NFL all about

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
translater
Posts: 1001
Joined: 31/05/2010 01:51
Location: prypyat

#51 Re: NFL Balkan

Post by translater »

hoce li dallas da uzme veceras ???

cisto kladionicarski :D :D
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#52 Re: NFL Balkan

Post by Pitarrr82 »

translater wrote:hoce li dallas da uzme veceras ???

cisto kladionicarski :D :D

Izbjegao bih taj nekako :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41185
Joined: 29/06/2011 23:39

#53 Re: NFL Balkan

Post by dječak sa šibicama »

Pitarrr82 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Joj levata, ja kad sam gledao imali su sigurno vodstvo protiv Buffala, valjda sam gledao pravu utakmicu? :D pa kako su izgubili...

4 INT-a Brady-a govori sve...
Pa da, njima uzmi napad, i oni su tarapana.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#54 Re: NFL Balkan

Post by Pitarrr82 »

dječak sa šibicama wrote:
Pitarrr82 wrote:
dječak sa šibicama wrote:Joj levata, ja kad sam gledao imali su sigurno vodstvo protiv Buffala, valjda sam gledao pravu utakmicu? :D pa kako su izgubili...

4 INT-a Brady-a govori sve...
Pa da, njima uzmi napad, i oni su tarapana.

Ma dobra sezona u svakom slucaju, ako ovako nastave s iznenadjenjima bice pravo interesantno...
User avatar
karanana
Posts: 47399
Joined: 26/02/2004 00:00

#55 Re: NFL Balkan

Post by karanana »

koja ludara. steta pa se ne pika zbog penala.

User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#56 Re: NFL Balkan

Post by Pitarrr82 »

Dallas Cowboys - Washington Redskins 18-16, pobjeda "field" golom u zadnjim trenutcima utakmice...
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#57 Re: NFL Balkan

Post by Pitarrr82 »

Parovi 4. kola NFL 2011...

Carolina vs Chicago
Buffalo vs Cincinnati
Tennessee vs Cleveland
Detroit vs Dallas
Washington vs St. Louis
San Francisco vs Philadelphia
Minnesota vs Kansas City
New Orleans vs Jacksonville
Pittsburgh vs Houston
Atlanta vs Seattle
NY Giants vs Arizona
Miami vs San Diego
Denver vs Green Bay
New England vs Oakland
NY Jets vs Baltimore
Indianapolis vs Tampa Bay

Jets - Baltimore i Detroit - Dallas bi sigurno mogli biti dobre tekme...
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#58 Re: NFL Balkan

Post by Pitarrr82 »

St Louis Rams – Washington Redskins 10-17
Philadelphia Eagles – San Francisco 49ers 23-24
Kansas City Chiefs – Minnsota Vikings 22 – 17
Jacksonville Jaguars – New Orleans Saints 10 – 23
Houston Texans – Pittsburgh Steelers 17-10
Dallas Cowboys – Detroit Lions 30 – 34
Cleveland Browns – Tennessee Titans 13 – 31
Cincinnati Bengals – Buffalo Bills 23- 20
Chicago Bears – Carolina Panthers 34 – 29
Seattle Seahawks – Atlanta Falcons 28 – 30
Arizona Cardinals – NY Giants 27 – 31
San Diego Chargers – Miami Dolphins 26 – 16
Oakland Raiders – New England Patriots 19 – 31
Green Bay Packers – Denver Broncos 49 – 23
Baltimore Ravens – NY Jets 34 – 17

Jedini neporaženi Green Bay i ko bi rekao Detroit 4-0, nakon sinocnjeg nevjerovatnog preokreta u Dallasu... :mrgreen:

Ben Roethlisberger povrijedio nogu, jos nije sigurno koliko je teska povreda… :(

Evo i najboljih prema pozicijama za ovu sedmicu…

http://www.nfl.com/stats/weeklyleaders
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#59 Re: NFL Balkan

Post by Pitarrr82 »

Carolina Panthers - New Orleans Saints 27:30
Buffalo Bills - Philadelphia Eagles 31:24
New York Giants - Seattle Seahawks 25:36
Jacksonville Jaguars - Cincinnati Bengals 20:30
Indianapolis Colts - Kansas City Chiefs 24:28
Pittsburgh Steelers - Tennessee Titans 38:17
Minnesota Vikings - Arizona Cardinals 34:10
Houston Texans - Oakland Raiders 20:25
San Francisco 49ers - Tampa Bay Buccaneer 48:3
New England Patriots - New York Jets 30:21
Denver Broncos - San Diego Chargers 24:29
Atlanta Falcons - Green Bay Packers 14:25
Detroit Lions - Chicago Bears -:-

Dobra prva tekma na ESPN-u, Carolini treba samo malo vise srece i mogu dobiti i neku od jacih ekipa kako su igrali protiv Saintsa. Bills-i se vracaju pobjednickoj stazi protiv Eagles-a u kojima Vick pravi u ovoj tekmi 4INT-a za neocekivano los start 1-4... Iznenadjenja se nastavljaju pa tako mozemo reci da je iznenadjenje poraz Giants-a od Seattle-a, Colts-i i dalje ne mogu nista bez starijeg Manning-a, dok je O-line Steelers-a konacno pokazala snagu protiv Titans-a i dopustila samo jedan "sack" na Roethlisberger-u. Raiders-i dobili Texans-e iako su ovi imali zadnji napad i skoro pa bili u "red zone", dok su 49ers razvalili Tampu... Green Bay nastavlja dominaciju i trenutno su najveci kandidat za "Super bowl" i vjerovatno odbranu titule...

Najbolji igraci 5. sedmice NFL 2011

Quarterbacks

Ben Roethlisberger (PIT)

24/34, 228 YD, 5 TD, INT

Matt Cassel (KC)

21/29, 257 YDS, 4 TD

Drew Brees (NO)

32/45, 359 YDS, 2 TD, INT

Running Backs

Adrian Peterson (MIN)

29 CAR, 122 YDS, 3 TD

DeAngelo Williams (CAR)

9 CAR, 115 YDS, TD

Fred Jackson (BUF)

26 CAR, 111 YDS, TD

Wide Receiver

Victor Cruz (NYG)

8 REC, 161 YDS, TD

Dwayne Bowe (KC)

7 REC, 128 YDS, 2 TD

Pierre Garcon (IND)

5 REC, 125 YDS, 2 TD
hadzironaldo
Posts: 34
Joined: 09/02/2007 00:36

#60 Re: NFL Balkan

Post by hadzironaldo »

sinoc sam gledo gledo patriotse i jetse malo...mislim da i nisu patriotsi toooooliko dobri kolko su ih mediji napumpali, a brady me zivcira maksimalno inace sam navijac Green Bay-a :D
znate i sto??? pa posljednji su pravi klub u NFL, jbga pravi sam tradicionalista
User avatar
karanana
Posts: 47399
Joined: 26/02/2004 00:00

#61 Re: NFL Balkan

Post by karanana »

hadzironaldo wrote:sinoc sam gledo gledo patriotse i jetse malo...mislim da i nisu patriotsi toooooliko dobri kolko su ih mediji napumpali, a brady me zivcira maksimalno inace sam navijac Green Bay-a :D
znate i sto??? pa posljednji su pravi klub u NFL, jbga pravi sam tradicionalista
sta ti znaci to da su posljednji pravi NFL klub? sta ih cini time?
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#62 Re: NFL Balkan

Post by Pitarrr82 »

hadzironaldo wrote:sinoc sam gledo gledo patriotse i jetse malo...mislim da i nisu patriotsi toooooliko dobri kolko su ih mediji napumpali, a brady me zivcira maksimalno inace sam navijac Green Bay-a :D
znate i sto??? pa posljednji su pravi klub u NFL, jbga pravi sam tradicionalista

Pa imaju ako ne najboljeg onda sigurno jednog od najboljih QB-a u ligi i veoma dobar napad, da imaju odbranu nekog drugog tima bili bi prejaki za NFL :)...

A nije mi jasno po cemu je GB posljednji pravi klub u NFL, mnogi klubovi imaju veliku tradiciju s tim da naravno s vremenom i losim odabirom igraca sve prodje...
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#63 Re: NFL Balkan

Post by Pitarrr82 »

http://www.profootballhof.com/UserFiles ... t_2011.pdf

Evo i statistike sve do sezone 2011
User avatar
karanana
Posts: 47399
Joined: 26/02/2004 00:00

#64 Re: NFL Balkan

Post by karanana »

nije im ni odbrana losa. samo bih bas volio da znam zasto su oni jedini preostali pravi nfl klub.

fuck bears. sezona je vec gotova, jebena divizija.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#65 Re: NFL Balkan

Post by Pitarrr82 »

karanana wrote:nije im ni odbrana losa. samo bih bas volio da znam zasto su oni jedini preostali pravi nfl klub.

fuck bears. sezona je vec gotova, jebena divizija.

Ako se ne varam do 5. kola odbrana im je bila na posljednjem mjestu cijele lige prema svim statistikama :mrgreen:
hadzironaldo
Posts: 34
Joined: 09/02/2007 00:36

#66 Re: NFL Balkan

Post by hadzironaldo »

karanana wrote:
hadzironaldo wrote:sinoc sam gledo gledo patriotse i jetse malo...mislim da i nisu patriotsi toooooliko dobri kolko su ih mediji napumpali, a brady me zivcira maksimalno inace sam navijac Green Bay-a :D
znate i sto??? pa posljednji su pravi klub u NFL, jbga pravi sam tradicionalista
sta ti znaci to da su posljednji pravi NFL klub? sta ih cini time?

e pa ovako, dok su ostale fransize u sutini vlasnostvno jednog covjeka, porodice ili pak grupe, packersi su "non-profit" organizacija, koju sacinjavaju danas ca. 112 000 vlasnika akcija kluba, isto tako, postoji pravilo da jedno fizicko lice smije posjedovati maksimalno nekih 350 akcija, da ne bih doslo do prevelike moci jedne osobe naravno,
znaci za svaku vecu investiciju (npr. popravak stadiona) potrebna je skupstina, vecinu cistog dobitka kluba(znaci nakon placanj plata, racuna:) itd) ide u dobrotvorne svrhe. Morate priznati da lici vise na klub/udruzenje nego na fransizu koja je obicno igracka nekom lovatoru....
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#67 Re: NFL Balkan

Post by Pitarrr82 »

hadzironaldo wrote:
karanana wrote:
hadzironaldo wrote:sinoc sam gledo gledo patriotse i jetse malo...mislim da i nisu patriotsi toooooliko dobri kolko su ih mediji napumpali, a brady me zivcira maksimalno inace sam navijac Green Bay-a :D
znate i sto??? pa posljednji su pravi klub u NFL, jbga pravi sam tradicionalista
sta ti znaci to da su posljednji pravi NFL klub? sta ih cini time?

e pa ovako, dok su ostale fransize u sutini vlasnostvno jednog covjeka, porodice ili pak grupe, packersi su "non-profit" organizacija, koju sacinjavaju danas ca. 112 000 vlasnika akcija kluba, isto tako, postoji pravilo da jedno fizicko lice smije posjedovati maksimalno nekih 350 akcija, da ne bih doslo do prevelike moci jedne osobe naravno,
znaci za svaku vecu investiciju (npr. popravak stadiona) potrebna je skupstina, vecinu cistog dobitka kluba(znaci nakon placanj plata, racuna:) itd) ide u dobrotvorne svrhe. Morate priznati da lici vise na klub/udruzenje nego na fransizu koja je obicno igracka nekom lovatoru....
Za to si u pravu, sigurno je to i razlog zasto jedan grad od cca 102.000 stanovnika jos uvijek ima taj klub :)
Koliko znam o njima oni jesu "non profit" org ali su tehnicki ipak "profit" org jer po zakonu Wiskonsina ne bi mogli izdavati akcije, ako grijesim ispravi me...

U svakom slucaju, gledajuci prijasnje rezultate i desavanja jesu velika fransiza ali sigurno nisu jedina takva :)
hadzironaldo
Posts: 34
Joined: 09/02/2007 00:36

#68 Re: NFL Balkan

Post by hadzironaldo »

Pitarrr82 wrote:
hadzironaldo wrote:sinoc sam gledo gledo patriotse i jetse malo...mislim da i nisu patriotsi toooooliko dobri kolko su ih mediji napumpali, a brady me zivcira maksimalno inace sam navijac Green Bay-a :D
znate i sto??? pa posljednji su pravi klub u NFL, jbga pravi sam tradicionalista

Pa imaju ako ne najboljeg onda sigurno jednog od najboljih QB-a u ligi i veoma dobar napad, da imaju odbranu nekog drugog tima bili bi prejaki za NFL :)...

A nije mi jasno po cemu je GB posljednji pravi klub u NFL, mnogi klubovi imaju veliku tradiciju s tim da naravno s vremenom i losim odabirom igraca sve prodje...
da jedan od najboljih, ali nekako mi je on previse eksponiran, pravi se od njega neka mega zvijezda a ja sam misljenja da je tim najvazniji, siguran sam da nece biti prvak ove godine, ima puno jacih TIMOVA a odbrana im je fala bogu za :run:
vise volim kompaktnije timove tipa pittsburgh, dobra of, super def, i QB Roethlisb. koji se "ne fura" :)
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#69 Re: NFL Balkan

Post by Pitarrr82 »

Bice interesatno vidjeti koliko mogu Buffalo i Detroit do kraja sezone, moze se reci da je liga ove godine vise izjednacena a to govore i rezultati...
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#70 Re: NFL Balkan

Post by Pitarrr82 »

NFL 2011 week 6.


Detroit – San Francisco
Green Bay – St. Louis
Atlanta – Carolina
Cincinnati – Indianapolis
NY Giants – Buffalo
Pittsburgh – Jacksonville
Washington – Philadelphia
Baltimore – Houston
Oakland – Cleveland
New England – Dallas
Tampa Bay – New Orleans
Chicago – Minnesota
NY Jets – Miami

Vjerujem da ce interesantno biti u Washington-u, po meni je Philadelphia do sada najvece razocarenje kao i Jets-i...
User avatar
karanana
Posts: 47399
Joined: 26/02/2004 00:00

#71 Re: NFL Balkan

Post by karanana »

detroit moze do wild carda. a bogami i ovaj buffalo vise nije slucajnost.

pa dobro, GB jeste unikatan po tome sto je u vlasnistvu fanova, sto mu garantuje da nikad nece nigdje odseliti. ali, mozda nisam u pravu, ja sumnjam da su na pocetku nfl-a svi timovi bili takvi pa se promjenili. ja mislim da je vecina timova prije, kao i danas, vlasnistvo jednog covjeka ili eventualno porodice ili neke korporacije. tako da to sto je GB u vlasnistvu fanova od njega ne pravi zadnji originalni NFL tim, ali definitivno je interesantna organizacija. doduse, na prvi pogled takvo uredjenje moze da izazove zbrku. kako 100 i nesto hiljada dionicara donosi odluke o tome ko ce biti trener, koji ce se igrac kupiti, u sta ce se ulagati......?
hadzironaldo
Posts: 34
Joined: 09/02/2007 00:36

#72 Re: NFL Balkan

Post by hadzironaldo »

sta ti znaci to da su posljednji pravi NFL klub? sta ih cini time?[/quote]
e pa ovako, dok su ostale fransize u sutini vlasnostvno jednog covjeka, porodice ili pak grupe, packersi su "non-profit" organizacija, koju sacinjavaju danas ca. 112 000 vlasnika akcija kluba, isto tako, postoji pravilo da jedno fizicko lice smije posjedovati maksimalno nekih 350 akcija, da ne bih doslo do prevelike moci jedne osobe naravno,
znaci za svaku vecu investiciju (npr. popravak stadiona) potrebna je skupstina, vecinu cistog dobitka kluba(znaci nakon placanj plata, racuna:) itd) ide u dobrotvorne svrhe. Morate priznati da lici vise na klub/udruzenje nego na fransizu koja je obicno igracka nekom lovatoru....[/quote]

Za to si u pravu, sigurno je to i razlog zasto jedan grad od cca 102.000 stanovnika jos uvijek ima taj klub :)
Koliko znam o njima oni jesu "non profit" org ali su tehnicki ipak "profit" org jer po zakonu Wiskonsina ne bi mogli izdavati akcije, ako grijesim ispravi me...

U svakom slucaju, gledajuci prijasnje rezultate i desavanja jesu velika fransiza ali sigurno nisu jedina takva :)[/quote]
naravno, ok da se ispravim oni su de facto "non-profit" organizacija,jer nema isplacivanja akcionerima dobitka, teoretski su naravno "profit" organizacija,
i nisam napisao da su najveca, nego da mi se svidja to uredjenje:) kluba/fransize/udruzenja kako god zelis
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#73 Re: NFL Balkan

Post by Pitarrr82 »

karanana wrote:detroit moze do wild carda. a bogami i ovaj buffalo vise nije slucajnost.

pa dobro, GB jeste unikatan po tome sto je u vlasnistvu fanova, sto mu garantuje da nikad nece nigdje odseliti. ali, mozda nisam u pravu, ja sumnjam da su na pocetku nfl-a svi timovi bili takvi pa se promjenili. ja mislim da je vecina timova prije, kao i danas, vlasnistvo jednog covjeka ili eventualno porodice ili neke korporacije. tako da to sto je GB u vlasnistvu fanova od njega ne pravi zadnji originalni NFL tim, ali definitivno je interesantna organizacija. doduse, na prvi pogled takvo uredjenje moze da izazove zbrku. kako 100 i nesto hiljada dionicara donosi odluke o tome ko ce biti trener, koji ce se igrac kupiti, u sta ce se ulagati......?

"Green Bay Packers, Inc., is governed by a seven-member Executive Committee, elected from a 45-member board of directors. The committee consists of a president, vice president, treasurer, secretary and three members-at-large. The president is the only officer to draw compensation; the rest of the committee is sitting "gratis." The committee directs corporate management, approves major capital expenditures, establishes broad policy and monitors management's performance in conducting the business and affairs of the corporation."

Kaze Wiki :mrgreen:
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#74 Re: NFL Balkan

Post by Pitarrr82 »

hadzironaldo wrote:sta ti znaci to da su posljednji pravi NFL klub? sta ih cini time?

e pa ovako, dok su ostale fransize u sutini vlasnostvno jednog covjeka, porodice ili pak grupe, packersi su "non-profit" organizacija, koju sacinjavaju danas ca. 112 000 vlasnika akcija kluba, isto tako, postoji pravilo da jedno fizicko lice smije posjedovati maksimalno nekih 350 akcija, da ne bih doslo do prevelike moci jedne osobe naravno,
znaci za svaku vecu investiciju (npr. popravak stadiona) potrebna je skupstina, vecinu cistog dobitka kluba(znaci nakon placanj plata, racuna:) itd) ide u dobrotvorne svrhe. Morate priznati da lici vise na klub/udruzenje nego na fransizu koja je obicno igracka nekom lovatoru....[/quote]

Za to si u pravu, sigurno je to i razlog zasto jedan grad od cca 102.000 stanovnika jos uvijek ima taj klub :)
Koliko znam o njima oni jesu "non profit" org ali su tehnicki ipak "profit" org jer po zakonu Wiskonsina ne bi mogli izdavati akcije, ako grijesim ispravi me...

U svakom slucaju, gledajuci prijasnje rezultate i desavanja jesu velika fransiza ali sigurno nisu jedina takva :)[/quote]
naravno, ok da se ispravim oni su de facto "non-profit" organizacija,jer nema isplacivanja akcionerima dobitka, teoretski su naravno "profit" organizacija,
i nisam napisao da su najveca, nego da mi se svidja to uredjenje:) kluba/fransize/udruzenja kako god zelis[/quote]

Jasno, zato USA i jeste zemlja cuda dok se u nekim drugim sportovima zaboravlja na tradiciju i ulaganja stizu sa svih strana...
User avatar
cls
Posts: 901
Joined: 04/02/2010 16:11

#75 Re: NFL Balkan

Post by cls »

NYG fan ovdje :D steta za poraz od onih levata ali tako je to sa Manningom mladjim, stetan je za srce :D
Post Reply