Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#10126 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

User avatar
bankok
Posts: 126
Joined: 18/03/2010 20:59

#10127 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by bankok »

semirsar wrote:
bankok wrote:Pozdrav narode :D
Dal neko zna jel moguce novi ugovor (paket) zavrsiti u nekoj od ispostava, konkretno na Dobrinji gdje sam ja i gdje mi supruga placa racune ili se mora ici u glavnu ispostavu...Planiram preci na Logo Trio Mobile i jos naknadno uzeti HD paket od 8 keka mijesecno tako da ce me skoro isto doci po pitanju placanja samo sto cu umijesto fixnog sad imati njihov mobilni kao. Citam da su u ponudi i dva mobilna uredjaja ako se uzme taj paket ( Huawei G630 i Microsoft Lumia 535 DS ), mada neznam sto ce mi al eto kad vec daju bujrum :D, koji izabrati pitanje je sad, nisam neki poznavalac mobilnih :D...pozzz :)
Da, mozes sve zavrsiti na Dobrinji.
Eee hvala na odgovoru drugar...danas su mi i zeni to rekli da moze :thumbup:
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#10128 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by dpjokala26 »

danas otisla i sve zavrsila u igmanskoj.
kad sam dosla kuci vec pusteno nekih novih kanala(ko ce to sad sve presloziti na 2 tv-a :-) )tolike godine su mi bili dobri pa vjerujem da ce tako biti i dalje. istina da se ne volim vezati ugovorom ali ne moze bez toga :hm:
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#10129 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

dpjokala26 wrote:danas otisla i sve zavrsila u igmanskoj.
kad sam dosla kuci vec pusteno nekih novih kanala(ko ce to sad sve presloziti na 2 tv-a :-) )tolike godine su mi bili dobri pa vjerujem da ce tako biti i dalje. istina da se ne volim vezati ugovorom ali ne moze bez toga :hm:
pricaj mi o tome :)
Dzontra_Volta
Posts: 6500
Joined: 20/01/2011 11:10

#10130 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Dzontra_Volta »

dpjokala26 wrote:danas otisla i sve zavrsila u igmanskoj.
kad sam dosla kuci vec pusteno nekih novih kanala(ko ce to sad sve presloziti na 2 tv-a :-) )tolike godine su mi bili dobri pa vjerujem da ce tako biti i dalje. istina da se ne volim vezati ugovorom ali ne moze bez toga :hm:
Zar neko ranije nije napisao da može bez ugovora, samo da nećeš imati ove beneficije prva 3 mjeseca?
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#10131 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by dpjokala26 »

Dzontra_Volta wrote:
dpjokala26 wrote:danas otisla i sve zavrsila u igmanskoj.
kad sam dosla kuci vec pusteno nekih novih kanala(ko ce to sad sve presloziti na 2 tv-a :-) )tolike godine su mi bili dobri pa vjerujem da ce tako biti i dalje. istina da se ne volim vezati ugovorom ali ne moze bez toga :hm:
Zar neko ranije nije napisao da može bez ugovora, samo da nećeš imati ove beneficije prva 3 mjeseca?
mislim da nece ici bez ugovora.bolje nazovi pa pitaj.
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#10132 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by dpjokala26 »

MTV wrote:
dpjokala26 wrote:danas otisla i sve zavrsila u igmanskoj.
kad sam dosla kuci vec pusteno nekih novih kanala(ko ce to sad sve presloziti na 2 tv-a :-) )tolike godine su mi bili dobri pa vjerujem da ce tako biti i dalje. istina da se ne volim vezati ugovorom ali ne moze bez toga :hm:
pricaj mi o tome :)
:luda: preslozila pola,a mozda ni toliko. :hihihi:
User avatar
Praetorious
Posts: 1536
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#10133 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Praetorious »

Bez ugovora može, ali plaćate priključenje 100 KM bez obzira jeste li već nakačeni kao stari korisnik ili ne. To mi je zvanično rečeno prije 10 dana, jer je i mene zanimalo može li bez, al' šipak ...
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#10134 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

WTF?!
User avatar
Praetorious
Posts: 1536
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#10135 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Praetorious »

I ja sam rekao isto, ali tako je kako je ... Hoće im se - može im se. Ili izgubi 100 KM ni za šta + nema nikakvih akcija ili uzmi uslugu pod ugovorom.
Sve znam, nema logike ni 1% ... Fino kažem, 2 i po godine vam masno plaćam za ono što i ne trošim i opet bih morao platiti 100KM iako sam nakačen na *enu žicu ... kaže momak preko telefona: Jah ...
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#10136 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Kontam sve ali nidje veze, al danas je kod sviju 12/24 mjeseca.
Taj preko telefona nije nista kriv zna i on da je bezveze.
User avatar
Praetorious
Posts: 1536
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#10137 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Praetorious »

Naravno da je Niđe Veze, ali navedi jednu stvar u BiH koja se rukovodi logikom i/ili koja stavlja interes korisnika ispred zarade.
Momak nije kriv, vrlo ljubazno mi je dao tražene informacije, čak i nazvao nakon obavljenog razgovora sa dopunskim informacijama. Ljubaznost i ophođenje sa korisnkom su im uvijek bili za 10+ i o toj strani usluge LoL-a mogu reči samo najbolje.

A Tita mi, ne radim za njih, pa da ih reklamiram ... :D
Dzontra_Volta
Posts: 6500
Joined: 20/01/2011 11:10

#10138 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Dzontra_Volta »

Dva su razloga zašto sam ja prije cca 3 i po godine prešao na LOL: jedan je zato što su jedini imali i SK i Arenasport kanale, a drugi zato što se nisi morao vezati ugovorom,
Očigledno se sad ova dva razloga svode na jedan. Problem (za njih) će biti taj ako "sutra" svi dobiju te Arene i SK-ove, a što postaje vrlo izgledno.
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#10139 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Arene ce tesko doci na Telemach, radi odnosa mts telecom Srbije i SBB.
Na HS ce biti ukinute kao sto su ih ukinuli korisnicima Telekabel Zenica, Art Net kablovska. Jer ih prosto zaboli ona stvar za korisnike i sad da dobiju kaznu od milion KM opet ce je platiti jer im je zarada nekoliko puta veca u samo jednom mjesecu.
Profit je na prvom mjestu a ostalo na drugom, trecem, cetvrtom mjestu...
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#10140 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

jos niko da kontaktira stare korisnike. jebat ih, ja cu se usutiti pa mozda produze ovaj stari trio. ne zelim da se vezem ugovorom jer cu mozda iduce godine nekad ici vani i ne zelim tada da placam. je li ovo dovoljan izgovor da prekinem ugovor cak i ako ga potpisem?
Dzontra_Volta
Posts: 6500
Joined: 20/01/2011 11:10

#10141 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Dzontra_Volta »

MTV wrote:Arene ce tesko doci na Telemach, radi odnosa mts telecom Srbije i SBB.
Na HS ce biti ukinute kao sto su ih ukinuli korisnicima Telekabel Zenica, Art Net kablovska. Jer ih prosto zaboli ona stvar za korisnike i sad da dobiju kaznu od milion KM opet ce je platiti jer im je zarada nekoliko puta veca u samo jednom mjesecu.
Profit je na prvom mjestu a ostalo na drugom, trecem, cetvrtom mjestu...
Pa po toj logici bi se moglo desiti da i Logosoft ostane bez SK kanala kad im istekne ugovor, jer su sad u vlasništvu mtel-a aka Telecom Srbije, a oni baš nisu u ljubavi sa United Group.
Ne vjerujem da u ugovoru sa Logosoftom stoji da za vrijeme trajanja ugovora garantuju SK i Arenasport kanale. Ako bi mi dali mogućnost da bez posljedica mogu raskinuti ugovor kad ne budem više mogao gledati ove kanale, ne bi bilo problema da pređem na nove pakete.
User avatar
Praetorious
Posts: 1536
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#10142 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Praetorious »

@ karanana - Jedini način da se ugovor raskine bez plaćanja penala, jeste preseljenje na adresu na kojoj LoL nije u mogućnosti isporučiti uslugu, dokazano prijavnicom na novu adresu.

@ Dzontra_Volta - Ugovorom se ne garantira NIŠTA, osim što se precizira minimalna brzina pristupa internetu. S druge strane, pred korinika se stavlja hrpa uslova. Nigdje nema o obavezama isporučioca usluge i eventualnim kompenzacijama u slučaju problema sa dostavom kupljene usluge, ali tako je u svakom ugovoru sa svakim operaterom.
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#10143 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by vanjki »

Ima li N1 na Logosoftu u grupi kanala..Ne vidim da ima?
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#10144 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

vanjki wrote:Ima li N1 na Logosoftu u grupi kanala..Ne vidim da ima?
Nema
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#10145 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by vanjki »

Steta...
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#10146 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Qler »

Meni sad ističe ugovor, a uskoro cu morati seliti iz stana, u nekih par mjeseci... Ako ništa ne potpišem nisam vezan nikakvim stavkama da ne mogu raskinuti ugovor? Jer mi sad odgovara da nista ne potpisujem dok ne preselim i ne vidim gdje sam i sta dalje...
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#10147 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by ado-šampion »

Procitao sam zadnjih 10-ak stranica i vidim spominje se datum neki 15.12 da se do tada mora prebaciti na nove pakete. Koji je izvor te informacije? Ja nisam nista dobio od Logosofta. Je li tacno da se prebacivanjem na novi paket mora potpisati novi ugovor koji veze korisnika na odredjeni vremenski period ili u suprotnom placa prikljucenje 100 KM? Mislim, kakvo prikljucenje da placam, ja sam prikljcen skoro 2 godine?! :-)
User avatar
Praetorious
Posts: 1536
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#10148 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Praetorious »

Bio sam i ja priključen 2 i po godine, pa opet kažu 100 KM. Uzeo sam pod ugovorom na godinu dana, to mi je najbezbolnije.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#10149 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by ado-šampion »

Ja necu pod ugovor, vec sam bio na MojaTV 2 godine, naucio sam lekciju. Ako bude drugih opcija da se ne ide pod ugovor skinucu se s Logosofta.

To je malo supacki, posteno bi bilo da ljudi koji su duze na ugovoru i redovne platise ne moraju placati prikljucenje ili se obavezivati, posto se radi o obicnoj promjeni paketa. Jaran mi se nedavno skinuo s Logosofta jer je sve vise i vise imao smetnji. Potpisivanjem ugovora to sebi onemogucavas.

A gdje pise da je do 15.12.?

Meni nista nisu poslali, ja cu se praviti lud, to sto oni "obavjestavaju" putem interneta i foruma me ne interesuje. Pitam onako iz radoznalosti da bih na vrijeme mogao razmisliti o drugim opcijama.
Ja imam vazeci ugovor, prema tom ugovoru oni meni mogu ponuditi izmjene paketa i cijena, a ja imam pravo da to ne prihvatim i raskinem ugovor u tom slucaju. Oni imaju pravo da raskinu ugovor samo ako se krse odredbe ugovora ili Opsti uslovi s moje strane.
Prema tome, dok ja imam vazeci ugovor na neodredjeno vrijeme (cl. 14 Ugovora) ne dolaze u obzir nikakve izmjene ugovora niti novi ugovori koji idu na moju stetu, tipa da placam potpisivanje novog ugovora kad vec imam jedan.

To izgleda kod nas standardne furke, ugovor preko vazeceg ugovora, vidjeli valjda da Toplanama prolazi, pa misle mogu i oni. :-)
User avatar
karanana
Posts: 47263
Joined: 26/02/2004 00:00

#10150 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

tako nekako
Post Reply