Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 47265
Joined: 26/02/2004 00:00

#9501 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

imo airties. prije par sedmica mi ga zamijenili jer je nesto slab kontakt bio na ulazu hdmi kabla a se slika gubila cim malo pomaknem stb pa moram mrdat kabal pozada. donijeli neku sitnu bezimenu mrvicu. karinana, ni teletexta nemam.
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#9502 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by rizibizi »

Ja kazem da je sa risiverom bolja slika, kolega semirsar kaze sa CI modulom, sve je stvar licnog opsteg dojma. Opet kazem da je sa risiverom cista situacija ustekas ga u TV i daleko je manje nepredvidjenih situacija i cudnog ponasanja nego sa CI modulom iz prostog razloga sta CI modul zavisi od opcija i mogucnost TV-an (nekad davno koliko se sjecam HS je imao problem sa nekim frekvencijama i Sony televizorima pa ljudi nisu mogli gledati jedan broj kanala dok ovi to nisu rjesili). HS ima "problem" sto koristi kineske CI module mislim super je to kad radi medjutim kad ne radi jedino sto mogu napraviti je istekati ga iz slota i ponovo ustekati, zamjeniti za novi ako ne radi i to je to, ne postoji podrska proizvodjaca jer da postoji cijena bi bilo dva ili tri puta veca, a recimo MAG/infomir em imaju dobru podrsku proizvodjaca em imaju veliki comunity jer imaju siroku primjenu.Jedino sto me privlaci kod HS/Telemacha je D3Go sve ostalo je ili isto ili bolje na LoL-u i nema para zbog kojih bi se ponovo presaltao na HS.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#9503 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

Ja naravno ne mogu a priori tvrditi da sam ja i samo ja 100% u pravu, bilo bi to glupo i neozbiljno s moje strane. Pogotovo sto moja iskustva sa CI modulom su zaista kratkotrajna i beznacajna usporedivsi ih sa iskustvom nekoga ko isti koristi godinama.
Ali, zato itekako imam iskustva sa raznoraznim receiverima i mogu odgovorno tvrditi da receiver koji duzim kod LOL-a je svjetlosnim godinama ispred ovog koji koji duzim kod Telemach-a. Nakon kratkotrajnog koristenja CI modula na HS-u ipak laganu prednost dajem modulu, ali ne na HS-u koji je kao u nekom vakuumu ni tam ni vam, ali bi se o T-machu dalo razmisljati, pogotovo sto im je ponuda kanala neuporedivo bolja od one na HS-u. Prednost modula nije samo to sto je jedan hardware manje u prostoriji, sto znaci i manje kablova i dovoljan je jedan daljinski i ono glavno, sve komande se momentalno izvrsavaju, nema onog zastoja u saltanju. Jbt, dok prebacis kanal na tmachu slobodno mos otpjevat "Tamburaloooooo momce u tambuuuuruuuuu..."
I na kraju, da zakljucim, sve je stvar licnih afiniteta i izbora. :thumbup:
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#9504 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by rizibizi »

Ma razumjeli smo se mi od prvog posta :roll:
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#9505 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by rizibizi »

Gledam kosarku na Face SD jer mi ne pada na pamet da dajem pare na one pakete i razmisljam kakvi mozgovi (trust mozgova) sjedi i formira cijene, organizuje akcije u Logosoftu. Poznato je da niti jedan provajder kod nas ne daje nista ali bas nista postojecim korisnicima, ne znam jel nekog iz ovog trusta cita forum ali evo im besplatni tip, nek ponude postojecim korisnicima sve pakete kanala za neku simbolicnu cifru u narednih pola godine, godinu. Mozda da daju u pola cijene kad se uzmu svi paketi kanala, tako bi sigurno uzeo ovako necu iz principa taman i dalje gledao Face u SD rezoluciji. Sa ovakvim cijenama i ovakvom ponudom radije cu kupiti neku listu kanala pa to koristiti. :bih:
Adi-g
Posts: 680
Joined: 26/02/2004 00:00

#9506 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Adi-g »

Moze li se gledati youtube na lol resiverima i kako?. Imam trenutno mag 250.
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#9507 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

rizibizi wrote:Gledam kosarku na Face SD jer mi ne pada na pamet da dajem pare na one pakete i razmisljam kakvi mozgovi (trust mozgova) sjedi i formira cijene, organizuje akcije u Logosoftu. Poznato je da niti jedan provajder kod nas ne daje nista ali bas nista postojecim korisnicima, ne znam jel nekog iz ovog trusta cita forum ali evo im besplatni tip, nek ponude postojecim korisnicima sve pakete kanala za neku simbolicnu cifru u narednih pola godine, godinu. Mozda da daju u pola cijene kad se uzmu svi paketi kanala, tako bi sigurno uzeo ovako necu iz principa taman i dalje gledao Face u SD rezoluciji. Sa ovakvim cijenama i ovakvom ponudom radije cu kupiti neku listu kanala pa to koristiti. :bih:
O tome (Face HD) ja se.em od 15.12.2015. da su im paketi zesce s.anje al nitko od njih to neje.e ni 2%.
Puno ih se jos zalilo i na facebooku al ne vrijedi.
moke_31
Posts: 1880
Joined: 18/05/2011 14:54

#9508 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by moke_31 »

Šta se ovo dešava sa internetom na Dobirnji, jedva otvara stranice, youtube nikako :evil: :evil: :evil:
User avatar
LiP again
Posts: 179
Joined: 10/12/2013 14:43

#9509 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by LiP again »

Njihov sam korisnik do 31.12.2015. i sa mnom su zavrsili. Da ne prodaju muda pod bubrege i ne prisiljavaju me da tada predjem na pakete koji su skuplji i nude manje - vjerovatno bih nastavio koristiti usluge, ovako... :run:
Izgubise dugogodisnjeg korisnika i redovnog platisu. (trio paket)

A steta, mislio sam da bi mogla ponuda biti jos bolja, kad prc. Naivan sam bio. :-D

Kapitalisticka posla.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#9510 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

moke_31 wrote:Šta se ovo dešava sa internetom na Dobirnji, jedva otvara stranice, youtube nikako :evil: :evil: :evil:
Takodje Dobrinja, tacnije TDD, sve OK, vrti se yubito od 18h u kontinuitetu
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#9511 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

LiP again wrote:Njihov sam korisnik do 31.12.2015. i sa mnom su zavrsili. Da ne prodaju muda pod bubrege i ne prisiljavaju me da tada predjem na pakete koji su skuplji i nude manje - vjerovatno bih nastavio koristiti usluge, ovako... :run:
Izgubise dugogodisnjeg korisnika i redovnog platisu. (trio paket)

A steta, mislio sam da bi mogla ponuda biti jos bolja, kad prc. Naivan sam bio. :-D

Kapitalisticka posla.
Ja sam pitao neki dan kad sam plačao račun hoće li biti kakvih promjena I šta će biti sa nama, momak kaže da je moguće I da bude drugih paketa I nekih još promjena jer su svjesni da gube korisnike I za nas stare korisnike moguce da naprave neke nove pakete I da nam ponude I moguce da supertv vrate kakav je bio.
User avatar
karanana
Posts: 47265
Joined: 26/02/2004 00:00

#9512 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

vau.
i LiP ovako razmislja.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#9513 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

karanana wrote:vau.
i LiP ovako razmislja.
Ha, jes' vid'o :mrgreen:
Ih kad se sjetim njegovih i zilogovih komentara ranije, sad mo's mislit' kakav je LOL post'o :evil:
Nisam nesto ubjedjen da ce ista bit' za stare korisnike... kudkojimilimoji :run: sve su prilike blizu je, preblizu, 15 dec.

P.S. Bas gledam dje su mi one kutije od opreme, tuj su jos :lol:
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#9514 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Qler »

I ja sam pitao kad sam placao racun, prosli, hoce li biti sta, nesto na bolje promjene... kaze onaj da bog da... reko da bog da da i ja ostanem. Sta ce i on, nije do njega. Tako da najvjerovatnije i ja odoh na tmach, i onako moram ugovor potpisivati, ovako bar za manje para imam vise...
User avatar
Praetorious
Posts: 1535
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#9515 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Praetorious »

Meni te kutije stoje nadohvat ruke, znam da će zatrebati prije ili kasnje. Kako stvari stoje - prije.
Ne znam hoće li biti novih paketa, ili će produžiti postojeće. TV upalim jednom mjesečno, telefon im koristim samo kad zovem tehničku pomoć ... dakle, trošim samo net. Bavim se mišlju da uzmem samo net, al' čekam da vidim hoće mi mu spuštati cijenu & dizati brzinu ili oboje (al' u Q) ili je vakat da se vraća na T-mach ili ... ne znam još. Valjda će najaviti ranije, niko neće čekati decembar da konta šta će dalje, otići će ljudi na druge ISPove, da osiguraju uslugu za Novu Godinu. Ako ROFLovci budu čekali početak novembra ili nedaobog početak decembra da zvanično najave (eventalne) novitete ... izgubiće kamaru korisnika.
Čekamo još malo, pa onda brišemo prašinu sa kutija i trpamo u njih ovu pregrijanu skalarmeriju ...
User avatar
karanana
Posts: 47265
Joined: 26/02/2004 00:00

#9516 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by karanana »

ma jebo kutije, u jednoj drzim alat a u drugoj lijekove. vraticu im opremu u najlon kesi ako odem. ali nemam opciju tmacha, a 99% da bih presao jer ponuda je tu a cijena je niza.
ali imam samo hs.
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#9517 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by semirsar »

Pa to ti je to.... isto, jos malo :lol:
Sakazulu
Posts: 2263
Joined: 28/04/2012 08:02

#9518 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Dobro jutro!

A sad na posao :)
rizibizi
Posts: 1962
Joined: 28/11/2008 15:56
Location: Zanzibar City

#9519 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by rizibizi »

Adi-g wrote:Moze li se gledati youtube na lol resiverima i kako?. Imam trenutno mag 250.
Ko napravi da radi svaka mu cast. Kod mene vise ne radi nego sto radi, tacnije radilo par dana i kapak.
MTV wrote:O tome (Face HD) ja se.em od 15.12.2015. da su im paketi zesce s.anje al nitko od njih to neje.e ni 2%.
Puno ih se jos zalilo i na facebooku al ne vrijedi.
Ona prva tri mjeseca sam imao sve kanale pa nisam obracao paznju sta je u kom paketu, onda sam pred tekmu skontao da nemam Face HD pa mi nista nije bilo jasno. Naravno da ne je.u korisnike ni 2%, svaki put kad placam racun pitam kad ce moci dvije pretplate za mobilnu u jedan paket i svaki put uredno nemaju pojma. Pakete su tako formirali da bi se na onu akciju "Sta ti gledas" (ili kako vec) komotno moglo odgovoriti korisnickom reakcijom "Go.no gledam" jer mi ne pada na pamet da placam cca 20 KM za par kanala koji su mi interesantni. Sve su prilike da sa ovakvim odnosom prema korisnicima i LoLu ne gine sudbina BHT posto nece da cuju sta korisnici pricaju.
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#9520 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by KPNCTNJAH »

HS u raspadu zadnjih par mjeseci, pa mislio opet preci ovdje... i onda procitam ove postove, pogotovo od ovog LiP, zaboravih da postoji lik, a znam da svaki provajder ima svoje branioce.. kad je njemu dokurcilo, znaci nista od ovog :mrgreen: gledam ponudu na stranici, prodje nekoliko godina otkako sam koristio Logosoft, uopste nisu promijenili ponudu :-) gdje mi zivimo jbt, svugdje te konkurencija tjera da dajes sto bolje ponude, a kod nas korisnik bira sto manje zlo...
Naslovnica
Posts: 27939
Joined: 20/03/2013 15:38

#9521 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Naslovnica »

Šta će se desiti u deembru za nas stare korisnike?!
Da li će nas automatski prešaltati na neki paket (ja sam sada na trio), da li će nam nametnuti ugovornu obavezu 12/24 bez potpisivanja ugovora?
Stvarno mi je nejasno kada dođe taj dan šta će se desiti?
Mene odbija od Telemacha razvođenje koaksijalnog kabla po stanu i smeće od STB-a.
A imam opciju da biram LoL, TM, BHT.
User avatar
Qler
Posts: 23608
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#9522 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Qler »

Jebi ga, ja sam razvodio UTP kabal, sad samo umjesto njega, coax... STB jeste losiji kod njih, ali opet kad skontas da za manje para dobijes vise shvatis da se mozes navici :)


Sad placam dodatni STB za drugu TV, kod TM-a to ne placam... jebeni FaceTV HD mi je doplata na LOL-u, ne mogu gledati ovo malo fudbala sto gledam sa merakom... ove arene i sport klubovi mi nisu interesantni tako da mi ni to ne igra ulogu... opet naTM-u imam Foxove u HD-u, vise kanala sa crtanim na nasem jeziku, brzi internet... jebaji ga, LOL je propao ko' zeton one sekunde kad je MTel usao u prostorije u Igmanskoj...
vanjki
Posts: 1794
Joined: 26/10/2006 17:37

#9523 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by vanjki »

Naslovnica wrote:Šta će se desiti u deembru za nas stare korisnike?!
Da li će nas automatski prešaltati na neki paket (ja sam sada na trio), da li će nam nametnuti ugovornu obavezu 12/24 bez potpisivanja ugovora?
Stvarno mi je nejasno kada dođe taj dan šta će se desiti?
Mene odbija od Telemacha razvođenje koaksijalnog kabla po stanu i smeće od STB-a.
A imam opciju da biram LoL, TM, BHT.

nece se nista desiti.vecina ce napustiti logosoft i traziti bolju ponudu..Zivimo u svijetu dobre konkurencije i naravno samo budala moze prihvatiti ovu
sadasnju ponudu
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#9524 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Naslovnica wrote:Šta će se desiti u deembru za nas stare korisnike?!
Da li će nas automatski prešaltati na neki paket (ja sam sada na trio), da li će nam nametnuti ugovornu obavezu 12/24 bez potpisivanja ugovora?
Stvarno mi je nejasno kada dođe taj dan šta će se desiti?
Mene odbija od Telemacha razvođenje koaksijalnog kabla po stanu i smeće od STB-a.
A imam opciju da biram LoL, TM, BHT.
Nametanja na neki od paketa neće biti sigurno e sad kako će to riješiti ni oni još sami ne znaju, a rade na tome
User avatar
MTV
Posts: 14349
Joined: 21/08/2013 19:39

#9525 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Sta ce bit bit ce, 15.12.2015. je jako blizu. A lolu se izgleda crno pise.
Post Reply