gdje ste narucivali tortu, dali ste imali fotografa, gdje ste bidermajer radili svaka preporuka je dobro dosla hvala
Nasa torta je bila reform iz Azre, 300KM, za 130 zvanica. Fotograf nas je dosao 400 (album sa 200 izradjenih slika, 2 sata snimka i cd sa svim slikama). Bidermajer je kuma uzela u cvjecari Agava.
"Prosnjuhaj" malo po netu, pogotovo FB, moze se svasta naci. Meni kad je trebalo prije 5 godina i nije bilo toliko dostupnih informacija.
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#540 Re: Vjencanja - all about

Post by Nisrin »

Bumblebee wrote:
umihana wrote:Drage dame svak informacija je dobro dosla naime vjencanje mi je zakazano 11 oktobra treba mi savjet gdje ste narucivali tortu, dali ste imali fotografa, gdje ste bidermajer radili svaka preporuka je dobro dosla hvala
Nasa torta je bila reform iz Azre, 300KM, za 130 zvanica. Fotograf nas je dosao 400 (album sa 200 izradjenih slika, 2 sata snimka i cd sa svim slikama). Bidermajer je kuma uzela u cvjecari Agava.
"Prosnjuhaj" malo po netu, pogotovo FB, moze se svasta naci. Meni kad je trebalo prije 5 godina i nije bilo toliko dostupnih informacija.

I kod mene je bila reform torta iz Azre, preukusna i prelijepo dekorisana, bas elegantna...za 70 osoba oko 190 KM :D
Bidermajer u Nerini kupila kuma-prelijep, ali ruze polutruhle bile, a placen 100 KM...
Fotograf je bio solidan, nisam najzadovoljnija jer je moglo i bolje, gledam na FBu prave cuda---MMS studio daleko najkreativniji i najbolji i ima onaj bracni par- cuda od slika prave!
durnalist
Posts: 46
Joined: 25/09/2012 22:10

#541 Re: Vjencanja - all about

Post by durnalist »

Koliko vremena (dana) ranije je potrebno otići u salon vječnanica radi biranja one prave? Prijateljica mi se udaje za manje od mjesec dana i još nije bila u salonu. Sad ju brine da nije zakasnila?
I... je li se potrebno najaviti u salon ili može samo doći kad želi?

Helllllllp
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#542 Re: Vjencanja - all about

Post by dpjokala26 »

durnalist wrote:Koliko vremena (dana) ranije je potrebno otići u salon vječnanica radi biranja one prave? Prijateljica mi se udaje za manje od mjesec dana i još nije bila u salonu. Sad ju brine da nije zakasnila?
I... je li se potrebno najaviti u salon ili može samo doći kad želi?

Helllllllp
obicno se najavi. :) nek mlada pozuri dobre haljine se rezervisu ranije-
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#543 Re: Vjencanja - all about

Post by dpjokala26 »

Nisrin wrote:
Bumblebee wrote:
umihana wrote:Drage dame svak informacija je dobro dosla naime vjencanje mi je zakazano 11 oktobra treba mi savjet gdje ste narucivali tortu, dali ste imali fotografa, gdje ste bidermajer radili svaka preporuka je dobro dosla hvala
Nasa torta je bila reform iz Azre, 300KM, za 130 zvanica. Fotograf nas je dosao 400 (album sa 200 izradjenih slika, 2 sata snimka i cd sa svim slikama). Bidermajer je kuma uzela u cvjecari Agava.
"Prosnjuhaj" malo po netu, pogotovo FB, moze se svasta naci. Meni kad je trebalo prije 5 godina i nije bilo toliko dostupnih informacija.

I kod mene je bila reform torta iz Azre, preukusna i prelijepo dekorisana, bas elegantna...za 70 osoba oko 190 KM :D
Bidermajer u Nerini kupila kuma-prelijep, ali ruze polutruhle bile, a placen 100 KM...
Fotograf je bio solidan, nisam najzadovoljnija jer je moglo i bolje, gledam na FBu prave cuda---MMS studio daleko najkreativniji i najbolji i ima onaj bracni par- cuda od slika prave!
znas li cijenu klasicne torte u azri.imamo narucenu tortu za svadbu ali neki gosti hoce posebno da naruce(obicaj :krofna: ).
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#544 Re: Vjencanja - all about

Post by Nisrin »

dpjokala26 wrote:
I kod mene je bila reform torta iz Azre, preukusna i prelijepo dekorisana, bas elegantna...za 70 osoba oko 190 KM :D
Bidermajer u Nerini kupila kuma-prelijep, ali ruze polutruhle bile, a placen 100 KM...
Fotograf je bio solidan, nisam najzadovoljnija jer je moglo i bolje, gledam na FBu prave cuda---MMS studio daleko najkreativniji i najbolji i ima onaj bracni par- cuda od slika prave!
znas li cijenu klasicne torte u azri.imamo narucenu tortu za svadbu ali neki gosti hoce posebno da naruce(obicaj :krofna: ).[/quote]

Klasicna reform torta za 20 osoba je 45 KM...za 70 osoba je 190 KM, i kod mene je bila klasicna samo ukrasena SLAGOM na 2 sprata ...prirodno cvijece kao dodatak na tortu se placa 15 KM, ako zelis...
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#545 Re: Vjencanja - all about

Post by drama »

Pitacu i ovdje pa valjda dobijem odgovor...
Koji restoran (ili manju salu) odabrati za vjencanje sa otprilike 30ak gostiju.
Ne bih van grada zbog prevoza. Mozda bi bilo bolje u nekom manjem restoranu zbog
intimnije atmosfere? Mislio sam danas otici do kapucina i lajtsa (lights :-D ) na grbavici.
Je li neko bio u pomenutim restoranima na proslavama da mi kaze je li zadovoljan iz prve ruke. :-D
Neki drugi prijedlog?
User avatar
aribes
Posts: 353
Joined: 18/05/2012 15:31

#546 Re: Vjencanja - all about

Post by aribes »

Restoran Tavola, Marsala Tita
Na vjencanje smo pozvali 20 ljudi, platili oko 1200 KM svečani ručak i piće, donijeli smo svoju tortu iz Metropolisa na sprat, full čokoladna oko 70 KM, a mogu ti i ovi iz Tavole organizovati tortu, i to je to.
Cvijeće - velika ikebana od bijelih ruza i na stolu gdje je bila matičarka mala ikebana. Matičarka je došla u restoran (300 KM Općina Centar) i onda smo ručali, otišli kući spakovali se, prespavali i ujutru se pokupili za France i 15 dana uživali. Nismo najedali i napijali 200 manje-više nepoznatih članova familije, te se niko nije žalio hladan burek, ima li još malo suhovine za narezat i tako....
U ponudi su bila 3 menija, odaberes 1 cijena oko 50 KM hladno predjelo, toplo predjelo, glavno jelo, piće, sokovi, kafa + torta. Taman, a restoranu je inace ugodna atmosfera, lagana muzika...
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#547 Re: Vjencanja - all about

Post by Rijeka_snova »

Koje su obaveze, kakva je tradicija za kumu u Sarajevu? :sretan:
malena_31
Posts: 2
Joined: 12/11/2014 09:39

#548 Re: Vjencanja - all about

Post by malena_31 »

Dragi moji,

U potrazi sam za svecanom haljinom koja bi mogla zamijeniti vjencanicu, a da je svecana,elegantna i jednostavna a uz to i kasnije nosiva za neke posebne prilike, nesto poput kreacija od Marije Sabic. Gdje ste vi svoje svecane haljine kupovali? U Bih ili van granica Bih? Pratim rad od Kaftan studia, kod njih je moguce naruciti da se sije haljina... da li je neko imao iskustva s njima? Svaka informacija je dobro dosla :-)
Unaprije hvala!
User avatar
Big Ang
Posts: 14294
Joined: 08/05/2013 08:58

#549 Re: Vjencanja - all about

Post by Big Ang »

Rijeka_snova wrote:Koje su obaveze, kakva je tradicija za kumu u Sarajevu? :sretan:
Ja sam se sa mladom sve dogovorila. Bilesi mi je odredila šta ću obući :lol: :D
Predlažem da i ti isto uradiš. Dogovori se sa mladencima.
User avatar
Rijeka_snova
Posts: 1265
Joined: 26/07/2011 01:12

#550 Re: Vjencanja - all about

Post by Rijeka_snova »

Naravno, u pitanju mi je najbolja prijateljica :srce: Ali ja ipak zelim da znam sta se sve otprilike ocekuje od kume, ne bih da nesto slucajno ofulam :D
Post Reply